Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Jaka obudowa do obecnego zestawu ?

obudowa zalman silentiumpc zestaw

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Terrorek12

Terrorek12

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 30 czerwca 2014 - 11:00

Cześć! Otóż powolutku zamierzam zmieniać części do mojego komputera służącego do nagrywania, grania i renderowania. Pierwszą rzeczą będzie obudowa. Bardzo podoba mi się Zalman Z3 Plus ponieważ ma przyjemną cenę, ładny desing i jest mała, potrzebuje koniecznie micro-atx, atx ponieważ trzymam pc'ta w biurku o ograniczonych wymiarach.

 

 Oto mój zestaw:

 

Płyta Główna: GIGABYTE GA-78LMT-82P

Ram: GOODRAM 8GB
Procesor: AMD FX 8150 
Napęd: Samsung SH-224BB
Dysk Twardy: SEAGATE 1TB
Karta Graficzna: Radeon 7970 Gigabyte
Obudowa: Tracer VECTOR
Zasilacz: SilentiumPC Deus M1 650W
 
Czy zmieniając obudowę będę w stanie podpiąć zawarte wraz z nią obudowy? 
 
//EDIT
Później zamierzam zmienić płytę główną, chłodzenie,  ram(być może), dokupić ssd(w co wątpię na razie). 
 
Powiedzcie czy warto brać Z3 Plus i jaką płytę główną do +/- 300 zł

Użytkownik Terrorek12 edytował ten post 30 czerwca 2014 - 11:25


#2 Krzaku97

Krzaku97

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 30 czerwca 2014 - 11:17

Z czego widzę Zalman Z3 Plus nie posiada po środku klatki na dyski, więc spokojnie powinna karta graficzna ci się zmieścić ponieważ karta graficzna ma 28,5 Cm długości, a w tej obudowie jest aż 39 Cm do zmieszczenia. Chłodzenie na procesorze masz boxowe? Tak schodząc z tematu, to dziwne, że przy takim procesorze sekcja zasilania w płycie głównej nie chłodzona żadnym radiatorem ci nie padła, pewnie niezłe temperatury tam osiąga.

 

P.S W tej obudowie ta szyna pośrodku może chyba zahaczyć o kartę graficzną ale z czego widzę można ją wykręcić. 

7kk1qs.jpg


Użytkownik Krzaku97 edytował ten post 30 czerwca 2014 - 11:27

Uczę się dopiero na Elektromechanika, więc jak będziesz widział, że źle coś mówię z dziedziny elektryki to proszę mnie uprzedzić.

Hobbistycznie zajmuje się komputerami i różnymi tego typu sprzętami.


#3 Terrorek12

Terrorek12

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 30 czerwca 2014 - 11:22

Tak chłodzenie mam boxowe, zamierzam je zmienić na coś od SilentiumPC. Czy będę w stanie w Zalmanie podłączyć dodatkowe wentylatory? I na jaką płytę główną z AM3+ zamienić mojego gigabyte ? ;d



#4 Krzaku97

Krzaku97

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 30 czerwca 2014 - 11:30

Co do płyty też zależy jaki masz budżet na nowy sprzęt, a co do chłodzenia bym musiał wiedzieć jaką ma głębokość ta obudowa.

 

P.S Tak będzie możliwość umieszczenia dodatkowych wentylatorów na górze obudowy, jeśli nie ma ich tam w zestawie z obudową.


Użytkownik Krzaku97 edytował ten post 30 czerwca 2014 - 11:31

Uczę się dopiero na Elektromechanika, więc jak będziesz widział, że źle coś mówię z dziedziny elektryki to proszę mnie uprzedzić.

Hobbistycznie zajmuje się komputerami i różnymi tego typu sprzętami.


#5 Terrorek12

Terrorek12

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 30 czerwca 2014 - 11:35

Płyta 350 zł max. O wentylatory mi chodzi o to czy bd miał piny do podłączenia wszystkich.



#6 Krzaku97

Krzaku97

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 30 czerwca 2014 - 11:42

To zależy od płyty głównej, czy będziesz miał piny do podłączenia wszystkich, a co do płyty głównej to na razie ci nie poszukam bo morele nie działają xD, a wszystkich modeli płyt na pamięć nie pamiętam.


Użytkownik Krzaku97 edytował ten post 30 czerwca 2014 - 11:46

Uczę się dopiero na Elektromechanika, więc jak będziesz widział, że źle coś mówię z dziedziny elektryki to proszę mnie uprzedzić.

Hobbistycznie zajmuje się komputerami i różnymi tego typu sprzętami.


#7 Terrorek12

Terrorek12

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 30 czerwca 2014 - 11:53

Właśnie na tej płycie głownej pinów tyle chyba nie mam ;/ Nom morele off ;/ 



#8 Terrorek12

Terrorek12

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 01 lipca 2014 - 08:01

Postanowiłem wziąć Zalmana Z3 Plus i tą płytę główną: http://www.morele.ne...xtreme3-442114/ dobrze robię? :D

 

I ta płyta ma 5x SATA III, a nie SATA II jak moja obecna, czy będę w stanie podłączyć dysk normalnie kablem SATA II do SATA III na płycie? 


Użytkownik Terrorek12 edytował ten post 01 lipca 2014 - 08:05


#9 mati89

mati89

    BOSS

  • Użytkownik
  • 1 135 postów

Napisano 01 lipca 2014 - 08:04

Obudowa może być, płytę bierz tą : 

Gigabyte GA-970A-UD3P

Będzie dobra do OC, bo ten AsRock jest cienki ;)


Użytkownik mati89 edytował ten post 01 lipca 2014 - 08:05


#10 Terrorek12

Terrorek12

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 05 lipca 2014 - 06:22

Podzespoły już siedzą w Zalmanie. Za jakiś czas kupuję chłodzenie i płytę główną raczej tą poleconą przez matiego.  Tylko mam kolejne pytanie, na płycie głównej mam tylko jedno złącze do wentylatora (podłączyłem do niego przedni -podświetlany) Czy jestem w stanie podłączyć pozostałe 3 za pomocą jakiś adapterów? Molex na Molex ? Jak coś mogę przesłać zdjęcia wentyli i ich kabli. Ale z góry mówię że tylny ma złączę męskie molex, a dwa u góry zwyczajne wtyki jak przedni czy cooler od procesora, a z obudowy wystaje jeszcze jeden kabel molex męski. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

84069140419769670374.jpg


Użytkownik Terrorek12 edytował ten post 05 lipca 2014 - 06:33




Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: obudowa, zalman, silentiumpc, zestaw

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL