Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Podkręcenie gigabyte radeon hd 3870


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 zozol1323

zozol1323

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 26 października 2012 - 08:41

Witam was drodzy forumowicze Black powiedział, że możecie mi pomóc dlatego proszę o wytłumaczenie jak krok po kroku podkręcić moją grafikę gigabyte radeon hd 3870 - dodam iz w stresie temperatura nie przekracza 37 stopni , płyta głowna to asus p5ql-e ma ona odblkowana opjce OC

#2 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 27 października 2012 - 11:29

Pobierasz program np.MSI Afterburner,EVGA Precision.Tam powinny być 2 suwaki Core Clock oraz Memory Clock.Tymi dwoma suwakami zmieniasz wartości Core Clock i Memory Clock gdzieś o 10MHz i testujesz czy te ustawienia są stabilne.Podkręcasz do momentu jak trafisz na ustawienia na których mogą zacząć pokazywać się artefakty lub zawiesi się komputer ogólnie mówiąc komputer będzie niestabilny.Wtedy ustawiasz wartości tych dwóch suwaków do ostatnich na którym wszystko działało stabilnie.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#3 Rudyk

Rudyk

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 27 października 2012 - 12:45

Coś wątpię aby twój HD 3870 podczas stresu miał 37*C, kolega wyżej wszystko bardzo dobrze opisał a po podkręceniu najlepiej testować kartę w Furmark'u a potem w grach. Temperatura karty najlepiej aby nie przekraczała 75*C-80*C ponieważ to jest dość bezpieczny pułap temperatur dla kart graficznych i lepiej go nie przekraczać z tego względu że może to skrócić żywotność karty.
CPU:Intel Core i3 550@3.40Ghz / MOBO:Gigabyte GA-P55-USB3 rev. 2.0 / RAM:2x2Gb Patriot 1333mhz@1420Mhz / GPU:Radeon HD5750 Asus Formula / HDD: WD Green 1TB / PSU:XFX PRO 450W



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL