Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Niska efektywność pracy moderatorów - odgrzewany kotlet w walce


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 unitrax

unitrax

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 05 lutego 2014 - 04:21

Otóż kiedyś na forum pewnego portalu na 3 litery był pewien zapomniany pomysł.

Urząd moderatora forum jest potrzebny, ale taka osoba musi być bezstronna.

Nie jest to możliwe jeśli:

-osoba która łamie regulamin jest znana moderatorowi osobiście

-moderator gada z taką osobą poza forum

-moderator zna taką osobę z innych stron

-osoba łamiąca regulamin ma jakieś poważanie

-jest znana z wybuchowej natury.

-masa innych spraw.

 

Jak sobie z tym poradzić?

-Likwidacja rangi moderator

-Wprowadzenie kont roboczych dla moderatorów oznaczonych wyłącznie numerem np:

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

-Osoba która zostaje moderatorem dostaje hasło oraz dostęp do konta jednego z powyższych, konto to służy wyłącznie do działań administracyjnych.

 

Odwołania od każdej decyzji moderatora do Administratora lub wyznaczonego przez niego junior administratora.

 

Na portalu wymienionym na początku pomysł nie wypalił, bo użytkownicy burzyli się "nie będe wiedział która osoba mnie zbanowała"

Otóż banowanie odbywa się w oparciu o regulamin, jeśli osoba nie zgadza się z karą to może napisać odwołanie, więc znajomość z osobą która udzieliła reprymendy nie jest konieczna.

 

Moderatorów obowiązuje całkowity zakaz informowania się wzajemnie kto ma jaki numer, a także jakich kar udzielili, informacje o tym uzyskuje wyłącznie admin lub junior admin.

 

Ponadto: wprowadzenie zliczania akcji danego moderatora, jeśli 3 miesiące pod rząd nie wykona akcji z użyciem panelu moderatora funkcja ulega automatycznemu zablokowaniu jak i konto które dostał zostaje zablokowane.


Życie..


#2 leven

leven

    moder bios Nvidia

  • Użytkownik
  • 3 480 postów

Napisano 05 lutego 2014 - 04:28

Uni... to ja bym musiał poprosić Blacka o opuszczenie tego forum, ponieważ zaprosił mnie do grona forumowiczów :P (czyli mnie zna i na wzajem xD).


Armored Warfare - kliknij na link, a wejdziesz na nowe forum o czołgach :)

http://www.forum.armoredwarfare.pl/

#3 unitrax

unitrax

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 05 lutego 2014 - 04:35

To dobrze, że się znacie, ale to nie powinno mieć wpływu na banowanie, czy udzielanie kar,

a niestety MA.


Życie..


#4 kutrzeba

kutrzeba

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 454 postów

Napisano 05 lutego 2014 - 04:38

Korwin Mikke i Macierewicz w jednym.

 

Pomysł ciekawy. :diabel:


Moje zdanie moja opinia nie musisz się z nią zgadzać ale uszanuj ją.

 

image-4117.jpg


#5 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 05 lutego 2014 - 04:41

Jak juz unitrax pisales na idg to nie wypalilo  a wrecz odbilo sie wielkim niesmakiem.

Ja nie jestem jak rzad polski, ktory probuje rzeczy jakie nie sprawdzily sie gdzie indziej a pozniej oczekuje cudu,ze w moim przypadku bedzie inaczej ;)

Moderator to user tego forum i masz racje, musi byc bezstronny ale nie anonimowy.

Takie jest zdanie na ten temat.



#6 unitrax

unitrax

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 05 lutego 2014 - 04:45

OK. Ale jakby coś to wiesz.


Życie..


#7 leven

leven

    moder bios Nvidia

  • Użytkownik
  • 3 480 postów

Napisano 05 lutego 2014 - 04:48

To dobrze, że się znacie, ale to nie powinno mieć wpływu na banowanie, czy udzielanie kar,

a niestety MA.

 

Jako osoba, która została bezpośredno zaproszona na forum, gdy forum jeszcze nie istaniło, czuję się nieco wyżej, niż ogólny użytkownik, którym też w statusie forum jestem.

 

ale mam plusa w świadomości, że Black mnie zna :)

 

To miłe i nie widzę w tym nic złego... to tak k woli wyjaśnienia.

 

Jeżeli moja jakakolwiek wypowiedź na forum ma znaczenie dla administracji i jest z założenbia przydatna, to nie widze problemu, żeby nie została zaakceptowana.

 

Black jest skromny :P

 

Ostatnio (jakieś pół roku w stecz) napisałem do Blacka, czy się czasem na mnie nie obraził, bo nic do mnie nie pisze :P

 

 

Jest zajęty i tyle.... ja to szanuję i nie wiem, co Tobie Uni chodzi po dyńce ? xD

 

My też się znamy od lat przecierz :)


Armored Warfare - kliknij na link, a wejdziesz na nowe forum o czołgach :)

http://www.forum.armoredwarfare.pl/

#8 Jendru

Jendru

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 172 postów

Napisano 05 lutego 2014 - 04:48

A co jest złego w tym że nie będzie kompletnie bezstronny? Ktoś tutaj się udziela i pomaga to powinien liczyć czasami na taryfę ulgową jak ma gorszy dzień chyba nie? ;)


fja0.jpg

Zapraszam do sklepu z wyposażeniem łazienki http://www.armahome.pl

Nowinki i inne informacje na temat Nvidia Shield http://www.nvidia-shield.pl


#9 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Moderator
  • 3 405 postów

Napisano 05 lutego 2014 - 04:49

Moderator i to anonimowy.. trochę głupie T.T

 

A co do samego banowania.. Black wie jak jest :P



#10 unitrax

unitrax

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 05 lutego 2014 - 04:52

Jako osoba, która została bezpośredno zaproszona na forum, gdy forum jeszcze nie istaniło, czuję się nieco wyżej, niż ogólny użytkownik, którym też w statusie forum jestem.

 

ale mam plusa w świadomości, że Black mnie zna :)

 

To miłe i nie widzę w tym nic złego... to tak k woli wyjaśnienia.

 

Jeżeli moja jakakolwiek wypowiedź na forum ma znaczenie dla administracji i jest z założenbia przydatna, to nie widze problemu, żeby nie została zaakceptowana.

 

Black jest skromny :P

 

Ostatnio (jakieś pół roku w stecz) napisałem do Blacka, czy się czasem na mnie nie obraził, bo nic do mnie nie pisze :P

 

 

Jest zajęty i tyle.... ja to szanuję i nie wiem, co Tobie Uni chodzi po dyńce ? xD

 

My też się znamy od lat przecierz :)

Nie zrozumiałeś.

Chodzi o sytuacje w których osoba aktywna nie jest banowana, mimo że łamie regulamin.

Lub nie jest banowana bo lubi robić dym, i jak ban minie, to będzie drążyć aż znowu popsuje atmosfere.

 

 

Moderator i to anonimowy.. trochę głupie T.T

 

A co do samego banowania.. Black wie jak jest :P

Już by się tak fajnie nie moderowało, jakbyś na normalnym koncie nie miał tej rangi?

 

A co jest złego w tym że nie będzie kompletnie bezstronny? Ktoś tutaj się udziela i pomaga to powinien liczyć czasami na taryfę ulgową jak ma gorszy dzień chyba nie? ;)

Nie powinien.


Użytkownik unitrax edytował ten post 05 lutego 2014 - 04:56

Życie..


#11 Jendru

Jendru

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 172 postów

Napisano 05 lutego 2014 - 05:01

unitrax traktujesz forum jak jakąś komunę ;) Jak ktoś się tutaj udziela bardzo długo, jest pomocny, to wielką stratą jest banować go. Mimo wszystko regulaminy to nie jest narzędzie które jest idealne i nie należy się zawsze sztywno go trzymać.


fja0.jpg

Zapraszam do sklepu z wyposażeniem łazienki http://www.armahome.pl

Nowinki i inne informacje na temat Nvidia Shield http://www.nvidia-shield.pl


#12 bucu1984

bucu1984

    Ale ja nigdy nie, nie ogarnę się

  • Użytkownik
  • 1 498 postów

Napisano 05 lutego 2014 - 06:15

apropo ja mam tylko jedno do powiedzenia o niskej efektywnosci pracy moderatow

jedyny ktory tu kogokolwiek banuje to black

wiec nie widze sensu aby inni modzi mieli tez takie mozliwosci skoro nigdy z nich nie korzystaja

jedyne co robia to np

"ty dostaniesz warna"

"widze znow zaczynanie zazarta dyskusje"


I5 13600KF / Gigabyte B760 GAMING X DDR4 / G.Skill Ripjaws V 32GB 3600MHz CL16 / MSI GeForce RTX 3060 Ti VENTUS 2X V1 OC LHR 8GB GDDR6 / Kingston 2TB M.2 PCIe NVMe NV1 / Toshiba S300 (SMR) HDWT860UZSVA 6TB 3,5'' /   Seagate BarraCuda 1 TB 3.5" SATA III (ST1000DM003) / Seagate BarraCuda 2 TB 3.5" SATA III (ST2000DM006) / SeaSonic 650W (SSR-650RM) / iiyama G-Master GB2570HSU Red Eagle / SilentiumPC Armis AR7 / MSI Clutch GM08 / Silver Monkey X Mandrill
 

 

   


#13 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 05 lutego 2014 - 06:22

To się ciesz bo i Ty i ja byśmy wagarowali sporo więcej razy. 


Sygnaturka.png


#14 bucu1984

bucu1984

    Ale ja nigdy nie, nie ogarnę się

  • Użytkownik
  • 1 498 postów

Napisano 05 lutego 2014 - 06:25

no zalezy jak na to spojrzysz

ale przynajmniej wiedzialbys ze poleciales uczciwie

wieksza dyscyplina wymusilaby na nas wieksza kulture osobista co mialoby pozytywny skutek

polecialbys ty i ja kilka razy na tydzien i by sie skonczylo rumakowanie ;)


I5 13600KF / Gigabyte B760 GAMING X DDR4 / G.Skill Ripjaws V 32GB 3600MHz CL16 / MSI GeForce RTX 3060 Ti VENTUS 2X V1 OC LHR 8GB GDDR6 / Kingston 2TB M.2 PCIe NVMe NV1 / Toshiba S300 (SMR) HDWT860UZSVA 6TB 3,5'' /   Seagate BarraCuda 1 TB 3.5" SATA III (ST1000DM003) / Seagate BarraCuda 2 TB 3.5" SATA III (ST2000DM006) / SeaSonic 650W (SSR-650RM) / iiyama G-Master GB2570HSU Red Eagle / SilentiumPC Armis AR7 / MSI Clutch GM08 / Silver Monkey X Mandrill
 

 

   


#15 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 05 lutego 2014 - 06:38

Nie jesteśmy dziećmi. Jak trzeba to trzeba użyć cięższych słów.

Moderator też musi być elastyczny i nie zareagować jak jakiemuś gagatkowi akurat trzeba przyciąć skrzydełka itp. 

Wiadomo regulamin, regulaminem ale i są pewne sprawy gdzie głos trzeba zabrać i nie patrzeń na regulamin jednocześnie licząc się z konsekwencjami. 

Sam świadomie łamałem go nie raz ale jak jakaś psychiczna kutrzeba sie panoszy i przeszkadza tam gdzie nie powinna to nie będę siedział cicho. 

 

 

Uważam, że nie ma o czym dyskutować.  Nie ma narazie powodu do tego tematu. Gdyby pewne sprawy zdarzały się nagminnie i nie spotkały się z wymaganą interwencją to ok, ale obecnie nic się nie dzieje.

Nie mamy co dzień sytuacji gdzie trzeba banować ludzi, ani nie ma codziennych kłótni. 

 

Edit by Blackwhite:

I tym samym zasłużyłeś sobie na warna bo znów uskuteczniasz prywatne wycieczki do innych.


Użytkownik Blackwhite edytował ten post 05 lutego 2014 - 08:07
Moderacja

Sygnaturka.png


#16 bucu1984

bucu1984

    Ale ja nigdy nie, nie ogarnę się

  • Użytkownik
  • 1 498 postów

Napisano 05 lutego 2014 - 06:42

wiesz dobrze ze czasem tylko dlatego ze jestes do mnie uprzedzony to puszczaja ci nerwy juz w zarodku i u mnie w stosunku do ciebie jest to samo ;)

aczkolwiek uwazam ze moderator po to ma pewne funkcje aby motywowac userow do lepszej pracy na forum i kultury osobistej


I5 13600KF / Gigabyte B760 GAMING X DDR4 / G.Skill Ripjaws V 32GB 3600MHz CL16 / MSI GeForce RTX 3060 Ti VENTUS 2X V1 OC LHR 8GB GDDR6 / Kingston 2TB M.2 PCIe NVMe NV1 / Toshiba S300 (SMR) HDWT860UZSVA 6TB 3,5'' /   Seagate BarraCuda 1 TB 3.5" SATA III (ST1000DM003) / Seagate BarraCuda 2 TB 3.5" SATA III (ST2000DM006) / SeaSonic 650W (SSR-650RM) / iiyama G-Master GB2570HSU Red Eagle / SilentiumPC Armis AR7 / MSI Clutch GM08 / Silver Monkey X Mandrill
 

 

   


#17 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 05 lutego 2014 - 06:46

Tak jest od czasów IDG.  Jak się zaraz powyzywamy to za godzinę będziemy normalnie pisać jak zawsze.  Nie moja wina, że jak wszyscy idą w lewo bo tam jest lepiej to zawsze na przekór chcesz iść w prawo i zapierać się nogami i rekami, że tam jest lepiej choć nie jest :P Normalka :D


Sygnaturka.png


#18 mariusz_1004

mariusz_1004

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 558 postów

Napisano 05 lutego 2014 - 07:07

Nie jesteśmy dziećmi. Jak trzeba to trzeba użyć cięższych słów.

Moderator też musi być elastyczny i nie zareagować jak jakiemuś gagatkowi akurat trzeba przyciąć skrzydełka itp. 

Wiadomo regulamin, regulaminem ale i są pewne sprawy gdzie głos trzeba zabrać i nie patrzeń na regulamin jednocześnie licząc się z konsekwencjami. 

Sam świadomie łamałem go nie raz ale jak jakaś psychiczna kutrzeba sie panoszy i przeszkadza tam gdzie nie powinna to nie będę siedział cicho. 

 

 

Uważam, że nie ma o czym dyskutować.  Nie ma narazie powodu do tego tematu. Gdyby pewne sprawy zdarzały się nagminnie i nie spotkały się z wymaganą interwencją to ok, ale obecnie nic się nie dzieje.

Nie mamy co dzień sytuacji gdzie trzeba banować ludzi, ani nie ma codziennych kłótni. 

Wiesz do czego służy przycisk "Zgłoś"?

Więc nie baw się w moda bo tym samym zasługujesz na reprymendę...


Użytkownik mariusz_1004 edytował ten post 05 lutego 2014 - 07:07

Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy
Core2Duo E7300 / MSI P45 NEO3-FR / OCZ Titanium 4x2GB / Gainward GTS 450 1Gb DDR5 / HDD: Samsung SP2004C 200GB + HD103UJ 1TB / Samsung SyncMaster 930 BF / Tagan U15 530W / SB Audigy / Modecom MC-HF40/ Cyborg RAT 5
Samsung R540-JA07PL

#19 kutrzeba

kutrzeba

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 454 postów

Napisano 05 lutego 2014 - 07:28


Sam świadomie łamałem go nie raz ale jak jakaś psychiczna kutrzeba sie panoszy i przeszkadza tam gdzie nie powinna to nie będę siedział cicho. 

 

 

 

Tak i za to żejesteś na forum dłużej odemnie i wiesz więcej (oczywiście w twoim mniemani) moderator kolejny raz nie zareaguje na twój uwłaczający język.


Moje zdanie moja opinia nie musisz się z nią zgadzać ale uszanuj ją.

 

image-4117.jpg


#20 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 05 lutego 2014 - 08:08

apropo ja mam tylko jedno do powiedzenia o niskej efektywnosci pracy moderatow

jedyny ktory tu kogokolwiek banuje to black

wiec nie widze sensu aby inni modzi mieli tez takie mozliwosci skoro nigdy z nich nie korzystaja

jedyne co robia to np

"ty dostaniesz warna"

"widze znow zaczynanie zazarta dyskusje"

W nowym silniku forum Moderator nie ma mozliwosci dac bana ;)

 

Watek zamykam bo nie prowadzi do niczego innego jak klotnie i zwady.


Użytkownik Blackwhite edytował ten post 05 lutego 2014 - 08:08





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL