Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Monitor LG 22MN43 podłączony przez VGA i "niepoprawny format"

LG 22MN43 LG VGA niepoprawny format

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ElToro

ElToro

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 13 lipca 2014 - 01:02

Cześć.

Szukam rozwiązanie mojego problemu ale nigdzie nie mogę znaleźć. Może tutaj ktoś mi pomoże.

Mam monitor z tv LG 22MN43 i podłączam go przez VGA do PC to pokazuje ekran startowy, pierwsze logo windowsa ale po chwili zaczyna pokazywać informację "Niepoprawny format". Podejrzewam, że może być problem rozdzielczości. Na PC wiem, że była 1280x768. Nie widzę nigdzie możliwości zmiany rozdzielczości na monitorze zanim się nie włączy. Generalnie monitor działa bez problemu jak podłączam go przez VGA do laptopa, podobnie jak podłączam go przez HDMI do laptopa też działa. Nie wiem co jest problemem, gdy komp się uruchamia to po logu windowsa pokazuje tą informację. Dodam, że PC ma tylko zintegrowaną grafikę na płycie głównej. Jutro spróbuję kupić kabel VGA-HDMI może to spowoduje prawidłowe działanie.

Spotkaliście się z podobnym problemem??

Proszę o odpowiedzi.



#2 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 13 lipca 2014 - 01:19

Podaj nam dokładną specyfikację komputera.
Najistotniejsza jest teraz płyta główna byśmy wiedzieli jaka integra tam siedzi.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#3 ElToro

ElToro

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 13 lipca 2014 - 01:55

Najprawdopodobniej jest to intel desktop board D33025 (CANADA ICES-003 CLASS) innego oznakowania na płycie nie widzę, a z braku możliwości podłączenia pod inny monitor nie jestem w stanie tego dokładnie sprawdzić.



#4 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 13 lipca 2014 - 02:02

Przywróć ustawienia monitora do ustawień domyślnych może to coś zaradzi druga opcja spróbuj zmienić rozdzielczość obrazu w trybie awaryjnym.

Użytkownik Green-Ivan edytował ten post 13 lipca 2014 - 02:02

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#5 ElToro

ElToro

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 13 lipca 2014 - 02:07

Dzięki za rady, sprawdzę to na pewno. Sprawdziłem modeł płyty na stronie intela po numerze AA D97573 - 203, wychodzi mi model DG31PR z tej strony http://www.intel.com...b/CS-009008.htm.



#6 ElToro

ElToro

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 14 lipca 2014 - 05:05

Przetestowałem, niestety żadna opcja nie pomogła. Monitor włączy się z kompem tylko wtedy gdy przy rozruchy przytrzymam F8 i wybiorę opcję "Włącz tryb VGA".







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: LG 22MN43, LG, VGA, niepoprawny format

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL