Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

chłodzenie pod i5 ?

Najlepsza odpowiedź SMX , 12 kwiecień 2014 - 07:26

Jeśli decydujesz się wybór jednej z wyżej wymienionych-i chcesz poznać opinię, to zdecydowanie skłaniam się w stronę Z9 U3, z tego względu że na dobrą sprawę jedyną rzeczą która te obudowy od siebie odróżnia jest tak naprawdę front panel->z zewnątrz Z11 jest sporo szersza, poza tym obydwie obudowy oferują zbliżone możliwości,i szeroką kompatybilność z wysokimi coolerami CPU. Kwestia która bardziej ci się podoba (i czy jesteś skłonny dołożyć ułamek kwoty)

*Nawiązując do myszek....generalnie Tracer'a za sam brand nie polecam i polecać nie będę,- z tego względu że są to w głównej mierze produkty klasy budżetowej,niemniej, przyznaję że mają w swoim ''portfolio'' kilka produktów wartych odnotowania, i jednym z nich jest chociażby myszka Tracer Sniper-która zważywszy na cenę akurat stanowi swego rodzaju alternatywę dla myszek tego segmentu cenowego, jak każda..ma swoje wady i zalety, ale fakt faktem jest produktem dobrze wycenionym.

Przejdź do postu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
82 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zdichck

Zdichck

Forumowicz

• Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 05:06

Siema szukam chłodzenia do procesora i5 4670 lub 4670k. No i właśnie tutaj mam problem. Zastanawiam sie nad tymi dwoma procka i chlodzeniami do oby dwoch.
Do procka i5 4670(bez robienia OC oczywiscie) od siebie proponuje SilentiumPC Fera 2 HE1224(95zł). Jezeli jest rownie dobre chłodzenie w tej cenie to prosze o podawania chociaz wiekszosc proponuje jego.
A do i5 4670k od siebie Raijintek EreBoss (152zł) i tutaj jestem jeszcze bardziej niepewny czy jest to najlepsze chłodzenie w tej cenie. Oczywsicie ten procek pod OC jest.
i tez mam pytanie czy potrzebuje wydawac ok.150zl na chlodzenie pod OC czy np. na takiej Ferze tez bym podkrecil i temp. trzymały by sie w granicy rozsądku?

Użytkownik Zdichck edytował ten post 08 kwiecień 2014 - 05:25

GPU: Asus GTX 760 Mars base clock CPU: i5 4690k 3.5Ghz MOBO: Asrock H97 Performance COOLER: HR Macho Black White RAM: 4GB Geil Value Plus 1600MHz CL9 HDD: WD Blue 1TBPSU: Cooler Master G650M 650W CASE: Gelid Darkforce fans: 2x Corsair AF120 White LED(quiet edition) TG: Gelid GC-Extreme Mouse: Logitech G500 Keyboard: Logitech G105 Audio: Superlux HD681

#2 Szymus

Szymus

ten...no informatykier!

• Użytkownik
  • 548 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 05:20

PSU to jest zasilacz ;) Fera może być niewystarczająca do podkręcania. Może be quiet! shadow rock slim? Powinno spełnić swoją rolę :)

http://www.youtube.com/user/TheMOTP Mój skromny kanał ^^

#3 MarcinM90

MarcinM90

Umiem komputer

• Użytkownik
  • 3497 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 05:24

EreBoss też jest dobrym chłodzeniem, tylko pytanie czy wejdzie do obudowy.
Autorze - jaką masz / planujesz mieć obudowę?
i5 4690K 4.2GHz / NH-D14 / Asus Strix GTX970 4GB / RAM 8GB / HDD 1TB / SSD 128GB / RM 650W / W10 Pro
HyperX CloudII / Sinn7 MPod / SS Rival / Cougar 450K / HyperX FURY / BENQ BL2410PT + Acer V243HL / Roccat Apuri
RECENZJE, TESTY, ROZPAKOWANIA --> YouTube

#4 Zdichck

Zdichck

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 05:33

EreBoss też jest dobrym chłodzeniem, tylko pytanie czy wejdzie do obudowy.
Autorze - jaką masz / planujesz mieć obudowę?

wiec tak z mojej strony chcałbym zakupić którąś obudowe od aerocoola XpredatorX1,XWarriora lub obudowe od Cooler Mastera ELITE 430 w ktorych urzerkł mnie design a w elicie duża szybka na panelu bocznym.

Jednak wiekszość forumowiczów zaleca mi kupno Zalmana9/3 lub Gladiusa M40 i jeszcze nie podjąlem wyboru. Ale najbardziej zastanawiam sie nad Elitką,Z9 lub M40.

GPU: Asus GTX 760 Mars base clock CPU: i5 4690k 3.5Ghz MOBO: Asrock H97 Performance COOLER: HR Macho Black White RAM: 4GB Geil Value Plus 1600MHz CL9 HDD: WD Blue 1TBPSU: Cooler Master G650M 650W CASE: Gelid Darkforce fans: 2x Corsair AF120 White LED(quiet edition) TG: Gelid GC-Extreme Mouse: Logitech G500 Keyboard: Logitech G105 Audio: Superlux HD681

#5 SMX

SMX

Aktywny

• Użytkownik
  • 2748 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 05:34

Zamiast EreBoss'a lepszym wyborem będzie asymetryczny HR-02 nomen omen w tej samej cenie,Raijintek rodzi problemy montażowe pamięci RAM, jeśli chodzi o kulturę pracy wentylatora-tutaj ciężko będzie przekroczyć próg akceptowalnego poziomu głośności, chyba że mówimy o wyciąganio ostatnich MHz z tej sztuki CPU + katońskie syntetyki, wtedy siłą rzeczy.. zrobi się głośno.

#6 Zdichck

Zdichck

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 05:41

Zamiast EreBoss'a lepszym wyborem będzie asymetryczny HR-02 nomen omen w tej samej cenie,Raijintek rodzi problemy montażowe pamięci RAM, jeśli chodzi o kulturę pracy wentylatora-tutaj ciężko będzie przekroczyć próg akceptowalnego poziomu głośności, chyba że mówimy o wyciąganio ostatnich MHz z tej sztuki CPU + katońskie syntetyki, wtedy siłą rzeczy.. zrobi się głośno.

ok dzieki, a mozesz cos powiedzieć o tej obudowie elite 430 http://www.morele.ne...30-kwn6-632079/i też co do raijtanka do wybralem go ze wzgledu polecenia jednej osoby ale także z wzgledu wizulanego.Pasował by on do czerwonych elemntów w obudowie jak i jej samej(jezeli byla by to wyzej wymieniona buda) dlatego uchylam sie w kierunku tych częsci.

Użytkownik Zdichck edytował ten post 08 kwiecień 2014 - 05:45

#7 Green-Ivan

Green-Ivan

Bushi

• Moderator
  • 9220 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 05:56

Wszystkie Twoje tematy zostały zamknięte i dostałeś 3 punkty ostrzeżeń. 

Przestań otwierać kolejne tematy tylko pytaj o wszystko w jednym. 

Co pytanie tworzysz temat i robisz bałagan na forum.

Będziesz robił tak dalej to zablokuje Ci możliwość pisania  

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!

"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō

#8 SMX

SMX

Aktywny

• Użytkownik
  • 2748 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 05:56

Obudowy w swojej klasie cenowej są jak najbardziej ok, obiektywnie- wizualnie wypadają lepiej na tle 410 (fabryczne okno),chociaż akurat ogólne spasowanie brutusów M23/410 wypada przyzwoicie, ale generalnie elitki nie cechują się dobrą wentylacją, co jest zrozumiałe, a w tym przypadku jest to niewątpliwie istotne, optymalnie byłoby dołożyć ułamek do Z9 Plus.

#9 Zdichck

Zdichck

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 06:05

Wszystkie Twoje tematy zostały zamknięte i dostałeś 3 punkty ostrzeżeń. 

Przestań otwierać kolejne tematy tylko pytaj o wszystko w jednym. 

Co pytanie tworzysz temat i robisz bałagan na forum.

Będziesz robił tak dalej to zablokuje Ci możliwość pisania  

panie moderatorze nie żebym chciał się kłucić,ale gdy probowałem dopytywać o wszstko buło to chyba w moim pierwszym temacie osoby nie nadazaly z odpowiedziami przez co nie otrzymałem pełnej wiedzy. po 2 w cale nie śmiecę tylko daję się wykazać forumowiczą z róznych dziedzin,a jak zauważyłem te forum nie jest jakoś wielce oblęgane pytaniami. po 3 ustosunkuje się lecz prosze się spodziewać ostatniego tematu z mojej strony gdy bede chcaił prosić o ocene zestawu dobrze?

Użytkownik Zdichck edytował ten post 08 kwiecień 2014 - 06:05

#10 Green-Ivan

Green-Ivan

Bushi

• Moderator
  • 9220 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 06:07

Nie widzę problemu by poprosić o zmianę tytułu zapytać tutaj o ocenę zestawu. 

Forumowicze raczej wpadli w irytację, a nie w chęć do pomocy w Twoich tematach. 

Dostałem na Ciebie kilka raportów od user'ów

Użytkownik Green-Ivan edytował ten post 08 kwiecień 2014 - 06:08

"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō

#11 Zdichck

Zdichck

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 06:13

Nie widzę problemu by poprosić o zmianę tytułu zapytać tutaj o ocenę zestawu. 

Forumowicze raczej wpadli w irytację, a nie w chęć do pomocy w Twoich tematach. 

Dostałem na Ciebie kilka raportów od user'ów

jeżeli tak jest, to poszukam sobie miejsca na innym forum...

#12 MarTum

MarTum

Jestem ALFA I ROMEA

• Użytkownik
  • 9415 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 06:26

Kolego przejrzałem wszystkie Twoje 20 tematów i w prawie wszystkich kręcisz się w miejscu. Zamiast zapytac w jednym jaka płytka, jaki cooler, jaki zasilacz to Ty to rozbiłeś na 5 tematów. 

Każde powiązanie ze sobą zagadnienia można zawrzeć w jednym zdaniu, a ty je rozbijałeś na kilka odzielnych tematów.  Robienie przez jednego usera 5 różnych tematów które zbiegają się do jednej sprawy wprowadza zamęt i denerwuje. 

Ty zrobiłeś 20 tematów, a mogło ich być spokojnie 5. 

Dodatkowo nieprzerwanie cytujesz każdy post nad sobą i bezmyślnie rozciągasz wszystkie tematy. Pisałem Ci o tym kilka razy.

Zacznij myśleć zamiast się obrażać jak dziecko. 

Sygnaturka.png

#13 Zdichck

Zdichck

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 06:52

wręcz przeciwnie nie obraziłem się,lecz przyjołem to jak najbardziej normalnie. A co do tego rozciągania to mogleś wytłumaczyć, bo mogłem tego nie wiedzieć.

#14 MarTum

MarTum

Jestem ALFA I ROMEA

• Użytkownik
  • 9415 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 06:59

No to fajnie. Teraz zbierz sobie listę pytań, które sa Ci naprawdę potrzebnie i zapytaj w jednym miejscu. Oddzielne tematy rób tylko wtedy gdy naprawdę tak trzeba. 

Pytanie o płytkę do OC, jaki procesor, jakie chłodzenie mozna spokojnie zmieścić w jednym temacie. Nawet trzeba.

Przypomnę ostatni raz. Cytujesz wtedy kiedy post jest gdzieś wyżej.  Post nad sobą cytujesz wtedy gdy jest długi i odnosisz się do jednego zdania, a nie całości. Czytujesz oczywiście zdanie do którego sie odnosisz. 

Sygnaturka.png

#15 Zdichck

Zdichck

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 07:28

ale jak napisze cos w stylu @UP to tej osobie sie nie wyswietli komunikat i moze juz nie wrocic na ten temat tak jak ty teraz tutaj.

#16 Czarny_II

Czarny_II

Moderator honoris causa

• Użytkownik
  • 2128 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 07:35

Nawet jak cytujesz to nic się nikomu nie wyświetla, bo nie ma takiego skryptu u nas.

Co do Elitki, to ani tam kabli nie poukładasz, ani wysokiego chłodzenia nie włożysz, ani dobrze obiegu powietrza nie dasz. Ceny też jakiejś super nie mają. Odnosisz się głównie do M40, Z9, a sam wspominałem o X60, ktoś wspominał o Fractalu Core 3000.

Użytkownik Czarny_II edytował ten post 08 kwiecień 2014 - 07:38

Spoiler

ns40yz-2.png

#17 Zdichck

Zdichck

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 07:49

Co do Elitki, to ani tam kabli nie poukładasz, ani wysokiego chłodzenia nie włożysz, ani dobrze obiegu powietrza nie dasz. Ceny też jakiejś super nie mają. Odnosisz się głównie do M40, Z9, a sam wspominałem o X60, ktoś wspominał o Fractalu Core 3000. 

mi wyskakiwał komunikat. "ktoś tam zacytował twój post". a czy Raijintek EreBoss zalicza sie do wysokich czy niskich chłodzeń i jeszcze pytanko bo nie umiem doczytać w opisie tej 430 Elite ile posiada od razu wentylatorów? przód i tył?

#18 Czarny_II

Czarny_II

Moderator honoris causa

• Użytkownik
  • 2128 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 07:52

Do średnich/wysokich.

Spoiler

ns40yz-2.png

#19 Zdichck

Zdichck

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 08:09

Do średnich/wysokich.

ale wystarczających do tej Elitki?

#20 Czarny_II

Czarny_II

Moderator honoris causa

• Użytkownik
  • 2128 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 08:30

Powinien wejść. Zobacz jeszcze Corsair 200R.

Spoiler

ns40yz-2.png

#21 MarTum

MarTum

Jestem ALFA I ROMEA

• Użytkownik
  • 9415 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 09:11

Nawet jak cytujesz to nic się nikomu nie wyświetla, bo nie ma takiego skryptu u nas.

Dziwię się, ze o tym nie wiesz ale jest.  Kiedyś ktoś Cię cytuje to pojawia Ci się wykrzyknik o tym. Być może wyłączyłeś to w ustawieniach w profilu.

Co do obudowy do czym się kierujesz?  Ceną, wyglądem, chłodzeniem ?  Trzymasz się bardzo tych elitek.  Przeszukaj sobie oferty i daj tutaj te które Ci się podobają i się wybierze najlepszą. 

Sygnaturka.png

#22 Czarny_II

Czarny_II

Moderator honoris causa

• Użytkownik
  • 2128 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 09:37

Może i jest, ale co z tego? Jak sie gdzieś udzieliłem to mam to wyróżnione i czytam dalej.

Spoiler

ns40yz-2.png

#23 Zdichck

Zdichck

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 10:47

Co do obudowy do czym się kierujesz? Ceną, wyglądem, chłodzeniem ? Trzymasz się bardzo tych elitek. Przeszukaj sobie oferty i daj tutaj te które Ci się podobają i się wybierze najlepszą

No kieruje się takimi "niuansów" podświetlane wiatraki,airflowem,bardzo ważna jest szybka boczna dlatego pociągają mnie taki uznawane przez forumowiczów za słabsze obudowy jak elitę 430,aerocool xpredator,xwarrior.no ale np rozważam tez zalmany 3/9,m40 ale nie ukrywam ze elita urzekła mnie to szybka. Pomogły jakbyś podał firmy zajmujące się robieniem obudów dobrych jak i designerskie(z szybko,zależy mi na tym) i skomentuj tę aerocoole

Użytkownik Zdichck edytował ten post 08 kwiecień 2014 - 10:57

#24 SMX

SMX

Aktywny

• Użytkownik
  • 2748 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 01:22

Ale zrozum,że Aerocool w żadnym wypadku nie uchodzi za markę ''premium''.Blachy Predatorów dosłownie wyginają się w rękach vide.Phantom 410..czyli plastik motywem przewodnim, abstrahując zupełnie od jakości wykonania-zwróć uwagę na wentylatory panelu bocznego,o ile sam wygląd jest kwestią własnych upodobań ,o tyle, jest to całkowicie niepraktyczne rozwiązanie, i dodatkowo- głośne.

Wady Elitki wymienił Ci Czarny (ode mnie dostałeś stosowną PM'kę,bo również pytałeś się o tą kwestię).

*Kompletujesz sprzęt za niemałe pieniądze /nie uwzględniłeś jeszcze GPU/ więc dobierz adekwatną obudowę, a nie rozwiązania sektora budżetowego.

#25 XarduneK

XarduneK

Dupek

• Moderator
  • 3403 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 02:28

Ale Phantomy to NZXT nie Aerocool :D

A nikt tu o NZXT nie wspominał albo jestem ślepy.

#26 SMX

SMX

Aktywny

• Użytkownik
  • 2748 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 03:44

Phantom 410 to akurat książkowy przykład definicji 'jakości'-obudowa której cena wynosi ponad 400zł, a przejedź sobie panel boczny suwmiarką, + dolicz do tego kompletny brak ofiltrowania tej obudowy.

Porównanie zasłużone,i uzasadnione.

Użytkownik _Dumbledore edytował ten post 09 kwiecień 2014 - 04:41

#27 Zdichck

Zdichck

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 04:44

Phantom 410 to akurat książkowy przykład definicji 'jakości'-obudowa której cena wynosi ponad 400zł, a przejedź sobie panel boczny suwmiarką, + dolicz do tego kompletny brak ofiltrowania tej obudowy.

Porównanie zasłużone,i uzasadnione.

a jestes w stanie wypisac nazwy marek zajumjacych sie tworzeniem dobrych obudów?

#28 SMX

SMX

Aktywny

• Użytkownik
  • 2748 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 04:50

Po co Ci taka informacja?Bezmyślnością jest polecanie produktów z uwagi na producenta.

Ułatwi to wybór?-Nie, wręcz przeciwnie.

#29 Green-Ivan

Green-Ivan

Bushi

• Moderator
  • 9220 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 04:55

Najlepiej zajrzeć na stronę sklepu z dużym asortymentem obudów i powoli przeglądać te które mieszczą się w założonym przez Ciebie na ten cel budżecie. 

Z sklepów ze sporym asortymentem, a zarazem przejrzystym ułożeniem w polecam Proline. 

#30 Zdichck

Zdichck

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 05:56

mam rozumieć że obudowa od CM w wersji Elte 431 zbytnio na plus sie nie zmieniła?

#31 K22

K22

Forumowicz

• Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 08:14

1. Phanteks 

2.  NZXT

3. Bitfenix

4. Fractal

5. Corsair

6.Thermaltake

7. Zalman

i wiele innych nie wymienionych. Myślę jednak ,że z tych 7 pozycji możesz śmiało wybrać dobrą obudowę dla siebie.

#32 SMX

SMX

Aktywny

• Użytkownik
  • 2748 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 08:40

Phanteks mający jedną- słownie- jedną obudowę w swojej ofercie z pewnością.Taka sama sytuacja z NZXT, gdzie ceny obudów kształtują się w przedziale cenowym 400+ (wyjąwszy Source'a i Tempest),Bitfenix również nie wprowadza nic innowacyjnego.

Inna kwestia że całkowicie bezowocne jest dalsze udzielanie się w tym temacie-skoro autor nie potrafi wyciągnąć żadnych wniosków z porad użytkowników.

#33 Zdichck

Zdichck

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 09:14

1. Phanteks
2. NZXT
3. Bitfenix
4. Fractal
5. Corsair
6.Thermaltake
7. Zalman

i wiele innych nie wymienionych. Myślę jednak ,że z tych 7 pozycji możesz śmiało wybrać dobrą obudowę dla siebie.

Przejrzałem obudowy od thermaltake i bardzo dużo przykuwa moją uwagę. M.i. Serie Commander GS III/II, versa 2,Commander ms-i,vn600a1w2n(w fajnej promocji która ni wiem czy się utrzyma do czasu kiedy będę chciał kupować). Jest ich dosyć dużo(naliczane 9). I tutaj znowu powracam z prośbą o pomoc w wyborze jakiejś z tego typu 170-215zl.

I jeszcze jedno bo się już pogobilem.aby sprawdzić kompatybilność obudowy z chłodzeniem to mam patrzeć na wysokość obudowy?

Użytkownik Zdichck edytował ten post 09 kwiecień 2014 - 09:22

#34 SMX

SMX

Aktywny

• Użytkownik
  • 2748 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 09:40

Budżetowe obudowy Tt są po prostu źle wycenione, biorąc pod lupę ich funkcjonalnosć/szereg udogodnień-ogólne spasowanie, i jakość zastosowanych materiałów pozostawia wiele do życzenia,

*Obudowy nie są ofiltrowane (front,top)

*Brak systemu zarządzania okablowaniem

*Niedemontowane zatoki 3'5

*Fabrycznie 1 wentylator w zestawie+konieczność dokupienia

*Brak gumek wyciszających

*Stosunkowo mała waga konstrukcji, biorąc korektę na gabaryty.

Jak sądzisz dlaczego żadna z ceniących się redakcji nie dokonuje szczegółowych recenzji obudów Thermaltake?

Do 215 zł -> Z9 Plus.

#35 Green-Ivan

Green-Ivan

Bushi

• Moderator
  • 9220 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 09:42

Ja proponuje przyjrzeć się ofercie Silverstone uważam że mają niektóre bardzo ładne obudowy i wykonane też są dobrze.

Sam posiadam ich budę i nic nie trzeszczy ani nie skrzypi. 

#36 K22

K22

Forumowicz

• Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 09:43

Patrzysz na szerokość obudowy .Zwróć uwagę na dane producentów, powinny być tam informacje na temat wysokości instalowanych cpu coolerów, długości akceptowanych kart etc....

Green-Ivan, uwierz miałem w życiu nie jedną obudowę i żadna mi nie trzeszczała i nie skrzypiała :)

Dumbledore... listę stworzyłem na podstawie własnych preferencji. To ,że producent ma jedną obudowę to i niech ma. Mnie akurat ona przekonała. 

Autor tematu przeglądając sobie wspomniane obudowy mógł dokonać analizy. Ta dla mnie, ta nie, ta za droga, ta mi się podoba etc.....

Widać poczynił starania, gdyż zadał już jakieś pytanie odnośnie konkretnych modeli. I już. 

Przecież nikt z Nas nie dokona wyboru za autora.

Nasze propozycje należy traktować niezobowiązująco, wyciągając własne wnioski.

Użytkownik K22 edytował ten post 09 kwiecień 2014 - 09:51

#37 SMX

SMX

Aktywny

• Użytkownik
  • 2748 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 09:54

Oferta SS akurat skupia się wokół AC także to jak najbardziej trafna sugestia, trzeba jednak przyznać że zdarzają się problemy z dostępnością ich obudów w PL.

#38 Green-Ivan

Green-Ivan

Bushi

• Moderator
  • 9220 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 10:00

Ja osobiście posiadam Kublai KL04 dosyć budżetowa obudowa jednak dobrze wykonana z filtrami na każdym slocie wentylatora.  

Blacha jest też niczego sobie w rękach się nie gnie jak to często się trafia w budżetówce. 

Użytkownik Green-Ivan edytował ten post 09 kwiecień 2014 - 10:00

#39 K22

K22

Forumowicz

• Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 10:05

http://www.silversto...uct.php?pid=324

Rozumiem , że o tej obudowie rozmawiamy.

214 mm na szerokość, tam można cooler jak elektrownia założyć :)

Ładna, klasyczna obudowa.

Użytkownik K22 edytował ten post 09 kwiecień 2014 - 10:08

#40 Green-Ivan

Green-Ivan

Bushi

• Moderator
  • 9220 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 10:14

Tak zgadza się to jest ta. 

Ja od siebie mogę ją polecić jedyna jej wada jakiej się dopatrzyłem to brak gumowy kołnierzy na przetokach kabli oraz brak oplotów na okablowaniu przycisków oraz diod. 

Ja posiadam wersję bez okna nie wiem jak prezentuje się z oknem chciałem kupić, ale w końcowym rozrachunku wyszło by to ok.200zł. 

Na tym samym lub bardzo zbliżonym szkielecie SS wypuszcza jeszcze budę TemJin TJ04

Ogólnie budy od SS uważam za godne polecenia. 

Użytkownik Green-Ivan edytował ten post 09 kwiecień 2014 - 10:16

#41 K22

K22

Forumowicz

• Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 11:32

Przeważnie kupując coś jest to jakiś kompromis. Jeżeli mimo zauważonych przez Ciebie wad postrzegasz produkt jako godny rekomendacji to znaczy ,że dobrze Ci służy i spełnia pokładane w nim nadzieje.

To miłe. Ciekaw jestem czy autor tematu odniesie się do Twojej i przedmówcy propozycji.

To na co ja zwróciłem uwagę przy tej obudowie to klasyczny wygląd , który jest mi bliski, funkcjonalność oraz szeroką kompatybilność z coolerami Cpu , która wynika z szerokości obudowy.

#42 Zdichck

Zdichck

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 06:30

Tak zgadza się to jest ta.
Ja od siebie mogę ją polecić jedyna jej wada jakiej się dopatrzyłem to brak gumowy kołnierzy na przetokach kabli oraz brak oplotów na okablowaniu przycisków oraz diod.

Ja posiadam wersję bez okna nie wiem jak prezentuje się z oknem chciałem kupić, ale w końcowym rozrachunku wyszło by to ok.200zł.
Na tym samym lub bardzo zbliżonym szkielecie SS wypuszcza jeszcze budę TemJin TJ04
Ogólnie budy od SS uważam za godne polecenia.

A dostane gdzieś w pl taka budę jak ty masz tylko w wersji z oknem?

#43 Green-Ivan

Green-Ivan

Bushi

• Moderator
  • 9220 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 12:41

W Polsce nie dostaniesz wersji z oknem. 

Jedynie zamówić panel z oknem, ale kto zapłaci 200zł za panel boczny z oknem. 

Użytkownik Green-Ivan edytował ten post 10 kwiecień 2014 - 12:41

#44 XarduneK

XarduneK

Dupek

• Moderator
  • 3403 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 12:50

Jak to kto?

Czarny xD

#45 Czarny_II

Czarny_II

Moderator honoris causa

• Użytkownik
  • 2128 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 01:36

Hahaha, a kto mi zabroni? :P

Spoiler

ns40yz-2.png

#46 Zdichck

Zdichck

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 04:37

ok to to teraz moje ostatnie pytanie co do pomocy w wyborze obudowy, podam jakie wymogi musi spłeniać obudowa a kij(może) wam sie coś przypomni(wiem ze powinienem pisac to wczesniej):

- szybka z pleksi na panelu bocznym (nie podoba mi sie ten rodzaj co jest w zalamnie 9/9plus)

-dostepny/chwilowo niedostepny w na moreleach.

- w cenienie wiekszej niż 230zł

- "w miare" możliwość poukładania kabli

- jakiś "w miare" dobry airflow

- "w miare tłumi drgania"

- " w miare" cicha

jak nie dacie rady to wezme jakiegoś Gladius M40 Pure Blacklub anteca gx500 i ukryje gozeby na niego nie patrzec ;)

tutaj lista wszstkich ktore wpadly mi w oko,lecz są one odradzane przez społeczeństwo. prosilbym o wypisanie najlepszych 2-3 z tych:

http://www.morele.ne...ry/info/Byt7m7/

i jaka ilość wiatraków to jest norma i gdzie je umieszczać jak masz 1 przód i 1 tył?

Użytkownik Zdichck edytował ten post 10 kwiecień 2014 - 05:01

#47 SMX

SMX

Aktywny

• Użytkownik
  • 2748 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 07:58

Skoro Z9 Plus ci się wizualnie nie podoba w takim razie wybierz GX500 inne pozycje odpadają w przedbiegach,(z wyjątkiem M40) mówiąc ściślej, to zupełnie inny segment obudów -spasowanie,jakość wykonania,funkcjonalność

Panel boczny (pleksi) zrobisz najwyżej na własną rękę, to żadna trudność.

Użytkownik _Dumbledore edytował ten post 10 kwiecień 2014 - 08:01

#48 MarTum

MarTum

Jestem ALFA I ROMEA

• Użytkownik
  • 9415 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 08:23

Zdichck - Ten Silverstone Redline Rl048 będzie ok. Boczna wentylacja, zarządzanie kablami, wytłoczenie w panelu bocznym, 2 x  120 mm na froncie, 2x 140 mm na topie i 2 x 140 mm na boku, dobrze ofiltrowania.

Obudowa jak najbardziej ok i jeżeli Ci się podoba to bierz.  

Sygnaturka.png

#49 Zdichck

Zdichck

Forumowicz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 08:33

Zdichck - Ten Silverstone Redline Rl048 będzie ok. Boczna wentylacja, zarządzanie kablami, wytłoczenie w panelu bocznym, 2 x  120 mm na froncie, 2x 140 mm na topie i 2 x 140 mm na boku, dobrze ofiltrowania.

Obudowa jak najbardziej ok i jeżeli Ci się podoba to bierz.  

no może nie podoba się tak jak pare innych no ale cóż zrobić... Czyli ty tez mówisz, że reszta odpada czy może jest jakiś cień szansy, że któraś nie jest aż taka zła?

#50 SMX

SMX

Aktywny

• Użytkownik
  • 2748 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 08:37

Czekaj czekaj obudowa ma być ładna, czy ma spełniać swoją rolę.

Ja rozumiem że można się względami estetycznymi również kierować-ale co to za argument ładna?

Dostałeś tyle przeróżnych propozycji a ty dalej wałkujesz kwestie czysto wizualne, posłuchaj choć raz.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL