Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Obudowa do 200 zł


41 odpowiedzi w tym temacie

#1 MaQlu

MaQlu

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 08:08

Potrzebuję obudowę do 200 zł , do takiego zestawu :http://www.morele.ne...ry/info/plIeAS/ dojdzie jeszcze dysk HDD i macho 120 rev.2 ,i nalepiej żeby miała wbudowany kontroler obrotów (spc x60 średnio mi się podoba ,jakiś zamiennik w wyglądzie zbliżonym doNZXT H440)



#2 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2 748 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 08:19

Że tak zapytam,ten zestaw to już masz, czy jeszcze się wstrzymujesz z zakupem?

Co do obudowy...jeśli nie rozszerzysz budżetu, to nic lepszego w tej cenie niż Zalman Z9 Plus nie dostaniesz. Kilka 'oczek' wyżej masz w zasięgu Core 300 / Gelid Darkforce lub 330R (sam ją niedługo kupuję) ale trzeba przyznać że jakościowo jednak odstaje od tych 2 pierwszych wymienionych, jest też nakierowana do osób które oczekują czegoś innego.



#3 MaQlu

MaQlu

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 08:27

Nie ,zestawik mam plan kupić .Dowiedziałem  się że trochę będę miał obcięty budżet ,i narazie szukam czegoś w przedziale 3000 zł /3300 ,więc moge podnieść budżet do 300 zł ,ale muszę jeszcze kupić hdd i chłodzenie ,bo dobra płyta i procek ,grzech nie wykorzystywać ;)



#4 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2 748 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 08:33

To podmień tego HyperX od Kingstona na M6S w ostateczności na MX100, żeby sobie oszczędzić problemów, bo po co właściwie na własne życzenie mieć gorzej, skoro za te same pieniążki można sobie sprawić już coś lepszego.

Celuj w Gelida póki jest w promocyjnej cenie, lepszej budy obecnie nie dostaniesz.



#5 MaQlu

MaQlu

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 08:39

Gdybym ja jeszcze wiedział dlaczego w ssd jest brana tylko i wyłącznie odczyt ? gdy ja na ssd chchiałbym zainstalować bf3 



#6 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2 748 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 08:44

O Czym Ty do mnie szprechasz? %-)

Żaden odczyt, czy przepustowość a praktyka, która wykazuje ułomność oprogramowania układowego. Generalnie nośniki oparte o kontroler SandForce i jego pochodne, to nie są nośniki które można spokojnie zarekomendować.



#7 MaQlu

MaQlu

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 08:50

''szprecham''do ciebie o tym że ma ssd chciałbym mieć Win i bf 3 ;) i szybki odczyt by mi się przydał ,no ale jak to ktośtam mówił ''nie można mieć wszystkiego '' .A wracając do budy ,to Gelid Darkforce nie ma kontrolera obrotów wentyli ;p



#8 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2 748 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 12:54

Nic bardziej mylnego.

Nie jest tajemnicą, że producenci zawyżają parametry pracy nośnika, żeby produkt wypadał atrakcyjniej w oczach klientów, w praktyce, nie osiągniesz takich transferów, bo sama przepustowość kostek będzie skutecznym ogranicznikiem w uzyskaniu deklarowanej specyfikacji pracy. Zobacz sobie, jak wypada SandForce w kontekście nieskompresowanych plików, to oprogramowanie po prostu tak ma. Ma też skłonność do zwalniania w miarę zapełniania, każdy dysk SSD zwolni, ale nie w takim stopniu jak te oparte o kontroler SF. Więc po co uparcie pchać się w Kingstona?

 

Chcesz kupić dobry dysk za rozsądne pieniążki? To wybierasz wspomnianego M6S lub MX100.


Użytkownik SMX edytował ten post 13 czerwca 2014 - 12:55


#9 MaQlu

MaQlu

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 01:47

http://www.morele.ne...ry/info/4R57LA/ o tak teraz się prezentuję ;p



#10 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2 748 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 02:18

Memki można by wziąć z bramkowaniem CL9, bo i dopłata śladowa, i rozumiem że kupujesz jak na razie jeden moduł 4GB, ale planujesz dołożenie drugiej kości do dual channel? 4GB to taki 'bottleneck' w tym configu.

Ogólnie zestaw ok, tak może zostać.

 

Naprawdę ja dalej optuje za Gelidem, lepszej obudowy nie znajdziesz, a decydując się na Z9 Plus to de facto wybierzesz rozwiązanie gorsze w kilku aspektach.

 

RPM załatwia SpeedFan, niemniej, brak kontrolera obrotów w obudowie tej klasy to rzeczywiście lekki minus.



#11 MaQlu

MaQlu

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 02:21

Memki można by wziąć z bramkowaniem CL9, bo i dopłata śladowa, i rozumiem że kupujesz jak na razie jeden moduł 4GB, ale planujesz dołożenie drugiej kości do dual channel? 4GB to taki 'bottleneck' w tym configu.

Ogólnie zestaw ok, tak może zostać.

 

Naprawdę ja dalej optuje za Gelidem, lepszej obudowy nie znajdziesz, a decydując się na Z9 Plus to de facto wybierzesz rozwiązanie gorsze w kilku aspektach.

 

RPM załatwia SpeedFan, niemniej, brak kontrolera obrotów w obudowie tej klasy to rzeczywiście lekki minus.

Oczywiście że kupie 2 kość ram.A buda to SPC l50 pure black 



#12 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2 748 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 02:24

A buda to SPC l50 pure black 

Co masz na myśli?



#13 MaQlu

MaQlu

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 02:25

Co masz na myśli?

o to http://www.morele.ne...silacza-426471/



#14 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2 748 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 02:35

Po co mi ten link podsyłasz? Wiem jak wygląda L50 kompa w nim składałem, mnie uświadamiać nie musisz.

Ale dalej nie rozumiem o co ci chodzi, że chcesz ją kupić ta? To Ci mówię po dobroci ....odpuść, gnie to się w rękach, jest kiepsko spasowana, a gumowe podpórki to prawdziwy 'przebłysk' geniuszu chińskich projektantów, + PW/RST klejone na gorąco klejem o trwałości porównywalnej do skarpetek stretch, i trefny regulator na uwieńczenie :)


Użytkownik SMX edytował ten post 13 czerwca 2014 - 02:36


#15 MaQlu

MaQlu

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 02:38

Po co mi ten link podsyłasz? Wiem jak wygląda L50 kompa w nim składałem, mnie uświadamiać nie musisz.

Ale dalej nie rozumiem o co ci chodzi, że chcesz ją kupić ta? To Ci mówię po dobroci ....odpuść, gnie to się w rękach, jest kiepsko spasowana, a gumowe podpórki to prawdziwy 'przebłysk' geniuszu chińskich projektantów, + PW/RST klejone na gorąco klejem o trwałości porównywalnej do skarpetek stretch, i trefny regulator na uwieńczenie :)

w przedziale cenowym 250/300 zł obudowy z regulatorem obrotów ,i która nie jest x60-tką dostać jest BARDZO trudno ;p



#16 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2 748 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 02:49

Głupota bo jest ich cała gama. Co innego to ich łączna obciążalność

Zresztą, przystopuj i zastanów się...czy ten kontroler to taki - must have? Jak chcesz funkcjonalne urządzonko za stosunkowo niewielkie pieniądze to kupujesz jakiegoś 6-cio kanałowca i montujesz w zatoce 5.25 inch.

Jak nie, to manualnie rozporządzasz SpeedFanem spod poziomu OS. 

 

Ale czy naprawdę warto się tym przejmować i na tej podstawie rezygnować z lepszej jakościowo skrzynki, na rzecz Z9 Plus/ M40 e.t.c?



#17 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Moderator
  • 3 405 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 03:05

Pora chyba na warnika, hmm?

To już twój 5temat o kompie.

 

A co do tej pory kupiłeś? Nic? 



#18 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 03:05

Na SB mu dzis mowiono o Gelidzie oraz "zewnetrznym" kontrolerze obrotow ale uparl sie na SPC



#19 MaQlu

MaQlu

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 03:06

 

Ale czy naprawdę warto się tym przejmować i na tej podstawie rezygnować z lepszej jakościowo skrzynki, na rzecz Z9 Plus/ M40 e.t.c?

Faktycznie ,jak mówisz że speedfanem moge regulować wentyle ,to zrezygnuje z regulatora obrotów wentyli .Teraz chciałbym znaleść zamiennik 

nzxt h440 

#20 MaQlu

MaQlu

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 03:08

Na SB mu dzis mowiono o Gelidzie oraz "zewnetrznym" kontrolerze obrotow ale uparl sie na SPC

Darkforce mi się niepodoba ,i nie próbuj na siłe narzucić mi swój wybór ,ok ? 



#21 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2 748 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 03:12

Ktoś Ci narzuca wybór? Weź 10 głębokich oddechów i się uspokój.

 

Jaki znowu zamiennik? To nie jest rynek coolerów AC / czy kart graficznych że występuje tutaj pojęcie z tzw. rebrand'u, to jest rynek obudów komputerowych.



#22 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 03:15

Dobrze kolego to lec po obudowe do biedronki tam sa kartony po sokach.Zreszta jak to juz Twoj 5 temat jak to zauwazyl Xardi to masz rozeznanie


Użytkownik Leszek1975 edytował ten post 13 czerwca 2014 - 03:17


#23 MaQlu

MaQlu

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 03:16

Ktoś Ci narzuca wybór? Weź 10 głębokich oddechów i się uspokój.

 

Jaki znowu zamiennik? To nie jest rynek coolerów AC / czy kart graficznych że występuje tutaj pojęcie z tzw. rebrand'u, to jest rynek obudów komputerowych.

Chodzi mi o budę o podobnym wyglądzie ,jestem spokojny ,no ale ...


Dobrze kolego to lec po obudowe do biedronki tam sa kartony po sokach

Spokojnie ,nie podoba mi się i tyle ,moje zdanie 



#24 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2 748 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 03:19

To ja mam propozycję..

 

Podaj parę obudów które Ci się wizualnie podobają, my już powiemy co i jak, i na tej podstawie dobierzemy najlepszą /najfunkcjonalniejszą/ skrzynkę.

Bo czym dłużej kombinujesz, tym jesteś bliżej kupna tego ,o czym wspominał Ci Leszek



#25 MaQlu

MaQlu

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 03:24

To ja mam propozycję..

 

Podaj parę obudów które Ci się wizualnie podobają, my już powiemy co i jak, i na tej podstawie dobierzemy najlepszą /najfunkcjonalniejszą/ skrzynkę.

Bo czym dłużej kombinujesz, tym jesteś bliżej kupna tego ,o czym wspominał Ci Leszek

Lubie ''prosty'' desing czyli coś jak : nzxt H440 i corsair carbide series 330r 

 

#26 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 03:36

 

Lubie ''prosty'' desing czyli coś jak : nzxt H440 i corsair carbide series 330r 

 

Masz jedno z pierwszych lepszych ujec na stronie morele plyty ATX cena do 220zl http://www.morele.ne...knks-u3-611515/ od groma masz obudow w tej klasie cenowej



#27 MaQlu

MaQlu

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 03:39

Masz jedno z pierwszych lepszych ujec na stronie morele plyty ATX cena do 220zl http://www.morele.ne...knks-u3-611515/ od groma masz obudow w tej klasie cenowej

I o to chodziło mi przez cały czas ;p ale na serio zawalista buda 



#28 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 03:49

Tylko wiesz, że ta obudowa jest inna niż wszystkie jeżeli chodzi o montaż bebechów ?

Sygnaturka.png


#29 MaQlu

MaQlu

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 03:51

Tylko wiesz, że ta obudowa jest inna niż wszystkie jeżeli chodzi o montaż bebechów ?

co masz na myśli ?



#30 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2 748 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 03:53

Tylko wiesz, że ta obudowa jest inna niż wszystkie jeżeli chodzi o montaż bebechów ?

Mnie to by chyba szlag trafił na takie fikuśne rozwiązanie %-)#autentyk

Na temat jej właściwości wentylacyjnych nie będę się wypowiadał, bo nie znam tej budy.Ale jakoś nie wróżę jej sukcesu..i coś mi się wydaję że trochę na bakier z jakością wykonania.



#31 MaQlu

MaQlu

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 03:55

Mnie to by chyba szlag trafił na takie fikuśne rozwiązanie %-)#autentyk

Na temat jej właściwości wentylacyjnych nie będę się wypowiadał, bo nie znam tej budy.Ale jakoś nie wróżę jej sukcesu..i coś mi się wydaję że trochę na bakier z jakością wykonania.

tak się zapytam ,czy ta buda ma odwrotnie montowaną płytę głowną ? :o



#32 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 03:56

Tylko wiesz, że ta obudowa jest inna niż wszystkie jeżeli chodzi o montaż bebechów ?

MT ja to tez tylko podalem jako przyklad 200 zeta to obudow jak mrowkow nikt nigdy nie przetestowal z tego 70% ale pozniej sie okaze ze obudowa jest miekka ze czegos jej brakuje ze trzeszczy polecaja koledze obudowy sprawdzone w swojej klasie ale niestety nie ten desing wiec jak patrzymy na desing to  cos kosztem czegos bedzie ciete



#33 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 03:58

ANTEX GX500 / SPC M40 ?

Wybieraj sam co Ci się podoba i zapodaj tutaj bo inaczej to od dupy strony dobieranie obudowy.

Sygnaturka.png


#34 MaQlu

MaQlu

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 03:58

MT ja to tez tylko podalem jako przyklad 200 zeta to obudow jak mrowkow nikt nigdy nie przetestowal z tego 70% ale pozniej sie okaze ze obudowa jest miekka ze czegos jej brakuje ze trzeszczy polecaja koledze obudowy sprawdzone w swojej klasie ale niestety nie ten desing wiec jak patrzymy na desing to  cos kosztem czegos bedzie ciete

Nie przyczepiam się że mi się niepodoba ta buda ,bo podoba ,ale moge mieć trudności z montażem ,więc wolał bym co innego ,o tym samym designie (Oczywiście jeśli się da )



#35 MaQlu

MaQlu

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 04:00

ANTEX GX500 / SPC M40 ?

Wybieraj sam co Ci się podoba i zapodaj tutaj bo inaczej to od dupy strony dobieranie obudowy.

powtórzę się Lubie ''prosty'' desing czyli coś jak : nzxt H440 i corsair carbide series 330r 

  



#36 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 04:01

Nastepna prosze bialo czarna nawiazanie do NZXT H440 http://www.morele.ne...telum-w-537568/



#37 MaQlu

MaQlu

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 04:05

Nastepna prosze bialo czarna nawiazanie do NZXT H440 http://www.morele.ne...telum-w-537568/

Ładniutka ;)



#38 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2 748 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 04:14

Oj oj oj

 

Leszku, ja tego Aerocoola macałem w salonie i powiem jedno - trzymajcie się od tego z daleka, front i top panel zostały wykonane z plastiku o najniższej możliwej jakości, śmiało go mogę zestawić z pałąkiem w moich SE - M390. :dodgy:Katorga na dłuższą metę... panele idą równo po 0.5mm, nie trzeba się przykładać nawet w najmniejszym stopniu aby ją znacznie uszkodzić, pomiędzy potrami USB/ mini jack a panelem jest centymetrowa szpara, spasowanie tej obudowy to tragizm.

 

Nie kupujcie tego bubla.



#39 MaQlu

MaQlu

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 04:17

Oj oj oj

 

Leszku, ja tego Aerocoola macałem w salonie i powiem jedno - trzymajcie się od tego z daleka, front i top panel zostały wykonane z plastiku o najniższej możliwej jakości, śmiało go mogę zestawić z pałąkiem w moich SE - M390. :dodgy:Katorga na dłuższą metę... panele idą równo po 0.5mm, nie trzeba się przykładać nawet w najmniejszym stopniu aby ją znacznie uszkodzić, pomiędzy potrami USB/ mini jack a panelem jest centymetrowa szpara, spasowanie tej obudowy to tragizm.

 

Nie kupujcie tego bubla.

 

 

Nastepna prosze bialo czarna nawiazanie do NZXT H440 http://www.morele.ne...telum-w-537568/

Tak więc trzeba znaleść kolejną ;)



#40 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 04:22

Oj oj oj

 

Leszku, ja tego Aerocoola macałem w salonie i powiem jedno - trzymajcie się od tego z daleka, front i top panel zostały wykonane z plastiku o najniższej możliwej jakości, śmiało go mogę zestawić z pałąkiem w moich SE - M390. :dodgy:Katorga na dłuższą metę... panele idą równo po 0.5mm, nie trzeba się przykładać nawet w najmniejszym stopniu aby ją znacznie uszkodzić, pomiędzy potrami USB/ mini jack a panelem jest centymetrowa szpara, spasowanie tej obudowy to tragizm.

 

Nie kupujcie tego bubla.

No i oto wlasnie chodzi Kolega ma 200-250 zeta na bude,sa polecane mu obudowy,ktore osoby maja oraz kupuja na podstawie doswiadczen osob z forum ale to nie ten desing w taki sposob mozna tylko polecic bubla oraz podawac linki obudow z nadzieja ze ktos z dana buda mial jakokolwiek stycznosc



#41 MaQlu

MaQlu

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 04:28

No i oto wlasnie chodzi Kolega ma 200-250 zeta na bude,sa polecane mu obudowy,ktore osoby maja oraz kupuja na podstawie doswiadczen osob z forum ale to nie ten desing w taki sposob mozna tylko polecic bubla oraz podawac linki obudow z nadzieja ze ktos z dana buda mial jakokolwiek stycznosc

tak się zapytam co sądzicie o tych 2 budach :Aerocool VS-9 ADVANCE Zalman zm-z3-wh

 

#42 ReeSonek

ReeSonek

    Długopis

  • Użytkownik
  • 960 postów

Napisano 15 czerwca 2014 - 03:37

Zalman tylko i wyłącznie . Mój brat posiada tego AC i jest okropny . Zarządzanie leży , brak filtrów , pełno ostrych krawędzi , głośne wentylatory .


Intel Core I5 2310 + Fera 2 | MSI B75-A G43 | 8GB | EVGA GTX 970 | Plextor M6S+ 128GB | WD Green 1TB | XFX XTR 550W | Gladius M40 |




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL