Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Słuchawki jakie ... ?


21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Thekicaniec

Thekicaniec

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 23 października 2012 - 06:01

Witam
Chciałbym kupić słuchawki do komputera tylko że nie jestem znam się za bardzo chodzi mi aby były Bardzo głośne oraz miały czyste tony. W cenach do +/- 200 zł.

#2 Quadro

Quadro

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 313 postów

Napisano 23 października 2012 - 06:25

Czytam to, co napisales, i mam wrazenie ze nie masz pojecia o czym piszesz.
Bardzo glosne? - A ty co, sluch chcesz sobie uszkodzic?
Czyste tony? - A co to znaczy wedlug ciebie?

Sumujac to co powiedziales, wnioskuje ze zadne sluchawki nie spelnia twoich wymagan, bo ty po prostu sluchasz tak glosno, ze je przesterujesz.

Ale ja na Twoim miejscu poszedl bym do laryngologa, a nie pisal na Forum w nadziei ze ktos da Ci idalne rowiazanie w postaci kolumn glosnikowych na pałąku.

Open Source Activist
Windows 10 Pro
MSI Adora24 AIO

Mój prywatny blog o nowych technologiach :)

 

427431.png


#3 Thekicaniec

Thekicaniec

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 23 października 2012 - 06:39

^^ Co do słuchawek głośnych po prostu lubię słuchać głośnej muzyki ...
A jeśli masz problem z tym że ktoś lubi słuchać głośnej muzyki to masz problem.
A co do czystych tonów chodzi mi aby wyraźny mocny bass.
A więc jeśli nie posiadasz odpowiedzi na temat lepiej nie pisz :)

Poza tym myślę o AKG K518 DJ lub AKG K514mkII

Lub proszę inne propozycję do muzyki Dup step / Hard style

#4 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 23 października 2012 - 06:45

Powiem tak spuść trochę z tonu. Głośność słuchawek i jakość dźwięku zależy od sprzętu do jakiego są podłączone.Nie licz że drogie słuchawki zagrają dobrze na zintegrowanej karcie muzycznej musisz kupić też dobrą kartę muzyczną.Do muzyki elektronicznej szukaj słuchawek ciemnych z dużą ilością basu.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#5 Thekicaniec

Thekicaniec

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 23 października 2012 - 06:52

Dlatego też napisałem szukam słuchawek i że się za bardzo w tym temacie nie orientuję więc proszę o jakieś propozycję w danym przedziale cenowym lub o podanie propozycji do której warto dołożyć parę zł i mieć coś lepszego.
Kartę dźwiękową posiadam jak tą chwilę Asus Xonar DX/X D 7.1
Oraz przepraszam za uniesienie ale Quadro inaczej także mógł sformułować swą wypowiedź.

#6 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 23 października 2012 - 06:57

Wiele osób poleca słuchawki firmy Superlux np.HD668b ok.140zł w swoim przedziale cenowym nie mają konkurencji.Dobre słuchawki to też Superlux HD660 tylko one potrzebują już zewnętrznego wzmacniacza.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#7 Thekicaniec

Thekicaniec

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 23 października 2012 - 07:04

Dziękuję :)
Oraz jeszcze jedne pytanie w jakim przedziale cenowym kupię dobry wzmacniacz do słuchawek lub proszę o jakieś propozycję najlepiej do 150 zł (Max)
I czy duża jest różnica pomiędzy Superlux HD668b a Superlux HD660 ? Chodzi mi głównie czy są warte kupna wzmacniacza.

#8 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 23 października 2012 - 07:35

Różnice na pewno zauważysz. Seperlux HD660 to są słuchawki do domu własnie do słuchania lub jak ktoś gra od czasu do czasu po klubach. Za 150zł nie kupisz wzmacniacza słuchawkowego który podpina się pod kartę muzyczną.Możesz szukać zwykłego wzmacniacza kolumnowego.Dobry wzmacniacz słuchawkowy to koszt 500-800zł minimum lub znajomość dobrego elektronika który by ci ogarnął według jakiegoś schematu z elektrody taki wzmacniacz.Po kosztach części i parę groszy za poświęcony czas.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#9 Thekicaniec

Thekicaniec

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 23 października 2012 - 07:40

Dziękuję to postanowione biorę te Superlux HD668b

#10 Kal-el

Kal-el

    Dużo pisze

  • Moderator
  • 511 postów

Napisano 23 października 2012 - 08:22

http://forum.mp3stor...ra-temat-oglny/ tutaj pewnie znajdziesz fajne propozycje ;)

#11 Ciubamba

Ciubamba

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 392 postów

Napisano 24 października 2012 - 12:45

steelseries siberia v2
http://www.ceneo.pl/11379866allegro

#12 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 24 października 2012 - 02:04

Steelseries nawet nie podskoczą tańszym superluxom.Superluxy za 140zł porównuje się nie raz z AKG za 400zł.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#13 Ciubamba

Ciubamba

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 392 postów

Napisano 24 października 2012 - 05:45

posiadam steelseries siberia v2 i bardzo dobre sa do gier
ale do muzyki tez jak najbardziej maja dobre BASY

#14 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 24 października 2012 - 07:16

Szkoda że Dszeffko rzadko się pojawia w materii słuchawek to On tu ma najwięcej do powiedzenia.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#15 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 24 października 2012 - 10:16

Steelseries to shit w każdej materii chociaż pozycjonowanie nie jest takie złe. Steelseries szerokim łukiem omijać, o audio nie mają bladego pojęcia.
Superluxy do elektronicznej bez wzmacniacza wcale się nie nadadzą. Zlewać i zamulać będą (HD 661 pójdą bez wzmacniacza ale to "sterylne słuchawki" z małą ilością basu.) więc tutaj niestety bez wzmacniacza nic ciekawego nie będzie.
Akg dj518 to imadło na głowie. Ucisk straszny na głowę, mało przyjemne.
Ze swojej strony zalecam przeczytać recenzje słuchawek Sony XB 500 (nie 300 bo są słabe a 700 droższe i nieopłacalne). Idealne dla ludzi lubiących bas, czysty dźwięk, spora wygoda, polecą bez wzmacniacza.

Wysyłane z mojego Optimus 2X za pomocą Tapatalk 2

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#16 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 24 października 2012 - 10:30

Ale błąd pełniłem polecające te słuchawki :facepalm:.Powiem tak w sprawie audio nie będę się odzywał. Zostawiam Dszeffko tobie to pole.
edit@ Dszeffko zmień sygnaturkę teraz można mieć max 4 linijki :(.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#17 foh23

foh23

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 280 postów

Napisano 24 października 2012 - 10:34

Jak weźmiesz Sony XB 500 to na dzień dobry kupuj przedłużkę na jack, bo zapewniam cię że kabel jest za krótki, o wiele za krótki. Bass -> IMO aż za dużo, ale to jest już kwestia indywidualnych preferencji. Co trzeba przyznać to mają kopa, w sensie grają głośno, nawet na integrze będziesz miał już głośno jak diabli.

#18 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 24 października 2012 - 10:38

Nie jest to błąd ale szkoda żeby słuchawki się katowały przy elektronice bo brak im mocy.
Co do autora to taka mała sugestia: zmniejsz głośność, usłyszysz więcej. Im głośniej tym bardziej biją po uszach niedoskonałości słuchawek.
Dodatkowo po zakupie słuchawki się wygrzewa. Proces ten polega na puszczaniu sygnału dźwiękowego (muzyki) bądź "różowego szumu" na słuchawki przez kilkadziesiąt godzin na średnim poziomie godności. Niewygrzane słuchawki grające na 100% mogą się uszkodzić ( uszkodzi się przetwornik) i zniekształcać dźwięk. Trust me

Wysyłane z mojego Optimus 2X za pomocą Tapatalk 2

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#19 Thekicaniec

Thekicaniec

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 24 października 2012 - 10:38

Jutro już miałem zamawiać te superluxy dobrze że przypadkowo zajrzałem na forum.
Oraz Bardzo ci dziękuję Dszeffko bardzo zachęcające do kupna te słuchawki mają rewelacyjne opinie/recenzje i raczej na 99,99% ^^ je kupię :)

#20 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 24 października 2012 - 10:40

Polecam się na przyszłość. Pamiętaj za młodu dbaj o słuch, słuchaj ciszej trochę, poszukujesz za radę za kilka, kilkanaście lat

Wysyłane z mojego Optimus 2X za pomocą Tapatalk 2

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#21 Ciubamba

Ciubamba

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 392 postów

Napisano 25 października 2012 - 06:19

Dszeffko kox na temat dzwieku

#22 Guest_Chill3r_*

Guest_Chill3r_*
  • Guests

Napisano 31 października 2012 - 12:00

Ja posiadam superlux 668b i powiem że są dobre i kosztują grosze.
Przydał by się jednak zewnętrzny wzmak ja akurat je mam podpięte bezpośrednio pod asus d1.
Te słuchawki sony wyglądają ciekawie i wygodnie. W superluxach po 4-5h zaczyna się je odczuwać trochę...A pałąk i tak wygiąłem trochę to dało. Bierz te Słuchawki sonego nie pożałujesz!



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL