Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw do 5K


52 odpowiedzi w tym temacie

#1 krychu90

krychu90

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 13 października 2012 - 11:10

Witam,

Chcę złożyć nowego kompa. Nie śledzę na bieżąco wydajności podzespołów dlatego chciałbym prosić Was o pomoc.

Komputer do gier, nie planuję OC. Za całość chciałbym się zmieścić w 5K, ale kilkaset złociszy więcej nie zaboli ;)


Podzespoły na które się zdecyduję to:

Grafika: GTX670 / HD7970 - raczej HD7970

Zasilacz: OCZ ZT 550W

RAM: [JAKIŚ PRODUCENT] DDR3 8GB 2133MHz 2x4GB

Dysk SSD: Vertex 4 128GB


Podzespoły przy których mam problem:

Płyta główna: Do ok 600zł, musi posiadać SATA III (do obsługi SSD), obsługę RAMu wymienionego powyżej.

Procesor: Do ok 1200zł, 4 rdzenie min., myślałem na I7, ale który konkretnie?

Obudowa: Bez szaleństw. Ma trzymać wszystko w kupie + znośny przepływ powietrza.


Z góry dzięki za pomoc ;)

Pozdrawiam

#2 Czarny_II

Czarny_II

    Moderator honoris causa

  • Użytkownik
  • 2 128 postów

Napisano 13 października 2012 - 11:41

Grafika: Gigabyte GTX 670 OC
Zasilacz: OCZ ZT 550W
RAM: Crucial/Corsair 1866 cl9/10 2x8 GB
Dysk SSD: Samsung 830 128 GB
Płyta główna: AsRock Extreme 4/6
Procesor: i7 3770K
Obudowa: SilentumPC Regnum L50
Chłodzenie procesora: SilentumPC Fortis
W sumie wyszedł fajny zestaw z opcją dobrego OC, ale nawet jakbym się uparł zniwelować OC to nic lepszego w tej kwocie bym nie wymyślił. Jedynie z 300-500 zł taniej by to wyszło.

Spoiler

ns40yz-2.png


#3 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 13 października 2012 - 11:50

Propozycja ode mnie z HD7970 jak chciałeś.
MOBO:ASROCK Z77 Pro4 Intel Z77 ok.423zł
CPU:Intel Core i7-3770K 3,5 GHz ok.1235zł
GPU:Gigabyte HD7970 3GB 384 PCI-E GDDR5 ok.1499zł
PSU:OCZ ZT Series OCZ-ZT550W-EU 550W ok.319zł
DVD:LG DVD Recorder GH24NS90 ok.69zł
RAM:Patriot Viper Xtreme DDR3 Dual Chanel 2x4GB 1600 CL8 ok.215zł
HDD:WD Caviar Black WD1002FAEX 1TB sATA III 64MB ok.365zł
SSD:OCZ Vertex 4 SSD 2,5" 128GB VTX4-25SAT3-128G ok.409zł
CASE:Corsair Carbide 300R Black ok.279zł
CHŁODZENIE:SilentiumPC Fortis HE1225 ok.139zł
CENA:4952zł

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#4 Czarny_II

Czarny_II

    Moderator honoris causa

  • Użytkownik
  • 2 128 postów

Napisano 13 października 2012 - 11:53

Green, mimo wszystko poszedł bym z Samsungiem zamiast OCZ, lepsza reputacja a osiągi podobne (i tylko kilkanaście zł różnicy w cenie).

Spoiler

ns40yz-2.png


#5 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 14 października 2012 - 12:49

Wiesz nie wgłębiałem się w dyski SSD nie mam sata 3 w komputerze więc taka inwestycja minęła by się u mnie z celem.Na tym polu ustąpię Ci miejsca.Z chęcią dowiem się czegoś nowego jeśli będziesz skłony podzielić się wiedzą :).

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#6 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 14 października 2012 - 01:00

Także słyszałem że Samsungi są bardzo dobre jeżeli chodzi o SSD.Ogólnie Samsung od jakiegoś czasu przoduje na rynku technologicznym :) Szkoda że już dysków nie robi :( Ubolewam nad tym :P

Ja bym brał mimo wszystko zestaw z GTX670 od Gigabyte, do tego Extreme 6 no i może być Fortis.Jak nie będzie to Zalman CNPS10X Performa też będzie ok :)

Co do samego zamawiania to bym poczekał...teraz $ jak i Euro stoi dość wysoko.Jak Euro będzie po 4,07, a $ coś w okolicach 3,10 wtedy bym brał.W poniedziałek powinna się poprawić sytuacja na giełdzie.O godz. 12 na morelach są aktualizowane ceny przez "automat" wg. kursu więc możesz się załapać po taniości ;)

#7 Czarny_II

Czarny_II

    Moderator honoris causa

  • Użytkownik
  • 2 128 postów

Napisano 14 października 2012 - 01:00

Spoko, napisz na pw swoje gg, to się odezwę i będzie można na spokojnie porozmawiać.

Spoiler

ns40yz-2.png


#8 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 14 października 2012 - 01:22

W sumie to musiał bym założyć jakiś komunikator internetowy Black też chciał bym w sprawach forum podał GG tylko tu problem że ja nie mam kont na komunikatorach.Kiedyś coś tam miałem tylko nie lubiłem jak mi znajomi zawracali głowę i usunąłem. Ogólnie rzecz ujmując nie bardzo lubię towarzystwo.
Co do SSD to dawałem takie jak chciał autor.Nie chciałem by moja propozycje odbiegała bardzo od ogólnego zarysu autora.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#9 Czarny_II

Czarny_II

    Moderator honoris causa

  • Użytkownik
  • 2 128 postów

Napisano 14 października 2012 - 01:23

Polecam internetową wersję gg. Sam już tylko jej używam i skype na specjalne życzenia, a tak to jedynie telefon.

Co do życzeń autora, to po to jesteśmy aby proponować produkty lepsze o podobnej cenie. Autor sam zdecyduje, czy dany produkt jest dla niego lepsza opcją, czy jednak woli ten, o którym myślał początkowo. My jedynie powinniśmy poinformować go o innych opcjach i powiedzieć dlaczego proponujemy je, a nie to co on chciał. Np. o OCZ Vertex 4 jest informacja, że firmware 1.4 czy 1.5 powoduje spowolnienie szybkości o kilka % po zapełnieniu 50% powierzchni, co mi się podoba. OCZ słynie również z dużej ilości problemów z dyskami i wysokiej awaryjności. Crucial m4 czy Samsung 830 są juz na rynku długo i większość ich wad jest już dobrze znana i naprawiona. Sam np. słyszałem, że Samsung ma już gotową wersję 840, ale nie kupiłbym jej na starcie, bo jednak cenię sobie niezawodność, czyli zaczekałbym pół roku, aż się okaże czy jest dobre czy problematyczne (dlatego też ceny 830 spadły).

Spoiler

ns40yz-2.png


#10 krychu90

krychu90

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 14 października 2012 - 01:30

Witam,

Dziękuje za tyle odpowiedzi mimo późnej pory ;)

Oczywiście propozycje innych podzespołów niż te które napisałem, że się zdecyduję są mile widziane. Będę mógł z czego wybierać ;)

W wymienionych dwóch propozycjach nie ma RAMu 2133MHz. Dlaczego? Niepotrzebnie chcę tyle? :D

Pozdrawiam

#11 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 14 października 2012 - 01:31

W sumie też bym się chętnie czegoś dowiedział o SSD :D Konfa na Skype ? :)

#12 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 14 października 2012 - 01:34

Wiesz wolę się posłuchać wytycznych.Ostatni na warsztacie przesunąłem fotel kierowcy w Mondeo by wymienić filtr przeciwpyłkowy bez tego nie sposób tego zrobić. Potem właściciel się darł po mnie i po mechaniku który uczy mnie zawodu.Chyba w piekle go było słychać że to była jego idealna pozycja i on teraz pół dnia znowu spędzi na jej szukaniu.Wiec trzymam się mniej więcej wytycznych autora.Czarny rozważę założenie tego GG internetowego.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#13 Czarny_II

Czarny_II

    Moderator honoris causa

  • Użytkownik
  • 2 128 postów

Napisano 14 października 2012 - 01:37

Konfa może być. Ram 2133 w sumie nie opłaca się, bo różnica w cenie jest sporawa, a przydaje się jedynie gdy używamy zintegrowanej karty graficznej. Jeśli dobrze pamiętam z testów to różnica między 1333 a 1600 wynosiła z 2-5 FPS, 1600 a 1866 to 1-2 FPS, a 1866 a 2133 to też 1-2 FPS (dla komputera z osobną kartą). Dopłata do 1866 względem 1600 to zwykle kilkanaście/kilkadziesiąt zł, co jeszcze idzie uzasadnić, ale różnica cenowa między 1866, a 2133 to zwykle około 100 i więcej zł.

Spoiler

ns40yz-2.png


#14 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 14 października 2012 - 01:39

Z tego co patrzyłem na pamięci 2133 to mają dość długi czas dostępu.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#15 Czarny_II

Czarny_II

    Moderator honoris causa

  • Użytkownik
  • 2 128 postów

Napisano 14 października 2012 - 01:39

Też nie lubię gdy mechanik zmienia mi ustawienie fotela i lusterek, ale mi to nie zajmuje połowy dnia. Najwyżej 5-10 minut. Zresztą, niektórych rzeczy nie da się zrobić bez ruszenia jego, więc nie widzę sensu dla denerwowania się.

Czas dostępu nie ma już takiego znaczenia jak miał na LGA775. Co nie zmienia faktu, że wolę niższy - magia liczb :P

Spoiler

ns40yz-2.png


#16 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 14 października 2012 - 01:39

Ja mam teraz z 1333, na coś lekko 1400MHz więc jakoś mnie to nie rusza.Może kiedyś pomyślę o 1600MHz ( ponownie... )

Ponieważ jeszcze samochodem taty, on zmienia tylko ustawienie lusterek ponieważ mamy podobny wzrost...3-4cm na korzyść mojego taty :D Jakbym się uparł to nawet lusterek nie muszę poprawiać.

#17 Czarny_II

Czarny_II

    Moderator honoris causa

  • Użytkownik
  • 2 128 postów

Napisano 14 października 2012 - 01:42

mati, ile dało Ci to 1400 względem 1333? Ram tani, więc można kupować ten lepszy niż skąpić i brać 1333. Dlatego też wolałem dać 2x8 1866 niż 2x4 2133. Szybciej odczujemy te dodatkowe 8 GB, niz 2133 MHz.

Spoiler

ns40yz-2.png


#18 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 14 października 2012 - 01:44

Nie wiem w sumie bo nie sprawdzałem, ale pewnie nic ;) Ja jak dołożyłem kolejne 4GB RAM ( w sumie 8GB ) to poczułem takiego małego kopa.

#19 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 14 października 2012 - 01:44

Czarny apel w imieniu wszystkich mechaników nigdy nie czepiaj się o pozycje fotela do niektórych rzeczy naprawdę ciężko się dostać i jeśli czasami zdarzy ci się patrzeć na robotę mechanik nic się nie odzywaj w najlepszym wypadku powie ci żebyś wyszedł w najgorszym może mu przypadkiem wylecieć klucz w twoją stronę i nie wierz w ceny po znajomości.Na znajomych i rodzinnie najlepiej się zarabia.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#20 krychu90

krychu90

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 14 października 2012 - 01:46

Jakiego producenta polecacie do GTX 670 / HD7970? Ceny różnią się zależnie od producenta i to dość sporo.

Pozdrawiam

#21 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 14 października 2012 - 01:47

Jak chcesz cieszę to bierz Gigabyte WF2.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#22 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 14 października 2012 - 01:52

Ceny...zależy jak kto sobie wyceny + kurs $ i Euro.Ogółem chodzi tu o firmowe OC oraz o chłodzenie.Tym się różnią.Nie wiem czy wyposażenie też się jakoś liczy.Ogółem tak jak Ivan napisał...bierz Gigabyte WF GTX 670 i będzie ok.Fabryczne OC + ciche i wydajne chłodzenie.

#23 Czarny_II

Czarny_II

    Moderator honoris causa

  • Użytkownik
  • 2 128 postów

Napisano 14 października 2012 - 01:53

Producenta to Gigabyte - jedno z lepszych chłodzeń ma. Ew. MSI. Raczej patrzyłbym na wersje z fabrycznym OC, bo są bardziej dopieszczone, a niekiedy to niewielka różnica cenowa.

Green, nie pisałem, że się ich czepiam. Nie robi mi to. Póki im nie przeszkadza, że patrzę co robią mojemu autku i nie wadzi im moja lekka hipochondria to jest ok :P

Spoiler

ns40yz-2.png


#24 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 14 października 2012 - 01:57

Niektórzy mechanicy nie lubią nawet jak uczeń obok nich stoi ,a co dopiero klient.Jak masz jakiegoś znajomego mechanika któremu to nie przeszkadza to spoko.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#25 Czarny_II

Czarny_II

    Moderator honoris causa

  • Użytkownik
  • 2 128 postów

Napisano 14 października 2012 - 01:59

Mechanik nie ma wyjścia w moim przypadku. Dotyka mojego samochodu, o który dbam w kwestiach mechanicznych. Może być brudny itp. ale wszystko ma działać, bo to jednak ważne dla bezpieczeństwa. Tak samo jak opony kupowałem do niego, to szukałem jak najlepszych w moim przedziale cenowym - jakby nie patrzeć ta guma to jedyne co łączy mnie z drogą.

Zaraz chyba będzie trzeba wydzielić nasz mały offtop o mechanikach :P

Spoiler

ns40yz-2.png


#26 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 14 października 2012 - 02:02

Jak oddajesz auto do na przykład do autoryzowanego serwisu to jazdy próbne autem często wynoszą 50 - 100km.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#27 Czarny_II

Czarny_II

    Moderator honoris causa

  • Użytkownik
  • 2 128 postów

Napisano 14 października 2012 - 02:03

Chyba bez wiedzy klienta :P

Spoiler

ns40yz-2.png


#28 krychu90

krychu90

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 14 października 2012 - 02:04

Czytałem, że nie ma widocznej różnicy między GTX 670 i HD 7970. Z tym, że HD 7970 ma 3GB, a GTX 670 2GB pamięci, co niedługo może być odczuwalną różnicą w grach wymagających tekstur w wysokiej rozdzielczości. Czy według Was to prawda?

Pozdrawiam

#29 Czarny_II

Czarny_II

    Moderator honoris causa

  • Użytkownik
  • 2 128 postów

Napisano 14 października 2012 - 02:07

Ilość pamięci może być istotna, ale nie wydaje mi się, by to nastąpiło szybko. Póki co do większości gier wystarczy 1-1,5 GB. Pytanie też jak szybko byś planował zmianę. Ja osobiście wole GFa i nie patrzę na ofertę AMD, do której mam skazę. Z istotniejszych zalet gfa to np. Physix, CUDA, szybkość wydawania sterowników, support dla gier i wspomaganie deweloperów.

Spoiler

ns40yz-2.png


#30 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 14 października 2012 - 02:08

Wg. mnie z tą pamięcią no to jest ciut prawdy...że im więcej tym lepiej, ale też bez przesady...ja mam jeszcze 1GB i mi styka, chociaż i tak zaraz wymieniam na GTX 670 :P Jednak jeszcze trochę się poczeka na taki rozwój gier żeby pobierało 1,5GB + VRAM.

#31 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 14 października 2012 - 02:11

To na ile starczą obecne karty graficzne zależy też w pewnej mierze od rozwoju konsol niestety.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#32 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 14 października 2012 - 02:12

I tak wszystko przeportowane i tak :D

#33 Czarny_II

Czarny_II

    Moderator honoris causa

  • Użytkownik
  • 2 128 postów

Napisano 14 października 2012 - 02:12

Rozwój konsol stopuje rozwój gier.

Spoiler

ns40yz-2.png


#34 krychu90

krychu90

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 14 października 2012 - 01:34

Konsole aktualnie stopują rozwój gier, ale co będzie za rok, dwa jak wyjdą nowe generacje?

Patrzałem na najmocniejszą konfigurację na jakiej testowano Max Payna 3:
Link.

Czy ten FX jest tak dobry? Pytam, bo jest w dostępnej cenie :D

Pozdrawiam

#35 SilenS

SilenS

    Master

  • Użytkownik
  • 929 postów

Napisano 14 października 2012 - 01:42

Jak mówimy o 8150 tak, moim zdaniem najwydajniejszy (z FX-ów) i coś tam potrafi... i chyba najwyższy z modeli pierwszego miotu FX-ów.

Co do konsol i PC.. prawda, konsolowców się mnoży nieco znowu co producenci gier biorą ich zdanie bardziej pod uwagę.. przykład Codemasters i GRID2, usunęli kokpit na rzecz zdania konsolowców że to niepotrzebne.. PC-owcy wrzą... Więcej portów niż osobnym podstaw silnikowych gier.. mała garstka robi oddzielne podstawy.. ostatnia dobra podwójna produkcja to właśnie Max Payne 3. I prawda jest taka że najnowsze układy czasami się nudzą - nawet przy najbardziej wymagających grach...

#36 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 14 października 2012 - 01:49

jesli to prawda ,że GPU w konsolach to bedzie HD 5670 to w momecie premiery konsol bedą już nieźle zacofane

Sygnaturka.png


#37 krychu90

krychu90

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 14 października 2012 - 01:54

Czy zatem lepiej brać i7-3770K 3,5 GHz (4 rdzenie) czy FX8150 3,6 GHz (8 rdzeni) patrząc przyszłościowo? Bo przy zmianie procka trzeba wymieniać płytę główną, bo wątpię żeby była ta sama podstawka przy Intelu (np. i7 3930K).

Edit
Znalzłem ciekawy test: Link.

W grach wydajność mają podobną na korzyść FX, ale w pozostałych testach już większą różnicą wygrywa I7.

#38 SilenS

SilenS

    Master

  • Użytkownik
  • 929 postów

Napisano 14 października 2012 - 02:05

i7 bierz, FX ma 4M/8T jest wydajny ale jeżeli porywasz się z taką sumą to Intel.

#39 Guest_Chill3r_*

Guest_Chill3r_*
  • Guests

Napisano 14 października 2012 - 02:47

Na jednym angielskim forum właśnie nie dawno była dyskusja na temat przyszłościowego PC który by starczył na 5 latek lub nawet trochę więcej. I jedna osoba wyskoczyła z pomysłem, o 6 rdzeniowym i7 które są "Overkiller`ami" na te gry. Gdyż jest tylko parę gier co korzysta z tych 4 rdzeni.

#40 SilenS

SilenS

    Master

  • Użytkownik
  • 929 postów

Napisano 14 października 2012 - 02:50

Ale stosunkowa wydajność nawet na rdzeń jest i tak po stronie intela tutaj.

#41 krychu90

krychu90

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 14 października 2012 - 03:04

Dobrze, na razie moja lista wygląda tak:

Grafika - ok 1600zł:
- Gigabyte Radeon HD 7970 OC 3072MB GDDR5

Procesor - ok 1250zł
- Intel Core i7-3770K 3,5 GHz

Płyta główna - ok 530zł:
- ASRock P67 Extreme6

RAM - ok 300zł
- Crucial/Corsair 1866 2x4 GB

Zasilacz - ok 300zł
- OCZ ZT 550W

Dysk SSD - ok 450zł
- Samsung 830 128GB / Intel SSD 520 120GB :-/

Obudowa - 250zł
- :-/

-----------------------------
Łącznie: 4680zł


Jakieś uwagi?:rolleyes:

Legenda:
:-/ - Niezdecydowany ;)


Pozdrawiam

#42 Ascaro

Ascaro

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 14 października 2012 - 03:07

Zestawik bardzo ciekawy. Jednak w kwestii płyty głównej pokusiłbym się o coś na Z77. A właściwie to najchętniej znalazłbym tam ASRock Z77 Extreme 4/6.

#43 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 14 października 2012 - 03:10

Co do obudowy proponuje coś pokroju corsair carbide 300r.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#44 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 14 października 2012 - 03:11

Płyta do wymiany na coś z Z77

Może być AsRock Z77 Extreme4

Obowiązkowo cooler bo nie pamiętam już czy do I7 dają ten sam co do I5. Jeśli tak to proc będzie wyciągał do 70 stopni

Silentium Fortis HE 1225

Sygnaturka.png


#45 Czarny_II

Czarny_II

    Moderator honoris causa

  • Użytkownik
  • 2 128 postów

Napisano 14 października 2012 - 03:48

Pamięci 2x4 1866 kosztują mniej niż 200 zł - http://www.morele.ne...1tx0ceu-491250/

Za 350 masz już 2x8 1866 CL10. Oprócz tego zgadzam się z kolegami - płyta na Z77, chłodzenie na procesor dla ciszy i obudowa od np. SilentumPC, Corsair, Fractal lub Antec czy Cooler Master - wybierz jaka podoba ci się wizualnie.

Spoiler

ns40yz-2.png


#46 krychu90

krychu90

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 14 października 2012 - 05:10

Aktualizacja:

Grafika - ok 1600zł:
- Gigabyte Radeon HD 7970 OC 3072MB GDDR5

Procesor - ok 1250zł + 120zł
- Intel Core i7-3770K 3,5 GHz + Silentium Fortis HE 1225

Płyta główna - ok 630zł:
- ASRock Z77 Extreme 6

RAM - ok 350zł
- Crucial/Corsair 1866 CL10 2x8 GB

Zasilacz - ok 350zł
- OCZ ZT 650W

Dysk SSD - ok 450zł
- Samsung 830 128GB / Intel SSD 520 120GB

Obudowa - 310zł
- SilentiumPC Regnum L50

-----------------------------
Łącznie: 5060zł


Zasilacz zmieniłem na 650W, ponieważ producent grafiki zaleca 600W. W niedalekiej przyszłości dodam 2 dyski 2TB w RAID1 także to też muszę brać pod uwagę ;)

Pozdrawiam

#47 Czarny_II

Czarny_II

    Moderator honoris causa

  • Użytkownik
  • 2 128 postów

Napisano 14 października 2012 - 05:33

Intrygujące, że dla GF GTX 660TI zalecają 550 :P

Pozostaje teraz wziąć ceneo.pl i skapiec.pl i poszukać najniższych cen i wybrać jeden lub dwa sklepy na zakupy.
 
Intel SSD 520 120GB - odpuściłbym. Nie jest konkurencyjny w stosunku do Samsunga, a są chyba w tej samej cenie, jeśli nie wyższej.

Spoiler

ns40yz-2.png


#48 krychu90

krychu90

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 14 października 2012 - 08:51

Intrygujące, że dla GF GTX 660TI zalecają 550 :P

Dla referencyjnej karty i tej co podałem zalecają 550W. Mi chodziło o kartę w wersji GHz Edition

Pozdrawiam

#49 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 15 października 2012 - 06:15

W sumie 550W powinno wystarczyć, ale 600W zamiast 650W by styknęło i tak :) Teraz tylko trzeba znaleźć 600W modularny :P Seasonic ma fajne modularne, ale są dość drogie.

#50 krychu90

krychu90

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 15 października 2012 - 06:22

W sumie 550W powinno wystarczyć, ale 600W zamiast 650W by styknęło i tak :) Teraz tylko trzeba znaleźć 600W modularny :P Seasonic ma fajne modularne, ale są dość drogie.

Raczej wezmę ten 650W, w cenie ok 50zł różnicy ;)
Dodatkowo w przyszłości 2 dyski w RAID też wezmą trochę W.

Pozdrawiam



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL