Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Monitor, max 1000 zł


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
144 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sle3z

Sle3z

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 09 maja 2014 - 03:14

Witam, jestem nowy na forum więc prawie nikogo tu nie znam ;) (Kilka znajomych nicków i z innych for mi się tu trafiło.

Poszukuję monitora który będzie podpięty do:

http://www.morele.ne...ry/info/2tTVTf/

rozważam zmianę na gtx 770, ew. dopłatę do r9 290 ale nie wiem czy budżet po zakupie monitora mi na to pozwoli.

Gram ''nałogowo''cs: go dlatego miło by było gdyby znalazło by się coś więcej niż 60 Hz :)

Reszta gier to: okazjonalnie bf4, CoD: duszki oraz zapewne ten nowy CoD. Często: LoL, diablo 3. Nałogowo: CS: GO, WoW.

Zapewne coś by się jeszcze znalazło.

Nie wiem czy to jet potrzebne ale zamieszczę tu kilka informacji: Chciałbym monitor 27" ew. mogę się przełamać i kupić 24", FHD (Nic więcej) Nie obrażę się także za regulację położenia matrycy (pivot) a także ładny design :)

Posiadam myszkę steelseries kana v2, z odźwieżaniem 1000 Hz.

Gram najczęściej na dpi 1000 (windows- 6) a czasem zdaża mi się włączyć nawet 800 :).


Oczywiście jeśli monitor jest tego wart- mogę dopłacić, ucinająć na czymś w komputerze, ew. dopłada rzędu 50- 100 zł nie robi różnicy :)



#2 Sle3z

Sle3z

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 09 maja 2014 - 03:15

Wpadł mi w oko ten monitor: http://www.agito.pl/...492-865634.html Tylko nie mam pojęcia na czym uciąć by mi na niego wystarczyło gotówki... :/

Przepraszam za post pod postem, nie mogłem edytować tamtej wypowiedzi (klikałem, nic się nie działo.)


Użytkownik XarduneK edytował ten post 09 maja 2014 - 07:27
Nie pisz psota pod postem


#3 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 09 maja 2014 - 06:19

Jeśli chodzi o tzw. 120 Hz to polecam u kogoś to obadać. Nie każdy jest w stanie dostrzec różnice płynące z wyższego odświeżania, zaś problem jest tutaj taki...

 

Tak zwane "gamingowe" monitory za 1000-pare złotych, oprócz wspomnianego wyższego odświeżania nie mają nic innego. Czyli jakość obrazu jak na monitorze z Tesco za 450 złotych + 120 Hz. Jeśli miałbyś nie wykorzystać 120 Hz, to jest to wywalenie kasy.

 

Już za 750 złotych można kupić Dell P2414H na matrycy IPS. Oferuje świetną paletę kolorów, przyzwoitą głębię czerni i nadaje się do grania... ale to 60 Hz.

 

Za 1250 złotych jest Eizo FS2333 chyba najlepsza jakość obrazu wśród monitorów "domowych" ale dalej 60 Hz.

 

Jeśli chciałbyś połączyć zalety lepszych matryc, ze 120 Hz to Eizo FG2421 - ale to już ponad 2 tysiące.

 

 

Inna kwestia to zasadność kupowania słabszego komputera, dla lepszego monitora. Moim zdaniem jeśli nie jesteś profesjonalnym grafikiem, to nie ma to sensu. 


KRUL FORUMKA 


#4 Sle3z

Sle3z

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 09 maja 2014 - 06:33

@UP

Akurat twojej odpowiedzi najbardziej oczekiwałem (kojarzę Cię z innych for) grafiką zajmuję się amatorsko czyste 4fun. Ale dziś w nocy przypomniałem sobie o moich oszczędnościach, tak więc okazało się że komputer składam od podstaw (dzięki bogu nie kupiłem jeszcze go!) i małe pytanie: a mianowicie nadal masz tego corsair h100i na sell? Bo można powiedzieć że jestem chętny, a nie doszukałem się czy go sprzedałeś.

Póki co nie mogę powiedzieć nic więcej gdyż wiem tylko jaką będę mieć płytę główną :)

Ale wracając do sedna sprawy: Chcę po prostu by monitor miał więcej niż 60 Hz, owszem grałem na 120 Hz w budda play a po powrocie do domu na mój 60Hz monitor czułem straszne rozmycie~ katorga.



#5 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 09 maja 2014 - 09:10

Corsair już został sprzedany. 

 

"Rozmycie" to efekt ghostingu na słabych monitorach. Pomiędzy 60 a 120 Hz powinno wyczuwać się "przeskok", jeśli się cokolwiek wyczuwa. 

 

To jest ghosting i nie ma on nic wspólnego z odświeżaniem

AALWE18.jpg

 

Generalnie moja opinia jest taka:

 

jakość obrazu, szerokie kąty widzenia, zakres barw, granie - Eizo FS2333

granie w 120 Hz - Benq XL2411Z

wypadkowa zalet - Eizo FG2421

 

Nic innego nie wymyślisz. 


Użytkownik gtxxor edytował ten post 09 maja 2014 - 09:12

KRUL FORUMKA 


#6 Sle3z

Sle3z

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 09 maja 2014 - 09:34

Teraz pytanie: Czy gtx 780/ radeon r9 290x poradzi sobie z monitorem BenQ XL2411Z ew. 27?



#7 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 09 maja 2014 - 09:36

Każda z tych kart spokojnie ogarnie rozdzielczość 1920x1080. Aczkolwiek o 120 klatkach "na ultra" można zapomnieć (w pewnej części gier). Do tego potrzeba byłoby 2 takich akceleratorów :D

 

PS: 290X jest wydajniejsza od 780. 


KRUL FORUMKA 


#8 Sle3z

Sle3z

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 09 maja 2014 - 09:42

Wiem, i tańsza :D Dlatego zapewne zagości u mnie radeonik :D



#9 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 09 maja 2014 - 10:14

Mylisz modele. R9 290X nie jest tańsze od GTX 780

R9 290X = GTX 780 TI
R9 290 = GTX 780


Z doświadczenia w grach FPS powiem tyle: 120 HZ i nie ma co tu dłużej dyskutować. Skoro pocinasz grubo w CS:GO to 120 Hz będzie kolejnym krokiem na przód. Jeżeli jesteś wyczulony na każde niedogodności w płynności obrazu to przy 120 Hz poczujesz nowy świat grania. 120 Hz jest mega w grach akcji.


Tak zwane "gamingowe" monitory za 1000-pare złotych, oprócz wspomnianego wyższego odświeżania nie mają nic innego. Czyli jakość obrazu jak na monitorze z Tesco za 450 złotych + 120 Hz. Jeśli miałbyś nie wykorzystać 120 Hz, to jest to wywalenie kasy.


Proponuję się dokładnie przyjrzeć bo jakość obrazu jest naprawdę dobra. Po ustawieniu parametrów pod siebie, barwy są naprawdę miłe dla oka. Nie widać słabych przejść tonalnych. Czerń jest całkowicie miła dla oczu. Wiem co mówię.

Porównanie z monitorem za 450zł to głupie porównanie i gruba przesada.

Sygnaturka.png


#10 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 09 maja 2014 - 10:23

Niestety nie jest to gruba przesada. Za 700 zeta można kupić P2414H, który po kalibracji rozbija jakością te wszystkie super "gejming displej" w pył. I można sobie dowolnie kręcić suwaczkami, a TN nie dojedzie nawet na pół dystansu do IPS. Nawet tanie AH-IPS z 6-bit paletą kolorów dają lepszą jakość obrazu niż jakakolwiek TN'ka. 

 

Natomiast przesadą są te wypowiedzi o "ultra-płynności". 


KRUL FORUMKA 


#11 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 09 maja 2014 - 10:28

Nowy świat to poczujesz na IPS-e - wreszcie noramlne kolory, czarną czerń itd.

120Hz na TN to pomysł kompletnie z dupy. Marketing widać robi wodę z mózgu gimbazie :angel: :angel:


Użytkownik omar2033 edytował ten post 09 maja 2014 - 10:28

Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#12 Sle3z

Sle3z

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 09 maja 2014 - 10:30

Póki co konfig wygląda u mnie tak:

i5 4670k

Maxiumus 6 hero

corsair h105i

corsair AX860 (bez i)

r9 290 x od Asusa nie referent.

Kingston hyperX Fury 8 gb

Nzxt phantombig tower.

Zestaw robiony "na pałę" zaraz lecę go poprawiać :)

Jakieś sugestie? Mogę wziąść inną budę i ją ''zmodować'' w własnej koncepcji.

Zapomniał bym do tego ten ssd: http://www.morele.ne...128gm-c-462851/


Użytkownik Sle3z edytował ten post 09 maja 2014 - 10:31


#13 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 09 maja 2014 - 10:32

Olej tego Maximusa Hero. To żaden Maximus, ASUS na prostą płytkę nalepił sobie "Republic of Gejmers" i to taki niby Maximus. A funkcjonalność względem wyższych modeli żadna, tylko cena wyższa przez logo. Weź se Z87A-G45 jak koniecznie chcesz Gejming, to chociaż nie przepłacaj.

 

Tym AX'em to chcesz cały blok zasilić? ;d 


KRUL FORUMKA 


#14 Sle3z

Sle3z

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 09 maja 2014 - 10:34

Nie wiem czemu dałem taki zasilacz... Myślałem że się przyda ''lekki'' zapas. Jakby nie patrzeć nie mieszkam w bloku :D



#15 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 09 maja 2014 - 10:35

Za 700 zeta można kupić P2414H, który po kalibracji rozbija jakością te wszystkie super "gejming displej" w pył.


Zapomniałeś dodać, że jak postawisz go obok 120 Hz to obraz na nim się dosłownie przycina i jest całkowicie niepłynny w stosunku do 120 Hz.
Fakt potwierdzony przez każdy test i każdego użytkownika monitora 120 Hz. Komfort płynący z tej płynności rozbija w pył te ultra kolorki w grach akcji.


 

I można sobie dowolnie kręcić suwaczkami, a TN nie dojedzie nawet na pół dystansu do IPS. Nawet tanie AH-IPS z 6-bit paletą kolorów dają lepszą jakość obrazu niż jakakolwiek TN'ka.


Tylko, że promujesz bez przerwy robienie z TN gówna, a jakość obrazu jest całkowicie dobra i wystarczająca do codziennego użytkowania. Graficy i jakieś bystre nerdowskie oczęta nie będą mogły patrzeć dla TN. Reszta akceptuje jakość tego obrazu. Ja też się przesiadałem z matrycy VA na TN i widzę co widzę. Widzę przyjemny dla oczu obraz.

 

Natomiast przesadą są te wypowiedzi o "ultra-płynności".


Życzę Ci abyś wreszcie posiedział kilka dni na 120 Hz i wrócił potem na 60 Hz. Będziesz dalej walczył z płynnością jaką oferują 120 HZ to znaczy, że nadal uparcie kłamiesz i nie potrafisz przyznać się, że jest inaczej niż piszesz. Tłumaczyło Ci to wiele osób i nie rozumiem ciągłego uporu przy swoich niesłusznych racjach. Czas zmienić podejście na słuszne. Takiej frajdy jak ta płynność obrazu nie dadzą, żadne ultra kolorki ale to już zależy kto czego szuka dla siebie.



EDIT:

Nowy świat to poczujesz na IPS-e - wreszcie noramlne kolory, czarną czerń itd.
120Hz na TN to pomysł kompletnie z dupy. Marketing widać robi wodę z mózgu gimbazie :angel: :angel:



Warto strzelać takie niskopoziomowe teksty? To od razu mówi, że nie wiesz o czym piszesz, a przecież to niepoważne trochę wypowiadać się o 120 Hz, nie mając z nim żadnego doświadczenia. Rozumiem wspomaganie kumpla xora itp. ale po co to skoro w tym momencie każdy posiadacz monitora 120 Hz podśmiewa się z Twojej wypowiedzi?

Użytkownik MarTum edytował ten post 09 maja 2014 - 10:37

Sygnaturka.png


#16 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 09 maja 2014 - 10:36

Przesiadłeś się z dziadowskiej samsungowskiej VA. Typu "marketówka"

 

Każdy wie, że dobre VA robi Sharp. Padlina od Samsunga to żaden przykład. 

 

 

Nowy świat to poczujesz na IPS-e - wreszcie noramlne kolory, czarną czerń itd.

120Hz na TN to pomysł kompletnie z dupy. Marketing widać robi wodę z mózgu gimbazie :angel: :angel:

Święta prawda. 


KRUL FORUMKA 


#17 Sle3z

Sle3z

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 09 maja 2014 - 10:40

Dobrze, to jak z tym monitorem? :)



#18 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 09 maja 2014 - 10:40

Dell P2414H - jeśli chcesz taniej

Eizo FS2333 - jeśli chcesz na wypasie

 

"Speców" od TN'ek nie słuchaj i postaw na jakość :) 


KRUL FORUMKA 


#19 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 09 maja 2014 - 10:41

Pytaj posiadaczy monitorów 120 Hz. Każdy z nich jednoznacznie potwierdzi, ze 60 Hz przy nim to shit.
Jak już odpalisz 120 Hz, to powrót na 60 Hz jest niemożliwy. Obraz NAPRAWDĘ DOSŁOWNIE jest niepłynny jak porównasz oba.

Nie słuchaj tych co nie używali 120 Hz.

Sygnaturka.png


#20 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 09 maja 2014 - 10:43

@up Już ci chłopcze posiadacz dobrego monitora powiedział, co jest dobre. 

Nowy świat to poczujesz na IPS-e - wreszcie noramlne kolory, czarną czerń itd.

120Hz na TN to pomysł kompletnie z dupy. Marketing widać robi wodę z mózgu gimbazie :angel: :angel:


KRUL FORUMKA 


#21 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 09 maja 2014 - 10:45

Jak już odpalisz 120 Hz, to powrót na 60 Hz jest niemożliwy.

To prawda - tak wypaczysz sobie pojęcie o kolorach tak spodoba Cie się mleczna czerń i fioletowy niebieski, że nie będziesz w stanie nic już odróżnić na porządnej matrycy IPS.

Będziesz znał dwa kolory "ładny" i "brzydki" jak typowy facet daltonista.


Użytkownik omar2033 edytował ten post 09 maja 2014 - 10:45

Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#22 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 09 maja 2014 - 10:50

TN 120 Hz = jak sprzedać monitor z marketu za ponad 1000 złotych:cyklop:


KRUL FORUMKA 


#23 Sle3z

Sle3z

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 09 maja 2014 - 10:51

Tylko proszę, zlitujie się nad moimi oczami! Tylko nie ten ochydny eizo! Xor, możesz mi dać coś ładnego (może być w tej samej cenie, nie zwracam uwagi na 5 lat gwarancji, choć nadal stoję przy tym BenQ myślę nad tą 60 jednak) :P



#24 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 09 maja 2014 - 10:53

Jak Cię stać to http://allegro.pl/ei...4192008962.html

 

Przy okazji miłośnicy fioletowego niebieskiego będą uhahani, bo przetwornik ma 120 Hz :D 


KRUL FORUMKA 


#25 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 09 maja 2014 - 10:54

Sle3z - proponuję nie czytać tych bredni bo spółka gtxxor i koledzy już zaczyna działać. Olej to co tu piszą i idź na internet poczytać testy monitorów 120 Hz.
Ja, Rebeliant32 i Blackwhite POSIADACZE monitorów 120 Hz nie daliśmy rady przekonać tych oto osób, którzy nie widzieli ale myślą, że wiedzą co i jak. Smutne to ale taki jest fakt.

Black Ci potwierdzi moje słowa. Nie patrz na te brednie, przejrzyj testy i recenzje, będziesz znał odpowiedź jaki monitor kupić do gier akcji bez słuchania osób, które nigdy nie miały przed oczami technologi 120 Hz.

Sygnaturka.png


#26 Sle3z

Sle3z

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 09 maja 2014 - 10:56

Właśnie czekam na odpowiedź Blacka.. Czy się doczekam- niewiem..


Użytkownik Sle3z edytował ten post 09 maja 2014 - 10:56


#27 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 09 maja 2014 - 10:56

http://allegro.pl/mo...185644242.html 


KRUL FORUMKA 


#28 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 09 maja 2014 - 10:57

Szczególnie to "Ja," robi na mnie wrażenia :facepalm:


Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#29 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 09 maja 2014 - 10:59

Co spółka? Bo przesiadłeś się z marketówki na coś co w ogóle można zaliczyć do kategorii monitorów (przy tym przepłaciłeś sromotnie, bo coś takiego się kupuje za 500 zeta w AH-IPS i jeszcze kąty ma szersze). Teraz będziesz płakał. Komitet otumaniania użytkowników (aktualnie wciąż jednoosobowy). 

 

Nadrzędna funkcja monitora to wyświetlanie obrazu. Jeśli monitor nie jest w stanie tego zrobić poprawnie i bez przekłamań tonalnych, to nie jest to monitor a badziewka marketowa. Do tego jeszcze to cudowne gięcie się przed TN'kami, bo popatrzy się lekko ze skosu i już dramat na ekranie. 

 

IPS, ew. AMVA - w tej cenie grzech kupować coś innego. 

 

A wszystkim "pro-gejmerom" od 120-hercówek mówię jedno. Weźcie te swoje super 'gejming' graty: monitory, myszki, koszulki, chipsy dla graczy i dawajcie na BF4. Jak zrobię MVP bez tego wszystkiego, to wywalacie to wszystko oknem (lub na Allegro) i kupujecie porządny sprzęt. ;] 


Użytkownik gtxxor edytował ten post 09 maja 2014 - 11:03

KRUL FORUMKA 


#30 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 09 maja 2014 - 11:11

Właśnie czekam na odpowiedź Blacka.. Czy się doczekam- niewiem..


Bardzo dobrze. Rozsądny ruch. Kolejna wypowiedź POSIADACZA monitora 120 Hz będzie więcej warta niż te niskopoziomowe teksty przeciwników technologi, której nigdy nie używali.
Ja tylko dokończe to zebranymi w internecie testami na potwierdzenie tego, kto mówi prawdę, a kto nie.

Sygnaturka.png


#31 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 09 maja 2014 - 11:17

Zdaje mi się, że Black zakupił 2560x1440 od Dell'a... w IPS'ie xD


KRUL FORUMKA 


#32 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 09 maja 2014 - 11:19

To szkoda, że nie słuchałeś co mówił dlaczego to zrobił i jaki okrutny było powrót na 60 Hz :)
Niech powie to jeszcze raz więc :)

Sygnaturka.png


#33 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 09 maja 2014 - 11:22

Ja już znam jednego takiego, co mu się kominy zacinają. Marketingowi mówimy "nie", a nie łykamy go jak pelikany.

 

Przyznam szczerze, że nawet mnie bawisz. Wyobraziłem sobie dzięki tobie kolesia obwieszonego "gejmerskim" sprzętem, który zbierając cięgi na serwerach, na każdego wykrzykuje "cheater". Bo w końcu nie wypada tak dostawać od kogoś ze "słabszym" sprzętem. :cyklop:


Użytkownik gtxxor edytował ten post 09 maja 2014 - 11:25

KRUL FORUMKA 


#34 omar2033

omar2033

    Jedyny rzetelny recenzent kart Nvidia

  • Użytkownik
  • 806 postów

Napisano 09 maja 2014 - 11:35

No to ja teraz biorę 144Hz i jestem KRULEM BF-uffff

Przeciwnika będę widział 2 sekundy wcześniej. Kominy przestaną mi się ciąć.

200Hz nie kupię bo tam przeciwnika widzę 4 sekundy przed nim i to chyba jednak byłoby zbyt proste :E


Pasjonat produktów SilentiumPC :przytul:


#35 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 09 maja 2014 - 12:00

Podobno dzięki chłodzeniu wodnemu jest wilgotniejsze powietrze w pokoju, gracz jest wypoczęty i rześki i może szybciej reagować. A jak się doklei napis "gaming" na pompkę, to obroty rosną 2-krotnie i grafa ma ujemne temperatury. 


KRUL FORUMKA 


#36 PiotrQ

PiotrQ

    AS Monaco FC

  • Użytkownik
  • 2 129 postów

Napisano 09 maja 2014 - 01:26

Rozumiem że niektórzy tak widzą świecenie żarówki :)
http://youtu.be/YnMP1Uj2nz0?t=29s

Mi by było ciężko tak wysiedzieć w pokoju jak by światło co róż zmieniało natężenie ;)
Teoria jest wtedy gdy wszystko wiemy, a nic nie działa.
Praktyka jest wtedy gdy nic nie wiemy, a wszystko działa.
A tera połączmy teorie z praktyką. Nic nie wiemy i nic nie działa.

#37 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 09 maja 2014 - 01:30

@up padłem :haha;


KRUL FORUMKA 


#38 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 09 maja 2014 - 02:29

Rozumiem że niektórzy tak widzą świecenie żarówki :)
http://youtu.be/YnMP1Uj2nz0?t=29s

Mi by było ciężko tak wysiedzieć w pokoju jak by światło co róż zmieniało natężenie ;)


Dlatego BENQ od niedawna stosuje technologie FLICKER FREE aby nie męczyć oczu migotaniem podświetlenia.
Dodatkowo od niedawna wprowadzili technologię LOW BLUE LIGHT - także korzystnie wpływa i zmniejsza negatywne oddziaływanie na oczy.

Flicker Free i Low Blue Light są dostępne w XL2411Z

Sygnaturka.png


#39 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 09 maja 2014 - 02:38

W żarówce też masz flicker-free? A wiesz, że tą genialną technologię "flicker-free" od Benq, to ma GL2250 za 389 złotych? Tania TN'ka... dokładnie tyle jest warty ten XL2411Z. Za 389 złotych można TN'kę polecać. Powyżej to skandal. 

 

Każdą TN powinni sprzedawać z dopiskiem "kupując ten produkt, ryzykujesz rozwój daltonizmu"

 

Por%C3%B3wnanie-matryc.jpg

 

Chyba nie muszę mówić które to IPS ;] 


Użytkownik gtxxor edytował ten post 09 maja 2014 - 02:42

KRUL FORUMKA 


#40 PiotrQ

PiotrQ

    AS Monaco FC

  • Użytkownik
  • 2 129 postów

Napisano 09 maja 2014 - 02:45

O co innego mi chodziło :)
Jak ktoś dostrzega różnice między 120 a 60Hz to tym bardziej będzie widział migotanie świecącej żarówki ponieważ ona pulsuje "tylko" 50 razy na sekunde.

Niestety ja jak każdy homo sapiens dostrzegam już "marne" 27 klatek na sekunde. Już nawet mój kot dostrzega tylko ok 70fps :)

ps.
To będę musiał sobie kiedyś postawić 2 monitory obok siebie. LG M2280DF z TN i 23MA73D z IPS.

Użytkownik PiotrQ edytował ten post 09 maja 2014 - 02:48

Teoria jest wtedy gdy wszystko wiemy, a nic nie działa.
Praktyka jest wtedy gdy nic nie wiemy, a wszystko działa.
A tera połączmy teorie z praktyką. Nic nie wiemy i nic nie działa.

#41 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 09 maja 2014 - 02:48

Wiem o co Ci chodziło i "urzekło" mnie porównanie do żarówki. Bo przyznam, że bym na to nie wpadł (a to przecież logiczne, że żarówka de facto "migocze" - z racji zasady działania). Po prostu, ładnie uchwyciłeś efekt działania "placebo", jaki ludzie mają po kupnie 120 Hz monitorów. 


KRUL FORUMKA 


#42 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 09 maja 2014 - 03:24

 A wiesz, że tą genialną technologię "flicker-free" od Benq, to ma GL2250 za 389 złotych? Tania TN'ka... dokładnie tyle jest warty ten XL2411Z. Za 389 złotych można TN'kę polecać. Powyżej to skandal. 

 

Każdą TN powinni sprzedawać z dopiskiem "kupując ten produkt, ryzykujesz rozwój daltonizmu"

 

 

A wiesz, że BENQ wprowadziło to do całej serii monitorów? To już wiesz. 

Skandalem sa twoje wypowiedzi bez przerwy wprowadzające w błąd. Za takie ciągłe kłamanie powinieneś być wykluczony z wypowiadania się o 120 Hz.  

 

Problem polega na tym, że ja rozumiem te piękne barwy na IPS i VA bo miałem nieraz do czynienia w tymi matrycami, a Ty nie rozumiesz za to komfortu płynącego z płynności obrazu 120 Hz i nie potrafisz go zrozumieć.  

A w graniu ten komfort mega płynności daje o wiele lepsze wrażenia niż podrasowane kolorki. 

Skandalem tylko i wyłącznie są Twoje wypowiedzi bo jesteś redaktorem portalu a bez przerwy siejesz ferment o 120 Hz.  Poważny redaktor chyba powinien być otwarty na wiedzę prawda, a nie takie szopy odstawiać?

Tylko dlaczego tak walczysz tym fermentem skoro realnia sa inne i potwierdza to każdy test i wypowiedź tych, którzy operowali na 120 Hz? Co z tego, ze tu piszesz o placebo skoro na wyciągniecie są opinie użytkowników, którzy twierdzą coś zupełnie innego?

 

 

O co innego mi chodziło :)
Jak ktoś dostrzega różnice między 120 a 60Hz to tym bardziej będzie widział migotanie świecącej żarówki ponieważ ona pulsuje "tylko" 50 razy na sekunde.

Niestety ja jak każdy homo sapiens dostrzegam już "marne" 27 klatek na sekunde. Już nawet mój kot dostrzega tylko ok 70fps :)

ps.
To będę musiał sobie kiedyś postawić 2 monitory obok siebie. LG M2280DF z TN i 23MA73D z IPS.

 

Bardzo polecam zagrać na 120 Hz :)

Ni jak się to ma do "żarówki".  To są dwa różne światy i nie ma w jaki sposób ich porównać. Zapytaj posiadaczy monitorów dla potwierdzenia moich słów. 

 

 

Wiem o co Ci chodziło i "urzekło" mnie porównanie do żarówki. Bo przyznam, że bym na to nie wpadł (a to przecież logiczne, że żarówka de facto "migocze" - z racji zasady działania). Po prostu, ładnie uchwyciłeś efekt działania "placebo", jaki ludzie mają po kupnie 120 Hz monitorów. 

 

Tak jak wyżej żarówka w żaden sposób nie odwzorowuje migotania w monitorze i nie da się obu porównać.   

 

 

 

 

Żeby było ciekawiej co do placebo.  Powiedz czy tutaj też widzisz placebo:

 

 

Kiedy ta rozgrywka z filmu wróci do normalnego tempa to obraz po prawej staje się tak płynnym, że ten po lewej się przy nim dosłownie zacina. Porównując 60 vs 120 obok siebie to na 60 Hz widzisz jak by gra się bujała w 25 FPS. 

Dlatego każdy kto obadał 120 HZ na 60 Hz nie wróci albo będzie się męczył aż się przyzwyczai.  Nawet na tym samym 120 HZ jak się odświeżanie przerzuci na 60 to gra już sprawa wrażenie zacinającej się. 

 

Tutaj uznany redaktor z prawdziwego zdarzenia też wpadł w placebo ? http://blog.pclab.pl...Hz.goodness,129

 

 

Jedyne placebo tkwi u Ciebie i nie chcesz zobaczyć płynności obrazu 120 Hz, podczas gdy inny się nim zachwycają. To jest jedyne placebo o którym możesz mówić. 

A teraz ide pisać do Blacka, żeby tu napisał kto od samego początku gada bzdury, a kto nie. Nie będziemy się bawić w spierających się dzieci. Czas skończyć ferment.


Sygnaturka.png


#43 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 09 maja 2014 - 03:29

Żarówka w slow-motion też mryga, a w normalnym tempie nie mryga. Jak zwolnisz obraz to "przeskoki" równie dobrze mogą być winą desynchronizacji między renderowaniem kolejnej klatki przez GPU, a pracą kontrolerów odpowiedzialnych za "podanie" obrazu. 

Czekam aż zagrasz ze mną lub z Todisem w BF4 i pokażesz, co daje ci te 120 Hz. Ale jak mówię... któryś z nas ma MVP i odszczekujesz te wyssane z palca teorie. 

 

Ten jeden zwolniony filmik to zawsze taki ostatni bastion obrony TN'ek. Ale cóż najpierw kupujecie monitory warte 400 złotych, za 1200 - potem trzeba to jakoś uzasadnić. 

 

 

A teraz ide pisać do Blacka

A jak ci w piaskownicy zabrali grabki, to pewno biegłeś po brata?:cyklop:  A potem będzie pyskówka, że to ja wszędzie mam za sobą "ludzi na wsparcie".:ninja:

 

Kurde, czy jak samemu wywala się pieniądze w błoto, to trzeba każdemu dookoła wciskać że to słuszne? Zaraz zacznę dookoła polecać LC, bo na coolerach powietrznych to hałas i zabija wrażenia akustyczne z gier :hahaha: 


Użytkownik gtxxor edytował ten post 09 maja 2014 - 03:35

KRUL FORUMKA 


#44 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 09 maja 2014 - 03:46

Poczekamy na Blacka, aż on tu "odszczeka wyssane z palca teorie"  Przecież on mówi o 120 Hz to samo co ja.

Odszczeka specjalnie dla Ciebie. Nie po to aby Tobie coś udowodnić bo ty jesteś chory i się nigdy nie zgodzisz, ale po to aby pokazać innym, że przez swoją chorobę  ciągle idziesz w puszczanie tej samej bajki i nie warto Ci wierzyć w tej kwestii. 

Po to aby pokazać innym poraz kolejny, że o monitorach wiesz tyle co ja o byciu papieżem. 
 
 
 

W myśl zasady aby nie wprowadzać w błąd liczę, na ładne podsumowanie lub nawet usunięcie steku kłamstw które napisałeś. Niepoważnym jest przez swoją chorobę pisanie takich krętactw i wiecznie naginanie faktów. 

Forum ma być wolne o pisania bzdur. Każdy ma prawo się nie znać ale jeden jak się nauczy to podziękuje i się poprawi. Niestety tacy tak ty nie chcą bo CI ego nie pozwala i teraz ciskasz te swoje wywody o 120 Hz, którego na oczy nie widziałeś. A to jest błąd. Bzdury należy usuwać. Liczę, że Black postąpi sprawiedliwie. 


Sygnaturka.png


#45 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 09 maja 2014 - 03:49

Jak brakuje racjonalnych argumentów, to uderzasz personalnie w moją osobę? Już nie ma argumentów, jest wmawianie ludziom że postradałem zmysły? Nadajesz się jak ulał do działu PR w pewnej firemce na C. Tam takich biorą od ręki. Marnujesz się chłopie, idź karierę robić ;] 

Cały czas czekam, aż pokażesz jakim jestem "pro-graczem" i jaką przewagę daje ci ta TN'ka nad innymi (oprócz tego, że niebieski wygląda jak fioletowy, a czarnego ni ma);> 


Użytkownik gtxxor edytował ten post 09 maja 2014 - 03:52

KRUL FORUMKA 


#46 PiotrQ

PiotrQ

    AS Monaco FC

  • Użytkownik
  • 2 129 postów

Napisano 09 maja 2014 - 04:20

gtxxor mój poprzedni post był do Martuma

MarTum pooglądałem sobie te filmiki porównawcze co podałeś i powiem ci że mnie animacje we flashu nie przekonują. Można to zrobić programowo. Natomiast jak gra w quake czy ut to widzę jak dla mnie bardzo delikatne przycięcia ale chyba tylko dlatego że porównuje 60fps do 24 zamiast 30. Często na testach kart graficznych ustalają próg płynności na 25fps. Na porównania monitorów z slow motion nawet nie patrzę bo to zawsze będzie widoczne. Nawet różnica np między 200 a 210fps a moje oko nie ma takiej reakcji żebym cały świat oglądał w spowolnionym trybie.

Może będe miał możliwość pogrania na 120Hz monitorze jutro bo mam zamiar się wybrać na osiemnastkę cd-action :)
Teoria jest wtedy gdy wszystko wiemy, a nic nie działa.
Praktyka jest wtedy gdy nic nie wiemy, a wszystko działa.
A tera połączmy teorie z praktyką. Nic nie wiemy i nic nie działa.

#47 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 09 maja 2014 - 04:22

Jak tylko będziesz mógł odpalić 120 Hz na dobrym kompie to proszę Cię zrób to! Zrozumiesz jaka to frajda. 


Sygnaturka.png


#48 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2 748 postów

Napisano 09 maja 2014 - 04:22

Ja to widzę tak...

Dobór peryferiów następuje pod kątem preferencji autora, i na podstawie jego ''wytycznych'' dobieramy sprzet który ma spełnić jego oczekiwania.

Analogicznie sytuacja występuje w przypadku kompletowania podzepołów, wszystko rozchodzi się tak naprawdę o konkretne zastosowanie, oraz swego rodzaju wzorzec który temu działaniu przyświeca.

 

Autor tematu przeczytał wywody kilku osób, i na tej podstawie najprawdopodobniej kupi sprzęt pod swoje potrzeby (w razie wątpliwości niech uderzy na PW ) -> niemniej, ma rozum i potrafi wyciągać logiczne wnioski.

 

#Stanowisko MarTum'a i Xora doskonale znamy, dziwi mnie natomiast jedno- dlaczego nikt nie chce zrozumieć że w tej kwestii nie dojdziemy do porozumienia?

 

Zaczyna się od argumentów, stopniowo zahacza o wytykanie błędów, i w konsekwencji kończy na wycieczkach personalnych (może nie dosłownie, jednak nie oszukujmy się, widać w jakim kierunku ten temat zmierza)

 

Personalnie bliższe jest mi stanowisko Xora (też na co dzień użytkuję @IPS 60Hz) a TN'kę 120Hz mam w razie potrzeby u kumpla za ścianą,ale jestem w stanie zrozumieć opinię MarTum'a.

 

Nasuwa się na myśl - po co ten temat przeciągać?

 

Zdrówka

 

PS.A propos BF4 ja się deklarowałem już 3 miesiące temu, i jak wiadomo nic z tego nie wyszło.:(



#49 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 09 maja 2014 - 04:25

Powiem tak......bo widze,ze znow zaczynaa sie jadka :P

 

Kupilem IPS'a i jesli chodzi o porownanie kolorow to dzien a noc i TN wypada zalosnie - doslownie ;) Mimo,ze uwazalem iz moje benQ ma kolory na przyzwoitym poziomie.

Pomijam takie rzeczy jak katy widzenia bo to akurat u mnie malo istotne i tak siedze na przeciw monitora.

 

Jesli chodzi i o plynnosc 120 vs 60Hz ...................... zdecydowanie czulem roznice po przesiadce na 60 Hz, oczywiscie roznica na korzysc 120Hz i nie zgodze sie,ze to tylko papka marketingowa ;)

 

Zajelo mi kilka dni,zebym mogl ogarnac jak grac w BF3 czy 4 i myslalem,ze szlag mnie trafi.NIe mogle wycelowac w przeciwenika, obraz nie byl plynny............. i to sa fakty ;)

 

Natomiast po  kilku dniach ogarnalem to (inaczej przyzwyczailem sie) i teraz nie czuje juz takiego duzego  dsykomfortu.

Szczerze mowiac nie zamienilbym teraz IPS na TN, ze wzgledu na obraz, glebie czerni itd.

 

 

Powiem tak, jesli nie zalezy komus na kolorach i jakosci obrazu a chce miec plynna rozgrywke w FPS'y ( bo glownie o te gry chodzi), to 120Hz jest bardzo dobrym wyborem.

 

Co codziennnej pracy i "niedzielnego" grania IPS zdecydowanie lepszy.

 

 

 

Natomiast tutaj kolega _Dumbledore slusznie napisal i z nim sie zgadzam.

Skonczmy wiec ten temat bo nic dobrego z tego nie wyjdzie.


Użytkownik Blackwhite edytował ten post 09 maja 2014 - 04:30


#50 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 09 maja 2014 - 04:32

Więc w końcu jak to jest?  120 Hz to placebo czy nie ?  NIE

Czy 120 Hz zapewnia niezrównany komfort i płynność obrazu ? TAK

Na czym się lepiej gra w gry akcji ?  IPS / VA czy TN 120 Hz ?  To jasne, że granie na 120 Hz daje zdecydowanie większą frajdę.

 

O takie elementy się tu spieramy, niestety XOR nie chce się z tym zgodzić, a ja nie rozumiem dlaczego.  

 

 

 

Jak najbardziej Dumbledore się z Tobą zgadzam, że monitor dopiero sie pod użytkowanie. Autor napisał, że gra nałogowo w CS'a.  Jaki monitor sprawi mu najwięcej frajdy i uprzyjemni grę jak nie 120 Hz.  


Sygnaturka.png





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL