Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Podkręcenie procesora AMD Athlon II X4 640 3.0GHZ

AMD Athlon II X4 640 3.0GHZ

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 GameMaster

GameMaster

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 25 kwietnia 2014 - 08:48

Witam, posiadam sprzęt o parametrach: Procesor - AMD Athlon II X4 640 3.0GHZ 6 GB RAM Grafika: GeForce GT 430 Płyta głowna : GA-MA74GMT-S2 Zasilacz : 500W Chcę podkręcić procesor chopciażby o odrobinę. Jednakże, ni w ząb nie wiem jak się za to zabrać chociaż przeczytałem poradniki o podkręcaniu i jakoś nie wiem jak się za to zabrać... Posiadam system operacyjny Win 7. Bardzo proszę o kogoś kto się na tym zna o pomoc co muszę po kolei zrobic by czegoś nie skopać. Dodam iż mam zamontowany dodatkowy wiatraczek 120mm na boku obudowy skierowany wprost na procesor + zamieżam zakupić chłodzenie SilentiumPC Fera 2. Pozdrawiam i dziękuję.

#2 fbcraft

fbcraft

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 225 postów

Napisano 25 kwietnia 2014 - 08:59

Po pierwsze kup Cooler - może być Fera 2, potem powiemy co i jak.


CPU: Intel Core i5 4690K                                        GPU: ASUS Strix GTX 960 2GB

Cooler: BOX -,-                                                          CASE: SilentiumPC Gladius M40 Pure Black

MOBO: MSI Z97-G55 SLI                                       OS: Windows 8.1 BOX

RAM: Kingston HyperX 4GB 1866 MHz Blue SeriesDISPLAY: LED LG 22EA63V

HDD: Brak                                                               AUDIO: Creative SBS240

SSD: Plextor M6S 128GB                                        MIC: Trust Starzz Microphone

TG: Gelid GC-Extreme                                                   PSU: Cooler Master G550M 550W

 


#3 worrors16

worrors16

    Battlefield Player !

  • Użytkownik
  • 332 postów

Napisano 25 kwietnia 2014 - 09:45

Po pierwsze kup Cooler - może być Fera 2, potem powiemy co i jak.

Miażdżą mnie takie wypowiedzi...


Zacznijmy od tego, że kolega dokładnie poda jaki ma zasilacz bo samo 500W nie wystarczy.
Potem można zabrać się do OC.
Zaczynając od wyłączenia funkcji C'n'Q w biosie i ustawienia napięcia na sztywno.
Potem wchodzisz w szynę procesora i podnosisz 10% z tego co masz na początek bez zmiany napięć i testujesz np. OCCT, lecisz sobie co jedno oczko na szynie aż do momentu w którym poleci Blue Screen.
Jak poleci to podnosisz napięci o jedno oczko i potem szynę co jedno oczko i tak aż do skutku.
Kontroluj też taktowanie pamięci i szynę HT max 2000MHz.
Z napięciem nie przekraczał bym 1,45V ze względu na gołą sekcję zasilania.

Jak bym coś nie jasno wyjaśnił to tutaj masz link do poradnika:


Użytkownik worrors16 edytował ten post 25 kwietnia 2014 - 09:47


#4 Dezan

Dezan

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 494 postów

Napisano 26 kwietnia 2014 - 09:19

Ja swojego Athlon na box mam i temperatury w stresie nie przekraczaja 43 stopni



#5 GameMaster

GameMaster

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 26 kwietnia 2014 - 06:55

 

Miażdżą mnie takie wypowiedzi...


Zacznijmy od tego, że kolega dokładnie poda jaki ma zasilacz bo samo 500W nie wystarczy.
Potem można zabrać się do OC.
Zaczynając od wyłączenia funkcji C'n'Q w biosie i ustawienia napięcia na sztywno.
Potem wchodzisz w szynę procesora i podnosisz 10% z tego co masz na początek bez zmiany napięć i testujesz np. OCCT, lecisz sobie co jedno oczko na szynie aż do momentu w którym poleci Blue Screen.
Jak poleci to podnosisz napięci o jedno oczko i potem szynę co jedno oczko i tak aż do skutku.
Kontroluj też taktowanie pamięci i szynę HT max 2000MHz.
Z napięciem nie przekraczał bym 1,45V ze względu na gołą sekcję zasilania.

Jak bym coś nie jasno wyjaśnił to tutaj masz link do poradnika:

 

program pobrałem jednak wyskakuje mi komunikat '' AMD OverDrive cannot detect supported AMD chipset on this computer '' czyli chyba nici z podkręcania :/

#6 worrors16

worrors16

    Battlefield Player !

  • Użytkownik
  • 332 postów

Napisano 26 kwietnia 2014 - 07:12

Nie, nie, nie. Chyba źle się zrozumieliśmy nie chodzi mi o to żebyś kręcić programem AMD OverDrive tylko "Biosem".
Wstawiłem ten film min. dlatego, że jest tam pokazane jak kręcić procesory z zablokowanym mnożnikiem.
Jest tam pokazane na co zwracać uwagę itd.
Ściągnij też program do sprawdzania temperatur włącz go i zagraj 30 min jakaś wymagającą grę i napisz wynik albo załącz screen'a w następnym poście.


EDIT: Podaj jaki masz zasilacz - konkretnie markę i model.

Użytkownik worrors16 edytował ten post 26 kwietnia 2014 - 07:16




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL