Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Monitor do gier <1500zł

monitor gry

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 darek504

darek504

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 02 maja 2014 - 03:27

Witam

 

Szukam monitora do gier do 1500zł. Gram sporo w fps. Rozdzielczość ~24'', odświeżanie 120Hz (Podobno jest to istotna sprawa).

 

 

Mam już dość szukania w Internecie ;) Za duży wybór. Dlatego pytam was ;) Proszę o jakąś pomoc.

 

Pozdrawiam!



#2 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2 748 postów

Napisano 02 maja 2014 - 03:46

 

Szukam monitora do gier do 1500zł. Gram sporo w fps. Rozdzielczość ~24'', odświeżanie 120Hz (Podobno jest to istotna sprawa).

 

 

 

Jest, pod warunkiem że twoje karta będzie w stanie zapewnić ci płynną rozgrywkę powyżej ~90 klatek na sekunkę.

 

Są różne typy matryc, w każdym razie pod warunkiem wyboru TN/IPS trzeba pójść na pewne ustępstwa..

 

TN- charakteryzuje się wąskimi kątami widzenia, słabym odwzorowaniem barw (bo to 6 bitówka), ale krótkim czasem reakcji, i odświeżaniem na poziomie ~120hz

 

IPS'y z kolei łaczą w sobie cechy podane powyżej, + stosunkowo krótki czas reakcji, a smużenie przy tych parametrach to już na dobrą sprawę przeszłość, kwestia tego jak bardzo masz wyczulony wzrok i czy dostrzeżesz gwałtowne zmiany wyswietlanych barw (przejścia czarny-biały)... ale odświeżaniem 60Hz. (wyjąwszy takie jednostkowe przypadki jak FG2421 który kosztuje krocie)


Użytkownik _Dumbledore edytował ten post 02 maja 2014 - 03:52


#3 PiotrQ

PiotrQ

    AS Monaco FC

  • Użytkownik
  • 2 129 postów

Napisano 02 maja 2014 - 03:48

Dzisiaj natchnąłem się na ciekawy monitor http://www.morele.ne...-ah-ips-636228/

Użytkownik PiotrQ edytował ten post 02 maja 2014 - 03:49

Teoria jest wtedy gdy wszystko wiemy, a nic nie działa.
Praktyka jest wtedy gdy nic nie wiemy, a wszystko działa.
A tera połączmy teorie z praktyką. Nic nie wiemy i nic nie działa.

#4 darek504

darek504

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 03 maja 2014 - 09:25

_Dumbledore mam tu http://www.agito.pl/.../cenaDo/1500/xl monitory BenQ z serii xl. Dużo dobrego przeczytałem o tych monitorach tyle, że chyba wszystkie to monitory z matrycą TN i 120Hz i jest dość spory wybór.

 

Jeszcze sporo dobrego słyszałem o marce Iiyama która ma też kilka monitorów z IPS w całkiem rozsądnej cenie.

 

Lepiej wybrać monitor z TN i 120Hz czy jednak wybrać jakość obrazu w IPS?

 

Jeśli znacie jakieś konkretne modele to proszę podajcie tu jakieś :)



#5 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2 748 postów

Napisano 03 maja 2014 - 01:37

Wszystko zależy od tego jaką posiadasz konfigurację, wiele też zależy od twoich przyzwyczajeń, i pewnego założenia z którego wychodzisz.

 

Tutaj masz jeden z wielu materiałów który ładnie ukazuje dysproporcje I 60fps 144fps I www.youtube.com/watch?v=Ax8NxWn48tY#t=448



#6 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 02 czerwca 2014 - 04:32

Darek a moze polecany w swej cenie Eizo FS2333,tylko niestety nie uswiadczych go w marketowym sklepie by porownac do jakiegos innego manitora.



#7 deroniusz

deroniusz

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 02 czerwca 2014 - 10:35

Tego Eizo moge z czystym sumieniem polecić (mimo, że głównie z perspektywy fotografa). Niestety 120Hz to on nie ma, ale "jakieś magiczne technologie" sprawiają, że płynność obrazu jest bajeczna jak na moje oko. Do tego możliwość ściągnięcia profili IC to jest to, co tygryski lubią najbardziej... A i pilocik jest w zestawie:D Rzecz gustu to wygląd, który mi osobiście bardzo się podoba, monitor sprawia wrażenie bardzo solidnego. Do tego kilka predefiniowanych profili ustawień i możliwość ustawienia swoich własnych. Bardzo fajnie wspominam pewna funkcję (której nazwy nie pamiętam) służącą do rozjaśniania obrazu bez utraty jakości, która działa rewelacyjnie, a w połączeniu właśnie z profilami dostosowujesz sobie ustawienia pod każdą pojedynczą grę. 

 

Dla mnie w cenie do 1400-1500 nie do pobicia


Ja wiem... Poznałem... Teraz wszystko jest już jasne, klarowne i radosne jak promienie Słońca o poranku... Odpowiedź może być tylko jedna; Sensem życia jest... Mleko

Galeria moja na ITPC: Galeria

Kanał Youtube: https://www.youtube.com/user/deroniusz


#8 gregory92

gregory92

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 189 postów

Napisano 03 czerwca 2014 - 01:05

Dzisiaj natchnąłem się na ciekawy monitor http://www.morele.ne...-ah-ips-636228/

 

Ten monitor już trochę czasu jest na rynku. Ale moim zdaniem to jest najlepsza opcja do gier właśnie dzięki 21:9 

http://www.morele.ne...-ah-ips-636228/

 

Albo ten :

http://www.morele.ne...ug&gclsrc=aw.ds

 

To już od ciebie zależy co chcesz mieć


Użytkownik gregory92 edytował ten post 03 czerwca 2014 - 01:09


#9 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 03 czerwca 2014 - 01:40

Jest to najlepsza opcja ale na:

-zarżnięcie karty graficznej

-padaczne robienie czegokolwiek innego niż granie


KRUL FORUMKA 


#10 gregory92

gregory92

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 189 postów

Napisano 03 czerwca 2014 - 02:13

No chyba wiadome ze trzeba mieć lepsze GPU. Napisałem że moim zdaniem jest to spoko do grania, filmów ( zwłaszcza że dzięki temu ekran wygląda  na większy ) i do podziału ekranu żeby wyglądało to jak byś miał 2 monitory



#11 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 03 czerwca 2014 - 02:25

Sęk w tym, że 2560x1080 to nie są dwa monitory... po podziale daje to dziwaczne 1280x1080...

Ten monitor nadaje się tylko do grania i filmów, które są akurat w takim formacie. Problem taki, że większość filmów to teraz 16/9. Na dodatek te cudaki są na kiepskich matrycach przeważnie, a ten AH-IPS w LG'iku to już zasługuje na rangę padaki. Za 1000 zeta brać coś takiego, to strzelanie sobie serią po stopach. Zwłaszcza, że za 250 zeta więcej jest FS2333, który nie ma sobie równych jeśli chodzi o jakość obrazu (w cenie do 1500 złotych).

KRUL FORUMKA 


#12 gregory92

gregory92

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 189 postów

Napisano 03 czerwca 2014 - 02:33

No spoko. Widziałem ten monitor i nie był jakiś tragiczny. Ale każdy ma inny wzrok :P



#13 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 04 czerwca 2014 - 01:35

Poniekad bledne myslenie Kolego bedziesz miec slabszej jakosci GPU to monitor klasy FS2333 da Ci bardzo dobry obraz,obraz tego co mu da karta jaki sygnal przeslesz nawet kozystajac nizszej rozdzielczosci by zachowac plynnosc,majac dobre GPU co zyskujesz??zyskujesz obraz tylko jaki?? tego nie sprawdzisz bo nie masz 2 klas monitorow kolo siebie by to porownac,wiec mozesz wybierac(pewniaka FS2333) kolorystyczny plynny obraz w nizszej rozdzielczosci w zaleznosci oczywiscie od karty do gier lub koloropodobny obraz w wyzszej rozdzielczosci byc moze do tego dojda inne parametry monitora ktore i tak sprawia ze obraz po prostu bedzie ...ujowy.Monitor kupuje sie na "lata" a karte graficzna i bebechy kompa zmieniasz srednio co 2/3 lata.


Użytkownik Leszek1975 edytował ten post 04 czerwca 2014 - 01:36





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL