Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zasilacz pasywny/ półpasywny | Problem z XFX XTR 550W |


50 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wojoz

Wojoz

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 12 kwietnia 2014 - 10:15

Witam, od wczoraj jestem posiadaczem zasilacza XFX XTR 550W. Kupiłem go ze względu na pół pasywną pracę no i się trochę rozczarowałem...
Po włączeniu komputera jest okej w trybie hybrid wentylator się nie obraca (mówimy oczywiście o pracy komputera w spoczynku). Lecz po około godzinie-2 pracy w spoczynku wentylator zaczyna się załączać co jakieś 30sekund-minutę i pracuje przez kilka sekund a następnie wyłącza. Jest to drażniące, ponieważ terkocze, a zależało mi właśnie na tym by PSU było bezgłośne w spoczynku.
Więc co proponujecie zrobić, niżej załączam fotki z kompa, obudowa to SPC gladius 800, mogę dołożyć jeden wentyl, mam nawet wolny w domu, ale gdzie? Na górze wywiewający, czy może na panelu bocznym w niższej kratce z tym, że właśnie wywiewający czy wtłaczający? 
Chcę osiągnąć efekt, żeby ten terkoczący wentyl mi się nie włączał...
Proszę o pomoc i pozdrawiam:)

 

PS: Wczoraj wieczorem zrobiłem taki test, że otworzyłem na oścież okno, i poszedłem na 15minut, kiedy wróciłem w pokoju było zimno, wtedy wentyl się nie włączał, więc na pewno chodzi o te 25 stopni na zasilaczu przy których on się załącza i które trzeba zbić :P

http://zapodaj.net/f991177e6dbd4.jpg.html
http://zapodaj.net/3fdcd9b6efae4.jpg.html

Użytkownik Wojoz edytował ten post 10 maja 2014 - 10:02


#2 kiroma

kiroma

    Zapomniany dzieciak

  • Użytkownik
  • 2 685 postów

Napisano 12 kwietnia 2014 - 11:28

Skoro wentylator terkocze, to możesz poprosić sklep o wymianę na nowy.

Pieseł jest szczęśliwy z I5.


#3 Szymus

Szymus

    ten...no informatykier!

  • Użytkownik
  • 548 postów

Napisano 12 kwietnia 2014 - 11:45

Skoro wntyl terkocze to jest to wina felernego modelu, musisz poprosić o wymianę. Pół pasywny działa na określonych zasadach, jeśli przekroczy pewną temperaturą to się wiatrak włącza, na to nie masz wpływu. Się nie obraź ale zrób porządek z kablami, obróć zasilacz wentylatorem do dołu, i daj dodatkowy wentylator za dyski twarde w przednim panelu. Powinno pomóc ;)


http://www.youtube.com/user/TheMOTP Mój skromny kanał ^^









 


#4 Swap Gank

Swap Gank

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 663 postów

Napisano 12 kwietnia 2014 - 11:53

Nie możesz go dać wentylem do dołu? Wydaje mi się że się podgrzewa od podzespołów innych a że jest wentylem do góry szybciej łapie temp.


w5j8.pngrmjk.png

g1sa.pngdtye.png

66yu.pngzqwi.png

pv64.png4qmc.png


#5 Wojoz

Wojoz

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 12 kwietnia 2014 - 11:57

Dzięki za odpowiedzi!

Hmm tzn mi się wydaje, że on terkocze, może te wentyle są po prostu takie dość głośne...
Zasilacz na początku zamontowałem wentylem do dołu, ale później pomyślałem, że może jeśli odwrócę tak to będzie lepiej (bo ciepłe powietrze niby unosi się do góry, więc będzie miało jak wylatywać), 
Poukładanie kabli oczywiście było w planach a to było tylko na szybko zamontowane.
Ale mam pytanie co do dodatkowego wentylatora za dyskami twardymi, ta obudowa, nie posiada opcji montażu na klatce na dyski, więc jeśli o tym myślałeś, to nie ma takiej możliwości, chyba że jakaś prowizorka. 
Więc gdzie dać ten wentyl? 



#6 Swap Gank

Swap Gank

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 663 postów

Napisano 12 kwietnia 2014 - 12:02

A możesz dać do góry? 


w5j8.pngrmjk.png

g1sa.pngdtye.png

66yu.pngzqwi.png

pv64.png4qmc.png


#7 Wojoz

Wojoz

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 12 kwietnia 2014 - 12:21

Tak, mogę. Czyli wentyl na górę dołożyć, spróbować trochę ogarnąć te kable, a zasilacz zostawić wentylem do góry, czy z powrotem do dołu?



#8 ReeSonek

ReeSonek

    Długopis

  • Użytkownik
  • 960 postów

Napisano 12 kwietnia 2014 - 12:27

Poukładaj kable , zasilacz do dołu i wentyla na górze jako wyciągający .


Intel Core I5 2310 + Fera 2 | MSI B75-A G43 | 8GB | EVGA GTX 970 | Plextor M6S+ 128GB | WD Green 1TB | XFX XTR 550W | Gladius M40 |


#9 Wojoz

Wojoz

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 12 kwietnia 2014 - 12:59

Okej, około 16 się tym zajmę, chyba, że ktoś jeszcze wymyśli coś lepszego.

Edit:
Zasilacz wentylem do dołu, dodatkowy wentylator na górze i poukładane kable (na ile się dało). Fotki niżej, powiecie pewnie zaraz, że syf z kablami przy dyskach, ale pod koszem na hdd jest zamontowany ssd stąd tam tyle kabli. 
Niestety nic to nie dało, nadal się co chwile załącza ten wentyl...
Mam jeszcze pomysł, by kupić adaptery i zamontować dyski w zatokach 5.25, a kosz na dyski całkiem usunąć, ale czy wgl ma to sens, jest szansa, że rozwiąże to ten problem? 


Użytkownik Wojoz edytował ten post 12 kwietnia 2014 - 04:59


#10 Wojoz

Wojoz

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 12 kwietnia 2014 - 04:59

Kiedy tak czytam o tym zasilaczu na hardcop.com to piszą że jest on baaardzo cichy, co prawda była to wersja 750w, ale ta sama seria.

,,Noise

 
We have seen a few XFX power supplies over the years and, for the most part, our testing of those units has come out quite nicely in regards to the units noise output. Today, the XTR is based on a product we saw recently, the Seasonic G-750, but with a better fan. Given that Seasonic generally makes quiet power supplies, and this unit has a better fan than what we saw with the G-750, it should be a shoe in as a quiet power supply; and it is. During our testing, the XTR 750W was extremely quiet in all of our load tests. Indeed, at no point was this power supply noticeable in our testing and it also stayed fairly cool which is another bonus. All things considered, this unit would likely be welcome in most quiet cooling environments that users would reasonably consider to use it in. It is, simply, a very quiet power supply that delivers on what it promises when it comes to noise output, or lack thereof.  ''

Tak więc, czy tylko mi trafiła się sztuka z jakimś felernym wentylem?

I te zdjęcia:
http://zapodaj.net/528b74fc72c45.jpg.html
http://zapodaj.net/cd08b450284e5.jpg.html

Użytkownik Wojoz edytował ten post 12 kwietnia 2014 - 05:30


#11 Szymus

Szymus

    ten...no informatykier!

  • Użytkownik
  • 548 postów

Napisano 12 kwietnia 2014 - 06:27

To ty masz ewidentnie felerny model. Daj na gwarancję i powiedz że wentyl w zasilaczu tak trekocze że jest to nie do zniesienia.

http://www.youtube.com/user/TheMOTP Mój skromny kanał ^^









 


#12 Wojoz

Wojoz

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 12 kwietnia 2014 - 06:29

Nagram jeszcze później dźwięk i wrzucę wam tutaj, żebyście posłuchali.
Kupiłem w komputroniku przez internet, ale z odbiorem w ich salonie, mam nadzieję, że nie zawiodę się na tym sklepie i nie będą robili problemów.



#13 Wojoz

Wojoz

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 13 kwietnia 2014 - 07:46

Zapodaje link do dźwięku, wentylator jest włączomy od 3 sekundy.

https://www.youtube.com/watch?v=kQbllkvUYoI&feature=youtu.be


#14 SilentiumPC

SilentiumPC

    Dużo pisze

  • Przedstawiciel Firmy
  • 724 postów

Napisano 16 kwietnia 2014 - 09:45

Dźwięk jest wyraźny tylko z jakiej odległości to nagrywałeś?



#15 Wojoz

Wojoz

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 16 kwietnia 2014 - 04:48

Z jakiś 10cm, ale siedząc przy biurku, gdzie komputer stał na ziemi był to słyszalny i irytujący dźwięk, w każdym razie zasilacz oddałem do naprawy w komputroniku, serwisant powiedział, że niedawno miał podobny przypadek z innym XFXem i udało mu się to samemu naprawić, powiedział, że był źle osadzony trzpień czy coś takiego, lecz po sprawdzeniu mojego oddzwonił i powiedział, że się nie udało więc wysyła go do producenta.


Użytkownik Wojoz edytował ten post 16 kwietnia 2014 - 04:52


#16 Wojoz

Wojoz

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 09 maja 2014 - 05:16

Dzisiaj z reklamacji dostałem nowy zasilacz. Niestety ale problem nadal pozostał ten sam, wentylator w spoczynku się co chwile załącza i jest wyraźnie słyszalny, nie wiem czy to ja mam takiego pecha, czy dużo tych zasilaczy ma uwalone wentylatory, ewentualnie wszystkie tak mają tylko, że mam dość cichy komputer i dlatego mi to przeszkadza.

 

W każdym razie opcje są takie:
-wymienić wentylator na własną rękę co się niestety wiąże z utratą gwarancji, czego wolałbym uniknąć...
-sprzedać ten zasilacz i kupić jakiś który na pewno będzie w spoczynku pracował jako pasywka, jakiś SF czy coś innego
Tutaj od razu mam do was pytanie, za ile mam szansę sprzedać ten zasilacz?

Ewentualnie jakieś inne rozwiązania które wam przychodzą do głowy?

Mam nadzieję, że pomożecie, pozdrawiam
 



#17 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 09 maja 2014 - 05:28

Jakie masz komponenty w PC? 


KRUL FORUMKA 


#18 Wojoz

Wojoz

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 09 maja 2014 - 05:38

-Intel i7 2700K  niepodkręcony
-Gigabyte DS3H
-Gigabyte HD7850 2GB
-Corsair Vengance 8GB
-SPC Gladius 800
-SPC Fortis

- i ten nieszczęsny zasilacz

Zaraz jeszcze wrzucę fotę jak to wszystko jest poukładane w środku aktualnie



#19 Wojoz

Wojoz

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 09 maja 2014 - 05:42

http://zapodaj.net/e....jpg.html<br> Chyba, że jeszcze raz oddać na gwarancję, ale znowu miesiąc czekania i nie wiadomo jaki efekt. Może ktoś się orientuje, czy mogę żądać zwrotu pieniędzy? Bo jeżeli miałoby to szanse powodzenia to byłoby to najrozsądniejsze wyjście. Za tą kasę mogę wymienić wentyle na np Silent Wings 2 w całym komputerze łącznie ze starym zasilaczem Thermaltake Smart, bo tak jak miałem do niego teraz zamontowanego Zephyra 120mm podłączonego pod płytę to było na pewno dużo ciszej niż jest teraz, a nowy zasilacz miał być niesłyszalny...


Użytkownik Wojoz edytował ten post 09 maja 2014 - 06:51


#20 Wojoz

Wojoz

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 10 maja 2014 - 10:02

Dzisiaj dostałem wiadomość od sklepu, że można wysłać ponownie na gwarancję z prośbą o korektę a wtedy wyboru np innego zasilacza.
Więc poszukuję zasilacza pasywnego/ półpasywnego ( tych jest raczej więcej) ale takiego który w spoczynku na 100% będzie chodził pasywnie, problem z tym XTRem polegał na tym, że w nim wentyl załączał się już od 25 stopni C.
Proszę was o podanie takich zasilaczy. 
 



#21 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Moderator
  • 3 405 postów

Napisano 10 maja 2014 - 10:26

raczej nie od 25stopni a od 20% obciążenia (de facto tylko idle jest pasywny) :P

 

Rozumiem wymiana na coś podobnego cenowo?

Czy istnieje możliwość ewentualnej dopłaty?

 

EDIT:

"Hybrid Fan Control allowing the power supply to operate silenty until it reaches 20% load or 25C"

 

UPs... 20% obciążenia albo 25stopni.

ALE GŁUPOTA T.T


Użytkownik XarduneK edytował ten post 10 maja 2014 - 10:29


#22 Wojoz

Wojoz

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 10 maja 2014 - 10:41

No właśnie, gdyby to było 20% wszystko byłoby fajnie, mój zestaw nie jest prądożerny i przy ,,necie'' miałbym ciszę, no ale niestety 25 stopni to nie jest wysoka temperatura i do tej niestety zasilacz się rozgrzewa.

 

Myślę, że z możliwością dopłaty, ale oczywiście w granicach rozsądku, nie mam kasy na zasilacze za 700-800zł a takie też widziałem xD

Jeżeli się uda z korektą, to już wolę jakoś to przeboleć, dopłacić i mieć w końcu tą pasywkę w idle...



#23 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 10 maja 2014 - 01:20

Nie masz czasem w Windowsie profilu "wysoka wydajność"? Zmień go na "Zrównoważony". 


KRUL FORUMKA 


#24 Wojoz

Wojoz

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 10 maja 2014 - 01:38

Jeżeli mówisz o tym w opcjach oszczędzania energii, to nie mam zaznaczonej opcji wysoka wydajność. 

 

Wracając do zasilaczy to znacie jakieś pasywne/półpasywne godne polecenia?

Znalazłem takiego SF ale jak na 500W to drogi http://www.komputron...SF500P14PE.html



#25 ReeSonek

ReeSonek

    Długopis

  • Użytkownik
  • 960 postów

Napisano 10 maja 2014 - 01:42

Bo to jest zasilacz z certyfikatem "Platinum" czyli najlepszym możliwym . Poza tym jest w pełni pasywnym zasilaczem no i ma 5 lat gwarancji .


Intel Core I5 2310 + Fera 2 | MSI B75-A G43 | 8GB | EVGA GTX 970 | Plextor M6S+ 128GB | WD Green 1TB | XFX XTR 550W | Gladius M40 |


#26 Wojoz

Wojoz

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 10 maja 2014 - 01:50

No certyfikat robi swoje, mi by spokojnie wystarczył gold, a nawet bronze, tylko, że jakoś nie potrafię znaleźć takich zasilaczy, dlatego właśnie napisałem z prośbą o podanie mi konkretnych modeli



#27 ReeSonek

ReeSonek

    Długopis

  • Użytkownik
  • 960 postów

Napisano 10 maja 2014 - 02:04

Corsair RM 550W . W tym samym przedziale cenowym co XTR . Troszkę gorszy ale lepsze to niż nic .


Intel Core I5 2310 + Fera 2 | MSI B75-A G43 | 8GB | EVGA GTX 970 | Plextor M6S+ 128GB | WD Green 1TB | XFX XTR 550W | Gladius M40 |


#28 Wojoz

Wojoz

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 10 maja 2014 - 02:28

Dzięki za ciekawą propozycję, wentylator dopiero od 40% obciążenia i jest właśnie w tym samym przedziale cenowym.

A na czym polega to że jest gorszy? Ma słabsze kondensatory, czy jak?

Jak ktoś ma jakieś propozycje niech pisze, wiadomo lepiej mieć kilka do wyboru 


Użytkownik Wojoz edytował ten post 10 maja 2014 - 02:29


#29 ReeSonek

ReeSonek

    Długopis

  • Użytkownik
  • 960 postów

Napisano 10 maja 2014 - 02:30

XFX'y z reguły oparte sa na Seasonicach . Dlatego to porządne zasilacze . Nie wiem jak z Corsairami .


Intel Core I5 2310 + Fera 2 | MSI B75-A G43 | 8GB | EVGA GTX 970 | Plextor M6S+ 128GB | WD Green 1TB | XFX XTR 550W | Gladius M40 |


#30 Czarny_II

Czarny_II

    Moderator honoris causa

  • Użytkownik
  • 2 128 postów

Napisano 10 maja 2014 - 02:44

Corsair RM: Użycie kondensatorów od Teapo i Capxon na stronie wtórnej. Oprócz tego trafiały się modele z niepodłączonymi 2 liniami 5V do wtyczki ATX, więc przy używaniu z płytami opartymi o wtyczki 20pin mogły nie działać. Aczkolwiek wszystkie płyty produkowane od kilku lat sa na 24pin.


Spoiler

ns40yz-2.png


#31 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 10 maja 2014 - 02:47

Antec TPC-550. Nie jest pół-pasywny, ale mega cichy (ta sama platforma, co XTR). 


KRUL FORUMKA 


#32 Wojoz

Wojoz

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 10 maja 2014 - 03:05

Nie półpsywne odpadają, chodzi właśnie o to, żeby w spoczynku wyeliminować całkiem jeden wentylator. 

 

@gtxxor 
Ty masz zasilacz Corsair wiem, że nie ten model, ale może wiesz, co oferuje ten Corsair link usb. Coś oprócz odczytu prędkości wentylatora w zasilaczu?



#33 Michausz

Michausz

    Młody

  • Użytkownik
  • 2 371 postów

Napisano 10 maja 2014 - 03:19

Bo to jest zasilacz z certyfikatem "Platinum" czyli najlepszym możliwym .


Najlepszy to jest Titanium a nie Platinum ;)

Wytapano z SGS3 Mini

CPU: Intel Core I5 2300|MOBO: MSI B75MA-E33|RAM: Crucial 4GB 1600MHz 1.5v|GPU: Gigabyte HD7850 2GB OC|SSD: Kingston V300 60GB|HDD: WD160AAJS 160GB|PSU: OCZ StealthxStream 2 500W 80+| COOLER: SPC Spartan PRO HE924 + AC-MX2|CASE: SPC Brutus M23|OS: Win 8,1 x64

Konkretny Kanał o IT (Kliknij mnie)!


#34 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2 748 postów

Napisano 10 maja 2014 - 03:29

Jeszcze warto wspomnieć o tym, że RM poza wymienionymi przez @ Czarny_II kondensatorami CapXon, i Teapo na stronie wtórnej, korzysta również ze straszliwie budżetowych LTe'ców i Taiconów na filtrze częstotliwości, normalnie cała śmietanka.

Na zagranicznych forach ludzie mieli pewne zastrzeżenia co do pracy wentylatora w trybie półpasywnym, a konkretniej jego efektywności, ponieważ często załączał się przy nadmiernym obciążeniu, gdzie platforma potrafiła do tego momentu osiągnąć naprawdę wysokie temperatury pracy..głównie odbija się to na żywotności, i szczerze powiedziawszy dochodzi do tego kiepska jakość połączeń lutowniczych na PCB, widać że na tym aspekcie poczyniono pewne oszczędności (tutaj nawet odsyłam do TPU)

2uokhaq.jpg

 

+ Trochę okrojony z funkcjonalności Corsair Link....generalnie znajdą się w cenie tego zasilacza przynajmniej 2/3 lepsze jednostki..nawet od strony technicznej/ogólnej sprawności elektrycznej jednostki.


Użytkownik _Dumbledore edytował ten post 10 maja 2014 - 03:30


#35 Wojoz

Wojoz

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 10 maja 2014 - 03:34

Więc Cosrair dość średnio z jakością wykonania/użytymi komponentami.

 

 

generalnie znajdą się w cenie tego zasilacza przynajmniej 2/3 lepsze jednostki..nawet od strony technicznej/ogólnej sprawności elektrycznej jednostki.

 

Czyli które?



#36 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2 748 postów

Napisano 10 maja 2014 - 04:11

Tesla R2, Super Flower Golden Green PRO/ Leadex, zależy od kwoty, i tego czego oczekujesz.


Użytkownik _Dumbledore edytował ten post 10 maja 2014 - 04:11


#37 Wojoz

Wojoz

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 10 maja 2014 - 04:26

zależy od kwoty, i tego czego oczekujesz.

 

-Cena maxymalna 500zł, a najlepiej do 450zł wiadomo im mnie j tym lepiej

-najważniejszy punkt: pólpasywny/pasywny, ważne aby w idle było bezgłośnie, obciążenie mało ważne

-certyfikat minimum bronze

-500-600w

-dobrej jakości komponenty użyte do wykonania


Użytkownik Wojoz edytował ten post 10 maja 2014 - 04:30


#38 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 10 maja 2014 - 06:33

Z prostej przyczyny się nie da. Zasilacze pół-pasywne przeważnie włączają wentylator od 20-30% obciążenia. Twój zestaw jest na swoistej granicy takiego obciążenia w idle dla jednostek 550W i znacznej większości 650W. W ten sposób w każdym zasilaczu pół-pasywnym wentyl będzie stawał i startował. (Dlatego między innymi uważam że pół-pasywność to bajer dla upartych, bo przydatność tego jest żadna - zaś istnieje pełno cichych jednostek). 

 

Wyjątkiem są Corsair'y AXi (Flextronics), które startują od 50%. Ale najtańszy PSU z tej serii AX760i kosztuje jakieś 680 złotych. 


KRUL FORUMKA 


#39 Wojoz

Wojoz

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 10 maja 2014 - 07:25

A około ile mój zestaw bierze w idle? Pytam bo zastanawiam się nad tym RM pomimo jego wad, myślę, że 40% mój pc w idle nie weźmie. Co do tego mocnego rozgrzewania, to pytałem kogoś kto go posiada i powiedział, że przy dłuższym graniu jest lekko ciepły.

 

SF Leadex Platinium z tego co słyszałem też dobrze działa w pół pasywce, ale niestety wersji 650w dostępnej pl nie widziałem. 

Więc zostaje mi albo RM jeżeli da radę, albo o ile wystarczy 500w do mojej konfiguracji http://www.komputron...SF500P14PE.html

 

Czy na tej stronie jest błąd ? Jest tam napisane, że to zasilacz zupełnie pasywny, lecz kiedy wyszukuję go po nazwie, to dostaję to http://superflower.b...ndex.php?id=118

Więc o co tu chodzi?

 

A jeżeli nie to będę się musiał pogodzić z pracującym wentylatorem w zasilaczu. 

 

Tylko wtedy raczej po prostu kupię jakiś cichy wentyl PWM , podłączę pod płytę i zamontuję do starego zasilacz, bo będę mógł sobie zbić obroty do 400-500 rpm, gdzie chyba w żadnym zasilaczu nie obracają się tak wolno, Jeżeli się mylę to mnie poprawcie ;)


Użytkownik Wojoz edytował ten post 10 maja 2014 - 07:32


#40 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 10 maja 2014 - 07:32

No ale to chcesz powiedzieć, że PSU wybija sie hałasem ponad grafikę i procka?

Dla przykładu mój Seasonic S12G 550W jest całkowicie niesłyszalny w idlu. Mam GTX 780 + I5 4570.

 

Sądzę, że PSU z wolnoobrotowym wentylatorem na poziomie 500 - 600 RPM załatwi sprawę bo nie ma opcji aby wybił się hałasem ponad CPU + GPU.


Sygnaturka.png


#41 Wojoz

Wojoz

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 10 maja 2014 - 07:39

W idlu mam obroty na chłodzeniu procesora skręcone do 400-500RPM, tak samo w obudowie. Na grafice z chłodzeniem windforce 2, natomiast na 750 RPM, z tym że są to mniejsze wentylatory więc i cichsze. Dysk HDD mam umieszczony w bitumeboxie. 
A jeżeli już wymieniałem zasilacz no to chciałem całkowicie wyeliminować jego dźwięk, ale jak widzę jest to niemożliwe w tej kwocie którą posiadam. 
Natomiast zasilacze w których wentyl chodzi te 400-500 RPM, no nie wiem czy są. Chodzi mi oczywiście o pracę przy niskim obciążeniu. 

Różnica pomiędzy takimi 500 a 800 RPM niby nie jest duża, ale fakt jest taki, że kiedy ustawię wentylatory na 800 mam wyraźny szum, a kiedy na 500 ciszę.


Użytkownik Wojoz edytował ten post 10 maja 2014 - 07:44


#42 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 10 maja 2014 - 09:48

Antec TPC-550 i tyle w temacie. 


KRUL FORUMKA 


#43 Wojoz

Wojoz

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 10 maja 2014 - 11:56

Szperam i szukam testów głośności znalazłem coś tutaj: http://pcfoster.pl/a...czy/1306-4.html

Następnie zacząłem szukać ile to moja platforma może pobierać prądu, by określić faktyczny hałas, trafiłem na taki artykuł http://pclab.pl/art49549-28.html

75W przy bardziej prądożernej grafice niż moja, więc myślę, że mój zestawik powinien się zmieścić do 80W. Czyli jakieś 15% mocy tego zasilacza. 

 

Na pierwszej stronie podają więc że hałas powinien wynosić coś w granicach 28,5dB , dla porównania S12G ( http://pcfoster.pl/a...cza/1271-4.html) który przez chwilę miałem i niestety ale coś tam go słyszałem, ma przy takim samym obciążeniu 31,8 dB. Czyli faktycznie Antec powinien być cichszy o ponad 3dB.

 

Mam nadzieję, że dobrze kombinuję, jeżeli coś przekręcam/mylę to mnie poprawcie. A jak macie jakieś godne polecenia stronki z testami to podeślijcie link. 
Rozumiem, że ten Antec jest najcichszy w tym przedziale cenowym? 



#44 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 11 maja 2014 - 10:04

Testy "spoczynek" są bardzo niemiarodajne. "Spoczynek" to wg. redakcyjnych terminologii wyświetlanie pulpitu - bez żadnych odpalonych aplikacji.

 

Mój zestaw w takim "spoczynku" pobiera 110 W. Jednak wystarczy włączyć głupią przeglądarkę + kawałek z Foobara i zużycie skacze do 160 W. 

 

Faktycznie XTR działał Ci pasywnie jak siedziałeś i gapiłeś się na pulpit. Uruchomienie czegokolwiek i pobór rośnie. Całkowicie normalne. 


KRUL FORUMKA 


#45 Wojoz

Wojoz

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 11 maja 2014 - 10:55

Dobra, no to weźmy dla przykładu 25% ,  czyli jakieś 140w. Według tych testów około 29dB Antec, a s12g 31,5dB. Nadal na korzyść Anteca, czyli jeżeli S12G był ledwo słyszalny, to wydaje mi się, że TP-550C powinien już zapewnić ciszę.

 

Przeglądając testy innych zasilaczy na tym portalu, głośność zdecydowanej większości zasilaczy zaczyna się od 31-32 dB.

Trafiłem na tylko jeden zasilacz niepółpasywny, który był cichszy od Anteca, mianowicie Dark Rock Pro 10 http://pcfoster.pl/a...acza/937-4.html Zaczyna on bowiem pracę od 26,9dB a przy około 25% ma 27,2dB. Jednak jego cena niestety jest bardzo wygórowana.



#46 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 11 maja 2014 - 11:03

Widzisz ile kosztuje "cisza" :D


Sygnaturka.png


#47 Wojoz

Wojoz

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 11 maja 2014 - 11:05

Haha a no kosztuje, jak się wkurzę, to kupię taki wentyl co w nim jest, wsadzę do Thermaltake 630w i też będę miał ciszę :D
Póki co jednak myślę nad Anteciem



#48 klemson33

klemson33

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 19 maja 2014 - 11:06

Antec TPC-550 i tyle w temacie. 

 

Witam , wtrącę się w temat , bo nie chce nowego zakładać , gtxxor czy o ten zasilacz chodzi http://www.morele.ne...ld-550w-632747/ ? , czy mógłbyś trochę więcej napisać o tym zasilaczuz jakich podzespołów jest zbudowany itp. i czy jest wart swojej ceny ?



#49 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 19 maja 2014 - 11:25

Tak, dokładnie ten. Jest to po prostu rebrand zasilacza Seasonic S12G (tak samo jak XFX XTR).

Wszystkie 3 to solidne zasilacze, na przetwornicy DC-DC. Wszystkie 3 mają japońskie kondensatory. Wszystkie 3 są bardzo ciche. 


KRUL FORUMKA 


#50 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Moderator
  • 3 405 postów

Napisano 20 maja 2014 - 03:22

Jeszcze jest XFX TS, jeśli mnie pamięć niemyli oparty o tą samą platforme.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL