Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zasilacz pod dany zestaw

zasilaczzestaw GTX 770 i5 4670k

Najlepsza odpowiedź SMX , 15 marca 2014 - 02:19

Jedne z najlepszych propozycji mianowicie XFX XTR 550w-(cicha praca wentylatora +tryb półpasywny)oraz semi-modularny Seasonic G550.Zeby nie było niedomówień....G550M oraz CS550M to również dobre PSU,jednak pierwszy duet to najwyższa możliwa półka wśród zasilaczy komputerowych,i jeśli mieszczą się w budżecie-to zasługują na wyróżnienie.550w będzie wystarczające w przypadku dowolnej konfiguracji Single CPU/Single GPU, a zatem zakupem zasilacza o mocy znamionowej ~600/650w otwierasz sobie drogę do konfiguracji Multi-Gpu składającej się z topowych obecnie akceleratorów.

 

Na upatrego można dopisać RM550w-jednak jak dla mnie eliminuje go rodzaj zastosowanych kondensatorów-dla przypomnienia są to CapXony/btw.Teapo również nigdy nie zostaną wytłuszczone ''na plus'' ...zmierzam do tego że CapXony stosuje się w głównej mierze w stosunkowo tanich konstrukcjach..........co ciekawe BQ w serii Dark Power Pro/Straigth Power E9/Power Zone w dalszym ciągu uparcie stosuje CapXon'y,dodatkowo Xt'530w od Enermaxa.

Jeszcze gdyby do tego doliczyć hipotetyczne problemy z cewkami z którymi borykała się seria AX/AXi oraz HX można mieć uzasadnione wątpliwości.Dlatego też przebieraj sposród pierwszej wymienionej dwójki.

Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pablo

Pablo

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 15 marca 2014 - 12:41

Witam,

 

Potrzebuję zasilacza pod ten zestaw:

 

CPU - i5 4670k + HR-02 MACHO B&W (w przyszłości planuję OC)

GPU - MSI GTX 770 2GB

RAM - Crucial Ballistix 2x4GB

MOBO - ASRock Z87 Extreme 4

BUDA - Fractal Design Arc Midi R2

 

Osobiście rozważałem COOLER MASTER G550Mlub  Corsair CS550M. Co o tym sądzicie? 550W wystarczy? Może macie lepszą propozycję? Budżet przyjąłem tak do 300 zł (jeśli będzie taka potrzeba, trochę dołożę). Proszę o o pomoc. Z góry dziękuje i pozdrawiam.


Użytkownik Pablo edytował ten post 15 marca 2014 - 12:42


#2 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2 748 postów

Napisano 15 marca 2014 - 02:19   Najlepsza odpowiedź

Jedne z najlepszych propozycji mianowicie XFX XTR 550w-(cicha praca wentylatora +tryb półpasywny)oraz semi-modularny Seasonic G550.Zeby nie było niedomówień....G550M oraz CS550M to również dobre PSU,jednak pierwszy duet to najwyższa możliwa półka wśród zasilaczy komputerowych,i jeśli mieszczą się w budżecie-to zasługują na wyróżnienie.550w będzie wystarczające w przypadku dowolnej konfiguracji Single CPU/Single GPU, a zatem zakupem zasilacza o mocy znamionowej ~600/650w otwierasz sobie drogę do konfiguracji Multi-Gpu składającej się z topowych obecnie akceleratorów.

 

Na upatrego można dopisać RM550w-jednak jak dla mnie eliminuje go rodzaj zastosowanych kondensatorów-dla przypomnienia są to CapXony/btw.Teapo również nigdy nie zostaną wytłuszczone ''na plus'' ...zmierzam do tego że CapXony stosuje się w głównej mierze w stosunkowo tanich konstrukcjach..........co ciekawe BQ w serii Dark Power Pro/Straigth Power E9/Power Zone w dalszym ciągu uparcie stosuje CapXon'y,dodatkowo Xt'530w od Enermaxa.

Jeszcze gdyby do tego doliczyć hipotetyczne problemy z cewkami z którymi borykała się seria AX/AXi oraz HX można mieć uzasadnione wątpliwości.Dlatego też przebieraj sposród pierwszej wymienionej dwójki.


Użytkownik _Dumbledore edytował ten post 15 marca 2014 - 02:50


#3 Pablo

Pablo

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 15 marca 2014 - 10:00

Jedne z najlepszych propozycji mianowicie XFX XTR 550w-(cicha praca wentylatora +tryb półpasywny)oraz semi-modularny Seasonic G550.Zeby nie było niedomówień....G550M oraz CS550M to również dobre PSU,jednak pierwszy duet to najwyższa możliwa półka wśród zasilaczy komputerowych,i jeśli mieszczą się w budżecie-to zasługują na wyróżnienie.550w będzie wystarczające w przypadku dowolnej konfiguracji Single CPU/Single GPU, a zatem zakupem zasilacza o mocy znamionowej ~600/650w otwierasz sobie drogę do konfiguracji Multi-Gpu składającej się z topowych obecnie akceleratorów.

 

Na upatrego można dopisać RM550w-jednak jak dla mnie eliminuje go rodzaj zastosowanych kondensatorów-dla przypomnienia są to CapXony/btw.Teapo również nigdy nie zostaną wytłuszczone ''na plus'' ...zmierzam do tego że CapXony stosuje się w głównej mierze w stosunkowo tanich konstrukcjach..........co ciekawe BQ w serii Dark Power Pro/Straigth Power E9/Power Zone w dalszym ciągu uparcie stosuje CapXon'y,dodatkowo Xt'530w od Enermaxa.

Jeszcze gdyby do tego doliczyć hipotetyczne problemy z cewkami z którymi borykała się seria AX/AXi oraz HX można mieć uzasadnione wątpliwości.Dlatego też przebieraj sposród pierwszej wymienionej dwójki.

 

Dziękuje za bardzo wyczerpującą odpowiedź. Czy ktoś ma może odmienne zdanie? Czy zgadzacie się z powyższą wypowiedzią? 



#4 motodc

motodc

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 15 marca 2014 - 10:07

Jedne z najlepszych propozycji mianowicie XFX XTR 550w-(cicha praca wentylatora +tryb półpasywny)oraz semi-modularny Seasonic G550.

 

 

Żeby nie było niedomówień ale ss jest droższy od CM o 120zł,szkoda że nie napisałeś ze jakiś SF za 800złjest jeszcze lepszy,



#5 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2 748 postów

Napisano 15 marca 2014 - 12:24

Noo rzeczywiście bardzo ubolewam.Ale wierz mi na słowo że czuję jeszcze większe rozgoryczenie gdy ktoś wypisuje nic nie wnoszące posty w temacie w którym autor jasno określił swój dylemat,i przypomnij mi czy kiedykolwiek napisałem że G550M jest złym zasilaczem...Nie-więc wybacz ale nie wiem do czego pijesz.Zasugerowałem dwie lepsze jednostki,nad którymi autor może się zastanowić w momencie zakupu,czy tak trudno przyswoić ten tekst?Może pochwal się jak naskoczyłeś na MarTum'a albo przytocz twój ostatni post w temacie o jakości lutowania na PCB.Widzę że masz skłonności do czepiania się innych,a co najistotniejsze..zamiast sprostować/zasugerować coś od siebie-ty idziesz w zaparte.

PS.Nie wiem w ofercie którego sklepu XTR jest droższy od Cooler Master'a o bagatela 120zł.Ktoś chyba sprawdził to bardzo pobieżnie.

 

Koniec EOT.


Użytkownik _Dumbledore edytował ten post 15 marca 2014 - 12:27


#6 motodc

motodc

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 15 marca 2014 - 12:32

Autor napisał wyraźnie budżet tak do 300zl a nie do 400 wiec naucz się czytać ze zrozumieniem a nie lecisz do każdego tematu na zasadzie kto pierwszy ten lepszy.



#7 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Moderator
  • 3 405 postów

Napisano 15 marca 2014 - 12:35

motodc

Proszę przestań się wszędzie każdego czepiać bo będę zmuszony wlepić warna.

 

 

A autor napisał

"Budżet przyjąłem tak do 300 zł (jeśli będzie taka potrzeba, trochę dołożę). "

40zł dołożyć to nie majątek...



#8 Pablo

Pablo

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 16 marca 2014 - 10:29

Dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia. 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zasilaczzestaw, GTX 770, i5 4670k

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL