Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Początki C++

• Zamknięty Temat jest zamknięty
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gord

Gord

Dużo pisze

• Użytkownik
  • 343 postów

Napisano 02 październik 2012 - 05:27

Właśnie zacząłem chodzić w szkole na kurs C++ i chciałbym się zapytać jaki kompilator polecacie?? Na lekcjach w szkole mamy jakiś Dev-c++. I jeszcze jedno pytanie czy znacie jakiś bezpłatny, dobry kurs C++ w internecie??
Dołączona grafika

#2 mati169

mati169

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 02 październik 2012 - 05:36

Dev-c++ dla początkujących jest najlepszy później możesz zacząć bawić sie w visual'u Visual C++ co do kursów to nie mam pojęcia pełno jest wszedzie wszystkiego np. tutaj http://xion.org.pl/p...g/megatutorial/ na angielskich stronach jest pełno różnych kursów na youtube także znajdziesz pare tutoriali.
Tak myśle, że skoro masz w szkole takie zajęcia to powinniście również kupić jakieś książki przynajmniej ja tak miałem.

#3 Gord

Gord

Dużo pisze

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 343 postów

Napisano 02 październik 2012 - 05:40

Na razie nic nauczyciel nie mówił i raczej kupować nie będziemy:)
Dołączona grafika

#4 Green-Ivan

Green-Ivan

Bushi

• Moderator
  • 9220 postów

Napisano 02 październik 2012 - 06:17

Może darmowy megatutorial C++: "Od zera do gier kodera".

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!

"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō

#5 Gord

Gord

Dużo pisze

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 343 postów

Napisano 02 październik 2012 - 06:19

np. tutaj http://xion.org.pl/p...g/megatutorial/

to to samo, ale dzięki. Chyba z niego skorzystam
Dołączona grafika

#6 Green-Ivan

Green-Ivan

Bushi

• Moderator
  • 9220 postów

Napisano 02 październik 2012 - 06:22

Mi go kiedyś polecał znajomy informatyk jak miałem zainteresowanie informatyką i chciałem pracować w tym zawodzie informatyka ,ale nic z tego nie wyszło.Wolałem iść na fizycznego za mechanika :D.

"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō

#7 Gord

Gord

Dużo pisze

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 343 postów

Napisano 02 październik 2012 - 06:30

Byłeś leszy z fizyki czy programowanie sprawiało Ci trudności??
Dołączona grafika

#8 Green-Ivan

Green-Ivan

Bushi

• Moderator
  • 9220 postów

Napisano 02 październik 2012 - 06:33

Nie matma mi sprawia trudność nie mogę jej za diabła się nauczyć nie jeden nauczyciel czy korepetytor zjadł na mnie zęby.Poza tym nie wiem dlaczego ,ale miałem swoją wizję za 20lat jako wielkiej opasłej świni wyhodowanej na fastfoodzie. Oczywiście nie mam nic przeciwko takim osobą.

#9 Gord

Gord

Dużo pisze

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 343 postów

Napisano 02 październik 2012 - 06:36

Z matma to i ja mam problemy ale nie takie wielkie:) Może się dopiero zaczną nie wiem. Ja sobie wyobrażam że będę programował i kaski sporo ale fizycznie tez będę miał czas się rozwijać :)
Tak z ciekawości chciałem się zapytać na czym polega twoja praca:) z fizyki tez najgorszy nie jestem :)
Dołączona grafika

#10 Green-Ivan

Green-Ivan

Bushi

• Moderator
  • 9220 postów

Napisano 02 październik 2012 - 06:41

Określenie osoba fizyczna określa że pracuje fizycznie czyli naprawa aut,wymiana podzespołów i tym podobne rzeczy użytek mięśni przede wszystkim.To określenie ni jak ma się do fizyki.Na marginesie mówiąc z fizyki i z chemii jestem dobry w końcu to wszystko co nas otacza włącznie z nami.
Gord tak poza tematem czy twój awatar to czasami nie maskotka zespołu Disturbed ?

#11 Gord

Gord

Dużo pisze

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 343 postów

Napisano 02 październik 2012 - 06:44

Tak to maskotka Disturbed. Chodziło mi o rozwój fizyczny uprawianie jakiegoś sportu, żeby nie być "Wielką opasłą świnią wyhodowaną na fastfodzie" :)
Dołączona grafika

#12 Green-Ivan

Green-Ivan

Bushi

• Moderator
  • 9220 postów

Napisano 02 październik 2012 - 06:47

Na razie nic nie ćwiczę po 5h na na warsztacie mam ledwo siłę podnieść łyżkę do mordy nawet nie mam siły wyjść z domu.Jednak jak się przyzwyczaję wracam do ćwiczenia jakieś interwały,pompki,brzuszki czy drążek.Ogólnie w moim przypadku to takie martwienie się na zapas u mnie w rodzinnie nie ma osób otyłych do końca życia wszyscy są bardzo szczupli.

#13 Gord

Gord

Dużo pisze

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 343 postów

Napisano 02 październik 2012 - 06:51

Na razie nic nie ćwiczę po 5h na na warsztacie mam ledwo siłę podnieść łyżkę do mordy nawet nie mam siły wyjść z domu.Jednak jak się przyzwyczaję wracam do ćwiczenia jakieś interwały,pompki,brzuszki czy drążek.Ogólnie w moim przypadku to takie martwienie się na zapas u mnie w rodzinnie nie ma osób otyłych do końca życia wszyscy są bardzo szczupli.

heh
W C++ teraz przeważnie się robi nowszy gry i programy??
Dołączona grafika

#14 Green-Ivan

Green-Ivan

Bushi

• Moderator
  • 9220 postów

Napisano 02 październik 2012 - 06:54

Tak gry przeważnie robią w C++.Popraw posty bo wrzuciło jeden i ten sam 3 razy :zdziwko: .

#15 Gord

Gord

Dużo pisze

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 343 postów

Napisano 02 październik 2012 - 06:56

Tak gry przeważnie robią w C++.Popraw posty bo wrzuciło jeden i ten sam 3 razy :zdziwko: .

Już zrobione ciekawe dlaczego tak czasami się dzieje ??
Dołączona grafika

#16 Green-Ivan

Green-Ivan

Bushi

• Moderator
  • 9220 postów

Napisano 02 październik 2012 - 06:59

U mnie nigdy się tak nie stało może jakiś błąd.Co do C++ to nawet Google wydało SDK do pisania programów w C++ pod androida.

#17 Gord

Gord

Dużo pisze

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 343 postów

Napisano 02 październik 2012 - 07:02

Może będę dorabiał na androidzie :cool:
albo zarabiał (wyobraziłem sobie jak na lekcji matematyki na komórce pisze apke na andka) hehe
Dołączona grafika

#18 Green-Ivan

Green-Ivan

Bushi

• Moderator
  • 9220 postów

Napisano 02 październik 2012 - 07:07

Na androidzie idzie się dorobić.Byłem na GameDay 2012 był akurat typ z Microsoftu i mówił o windows phonie. Jednak wspomniał też o androidzie że z samych reklam w programie idzie zarobić grube pieniądze.Jak zrobisz aplikację z reklamami i wersje sprzedawaną za 1USD ,a ludzie ją polubią to twoja przyszłość maluje się w tęczowych barwach.

#19 Gord

Gord

Dużo pisze

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 343 postów

Napisano 02 październik 2012 - 07:14

Na androidzie idzie się dorobić.Byłem na GameDay 2012 był akurat typ z Microsoftu i mówił o windows phonie. Jednak wspomniał też o androidzie że z samych reklam w programie idzie zarobić grube pieniądze.Jak zrobisz aplikację z reklamami i wersje sprzedawaną za 1USD ,a ludzie ją polubią to twoja przyszłość maluje się w tęczowych barwach.

Super:) Dzięki, że mi to powiedziałeś.
Dołączona grafika

#20 Green-Ivan

Green-Ivan

Bushi

• Moderator
  • 9220 postów

Napisano 02 październik 2012 - 07:15

Po co mam trzymać tą wiedzę tylko dla siebie z chęcią podzielę się swoją wiedzą jak kogoś to interesuje.Czemu by nie miał na tym ktoś zarabiać choćby na życie nie mówię że przyniesie to jakieś wielkie kokosy bo tego nie wiadomo.Jednak jak dodatkowe źródło gotówki też dobra taka praca na boku.

#21 Gord

Gord

Dużo pisze

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 343 postów

Napisano 02 październik 2012 - 07:16

Można w domu wygodnie pracować :)
Dołączona grafika

#22 karski1

karski1

Forumowicz

• Użytkownik
  • 156 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 09:26

Zacznij od kursów internetowych. Na książkę przyjdzie jeszcze czas :D

#23 marcin878787

marcin878787

Advanced Member

• Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 27 grudzień 2012 - 10:59

Ja ze swojej strony moge polecić Ten kurs C++ a pozatym są tam jeszcze kursy do bibliotek.

#24 bangog

bangog

Advanced Member

• Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 27 grudzień 2012 - 05:45

Jak niechesz wydawać żadnych pieniędzy to "Od zera do gier kodera", jednak ja osobiście polecam coś bardziej profesionalnego, a mianowicie "Symfonia C ++" J. Grębosza. Jest dużo lepiej napisana, a przedewszstkim Grębosz bardzo dobrze tłumaczy różne zagadnienia, przekładając je na proste przypadki z życia.

Co do pisania gier, bo wcześniej cos wspominałeś. To musiał byś przelecieć taką Symfonie C++ a potem zabrać się za OpenGL albo jakiś DirectX itd, wtedy przyda się też troche większa wiedza z matmy jak macierze, niewykluczone że całki itd ale to długa droga.
Do gier C++ będziesz używać na PC, na androdzie masz Jave a na Windows Phone C#
CPU: 2500k GPU: GTX 670 MOBO: ASRock p67 pro3 RAM: 8GB Goodram PSU: XFX Core 650W HDD: Hitachi 500GB SSD: OCZ Vertex4

#25 Johny

Johny

the race...

• Użytkownik
  • 599 postów

Napisano 28 grudzień 2012 - 12:00

1. Matematyka nic nie ma do C++ i nie wciskajcie mu kitów i programowania "jako takiego".

2. Ściągnij jakiś poradnik. Poleam "Od zera do gier kodera" dostępny na necie w PDF i sobie go przerów. Jak już skończysz będziesz wiedział co dlaej robić. ;] To najlepszy droga aby zacząć. I jeszcze jedno nie poddawaj się. Ja nieststy poddałem się po miesiącu. :P

MOBO:AsRock Pro3 CPU:i5 3570k RAM:LowProfile Corsair Venegance 1600 2x4GB GPU:gtx660ti phantom gainward ZASIŁKA:XFX 550w OS:Windows8
[align=center]

*Mój kanał na YouTube*[/align]

#26 Gord

Gord

Dużo pisze

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 343 postów

Napisano 28 grudzień 2012 - 02:09

No spróbuje wytrwać ;)
Dołączona grafika

#27 bangog

bangog

Advanced Member

• Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 29 grudzień 2012 - 02:51

1. Matematyka nic nie ma do C++ i nie wciskajcie mu kitów i programowania "jako takiego".

2. Ściągnij jakiś poradnik. Poleam "Od zera do gier kodera" dostępny na necie w PDF i sobie go przerów. Jak już skończysz będziesz wiedział co dlaej robić. ;] To najlepszy droga aby zacząć. I jeszcze jedno nie poddawaj się. Ja nieststy poddałem się po miesiącu. :P

Do jakis tam podstaw nie, ale jak juz chcesz cos zrobic to będziesz jej uzywał 24/h.
CPU: 2500k GPU: GTX 670 MOBO: ASRock p67 pro3 RAM: 8GB Goodram PSU: XFX Core 650W HDD: Hitachi 500GB SSD: OCZ Vertex4

#28 Green-Ivan

Green-Ivan

Bushi

• Moderator
  • 9220 postów

Napisano 29 grudzień 2012 - 02:55

Gdyby matma nie była taka potrzebna w programowaniu to chyba by tak nie wymagali w liceach na profilu informatycznym jak i w technikum informatyczny.

#29 bangog

bangog

Advanced Member

• Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 30 grudzień 2012 - 02:35

Jeśli chcesz napisać kalkulator czy "witaj świecie" to matmy nie potrzebujesz. Ale nie oszukujmy jak chcesz coś wiecej zrobić, nawet jakiś prosty program, BĘDZIESZ musiał użyć wiedzy z matematyki, czy tego chcesz czy nie. Jeżeli są jacyś ludzie co mówią ze nie matma =/= programowanie to chyba nigdy tego nie robili, albo zatrzymali się na Hello World bo braklo im zapału do pracy, ew są na tyle dobzi z matmy że to co wykorzystują są dla nich tak oczywiste że nie nazywaja tego matma

#30 Johny

Johny

the race...

• Użytkownik
  • 599 postów

Napisano 31 grudzień 2012 - 05:00

Jeśli chcesz napisać kalkulator czy "witaj świecie" to matmy nie potrzebujesz. Ale nie oszukujmy jak chcesz coś wiecej zrobić, nawet jakiś prosty program, BĘDZIESZ musiał użyć wiedzy z matematyki, czy tego chcesz czy nie. Jeżeli są jacyś ludzie co mówią ze nie matma =/= programowanie to chyba nigdy tego nie robili, albo zatrzymali się na Hello World bo braklo im zapału do pracy, ew są na tyle dobzi z matmy że to co wykorzystują są dla nich tak oczywiste że nie nazywaja tego matma

Racja zatrzymałem się na Hello World :D Nie cchciało mi sie dalej ; c

MOBO:AsRock Pro3 CPU:i5 3570k RAM:LowProfile Corsair Venegance 1600 2x4GB GPU:gtx660ti phantom gainward ZASIŁKA:XFX 550w OS:Windows8
[align=center]

*Mój kanał na YouTube*[/align]

#31 marcin878787

marcin878787

Advanced Member

• Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 07:40

To i ja dorzucę swoje 3 grosze ja z matmy miałem zaledwie 2 a programowanie strukturalne w c++ całkiem nieźle kumam, trochę ciężej jest przy obiektowości ale się niepoddaje. Grunt to silna motywacja. Aby być w tym dobrym trzeba bardzo dużo ćwiczyć czyli pisać..............i jeszcze raz pisać...............i coraz to lepiej opanowywać algorytmy. Tak naprawdę głównie liczy się logiczne myślenie, trzeba po prostu poczuć jak to działa

#32 adao1003

adao1003

Advanced Member

• Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 07 lipiec 2013 - 02:55

Ja ci polecam ten wideoporadnik: https://www.youtube....84826ABF088F7E8

#33 Maniek1310

Maniek1310

Advanced Member

• Użytkownik
  • 135 postów

Napisano 07 lipiec 2013 - 05:51

@up szkoda że nie ma nic o okienkach

#34 adao1003

adao1003

Advanced Member

• Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 07 lipiec 2013 - 07:47

@up szkoda że nie ma nic o okienkach

On ma też winapi ale tylko 9 odcinków czyli totalne podstawy. Podsyłam linka: https://www.youtube....F24786C1FB16F60
PS. Na jego kanale są też kursy innych języków programowanie i biblioteka SDL (do gier 2D)

#35 Maniek1310

Maniek1310

Advanced Member

• Użytkownik
  • 135 postów

Napisano 08 lipiec 2013 - 11:30

No to już zabieram się do nauki :) Niedługo trzecia klasa i zaczynam C++ więc na pewno się przyda :)

#36 Center

Center

Świeżo zarejestrowany

• Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 10 lipiec 2013 - 11:11

Ktoś tam wspomniał, że matematyka nie ma nic do programowania. Hm. Piszemy w szkolę dość dużą grę w c++ i szczerze mówiąc już mnie głowa boli gdy tylko patrze na kod. Matematyki jest ogrom. Jednak racja, jak ktoś nie wychodzi poza "Hello World" to matme może sobie darować.

Jeśli chodzi o kursy czy kompilator. Wszystkie, z których korzystałem były wymienione. Czy to megatutorial, czy symfornia c++ czy cpp0x. A kompilator, osobiście polecam całe IDE code::blocks 10.05

#37 Maniek1310

Maniek1310

Advanced Member

• Użytkownik
  • 135 postów

Napisano 10 lipiec 2013 - 05:04

Jeżeli ktoś twierdzi że w programowaniu matematyka nie jest potrzebna to niech napisze kalkulator bez matmy :)

#38 marcin878787

marcin878787

Advanced Member

• Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 10 lipiec 2013 - 06:53

Oczywiście że matematyka jest potrzebna, a jej poziom już zależy od konkretnego programu.
Przy zawansowanych programach jest także na takim poziomie. Przy takim najprostszym kalkulatorze jest potrzebna bo np. dodawanie czy mnożenie to przecież matematyka.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL