Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Jaka karta dźwiękowa do mojego audio?


24 odpowiedzi w tym temacie

#1 c3bulniak

c3bulniak

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 04 lipca 2014 - 10:12

Jako iż od pewnego czasu słuchanie muzyki biorę bardziej na poważnie postanowiłem zakupić nowego zastępce mojej integry na płycie Gigabyte P55a-ud3 (soc. 1156). Sprzęt grający jaki posiadam to wieża LG FB164 (http://www.lg.com/pl/audio/lg-FB164). Połączona jest ona z komputerem kablem jack. Aby dźwięk mi odpowiadał do słuchania z przeglądarki używam prostego equalizera wbudowanego w sterowniku Realtka, a do słuchania z dysku używam foobar'a w którym także mam ustawiony eq pod siebie. Na dodatek w wieży mam ustawiony wbudowany eq który zwiększa bass :D. Muzyka jakiej słucham to głównie electro, house, trance, rzadziej disco-polo. Po zmianie karty myślę o połączenie wieży z kompem kablem optycznym (tzw. światłowodem). Budżet na dźwiękówkę to 150 zł. Proszę o pomoc w wyborze jakiejś sensownej karty dla mnie. Z góry dzięki;) .

 

LG FB164 na morele.net: http://www.morele.ne...-fb-164-311606/


Użytkownik c3bulniak edytował ten post 04 lipca 2014 - 10:16


#2 MarcinM90

MarcinM90

    Umiem komputer

  • Użytkownik
  • 3 497 postów

Napisano 04 lipca 2014 - 10:24

Audiotrak Maya u5 lub Xonar DGX.
i5 4690K 4.2GHz / NH-D14 / Asus Strix GTX970 4GB / RAM 8GB / HDD 1TB / SSD 128GB / RM 650W / W10 Pro
HyperX CloudII / Sinn7 MPod / SS Rival / Cougar 450K / HyperX FURY / BENQ BL2410PT + Acer V243HL / Roccat Apuri
RECENZJE, TESTY, ROZPAKOWANIA --> YouTube

 


#3 c3bulniak

c3bulniak

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 04 lipca 2014 - 10:26

a co myślisz o połączeniu karty i wieży kablem optycznym?

Czy to byłoby lepsze rozwiązanie niż lepszej jakość kabel jack?



#4 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 04 lipca 2014 - 10:30

Dźwięk cyfrowy to zawsze lepsza jakość.
Co do EQ to to wyłącz wszędzie prócz foobara potem dźwięk jest zbyt zniekształcony.
Co do samych niskich tonów to jest to bas, a nie bass.
Bass to ryba zaś bas to dźwięk o niskiej częstotliwości.
Kup sobie kartę pokroju Maya U5 więcej nie ma sensu.Ta wieża nie jest jakiś high-end'em i różnicy dźwięk przy droższy konstrukcjach możesz nie odczuć.

Użytkownik Green-Ivan edytował ten post 04 lipca 2014 - 10:31

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#5 c3bulniak

c3bulniak

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 04 lipca 2014 - 10:33

Jak słucham dźwięk z foobara to eq Realtka wyłączam.

Kartę do jakiej się przymierzam to Xonar DGX.

Czy to będzie dobry wybór?


Użytkownik c3bulniak edytował ten post 04 lipca 2014 - 10:33


#6 MarcinM90

MarcinM90

    Umiem komputer

  • Użytkownik
  • 3 497 postów

Napisano 04 lipca 2014 - 10:35

Maya jest lepsza.
i5 4690K 4.2GHz / NH-D14 / Asus Strix GTX970 4GB / RAM 8GB / HDD 1TB / SSD 128GB / RM 650W / W10 Pro
HyperX CloudII / Sinn7 MPod / SS Rival / Cougar 450K / HyperX FURY / BENQ BL2410PT + Acer V243HL / Roccat Apuri
RECENZJE, TESTY, ROZPAKOWANIA --> YouTube

 


#7 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 04 lipca 2014 - 10:36

Xonar ogólnie to klasa niżej od Maya U5.
Na tego DGX'a sam pieniędzy bym nie wydał różnica pomiędzy integrą, a DGX'em będzie raczej znikoma.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#8 c3bulniak

c3bulniak

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 04 lipca 2014 - 10:37

Jeśli różnica będzie znikoma lub niewielka w przypadku Maya U5 to czy jest sens kupowania lepszej dźwiękówki dla mojego audio ?



#9 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 04 lipca 2014 - 10:41

Do tego audio wspominałem więcej jak Maya lub Xonar D1 jest bezsensem bo różnic nie usłyszysz.
Ta micro wieża to zwykły grajek do sypialni który nie ma za zadanie zadowalać melomanów czy audiofilów tylko zwykłego śmiertelnika.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#10 c3bulniak

c3bulniak

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 04 lipca 2014 - 10:48

A takie głośniki jak Microlab Solo 7c dałyby dużo lepszy dźwięk niż ta wieża jeśli najpierw zakupiłbym kartę?

W takim bądź razie wieże bym sprzedał i zbierał na Microlaby.



#11 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 04 lipca 2014 - 10:58

Jakiej wielkości jest pokój, ile ma metrów kwadratowych?
Microlaby grają dobrze jak na cenę w jakiej występują.
Powiedzmy sobie że 600zł dla audio z prawdziwego zdarzenia to budżet na kable miedzy wzmacniacz, a źródło dźwięku.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#12 c3bulniak

c3bulniak

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 04 lipca 2014 - 11:06

Mój pokój ma wymiary 6,5 x 2,5 m. Nie jestem jakimś audiofilem. Lubie po prostu posłuchać sobie dobrej jakości muzyki z czystym brzmieniem i głębokim basem.

Chciałbym aby moje audio grało dość głośno. Doradź mi na co zbierać i w jakim kierunku iść. Nie pisz mi tylko, że kwota jaką minimum musialbym wydać do słuchania muzyki to kilka kafli ;)



#13 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 04 lipca 2014 - 11:10

Solo 7C będzie za duże na taki pokój kierowałbym się bardziej w kierunku Solo 6C.
Solo 7C potrzebuje przestrzeni +/- 15-20m2

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#14 c3bulniak

c3bulniak

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 04 lipca 2014 - 11:17

Solo 6c sprawiają wrażenie jakby nadawały sie tylko do cichego i spokojniego słuchania.

Jako iż słucham muzyki electro, house, dubstep, disco-polo i często lubię głośniej posłuchać oraz "poczuć" muzykę wolałbym coś mocniejszego ;).

Chyba, że się mylę.

 

P.S. z obliczeń wynika, że mój pokój kwalifikuję się do twojego przedziału na Solo 7c ;p


Użytkownik c3bulniak edytował ten post 04 lipca 2014 - 11:20


#15 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 04 lipca 2014 - 11:20

Kolumny muszą też mieć gdzie grać jak wsadzisz zbyt duże kolumny do małego pokoju to uzyskasz efekt przeciwny do oczekiwanego.
Solo 6C myślę wystarczą i zagrają jak trzeba będzie odpowiednia ilość basu z głośnika 16cm. Mówię Ci od razu nie będzie to bas typu że będzie wszystko drżało taki bas to bas niskiej jakości który jest zwykłym dudnieniem.

Użytkownik Green-Ivan edytował ten post 04 lipca 2014 - 11:23

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#16 c3bulniak

c3bulniak

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 04 lipca 2014 - 11:26

Słyszałem właśnie, że te microlaby nadają się bardziej do słuchanie muzyki klasycznej, rocka, metalu, jazzu.
Wieża którą teraz posiadam według mnie gra bardzo przyzwoicie, pewnie dlatego, że nie jestem audiofilem.


Także jak widzisz nie jestem zbytnio wymagający.

Użytkownik Green-Ivan edytował ten post 04 lipca 2014 - 11:33


#17 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 04 lipca 2014 - 11:33

Chcesz to kup sobie Solo 7C, ale możesz się zdziwić że będą miały zbyt mało miejsca by zagrać tak jak powinny.
Przesiadając się z tej wieży na Solo 6C tak czy siak najpewniej odczujesz jakąś różnicę.
Kolumny z tego LG to też nie są jakieś monstra, a moc którą zapewnia producent 2x80W podam w zwątpienie.
Podejrzewam że maks to ma 2x20 lub 25W.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#18 c3bulniak

c3bulniak

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 04 lipca 2014 - 11:37

A jakieś zestawy od microlaba fc330. Bo te 6c chyba nie bedza mialy takiego zejscia na basie do mojego gatunku muzyki.



#19 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 04 lipca 2014 - 11:42

To w tym momencie Cię już nie oświecę bo moje zainteresowanie audio zaczyna się i kończy na zestawach 2.0
Ja tak myślę że interesuje Cię sam bas musisz poszukać zestawu który ma łupać raczej niż grać zrównoważenie.
Żadne pasmo dźwięku nie może zalewać innych oraz być zbyt nachalne w odbiorze.
Co z tego że bas będzie wszystkim trzepała jak średnich i wysokich będzie tyle co kot napłakał.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#20 c3bulniak

c3bulniak

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 04 lipca 2014 - 11:45

Ja cie rozumiem i też nie chciałbym takiego basu ale boję się że solo 6c będą dawać zbyt delikatny bas.



#21 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 04 lipca 2014 - 11:48

Bas ma być w moim rozumowaniu punktowy pukać sobie ładnie w tle wpasowywać się w całość nagrania.
Solo 6C zawsze ma potencjometry na skrzyni i można podbić tam bas oraz w foobarze zrobić to samo.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#22 c3bulniak

c3bulniak

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 04 lipca 2014 - 11:50

teraz wziąłem miarkę i sprawdziłem wymiary solo 6c i tego zestawu 2.1 i sie zdziwilem, że te solo 6c mają aż 36 cm wysokośći podobnie jak 2.1. Jest to dużo większe niż mi sie wydawało:D.


Użytkownik c3bulniak edytował ten post 04 lipca 2014 - 11:52


#23 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 04 lipca 2014 - 11:57

Solo 6C wcale nie są takie malutkie jak się wydają ten głośnik 6,5' musi się gdzieś zmieścić, a skrzynia musi mieć odpowiedni litraż aby grała poprawnie.
Jak chcesz słuchać głośno to pomyśl też nad jakiś zestawem kolumny+wzmacniacz np.
http://allegro.pl/on...4394604400.html
http://allegro.pl/gr...4357772788.html

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#24 c3bulniak

c3bulniak

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 05 lipca 2014 - 12:09

Najlepiej to by było jakbym miał okazję gdzieś posłuchać właśnie głośników microlaba bo jestem bardzo ciekawy jak one grają.



#25 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 05 lipca 2014 - 08:40

Raczej microlabów nigdzie nie posłuchasz są jedynie dostępne w sprzedaży wysyłkowej.
Nie widziałem w sklepach stacjonarnych.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL