Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

chłodzenie pod i5 ?

Najlepsza odpowiedź SMX , 12 kwiecień 2014 - 07:26

Jeśli decydujesz się wybór jednej z wyżej wymienionych-i chcesz poznać opinię, to zdecydowanie skłaniam się w stronę Z9 U3, z tego względu że na dobrą sprawę jedyną rzeczą która te obudowy od siebie odróżnia jest tak naprawdę front panel->z zewnątrz Z11 jest sporo szersza, poza tym obydwie obudowy oferują zbliżone możliwości,i szeroką kompatybilność z wysokimi coolerami CPU. Kwestia która bardziej ci się podoba (i czy jesteś skłonny dołożyć ułamek kwoty)

*Nawiązując do myszek....generalnie Tracer'a za sam brand nie polecam i polecać nie będę,- z tego względu że są to w głównej mierze produkty klasy budżetowej,niemniej, przyznaję że mają w swoim ''portfolio'' kilka produktów wartych odnotowania, i jednym z nich jest chociażby myszka Tracer Sniper-która zważywszy na cenę akurat stanowi swego rodzaju alternatywę dla myszek tego segmentu cenowego, jak każda..ma swoje wady i zalety, ale fakt faktem jest produktem dobrze wycenionym.

Przejdź do postu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
82 odpowiedzi w tym temacie

#51 MarTum

MarTum

Jestem ALFA I ROMEA

• Użytkownik
  • 9415 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 08:43

no może nie podoba się tak jak pare innych no ale cóż zrobić... Czyli ty tez mówisz, że reszta odpada czy może jest jakiś cień szansy, że któraś nie jest aż taka zła?

Pokaż wszystkie te które podobają Ci się.  

Sygnaturka.png

#52 Zdichck

Zdichck

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 09:24

Pokaż wszystkie te które podobają Ci się.  

wydaje mi sie że w głownej mierze pod wzgledem estetycznym najbardziej odpowiadaly by mi GS-II,GS-III,Comm MS-I, Comm MS-II MS-III(ogolnie kazda buda z tych podanych w linku od CM ma cos w sobie co mi sie podoba) xwarriror no i ta nieszczesna Elie 430.

GPU: Asus GTX 760 Mars base clock CPU: i5 4690k 3.5Ghz MOBO: Asrock H97 Performance COOLER: HR Macho Black White RAM: 4GB Geil Value Plus 1600MHz CL9 HDD: WD Blue 1TBPSU: Cooler Master G650M 650W CASE: Gelid Darkforce fans: 2x Corsair AF120 White LED(quiet edition) TG: Gelid GC-Extreme Mouse: Logitech G500 Keyboard: Logitech G105 Audio: Superlux HD681

#53 SMX

SMX

Aktywny

• Użytkownik
  • 2748 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 09:31

Sęk w tym że Elitka w tym zestawieniu na tle innych obudów wypada właściwie najkorzystniej.

Kupisz gniot od Tt-będziesz żałować.

#54 MarTum

MarTum

Jestem ALFA I ROMEA

• Użytkownik
  • 9415 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 09:33

Bez problemu bierz taka która Ci się podoba.  

Wszystkie mają boczny i frontowy nawiew. Wszystkie mają zasilacze na dole. Każda ma częściowo filtrowane otwory wentylacyjne. 

Xwarrior ma zarządzanie okablowaniem ale nie ma wentylacji w dachu

Pozostałe nie mają zarządzania ale mają wentylowany top.  

Każda się sprawdzi i możesz bez obaw kupować.  NIe są to obudowy wykonane z wysokiej jakości blach ale są w zupełności wystarczające.  Jak tak bardzo stawiasz na wygląd to bierz i się nie przejmuj pierdzeniem o to, że nie sa wykonane z turbo ultra stali i nie wykończone po mistrzowsku. 

Sygnaturka.png

#55 Zdichck

Zdichck

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 09:45

Ok wielkie dzieki za pomoc MarTum ;) i tobie tez dumb choć troche negatywnie podchodzisz do moich tematów :P

nie spodziewajcie sie mojego wpisu w najblizszym czasie, ale prosilbym nie zamykanie tematu jakbym chciał podpytać o inny jakiś podzespól.

o obudowie jaką wybralem dowiecie sie jak bede prosil o końcową ocene mojego seta przed zakupem :)

GPU: Asus GTX 760 Mars base clock CPU: i5 4690k 3.5Ghz MOBO: Asrock H97 Performance COOLER: HR Macho Black White RAM: 4GB Geil Value Plus 1600MHz CL9 HDD: WD Blue 1TBPSU: Cooler Master G650M 650W CASE: Gelid Darkforce fans: 2x Corsair AF120 White LED(quiet edition) TG: Gelid GC-Extreme Mouse: Logitech G500 Keyboard: Logitech G105 Audio: Superlux HD681

#56 MarTum

MarTum

Jestem ALFA I ROMEA

• Użytkownik
  • 9415 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 09:50

Dumbel dobrze mówi, bo szuka Ci czegoś lepszego niż skrzynki, które wybierasz, ale on jest zbytnio skażony brakiem obiektywizmu miedzy jakością skrzynki, a jej zastosowaniem u zainteresowanego. 

Dla Ciebie brak różnicy czy to Corsair za 300zł z wypucowanymi śrubkami czy 2 razy tańsza elitka.  Jak ma stać i Ci się podobać to na nic ci turbo ultra wnętrze jak liczy się dla Ciebie wygląd. Te co pokazałeś mają bardzo porządne chłodzenie więc problemu u nich nie ma. Filtry są, jakość wykonania minimum przeciętna jest.  

Sygnaturka.png

#57 Zdichck

Zdichck

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 11 kwiecień 2014 - 11:20

Jak ma stać i Ci się podobać to na nic ci turbo ultra wnętrze jak liczy się dla Ciebie wygląd. Te co pokazałeś mają bardzo porządne chłodzenie więc problemu u nich nie ma. Filtry są, jakość wykonania minimum przeciętna jest.

I jeszcze przypomniało mi się o załamanie z11 .wiem ze jest ona trochę droższa
Ale mam pytanko cz jest jest dobra jak na tą cenę.wiem ze wszyscy za ta cene poleciliby Gladius X60 czy jakoś tak.

Użytkownik Zdichck edytował ten post 11 kwiecień 2014 - 11:21

#58 XarduneK

XarduneK

Dupek

• Moderator
  • 3403 postów

Napisano 11 kwiecień 2014 - 11:26

Zalman z11.. moim zdaniem nic interesującego.

Wentyle na bokach to tragedia nic nie dają tylko niepotrzebnie generują hałas (proponuje wyjęcie/odłączenie ich).

Prócz interesującego (dla niektórych) wyglądu nic nie oferuje ponad inne TAŃSZE budy.

#59 MarTum

MarTum

Jestem ALFA I ROMEA

• Użytkownik
  • 9415 postów

Napisano 11 kwiecień 2014 - 12:05

Xardunku, jak masz krowiastą kartę która pompuje dużo ciepła to boczna wentylacja jest naprawdę miłym dodatkiem i zbija o kilka stopni temperaturę karty jak i wyciąga gorące powietrze, które inaczej by poszybowało przez procesor do góry.

Boczna wentylacja jest dobrą opcją. 

Sygnaturka.png

#60 Zdichck

Zdichck

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 11 kwiecień 2014 - 08:40

no coś pokroju gtx 770/r9 280x do byczych nie należy. Jest tu któs moze od peryferii, bo nie chce broń boże zakładać specjalnego tematu na to ;)

znalazłem taką mychehttp://allegro.pl/de...4111831593.html i wydaje mi się ona bardzo dobra tym bardziej ze doszły mnie słuchy ze za granicą kosztuje 80$,tylko nie chce jaw ciemno brac gdyz nie widzialem żadnej recenzji z nią związanej.

Użytkownik Zdichck edytował ten post 11 kwiecień 2014 - 08:49

#61 SMX

SMX

Aktywny

• Użytkownik
  • 2748 postów

Napisano 12 kwiecień 2014 - 12:47

Ja tam bym do takich zakupów ze sporym dystansem podchodził..nie znam tego producenta, o recenzję ich produktów w naszym kraju trudno, a i widać gołym okiem że jakość użytych materiałów pozostawia wiele do życzenia, generalnie ciężko w tej sytuacji wyrokować, a 8200DPI i sensor A9800 są wiarygodne niczym slogany przedwyborcze.

#62 Zdichck

Zdichck

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 12 kwiecień 2014 - 05:20

ok zastanowie się jeszcze co do wyboru myszki rozważam proponowane przez ciebie wczesniej myszki od tracera ale takze uznawane przez ciebie za slabe bloody.

dobre połaczyłem ładny wygląd obudowy ze specyfikacjami. prosze ogól w wyborze lepszej:

http://www.morele.ne...a-z9-u3-478364/

http://www.morele.ne...lus-hf1-633623/

http://www.morele.ne...bez-psu-478363/ i tutaj z11 troche mniej mi odpowiadająca, ale mam pytanko bo w specyfikacjach zauważyłem, że pare rzeczy sie nie zgadza z tamtą np. w tej jest organizjacja okablowania,izolacja akustyczna dyskow i nie wiem czy to jest tylko w tej wersji bez hf1 czy to poprostu błąd w opisie?

i co do tej to na 3 obrazku widnieje cos co nie wiem co to czego nie ma na obrazku 1. co to takiego?

Użytkownik Zdichck edytował ten post 12 kwiecień 2014 - 05:20

#63 SMX

SMX

Aktywny

• Użytkownik
  • 2748 postów

Napisano 12 kwiecień 2014 - 07:26   Najlepsza odpowiedź

Jeśli decydujesz się wybór jednej z wyżej wymienionych-i chcesz poznać opinię, to zdecydowanie skłaniam się w stronę Z9 U3, z tego względu że na dobrą sprawę jedyną rzeczą która te obudowy od siebie odróżnia jest tak naprawdę front panel->z zewnątrz Z11 jest sporo szersza, poza tym obydwie obudowy oferują zbliżone możliwości,i szeroką kompatybilność z wysokimi coolerami CPU. Kwestia która bardziej ci się podoba (i czy jesteś skłonny dołożyć ułamek kwoty)

*Nawiązując do myszek....generalnie Tracer'a za sam brand nie polecam i polecać nie będę,- z tego względu że są to w głównej mierze produkty klasy budżetowej,niemniej, przyznaję że mają w swoim ''portfolio'' kilka produktów wartych odnotowania, i jednym z nich jest chociażby myszka Tracer Sniper-która zważywszy na cenę akurat stanowi swego rodzaju alternatywę dla myszek tego segmentu cenowego, jak każda..ma swoje wady i zalety, ale fakt faktem jest produktem dobrze wycenionym.

#64 Zdichck

Zdichck

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 12 kwiecień 2014 - 07:58

a mogłbyś wytłumaczyć mi czemu ta z11 plus hf1 ma mniej tych cech niż ta z11 zwykła? czy moze tak wcale nie jest.

#65 SMX

SMX

Aktywny

• Użytkownik
  • 2748 postów

Napisano 12 kwiecień 2014 - 08:11

Wybacz, ale nie za bardzo zrozumiałem o co Ci w tym momencie chodzi. Ogólnie, jakoś tak strasznie pobieżnie to wyrażenie sformułowałeś.Weź jakoś treściwie to zapisz. :)

#66 Zdichck

Zdichck

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 12 kwiecień 2014 - 08:17

Wybacz, ale nie za bardzo zrozumiałem o co Ci w tym momencie chodzi. Ogólnie, jakoś tak strasznie pobieżnie to wyrażenie sformułowałeś.Weź jakoś treściwie to zapisz. :)

no pisze to jak jest to określone na morelach "dodatkowe cechy"

http://www.morele.ne...lus-hf1-633623/

http://www.morele.ne...bez-psu-478363/

#67 SMX

SMX

Aktywny

• Użytkownik
  • 2748 postów

Napisano 12 kwiecień 2014 - 08:41

Z tych cech rzucających się od razu w oczy-> 2 ze złączy USB w standardzie 2.0 zostało zastąpionych 2 x 3.0, tylny panel 'okraszony' dodatkowo kratką wentylacyjną, i dodatkowo w standardzie czerwone podświetlenie.

Takie typowo estetyczne zmiany (de facto jest to odświeżona wersja Z11 Plus),więc nikogo taki stan rzeczy nie powinien zdziwić.

#68 Zdichck

Zdichck

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 12 kwiecień 2014 - 09:15

Z tych cech rzucających się od razu w oczy-> 2 ze złączy USB w standardzie 2.0 zostało zastąpionych 2 x 3.0, tylny panel 'okraszony' dodatkowo kratką wentylacyjną, i dodatkowo w standardzie czerwone podświetlenie.

Takie typowo estetyczne zmiany (de facto jest to odświeżona wersja Z11 Plus),więc nikogo taki stan rzeczy nie powinien zdziwić.

• Adapter do instalacji urządzeń 3.5 cala; 2.5 cala i SSD  Z11
  • Antywibracyjne amortyzatory dysków twardych               Z11
  • Boczny panel z oknem                                           Z11/ Z11 P HF1 
  • Filtry przeciwkurzowe                                                       Z11/Z11 P HF1
  • Górny panel z kratką wentylacyjną                                  Z11/Z11 P HF1
  • Gumowe podstawki (nóżki) absorbujące wibracje            Z11
  • Izolacja akustyczna dysków twardych                            Z11
  • Organizacja okablowania                                                Z11
  • Otwory do zamontowania chłodzenia wodnego               Z11
  • Przedni panel z kratką wentylacyjną                                Z11/Z11 P HF1  o te rzeczy mi chodzi. Właśnie nie wiem czy wersja Plus HF1 nie ma tych rzeczy co standardowy Z11 czy tylko nie zostało to tu zawarte?

#69 SMX

SMX

Aktywny

• Użytkownik
  • 2748 postów

Napisano 12 kwiecień 2014 - 09:32

Zdzichu please..jeszcze jakiś czas temu brałeś na poważnie pod uwagę ofertę Tt,a teraz takie kwestie (powiedzmy sobie szczerze-w większości błahe) nie dają Ci spokoju.

Wybierz w miarę dostępności Z9 Plus,a jeśli nie, wtedy w zależności- począwszy od wcześniejszej rewizji Z11 po wersję Hf1.Generalnie-nie kombinuj bo.... w końcu przekombinujesz totalnie, i w konsekwencji znów wrócimy do punktu wyjścia.augl06.gif 

#70 Zdichck

Zdichck

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 15 kwiecień 2014 - 10:06

to ja znowu tylko ze z innej beczki. moze mi ktos wytlumaczyc to rozbieżność cenową i czy te wersje kart graficznych sie różnią:

http://www.morele.ne...9,617223,615586

#71 kiroma

kiroma

Zapomniany dzieciak

• Użytkownik
  • 2685 postów

Napisano 15 kwiecień 2014 - 01:24

Pierwszy ASUS (ten tańszy) to jakiś wyselekcjonowany z fabrycznym podkręceniem...

Natomiast MSI ma fabryczne podkręcenie na tym droższym.

Pieseł jest szczęśliwy z I5.

#72 Zdichck

Zdichck

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 15 kwiecień 2014 - 02:32

Pierwszy ASUS (ten tańszy) to jakiś wyselekcjonowany z fabrycznym podkręceniem...

wyselekcjonowana to dobrze czy zle ? : D

#73 kiroma

kiroma

Zapomniany dzieciak

• Użytkownik
  • 2685 postów

Napisano 15 kwiecień 2014 - 03:18

Wyselekcjonowany, czyli biorą kartę, sprawdzają, czy podkręci się o te 70MHz i wgrywają BIOS z fabrycznym podkręceniem. Wyselekcjonowana czyli ta lepsza.

#74 Zdichck

Zdichck

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 15 kwiecień 2014 - 05:17

Wyselekcjonowany, czyli biorą kartę, sprawdzają, czy podkręci się o te 70MHz i wgrywają BIOS z fabrycznym podkręceniem. Wyselekcjonowana czyli ta lepsza.

sorki że cie ciagle męczę ale którą z tych kart bys polecil bardziej asusa czy msi i tak samo tylko w gtx 770. Słyszałem że msi ma lepsze startowe taktowania i jest chlodzniejsze a asus bardzo dobrze sie kręci i w wersjach od gefroce jak i amd.

#75 kiroma

kiroma

Zapomniany dzieciak

• Użytkownik
  • 2685 postów

Napisano 15 kwiecień 2014 - 05:26

"i jest chłodniejsze"

:facepalm: Zleciałem z krzesła.

Kto ci to powiedział?

MSI - Nie lubię bo miałem z nią styczność i rozleciała mi się w trzy dni. Ogólnie cicha ale ciepła.

ASUS - Dobrze się kręci, niewiele głośniejszy od MSI, a chłodniejszy.

Startowe taktowania nie mają znaczenia, jeśli podkręcenie kary jest planowane.

Tak właściwie, to to forum jest właściwie stworzone po to, aby pytać :D.

Użytkownik kiroma edytował ten post 15 kwiecień 2014 - 05:31

#76 Zdichck

Zdichck

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 15 kwiecień 2014 - 06:27

"i jest chłodniejsze"

:facepalm: Zleciałem z krzesła.

Kto ci to powiedział?

MSI - Nie lubię bo miałem z nią styczność i rozleciała mi się w trzy dni. Ogólnie cicha ale ciepła.

ASUS - Dobrze się kręci, niewiele głośniejszy od MSI, a chłodniejszy.

Startowe taktowania nie mają znaczenia, jeśli podkręcenie kary jest planowane.

Tak właściwie, to to forum jest właściwie stworzone po to, aby pytać :D.

ogolnie tak jak słyszałem ze wszscy polecają te twin frozn. ok podsumuwując jak bede chcial skusić sie na radka 280x to tą wersje asusa http://www.morele.ne...2t-3gd5-610689/ewent. od msi http://www.morele.ne...77-053r-617223/ tak? A w nvidii walke również wygrywa asus ( aspekty najważniejsze dla mnie to wydajność, duża możliwość oc oraz chłod.aspekt troche wiekszej ilosci dB zniose.

Użytkownik Zdichck edytował ten post 15 kwiecień 2014 - 06:30

#77 kiroma

kiroma

Zapomniany dzieciak

• Użytkownik
  • 2685 postów

Napisano 15 kwiecień 2014 - 06:34

No to spójrz na moją kartę (Tak, to ASUS):D.

Ja polecam ;).

Użytkownik kiroma edytował ten post 15 kwiecień 2014 - 06:34

#78 Zdichck

Zdichck

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 15 kwiecień 2014 - 06:45

No to spójrz na moją kartę (Tak, to ASUS):D.

Ja polecam ;).

wow nice :D

#79 Zdichck

Zdichck

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 15 kwiecień 2014 - 08:44

http://www.morele.ne...pc-mate-583147/

kolejne pytanie z innej beczki. czy kupno tej plyty pod podkrecanie jest oplacalne?

#80 SMX

SMX

Aktywny

• Użytkownik
  • 2748 postów

Napisano 15 kwiecień 2014 - 08:55

Jaką kwotą dysponujesz? Nie jest to MOBO najwyższych lotów.

Są lepsze płyty-nie oszukujmy się.

*Jaki to procesor, jakie masz chłodzenie, do jakich wartości chcesz ten układ przetaktować.

#81 Zdichck

Zdichck

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 15 kwiecień 2014 - 09:12

Jaką kwotą dysponujesz? Nie jest to MOBO najwyższych lotów.

Są lepsze płyty-nie oszukujmy się.

*Jaki to procesor, jakie masz chłodzenie, do jakich wartości chcesz ten układ przetaktować.

pisałem to wczesniej ale masz prawo tego nie wiedzieć/zapomnieć ;)

Wiec tak dopiero zamierzam kupić (ogolnie caly zestaw). Ale nie mam zbyt dużego budżetu na to gdyż ogólnie teraz kupuje jesze monitor myszek,słuchawki i inne duperele. Najpierw probowałem wepchnać do zestawu msi z87 g43 z hr -02(ten za 165zł) ale przekroczyło to mój budżet. Nawet byłem w stanie zejsc z zalmana z11 plus o ktorego tak duzo tu pytsłem na zalmana z3 plus. a własnie nie zależy mi na wysokim OC ale coś pokroju 4.2-4.3MHz(procesor i5 4670k) nawet z dość wysokim napięciem. Wiec uświadomiłem sobie (w moim odczuciu) że coś pokroju msi Z87-G41 PC Mate,Gigabyte Z87P-D3 powino wystarczyć chyba. Chlodzenie jakie zamierzam kupić tez jest w miare budżetowe a dokladniej to SPC Fortis 1225 (z pamieci wale)

#82 Zdichck

Zdichck

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 01 maj 2014 - 03:58

, a 8200DPI i sensor A9800 są wiarygodne niczym slogany przedwyborcze.

a taki tracer headshot ma to samo http://www.morele.ne...ys43900-617937/ wiec czemu by nie wieżyć?

#83 SMX

SMX

Aktywny

• Użytkownik
  • 2748 postów

Napisano 01 maj 2014 - 04:06

Ale co Ty mi tu Tracera za potwierdzenie wystawiasz?

*W to że Fx 8350 jest procesorem ośmiordzeniowym też ''uwieżysz''?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL