Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

[MiniWorklog] Z Zielonego do zółtego - przebudowa mojego pc!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 xXgardiaszXx

xXgardiaszXx

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 12 maja 2014 - 05:39

Witam,

Z tej strony Mateusz i dziś chciałbym wam przedstawić moją modyfikację komputera, którą chcę przedstawić w tym temacie.

Dzisiejszy post to prezentacja aktualnego stanu mojego PC-ta wraz z zdjęciami. Do tego poinformuje was o kilku dość znaczących informacjach, które znajdą się w moim projekcie.

Liczę też na wasze ciekawe propozycje, które mogą mi pomóc w wykonaniu ów projektu do perfekcji. Zatem nie przedłużam i zaczynam:

 

Obecny stan mojego komputera:

 

IMG_6219.jpg

 

Jak pewnie kojarzycie, mówię tu o osobach oglądających kanał YouTube - ToxicViperTV, posiadam obudowę NOX Coolbay VX Goblin Editon z kilkoma zmianami wykonanymi głównie przez Stefana Stamirowskiego, od którego kupiłem obudowę.

Na pierwszy rzut oka widać, że zewnątrz wprowadzona została, głównie tylko jedna zmiana, a mianowicie zarówno przednia jak i górna siatka zostały pomalowane farbą koloru zielonego.

 

IMG_6257.jpg

 

Wnętrze obudowy wygląda następująco na pierwszy rzut oka widać podzespoły komputerowe, które obecnie posiadam i masę zieleni!!!

Muszę przyznać, że teraz jak to widzę to dopiero dostaję oczopląsu 8-). Dobra, kontynuując platforma jaką posiadam to procesor AMD A8-3850 oparty na podstawce FM1 i chipsecie A75.

Ten komputer jest dobry ( ale tylko do pracy przy dokumencie tekstowym, czy korzystaniem z internetu :).

Nie da się na nim pograć w jakieś ciekawe gry, chociaż jeśli ktoś szuka bardzo taniego komputera do CS:GO czy FIFA World jak najbardziej pogra, gdyż gry na nim działają płynnie.

Zasilacz to Tacens Radix V 650W zasilacz nawet fajny tylko, po upływie gwarancji zaczął tyrkotać xD.

Dyski zastosowane w tym zestawie to dysk SSD: Plextor M5S 128 GB i dysk HDD: Western Digital Cavier Blue 1 TB. I tylko one zostaną w końcowym projekcie. Zarówno obudowa jak i zasilacz czy platforma (płyta, procesor, RAM) zostaną wymienione.

 

IMG_6261-2.jpg

 

IMG_6265.jpg

 

Dodatkowo posiadam zielone paski LED, w celu podświetlenia wnętrza gdyż obudowa posiada fabrycznie okno z plexi (dymione). Niestety nie mam zastosowanego włącznika, więc LED-y działają cały czas, gdy komputer jest włączony.

 

Jakie plany:

 

Okej czas ujawnić rąbka tajemnicy...

Jak wspominałem wyżej z tego co posiadam zostaną jedynie dyski SSD i HDD reszta zostanie wymieniona na komponenty pasujące pod wizję mojego projektu.

Czas realizacji jaki sobie nakładam to wykonanie go do końca marca 2015 roku.

Czy to dużo chyba nie, ale chcę by projekt był dopieszczony do końca.

 

Okej co więc planuje wykonać w najbliższym czasie?

 

Udało mi się nawiązać współpracę z jedną z firm i dostałem od nich produkt który znajdzie się już niedługo w moim komputerze. Po drugie zakupiłem 2 produkty na których bazowany będzie cały projekt.

Produkty zaprezentuje wam albo pod koniec tego tygodnia, albo na początku następnego.

Jak wspomniałem w tytule (z zielonego do żółtego...), więc tonacja komputera będzie utrzymana w 3 kolorach:

 

- Czarny

- Biały

- Żółty.

 

Na dziś koniec tego posta, chciałbym poinformować, że szczegóły i poinformowanie jakie podzespoły będą znajdowały się w tym projekcie przekażę po pokazaniu tych 3 produktów o której wspomniałem.

 

Pozdrawiam i czekam na sugestie od was:).


Użytkownik xXgardiaszXx edytował ten post 13 maja 2014 - 04:54


#2 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Moderator
  • 3 405 postów

Napisano 12 maja 2014 - 05:44

Zobaczymy co wykombinujesz.

Fajnie że kolory inne jak zwykle (czarno-czerowny albo czarno-bialy).



#3 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 12 maja 2014 - 05:47

W zasilaczu możesz zawsze zrobić fan swap Corsairy serii AF startują od 3.5V nadają się świetnie na fan swap.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#4 jurgiel93

jurgiel93

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 498 postów

Napisano 12 maja 2014 - 05:50

Żal by nie obserwować :D


PROCEK : E21802.0 GHZ

płyta główna : P5LD2-X/1333

Karta graficzna : Ati Radeon HD 3870

PSU : 400 W

RAM : DDR2 2GB

DYSK : 80 GB


#5 xXgardiaszXx

xXgardiaszXx

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 12 maja 2014 - 05:52

W zasilaczu możesz zawsze zrobić fan swap Corsairy serii AF startują od 3.5V nadają się świetnie na fan swap.

Akurat ta firma, z którą mam współpracę funduję mi zasilacz więc nie będę się pchał w naprawę :)



#6 MarcinM90

MarcinM90

    Umiem komputer

  • Użytkownik
  • 3 497 postów

Napisano 12 maja 2014 - 07:55

Zapewne od BQ! :)


i5 4690K 4.2GHz / NH-D14 / Asus Strix GTX970 4GB / RAM 8GB / HDD 1TB / SSD 128GB / RM 650W / W10 Pro
HyperX CloudII / Sinn7 MPod / SS Rival / Cougar 450K / HyperX FURY / BENQ BL2410PT + Acer V243HL / Roccat Apuri
RECENZJE, TESTY, ROZPAKOWANIA --> YouTube

 


#7 xXgardiaszXx

xXgardiaszXx

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 12 maja 2014 - 09:20

Zapewne od BQ! :)

Może tak, może nie, wszystko okaże się w swoim czasie... :)

Wysłane z mojego Lenovo A760 przy użyciu Tapatalka

#8 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 13 maja 2014 - 08:43

Moim zdaniem bialy kolor moze popsuc efekt,zreszta co tu duzo mowic projekt bedzie sie rozwijal z czasem sam bedziesz widzial,ocenial,inni rzuca Ci inne spojrzenie na to co pokazesz Ty tylko musisz uchwycic te nutke bilansu gdzie na pierwszym zdjeciu tego nie widacxD.

Zycze powodzonka



#9 xXgardiaszXx

xXgardiaszXx

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 13 maja 2014 - 04:55

Moim zdaniem bialy kolor moze popsuc efekt,zreszta co tu duzo mowic projekt bedzie sie rozwijal z czasem sam bedziesz widzial,ocenial,inni rzuca Ci inne spojrzenie na to co pokazesz Ty tylko musisz uchwycic te nutke bilansu gdzie na pierwszym zdjeciu tego nie widacxD.

Zycze powodzonka

Lepsze to niż dark mod Leszku :) A tak serio to wszystko wyjdzie w praniu...



#10 Michausz

Michausz

    Młody

  • Użytkownik
  • 2 371 postów

Napisano 13 maja 2014 - 05:34

No no , czekam z niecierpliwością, powodzenia!


CPU: Intel Core I5 2300|MOBO: MSI B75MA-E33|RAM: Crucial 4GB 1600MHz 1.5v|GPU: Gigabyte HD7850 2GB OC|SSD: Kingston V300 60GB|HDD: WD160AAJS 160GB|PSU: OCZ StealthxStream 2 500W 80+| COOLER: SPC Spartan PRO HE924 + AC-MX2|CASE: SPC Brutus M23|OS: Win 8,1 x64

Konkretny Kanał o IT (Kliknij mnie)!


#11 xXgardiaszXx

xXgardiaszXx

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 13 maja 2014 - 05:54

Okej, miałem pod koniec ale nie wytrzymałem i chwalę się już dziś pierwszymi produktami :)

 

IMG_7576.jpg

 

Jak MarcinM90 się domyślił, 2 produkty od Be Quiet! A mianowicie Dark Rock Pro 2 i Power Zone 750W :).

 

Dlaczego akurat takie produkty, są one barwy czarnej, które neutralnie będą wyglądały w mojej nowej obudowie... tak 3 produktem będzie obudowa.

 

Pomysłem na modyfikację zasilacza będą 2 pomysły pierwszy to oczywiście oploty na kablach, drugi jest piwniczka, która zakryje zasilacz i artystyczny nieład kabli, które wychodzą dolnym otworem w obudowie.

Jak tylko dojdzie obudowa to zaprezentuję wam budę i przełożone podzespoły z starej obudowy oraz jak wspominałem przy pierwszym poście cały pomysł na projekt :).


Użytkownik xXgardiaszXx edytował ten post 14 maja 2014 - 07:52


#12 MarcinM90

MarcinM90

    Umiem komputer

  • Użytkownik
  • 3 497 postów

Napisano 13 maja 2014 - 06:10

Wiedziałem! :)

Znam dobroć Pani Agaty :P

Czekam na dalsze postępy. Można wiedzieć jaka obudowa, czy to tajemnica?


i5 4690K 4.2GHz / NH-D14 / Asus Strix GTX970 4GB / RAM 8GB / HDD 1TB / SSD 128GB / RM 650W / W10 Pro
HyperX CloudII / Sinn7 MPod / SS Rival / Cougar 450K / HyperX FURY / BENQ BL2410PT + Acer V243HL / Roccat Apuri
RECENZJE, TESTY, ROZPAKOWANIA --> YouTube

 


#13 xXgardiaszXx

xXgardiaszXx

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 14 maja 2014 - 08:15

No i doszła obudowa :). Przedstawiam gościa tego przedstawienia Gelid Darkforce:)

 

IMG_7597.jpg

 

Dla porównania, ze starą obudową...

 

IMG_7598.jpg

 

A tak wygląda zamontowany zasilacz i chłodzenie od Be Quiet! :)

 

IMG_7606.jpg

 

IMG_7610.jpg

 

A teraz pytanie do Piotra (gtxxor), chyba chłodnica na góre nie wejdzie za duża, prędzej na dole można dać grubą 240 mm?

 

IMG_7611.jpg

 

Okej, teraz na temat modu. Chcę wykonać projekt, który roboczo nazwałem Metro Last Light Yellow Mod, czyli zrobić coś w styl wymienionej gry.

 

Oto prezentacja zdjęcia, na którym chcę wykorzystać te produkty do modu :)

 

Podzespo%C5%82y.png

mayhems-pastel-sunset-yellow-1-p.jpg

Okej narazie więcej informacji nie przekaże, bo szkice dopiero wykonam :)


Użytkownik xXgardiaszXx edytował ten post 14 maja 2014 - 08:46


#14 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 14 maja 2014 - 08:17

A po co Ci gruba chłodnica do samego CPU? Weź 30 mm na górę i jak będziesz wodował GPU dokupisz 45 na dół. 


KRUL FORUMKA 


#15 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 15 maja 2014 - 08:48

temp.png

 

Wszystkie wartości mierzone po 15-minutowych testach. Dlatego warto "się zalać". :) 


Użytkownik gtxxor edytował ten post 15 maja 2014 - 08:54

KRUL FORUMKA 


#16 connetions

connetions

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 15 maja 2014 - 08:56

A jak z temperaturą procesora? 5-6 różnicy?

Fail z mojej strony, pytałem o to już chyba z 2 razy. Przepraszam za moje nie rozgarnięcie.


Użytkownik connetions edytował ten post 16 maja 2014 - 08:36


#17 MarcinM90

MarcinM90

    Umiem komputer

  • Użytkownik
  • 3 497 postów

Napisano 28 czerwca 2014 - 02:43

Czekam na dalsze postępy :)
i5 4690K 4.2GHz / NH-D14 / Asus Strix GTX970 4GB / RAM 8GB / HDD 1TB / SSD 128GB / RM 650W / W10 Pro
HyperX CloudII / Sinn7 MPod / SS Rival / Cougar 450K / HyperX FURY / BENQ BL2410PT + Acer V243HL / Roccat Apuri
RECENZJE, TESTY, ROZPAKOWANIA --> YouTube

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL