Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Siłownia


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
194 odpowiedzi w tym temacie

#51 eju977

eju977

    I┴∀NIW∩˥˥I

  • Użytkownik
  • 623 postów

Napisano 10 lutego 2014 - 12:44

 

Plecy -> 3 x 10 w szerokim -> IMO na początku nikt nie zrobi. Ja nawet ćwicząc robię 12/9/6/5
Klatka -> chcesz mi powiedzieć że wyciskając max 65 lecisz z hantlami 50kg? Nawet 2x25 IMO nie zrobisz, bo hantle miotają człowiekiem na lewo i prawo, do tego umiejętność wyciągnięcia takich hantli do pozycji w której możesz zacząć wyciskać. Ba do tego 3x10? No way.
 
Barki -> jak wyżej. Jak z 18nastkami dasz radę to będzie dobrze
 
Biceps -> powiedzmy mogę w to uwierzyć.
 
Brzuch -> też jakoś nie do końca jestem do tych 12 przekonany, ale ok robię inne ćwiczenia.
 
Także bajkami mi tu zajeżdża ;)

 
Na serio takie obciążenie być może robiłem ćwiczenia nie tak jak powinny być wykonywane, dopiero przy drugim dniu kiedy nazwy mało mi mówiły sprawdzałem jak to wygląda.
Podciągałem się 3s x 5 z tym, że nie zmieniłem w opisie bo skopiowałem to jak miałem zapisane w notatce.
Co do klatki nie wyciskałem hantli tylko normalnie jeden 15kg gryf + 35kg obciążenia.
Barki to samo co wyżej.
A brzuch to żaden problem bo wcześniej robiłem 6 Weidera czy jak to się pisze, więc to 12kg to nie problem.
Ale robi to jakąś sporą różnice czy używam hantli czy normalnego gryfu? Oczywiście tam gdzie są wymagane hantle bo inaczej nie da się tego zrobić tam robię z hantlami ;)

#52 deroniusz

deroniusz

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 10 lutego 2014 - 12:50

Plecy -> 3 x 10 w szerokim -> IMO na początku nikt nie zrobi. Ja nawet ćwicząc robię 12/9/6/5

Klatka -> chcesz mi powiedzieć że wyciskając max 65 lecisz z hantlami 50kg? Nawet 2x25 IMO nie zrobisz, bo hantle miotają człowiekiem na lewo i prawo, do tego umiejętność wyciągnięcia takich hantli do pozycji w której możesz zacząć wyciskać. Ba do tego 3x10? No way.

 

Barki -> jak wyżej. Jak z 18nastkami dasz radę to będzie dobrze

 

Biceps -> powiedzmy mogę w to uwierzyć.

 

Brzuch -> też jakoś nie do końca jestem do tych 12 przekonany, ale ok robię inne ćwiczenia.

 

Także bajkami mi tu zajeżdża ;)

 

foh23 zgodzę się z Tobą, chociaż przy małej wadze mooooooże się udać. 

Klatka sztangą 65, a hantlami po 25? No fckng way:P 20 na rękę znowu mooooże się uda zrobić 6-7 powtórzeń. 

Biceps ok, młotkowy jest stosunkowo łatwy. 

Co do reszty którą wymieniłeś foh23 też jestem ciekawy... Może źle technicznie? Fajnie gdybyś eju977 nakręcił jakiś krótki filmik jak wykonujesz te ćwiczenia, bo poprawnie technicznie nie jestem w stanie wyobrazić sobie takich obciążeń w Twoich rękach


Ja wiem... Poznałem... Teraz wszystko jest już jasne, klarowne i radosne jak promienie Słońca o poranku... Odpowiedź może być tylko jedna; Sensem życia jest... Mleko

Galeria moja na ITPC: Galeria

Kanał Youtube: https://www.youtube.com/user/deroniusz


#53 eju977

eju977

    I┴∀NIW∩˥˥I

  • Użytkownik
  • 623 postów

Napisano 10 lutego 2014 - 01:07

@Deroniusz czytaj wyżej juz napisałem :) Jedną ręką na pewno bym tyle nie podniósł. Ale dwoma to nie kłopot. Teraz podczas drugiego dnia kilka ćwiczeń wymagało hantli więc dziś wyglądało to tak:
Nogi: Przysiad wykroczny 3s x 10 +11kg na ręke
Plecy: Podciąganie sztangielki w opadzie ( wiosłowanie) 3s x 10 + tak jak wyżej
Klatka: Rozpiętki ze sztangielkami w leżeniu na ławce poziomej 3s x 10 +tak jak wyżej
Barki: Wznosy ramion bokiem w opadzie tułowia 3s x 10 +8kg
Triceps: Wyciskanie francuskie sztangielek w leżeniu 3s x 10 + 28kg
Biceps: Uginanie ramion z sztangielkami "supinacją nadgarstka" 3s x 10 +11kg
Brzuch: Unoszenie nóg w zwisie na drążku 4s x 10

#54 foh23

foh23

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 280 postów

Napisano 10 lutego 2014 - 01:21

   
Na serio takie obciążenie być może robiłem ćwiczenia nie tak jak powinny być wykonywane, dopiero przy drugim dniu kiedy nazwy mało mi mówiły sprawdzałem jak to wygląda.
Podciągałem się 3s x 5 z tym, że nie zmieniłem w opisie bo skopiowałem to jak miałem zapisane w notatce.
Co do klatki nie wyciskałem hantli tylko normalnie jeden 15kg gryf + 35kg obciążenia.
Barki to samo co wyżej.
A brzuch to żaden problem bo wcześniej robiłem 6 Weidera czy jak to się pisze, więc to 12kg to nie problem.
Ale robi to jakąś sporą różnice czy używam hantli czy normalnego gryfu? Oczywiście tam gdzie są wymagane hantle bo inaczej nie da się tego zrobić tam robię z hantlami ;)

Czyli co do podciągania już idziemy w dół :E

 

Co do klatki widać że zjechaliśmy do 50 kilo wyciskane na sztandze, a to robi kolosalną różnicę. Jak już pisałem pierwsze to samo wyciągnięcie hantli do pozycji wyciskania jest problemem. Druga sprawa to to co pisałem wcześniej -> musisz utrzymać ręce w równowadze, dlatego idą tu zupełnie inne obciążenia (mniejsze niż przy sztandze).

 

Barki -> j.w. 35 kilowe hantle to biorą już naprawdę zaprawieni w boju.

 

 

foh23 zgodzę się z Tobą, chociaż przy małej wadze mooooooże się udać. 

Klatka sztangą 65, a hantlami po 25? No fckng way:P 20 na rękę znowu mooooże się uda zrobić 6-7 powtórzeń. 

Biceps ok, młotkowy jest stosunkowo łatwy. 

Co do reszty którą wymieniłeś foh23 też jestem ciekawy... Może źle technicznie? Fajnie gdybyś eju977 nakręcił jakiś krótki filmik jak wykonujesz te ćwiczenia, bo poprawnie technicznie nie jestem w stanie wyobrazić sobie takich obciążeń w Twoich rękach

 

Nie wierzę że taki początkujący wskoczy na drążek i nagle 3 serie po 10 podciągnięć zaliczy. Co do drugiego napisałem że nie wierzę by nawet 25 kilowymi dał radę gdy na klate bierze 65 kilo, także zgadzam się z Tobą w 100% i z pozostałą wypowiedzią również ;)



#55 foh23

foh23

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 280 postów

Napisano 10 lutego 2014 - 01:24

Triceps: Wyciskanie francuskie sztangielek w leżeniu 3s x 10 + 28kg
 

Znowu do poprawy :E Nawet ze sztangą 28 kilo nie wiem czy dasz radę 3 serie :E



#56 eju977

eju977

    I┴∀NIW∩˥˥I

  • Użytkownik
  • 623 postów

Napisano 10 lutego 2014 - 01:34

Robiłem według tego:


I dałem radę aż taki słaby nie jestem pisałem na samym początku, że wcześniej ćwiczyłem z https://play.google....just6weeks.full ale na siłowni nigdy wcześniej...
Po co miałbym kłamać

#57 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 10 lutego 2014 - 01:48

6 wiedera dała efekty Eju ? Jeśli tak to jakie ? 

 

 

 

Zrobiłem małą zmianę z brzuchem. 

Dodałem skłony boczne zamiast tradycyjnych "brzuszków"

Skłony boczne są skoncentrowane na mięśnie skośne brzucha. 

Mamy więc bardzo dobre unoszenie nóg w zwisie, potem skręty tułowia w leżeniu i skłony boczne. Unoszenie i skręty dobrze rozwijają mięśnie proste i skośne, ale przyda się ćwiczenie dające odpocząć prostym po mocnym ćwiczeniu unoszenia nóg w zwisie i skrętami.  Proste sobie wypoczną, a skośne ładnie dostaną po "tyłku".

 

Tak to teraz wygląda. 

 

I
Nogi: Przysiady ze sztangielkami 3s x 10 
Plecy: Podciąganie na drążku szeroko 3s x 10 
Klatka: Wyciskanie sztangielek na ławce 3s x 10 
Barki: Wyciskanie sztangielek siedząc 3s x 10 
Triceps: Pompki odwrotne 3s x 10 
Biceps: Uginanie ramion ze sztangielkami ( uchwyt młotkowy) 3s x 10 
Brzuch: Skłony boczne 3s x 10
 
II
Nogi: Przysiad wykroczny 3s x 10 
Plecy: Podciąganie sztangielki w opadzie ( wiosłowanie) 3s x 10 
Klatka: Rozpiętki ze sztangielkami w leżeniu na ławce poziomej 3s x 10 
Barki: Wznosy ramion bokiem w opadzie tułowia 3s x 10 
Triceps: Wyciskanie francuskie sztangielek w leżeniu 3s x 10 
Biceps: Uginanie ramion z sztangielkami "supinacja nadgarstka" 3s x 10 
Brzuch: Unoszenie nóg w zwisie na drążku 3s x 10
 
III
Nogi: Prostowanie nóg w siadzie 3s x 10 
Plecy: Martwy ciąg sztangielkami 3s x 10 
Klatka: Przenoszenie sztangielki w leżeniu w poprzek ławki 3s x 10 
Barki: Podciąganie sztangielek wzdłuż tułowia 3s x 10 
Triceps: Prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tułowia 3s x 10 
Biceps: Uginanie ramion sztangielkami podchwytem 3s x 10 
Brzuch: Skręty tułowia w leżeniu 3s x 10
 
 
 
Nie powinniśmy o tej porze rozmawiać.  Sen jest bardzo potrzebny do regeneracji mięśni, a my jeszcze nie śpimy :P

Sygnaturka.png


#58 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 10 lutego 2014 - 01:50

Co do klatki widać że zjechaliśmy do 50 kilo wyciskane na sztandze, a to robi kolosalną różnicę. Jak już pisałem pierwsze to samo wyciągnięcie hantli do pozycji wyciskania jest problemem. Druga sprawa to to co pisałem wcześniej -> musisz utrzymać ręce w równowadze, dlatego idą tu zupełnie inne obciążenia (mniejsze niż przy sztandze).

 

Zwykłe wyciskanie jeszcze ok ale rozpiętki ładnie dają w kość na dużym obciążeniu.   

 

 

EDIT: nie scaliło się ,a powinno oO


Użytkownik MarTum edytował ten post 10 lutego 2014 - 01:51

Sygnaturka.png


#59 eju977

eju977

    I┴∀NIW∩˥˥I

  • Użytkownik
  • 623 postów

Napisano 10 lutego 2014 - 01:55

 

6 wiedera dała efekty Eju ? Jeśli tak to jakie ? 

 
http://scr.hu/1179/jkpv4 ale robiłem jeszcze zwykłe brzuszki z tej aplikacji.
Edit:
Specjalne wytlumaczenia zapobiegawcze dla pana Foha :)
1. Tak to zdjecie przedstawia fragment mojego tułowia.
2. Zdjęcie robione podczas napięcia mięśni, ponieważ bez tego mało co widać.
Dziękuję, pozdrawiam. Z przyjemnoscia rozwieję ewentualne wątpliwosci.

Użytkownik eju977 edytował ten post 10 lutego 2014 - 02:15


#60 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 10 lutego 2014 - 01:56

Ale robi to jakąś sporą różnice czy używam hantli czy normalnego gryfu? Oczywiście tam gdzie są wymagane hantle bo inaczej nie da się tego zrobić tam robię z hantlami ;)

 

Hantle są czasem lepsze ponieważ bardziej angażują mięśnie i angażują więcej mięśni, tzn grup.   

Trzymanie hantli to nie to samo co gryfu.  Musisz te hantle utrzymać w kilku kierunkach. A przypadku gryfu jest trochę łatwiej i nie trzeba aż tak kontrolować ciężaru jak na hantlach. 

Sztanga nie lata na boki, nie rozchodzi się, nie ściąga do siebie. Na hantlach trzeba używać dodatkowej siły na trzymanie ich tak jak a m być. Nie za szeroko , wąsko itp.  To jest przewaga hantli nad sztangą. 

No i łatwość ćwiczenia.  W domu łatwiej obchodzić się z hantlami niż sztangą. 


Sygnaturka.png


#61 ajseek

ajseek

    pjona

  • Użytkownik
  • 944 postów

Napisano 10 lutego 2014 - 08:53

1622630_534749939973640_1919981467_n.jpg

 

xD


4570 | R7 260X | MSI G43 | GSKILL 4GB | THERMALTAKE 530W | SEAGATE 1TB | WINDOWS 7 | CM 690 II

www.steamcommunity.com/id/ajseek


#62 foh23

foh23

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 280 postów

Napisano 10 lutego 2014 - 11:29

Spokojnie, jak robisz 6 weidera to wierzę że masz taki brzuch. Różne jest podejście do tego czy lepsza 6tka czy ABS. Ja osobiście przy 6sce miałem lepsze efekty. Dobrze spala tkankę na brzuchu i dzięki temu widać mięśnie. Z drugiej strony przy którymś już etapie ćwiczenia stają się tak upierdliwe, że się odechciewa (za długo to trwa i jest zbyt męczące). Rzadko kto dotrwa do końca :P Dlatego sobie odpuściłem.

 

A teraz mimo tego, że jestem szczupły to nic nie widać na brzuszku, nawet jak się napnę :PAle mnie to nie przeszkadza ;)



#63 Michausz

Michausz

    Młody

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 371 postów

Napisano 11 lutego 2014 - 08:03

Sluchajcie panowie : podczas podciagania z podchwytem pracuja miesnie plecow , grzbietowe , czworoboczne i brzucha tak? Bo kloce sie o to z kuplem :D

Wytapano z SGS3 Mini NFC

CPU: Intel Core I5 2300|MOBO: MSI B75MA-E33|RAM: Crucial 4GB 1600MHz 1.5v|GPU: Gigabyte HD7850 2GB OC|SSD: Kingston V300 60GB|HDD: WD160AAJS 160GB|PSU: OCZ StealthxStream 2 500W 80+| COOLER: SPC Spartan PRO HE924 + AC-MX2|CASE: SPC Brutus M23|OS: Win 8,1 x64

Konkretny Kanał o IT (Kliknij mnie)!


#64 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 11 lutego 2014 - 08:09

"PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU PODCHWYTEM:
główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu: najszersze grzbietu, obłe mniejsze, obłe większe, podgrzebieniowe, dwugłowe ramion"

Stąd http://www.kulturyst...atlas/plecy.asp

Użytkownik MarTum edytował ten post 11 lutego 2014 - 08:09

Sygnaturka.png


#65 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 11 lutego 2014 - 08:12

Robiłem A6W jednak dowiedziałem się że jest szkodliwe dla mięśni 

Co do obrazkowych archetypów to ja jestem "Lamus" :P


NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#66 eju977

eju977

    I┴∀NIW∩˥˥I

  • Użytkownik
  • 623 postów

Napisano 13 lutego 2014 - 11:11

mam pytanie: jesli nastepnego dnia po treningu jestem wypoczety to czy moge isc jeszcze raz czy trzymac sie cwiczenia co 2 dni?

Wysłane za pomocą Nokii 3310

#67 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 13 lutego 2014 - 11:18

Mięśnie MUSZĄ mieć czas na regenerację. Możesz łatwo znaleźć info jaka partia mięśni ile potrzebuje mniej więcej czasu na odpoczynek i regenerację.

Sygnaturka.png


#68 deroniusz

deroniusz

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 13 lutego 2014 - 11:23

Można chodzić dzień po dniu, zmieniajac tylko codziennie ćwiczenia na inne partie mięśni?;)


Ja wiem... Poznałem... Teraz wszystko jest już jasne, klarowne i radosne jak promienie Słońca o poranku... Odpowiedź może być tylko jedna; Sensem życia jest... Mleko

Galeria moja na ITPC: Galeria

Kanał Youtube: https://www.youtube.com/user/deroniusz


#69 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 13 lutego 2014 - 11:27

Ten znak zapytania na końcu zdania to chyba przez przypadek co ? :D

Oczywiście, że można pod warunkiem, ze trenuje split albo inny program. Nie FBW który mu dałem, dlatego nie może :P

Użytkownik MarTum edytował ten post 13 lutego 2014 - 11:44

Sygnaturka.png


#70 deroniusz

deroniusz

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 13 lutego 2014 - 11:41

Dałbym sobie rękę uciąć, że polecałeś mu split:| Parafrazując Pana C. Pazurę "i bym ku*wa teraz ręki nie miał" :P

A wracając do tematu, wg mnie dzień przerwy to absolutne minimum... Bywa tak, że trzeba zrobić 2, a czasem nawet 3 dni przerwy. Tu jest zbyt wiele czynników, które mają na to wpływ. Ale spoko eju, pójdziesz po dniu przerwy to sam wyczujesz czy już odzyskałeś moc;)


Ja wiem... Poznałem... Teraz wszystko jest już jasne, klarowne i radosne jak promienie Słońca o poranku... Odpowiedź może być tylko jedna; Sensem życia jest... Mleko

Galeria moja na ITPC: Galeria

Kanał Youtube: https://www.youtube.com/user/deroniusz


#71 eju977

eju977

    I┴∀NIW∩˥˥I

  • Użytkownik
  • 623 postów

Napisano 13 lutego 2014 - 11:56

Pytam bo ferie się kończą i nadchodzi szkoła więc nie zawsze będę miał by cwiczyc regularnie. Dla mnie cwiczenie wszystkich partii miesnie podczas jednego dnia jest chyba najfajniejsze na początek. Bo mozna zbudowac podstawe, a potem juz tylko pracowac nad daną częścią :) No i nie trzeba będzie nadrabiać, gdzie przykładowo ktoś robi tylko klatke i biceps a nogi jak zapałki :P

Wysłane za pomocą Nokii 3310

#72 deroniusz

deroniusz

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 14 lutego 2014 - 12:13

Perfekcyjna Pani Domu powiada: lepiej zrobić 2 dni przerwy niż nie zrobić wcale:P


Ja wiem... Poznałem... Teraz wszystko jest już jasne, klarowne i radosne jak promienie Słońca o poranku... Odpowiedź może być tylko jedna; Sensem życia jest... Mleko

Galeria moja na ITPC: Galeria

Kanał Youtube: https://www.youtube.com/user/deroniusz


#73 eju977

eju977

    I┴∀NIW∩˥˥I

  • Użytkownik
  • 623 postów

Napisano 14 lutego 2014 - 12:41

ok ok, no to juz wszystko wiem :)

Wysłane za pomocą Nokii 3310

#74 Michausz

Michausz

    Młody

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 371 postów

Napisano 14 lutego 2014 - 11:30

Perfekcyjna Pani Domu powiada: lepiej zrobić 2 dni przerwy niż nie zrobić wcale:P


Dokładnie. Bez przerw nie bedzie takich efektow ;)

Wytapano z SGS3 Mini NFC

CPU: Intel Core I5 2300|MOBO: MSI B75MA-E33|RAM: Crucial 4GB 1600MHz 1.5v|GPU: Gigabyte HD7850 2GB OC|SSD: Kingston V300 60GB|HDD: WD160AAJS 160GB|PSU: OCZ StealthxStream 2 500W 80+| COOLER: SPC Spartan PRO HE924 + AC-MX2|CASE: SPC Brutus M23|OS: Win 8,1 x64

Konkretny Kanał o IT (Kliknij mnie)!


#75 Michausz

Michausz

    Młody

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 371 postów

Napisano 17 lutego 2014 - 08:48

Co tu taka cisza? ;/

 

Ja już dziś po treningu , co dwa dni godzinka - dwie. Nie robiłem wcześniej nóg (tzn. same łydki) teraz zacząłem (~3mieś.) i muszę powiedzieć że całkiem fajne ćwiczenia. Ale jednak nogi i plecy to ciężko jest zrobić mając same hantle. Być może niedługo będę kupował kreatyne i/lub mass gainera - poleca ktoś coś?


CPU: Intel Core I5 2300|MOBO: MSI B75MA-E33|RAM: Crucial 4GB 1600MHz 1.5v|GPU: Gigabyte HD7850 2GB OC|SSD: Kingston V300 60GB|HDD: WD160AAJS 160GB|PSU: OCZ StealthxStream 2 500W 80+| COOLER: SPC Spartan PRO HE924 + AC-MX2|CASE: SPC Brutus M23|OS: Win 8,1 x64

Konkretny Kanał o IT (Kliknij mnie)!


#76 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 17 lutego 2014 - 09:47

Kreatyna to jak będziesz trenował minimum pół roku ale rozumiem, ze trenujesz już tyle bo Ty nie nowicjusz nie ?

Białko polecam HI TEC WHEY C6 - bardzo dobrze wypakowany witaminami, aminokwasami i związkami do budowy mięśni. Skład chyba bezkonkurencyjny w jego cenie.
Zamiast kreatyny kup gainera też od HI TEC WHEY MASS BUILDIER. Będziesz miał super źródła energii i białka do wspomagania diety. Gainerem z białkiem można zastępować całe posiłki w razie konieczności. Mają wszystko co trzeba.

Kreatyne kup sobie dopiero jak będziesz solidnie trenował minimum te pół roku.


filing_images_fd992eba3b69.jpg


Użytkownik MarTum edytował ten post 17 lutego 2014 - 09:49

Sygnaturka.png


#77 eju977

eju977

    I┴∀NIW∩˥˥I

  • Użytkownik
  • 623 postów

Napisano 17 lutego 2014 - 11:29

Ja dzisiaj tez po treningu :D Dzisiaj był też kolega z dość sporym doświadczeniem więc się go spytałem czy dobrze robie dane ćwiczenie ;) Wszystko było ok no może poza tym, że czasem musiałem się troche bardziej wyprostować lub wyżej wyciągać sztangielki przy np. cwiczeniach na barki :) Martwego ciągu na razie nie robie zastępuje go ćwiczeniami z I i II dnia. Wiem, że teraz za wcześnie na efekty ale po miesiącu już powinien być jakiś przyrost np. w bicepsie tak? Nie wiem też czy to dobrze ale nie zawsze robię ćwiczenia według planu. Po tych kilku dniach mam swoje ulubione więc ich się trzymam ;) No i robię sobie więcej serii na biceps i brzuch bo tylko po tych partiach nie czuje wiekszego zmeczenia ;)

Wysłane za pomocą Nokii 3310

#78 MarcinM90

MarcinM90

    Umiem komputer

  • Użytkownik
  • 3 497 postów

Napisano 26 lutego 2014 - 10:28

Wiek: 16
Wzrost: 186
Waga: 70
Biceps: Również 31
Staż: Dokładnie nie moge określić bo nie cwicze w jakiś okreslonych odstępach czasu.
https://play.google....just6weeks.full Działam sobie z tą aplikacją. Zwykłe podstawowe ćwiczenia a efekty zauważalne. A co do żywienia to jem co popadnie ;)

Wysłane za pomocą Nokii 3310

Ta apka daje niezły wycisk. Dzisiaj ją przetestowałem. Nie ogarniam jej jeszcze trochę...

Wytapane z A850
i5 4690K 4.2GHz / NH-D14 / Asus Strix GTX970 4GB / RAM 8GB / HDD 1TB / SSD 128GB / RM 650W / W10 Pro
HyperX CloudII / Sinn7 MPod / SS Rival / Cougar 450K / HyperX FURY / BENQ BL2410PT + Acer V243HL / Roccat Apuri
RECENZJE, TESTY, ROZPAKOWANIA --> YouTube

 


#79 jasio112

jasio112

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 27 lutego 2014 - 12:13

ja mam

 

 Martwego ciągu na razie nie robie zastępuje go ćwiczeniami z I i II dnia. Wiem, że teraz za wcześnie na efekty ale po miesiącu już powinien być jakiś przyrost np. w bicepsie tak? Nie wiem też czy to dobrze ale nie zawsze robię ćwiczenia według planu. Po tych kilku dniach mam swoje ulubione więc ich się trzymam ;) No i robię sobie więcej serii na biceps i brzuch bo tylko po tych partiach nie czuje wiekszego zmeczenia ;)

Wysłane za pomocą Nokii 3310

Martwy ciąg jest jedną z podstaw tak samo jak i nogi - ciężkie ćwiczenia - powinno je się robić tak samo jak podciąganie na drążku i koniec kropka.

hahaha "przyrost np. w bicepsie" biceps jest najmniejszą partą całego naszego ciała (no może prócz przedramienia chociaż pewności nie mam). Jeśli chcesz mieć wielką łapę to bicek ćwicz ale głównie rób triceps który ma aż 3 główki i które najbardziej rosną !!
Jeśli zakładasz, że ma Ci bicek rosnąć to przestań ćwiczyć bo ranisz nasz piękny sport ! :)

 

Nie ma mniej lub więcej ! Jeśli coś robisz to rób to dobrze ! Czyli nie po 2-3 serie na bicek, a 1-2 na klatę czy nogi !! Na wszystkie partię po 3-4-5 serii w 3 lub 4 a czasami 5 ćwiczeniach !! po 8-10-12 ruchów (zależy co potrzeba) ! należy każdą partię ćwiczyć - skatować !

Wszystko równo albo wcale - bo to nie ma sensu inaczej !!



#80 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 27 lutego 2014 - 01:39

Jakie osiągnięcia masz Jasio?


Sygnaturka.png


#81 arthur82

arthur82

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 165 postów

Napisano 27 lutego 2014 - 01:55

witam macie może jaką rade na motywację bo ostatnio mi jej brak ćwiczę już rok ale od 2 miechów brak motywacji i waga leci w dół może to też że nie mam z kim ćwiczyć a może jakiś dopalacz na motywacje ?



#82 Michausz

Michausz

    Młody

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 371 postów

Napisano 27 lutego 2014 - 04:01

Poogladaj filmiki motywujace na YT , poogladaj zdjecia kulturystow , posluchaj energicznej muzyki lub takiej o walkach , poogladaj filmy np Po Prostu Walcz , Green Street Hooligans itd. Na mnie to zawsze dziala gdy nie chce Mi sie cwiczyc :)

Wytapano z SGS3 Mini NFC

CPU: Intel Core I5 2300|MOBO: MSI B75MA-E33|RAM: Crucial 4GB 1600MHz 1.5v|GPU: Gigabyte HD7850 2GB OC|SSD: Kingston V300 60GB|HDD: WD160AAJS 160GB|PSU: OCZ StealthxStream 2 500W 80+| COOLER: SPC Spartan PRO HE924 + AC-MX2|CASE: SPC Brutus M23|OS: Win 8,1 x64

Konkretny Kanał o IT (Kliknij mnie)!


#83 eju977

eju977

    I┴∀NIW∩˥˥I

  • Użytkownik
  • 623 postów

Napisano 27 lutego 2014 - 04:12

@jasio112 Chyba zacznę pisać z chirurgiczną precyzją... Napisalem "np. w bicepsie" więc to był tylko przykład, mogłem mieć na myśli akurat ten mięsień choć niekoniecznie. Był to po prostu pierwszy, który przyszedł mi na myśl. Przysiady i całą resztę robie nie odpuszczam sobie z myślą "po co mi robić nogi". Martwego ciągu nie robię, ponieważ starsi koledzy mi i dwóm innym znajomym, którzy ze mną ćwiczą odradzili nam wykonywania tego ćwiczenia jako początkujący. Oni sami robią to ćwiczenie jak powiedzieli - około roku, podczas hmm... 3-4 letniego stażu. Co do kaleczenia Twojego ukochanego sportu - jak mogłeś przeczytać na kilku poprzednich stronach jestem początkującym, więc czasem mogę pomylić jakieś pojęcia bądź napisać coś mając na myśli coś zupełnie innego. Tak właśnie było z tym przyrostem w bicepsie najzwyczajniej uogólniłem - chodziło mi o ogólny przyrost tkanki mięśniowej w ramieniu. By uprzedzić kolejne zażalenia - nie widzę sensu w ćwiczeniu mięśni przedramienia gdy nie bedzie to wygladac komicznie. Dodam również, że mam całkiem inny priorytet ćwiczeń moim celem nie jest podnoszenie setek kilogramów podczas przysiadów, wyciskania na klatkę itd. Chcę jedynie nabrać trochę kilogramów i nie mieć sylwetki jak ludzik z zapałek. Streszczając nie chcę być jakimś kulturystą czy inną osobą zajmującą sie tym zawodowo lub amatorsko.
Podsumowując nie widzę celu w czepianiu się wszystkiego, każdej litery, słów wyrwanych z kontekstu czy z góry negatywnego nastawienia do tego co napiszę mniej lub bardziej źle. Zachęcam za to do porad, bądź ewentualnej poprawy błędu bez zbędnych wywodów filozoficznych by tylko pokazać, że wie się więcej na ten temat od innej osoby. Chyba po to jest forum lub bardziej precyzując ten temat by dzielić się swoimi doświadczeniami, poradami dla mniej zaawansowanych internetowych kolegów. To chyba wszystko. Pozdrawiam :)

Wysłane za pomocą Nokii 3310

#84 jasio112

jasio112

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 01 marca 2014 - 12:22

@up jeśli twoi koledzy Ci odradzają martwy ciąg to weź ich nie słuchaj i rób go :) Nikt tutaj nie mówi, że masz ciskać jak głupi ... zrób małym ciężarem ale zrób !
Jak nie będziesz miał mocnych mięśni grzbietu to przy innych ćwiczeniach możesz sobie zrobić krzywdę bo wszystko będzie silne, a właśnie grzbiet NIE. W przyrodzie podstawowa jest równowaga., a pamiętaj, że aby zachować harmonię w organizmie należy ćwiczyć wszystkie partię i przedramię mimo, że jest ono "katowane" przy większości ćwiczeń.

Nogi to podstawa najwięcej testosteronu przy nich się budzi do życia - a pamiętaj, że testosteron to są środki, które biorą ludzie aby rosnąć :)

 

 

Jakie osiągnięcia masz Jasio?

proszę o sprecyzowanie twojego pytania :)
Jak wiemy "osiągnięcia" są w różnych kategoriach liczone.
Wyciskanie ? Jeśli tak to w czym ?



#85 eju977

eju977

    I┴∀NIW∩˥˥I

  • Użytkownik
  • 623 postów

Napisano 01 marca 2014 - 04:29

Za dwa tygodnie zaczynam trening partiami więc gdy będzie dzień, w którym będę robił plecy na pewno do ćwiczeń dorzucę martwy ciąg. Nogi robię zawsze na samym początku tak jak to jest w tym planie, który podał MarTum. Dzisiaj robiąc przysiady zwiększyłem obciążenie do 80kg jest jak dla mnie dosyć ciężko przy 8-10 już robię ostatkiem sił ale nie odpuszczam odpocząć mogę jak skończe. Dzisiaj ponownie zmierzyłem obwód w przedramieniu wyszło 31.5cm więc 0.5cm więcej od tego gdy zaczynałem. Najbardziej wg. mnie widać to w tricepsie, który najwidoczniej trochę się powiększył ;)

Co to martwego ciągu może faktycznie ;) Oni to robią nie wiem ile dokładnie ale koło 150kg albo i więcej będzie ;)

Użytkownik eju977 edytował ten post 01 marca 2014 - 04:35


#86 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 05 marca 2014 - 03:34

 

proszę o sprecyzowanie twojego pytania :)
Jak wiemy "osiągnięcia" są w różnych kategoriach liczone.
Wyciskanie ? Jeśli tak to w czym ?

 

 

Staż, efekty, ilość nabranej masy itp. Tak ogólnie daj znać jak to wygląda u Ciebie z koksowaniem.


Sygnaturka.png


#87 c3bulniak

c3bulniak

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 05 marca 2014 - 11:11

Jako iz cwicze juz ok 2 miesiace tez postanowilem sie wypowiedziec ;).

Wiek: 16 lat
Wzrost: 175 cm
Waga: 60 kg
Biceps: 31,5 cm

Moj 3 dniowy plan cwiczen wyglada nastepujaco:

Poniedzialek: klata, triceps
Sroda: plecy, biceps
Piatek: nogi, barki

Nie stosuje zadnej suplementacji. Moim glownym celem jest nabranie masy miesniowej. Sprzet jaki posiadam to hantle, gryf prosty 180 cm, laweczka (modlitewnik, przyrzad do cwiczenia nog, regulowana) , obciazenie 55 kg, drazek. Maksik na klate - 57 kg :D.

Użytkownik c3bulniak edytował ten post 05 marca 2014 - 11:11


#88 jasio112

jasio112

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 14 marca 2014 - 10:33

Staż nie wiem w kwietniu 2009 roku zaczynałem to chyba już 5 lat prawie (z przerwami oczywiście jakieś kontuzje coś)

Przysiad pełen przysiad 180kg (w seriach - ostatnia 5 seria)
Martwy ciąg  - 180 kg (również w seriach - ostatnia 5 seria)
Klata płaska - 105 kg (również w seriach - ostatnia 5 seria)
Klata skos 85 kg (również w seriach - ostatnia 5 seria)
Hantlami biceps robię na jedną rękę 30 kg (również w seriach - ostatnia 5 seria)
Wyciskanie wąskie 90 kg (również w seriach - ostatnia 5 seria)
Wiosłowanie 110 kg (również w seriach - ostatnia 5 seria)

Wiek: 22 lata
Waga: 82 kg
Klata 120 cm
Bicek/tricek 41 cm

Udo 60 cm
łydka 45 cm
Pas - zalany :D

Co najmniej raz w tygodniu biegam od 10 do 20 km (jednorazowo). Średnio na minutę 5,5-7 min :)

Koksy ? Nie biorę ..
ale w tym okresie miałem 6 cykli na monohydracie teraz jadę 3 cykl na stacku (Schock therapy).
Od ponad roku biorę białko (SFD serwatka)

 

 

w chwili obecnej mam plan rozłożony tak
PON+ŚR+CZW+PT

Pon: klata + nogi
śr: plecy + triceps
czw: biegam
pt: barki + bic
 


Użytkownik jasio112 edytował ten post 14 marca 2014 - 10:35


#89 eju977

eju977

    I┴∀NIW∩˥˥I

  • Użytkownik
  • 623 postów

Napisano 16 marca 2014 - 08:24

U mnie małe postępy ;)
Po miesiącu
Klatka 94cm wcześniej 91cm
Biceps 32cm wcześniej 31
Reszty nie podaję bo bie wiem jak było przed miesiącem.
Zmieniłem też plan treningu:
Poniedziałek: klatka, triceps
Wtorek: barki, brzuch
Środa: plecy, biceps
Czwartek: barki, nogi
Piątek: plecy, biceps (tu jest ostry wycisk ;) )
Sobota: delikatny trening klatki co by się za bardzo nie zmęczyć przed poniedziałkiem, w którym jest podobnie jak w piątek czyli ostro :P + triceps razem 4 serie + nogi 5 serii + brzuch 8 serii.
Niedziela wolna ;)
Ciekawią mnie efekty za kolejny miesiąc bo staram się jeść odpowiednio bo z tego co wyczytałem to 70% sukcesu to odpowiednia dieta ;)

A co do planu, jest ok?


Wysłane za pomocą Nokii 3310

#90 jasio112

jasio112

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 21 marca 2014 - 11:08

eju977 nie wiem wydaje mi się, że za dużo tego :)

jesteś początkujący 3x w tyg wystarczy :)



#91 eju977

eju977

    I┴∀NIW∩˥˥I

  • Użytkownik
  • 623 postów

Napisano 21 marca 2014 - 02:19

Sam nie wiem jakiegos ogromnego zmeczenia nie czuje nastepnego dnia choć ostatnie serie już robie praktycznie ostatkiem sił. Przez już prawie 1.5 miesiaca nie opuściłem żadnego treningu motywacje mam sporą więc muszę to wykorzystać ;)

Wysłane za pomocą Nokii 3310

#92 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 21 marca 2014 - 02:32

Za dużo Eju.  Nie tak prędko bo sobie zaszkodzisz. To regeneracja kiedy nie ćwiczysz buduje Ci mięśnie, a nie machanie ciężarami.

Powinieneś dalej kontynuować  program FBW , który CI dałem wcześniej, a nie przeskakiwać na przeciążony split.  


Sygnaturka.png


#93 eju977

eju977

    I┴∀NIW∩˥˥I

  • Użytkownik
  • 623 postów

Napisano 21 marca 2014 - 02:42

No wiem o regeneracji. Ale nie czuję się jakos mocno przeciazaony codziennymi treningami. Teraz nie robię z jakimś dużym ciężarem tylko by jak najmocniej poczuć mięsień. Wczoraj przykładowo robiłem tylko przysiady z 55-65kg a na końcu z 45kg a nie miałem potem siły by wejść po schodach ;)

Wysłane za pomocą Nokii 3310

#94 Michausz

Michausz

    Młody

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 371 postów

Napisano 22 marca 2014 - 10:13

Komu brakuje motywki to proszę:

 

 

Dla mnie Arnold jest wzorem do naśladowania (poza braniem koksu oczywiście). Podoba Mi się jego sylwetka w uj. I kiedyś chciałbym taką mieć , niestety bez koksów to raczej nierealne , poza tym jego treningi trwały czasami  po 6h! No ale zamiast tego zadowolę się sylwetką Ryan'a Terry'ego ;)


CPU: Intel Core I5 2300|MOBO: MSI B75MA-E33|RAM: Crucial 4GB 1600MHz 1.5v|GPU: Gigabyte HD7850 2GB OC|SSD: Kingston V300 60GB|HDD: WD160AAJS 160GB|PSU: OCZ StealthxStream 2 500W 80+| COOLER: SPC Spartan PRO HE924 + AC-MX2|CASE: SPC Brutus M23|OS: Win 8,1 x64

Konkretny Kanał o IT (Kliknij mnie)!


#95 eju977

eju977

    I┴∀NIW∩˥˥I

  • Użytkownik
  • 623 postów

Napisano 22 marca 2014 - 11:10

Nabrać masy oczywiście mięśniowej, potem spalacz tłuszczu i bez przesady i oczywiście naturalnie mamy wg. mnie o wiele lepszą sylwetkę bardziej atletyczną(?), która jest wg. mnie dużo bardziej przyzwoita aniżeli ta, którą posiadają kulturyści.

#96 Dezan

Dezan

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 494 postów

Napisano 23 marca 2014 - 12:18

Mi sie wogole nie podoba to co maja kulturysci. Tacy "trenerzy" czy jak by ich nie nazwac, sa lepiej zbudowani jak dla mnie 



#97 Michausz

Michausz

    Młody

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 371 postów

Napisano 23 marca 2014 - 12:29

Wiesz eju , sa gusta i gusciki ;)

Wytapano z SGS3 Mini NFC

CPU: Intel Core I5 2300|MOBO: MSI B75MA-E33|RAM: Crucial 4GB 1600MHz 1.5v|GPU: Gigabyte HD7850 2GB OC|SSD: Kingston V300 60GB|HDD: WD160AAJS 160GB|PSU: OCZ StealthxStream 2 500W 80+| COOLER: SPC Spartan PRO HE924 + AC-MX2|CASE: SPC Brutus M23|OS: Win 8,1 x64

Konkretny Kanał o IT (Kliknij mnie)!


#98 eju977

eju977

    I┴∀NIW∩˥˥I

  • Użytkownik
  • 623 postów

Napisano 23 marca 2014 - 10:32

Ale taka sylwetka jest dla mnie taka bardziej (nie mogę znaleźć słowa) w życiu tj. taka ogromna ilość mięśni może przeszkadzać komuś kto nie wiąże z kulturystyką jakichś zawodowych planów ale jednak chce trochę "przypakować" ;)

Wysłane za pomocą Nokii 3310

#99 Michausz

Michausz

    Młody

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 371 postów

Napisano 23 marca 2014 - 12:04

Tak to prawda , zgadzam się z tobą. W życiu codziennym lepiej mieć tak jak to określiłeś budowę atletyczną. Natomiast bardzo fajnie wygląda taka masa mięśniowa ogółem :D


CPU: Intel Core I5 2300|MOBO: MSI B75MA-E33|RAM: Crucial 4GB 1600MHz 1.5v|GPU: Gigabyte HD7850 2GB OC|SSD: Kingston V300 60GB|HDD: WD160AAJS 160GB|PSU: OCZ StealthxStream 2 500W 80+| COOLER: SPC Spartan PRO HE924 + AC-MX2|CASE: SPC Brutus M23|OS: Win 8,1 x64

Konkretny Kanał o IT (Kliknij mnie)!


#100 eju977

eju977

    I┴∀NIW∩˥˥I

  • Użytkownik
  • 623 postów

Napisano 24 marca 2014 - 08:22

Dziś po raz kolejny mierzyliśmy sobie ramię, tym razem udało się wycisnąć 32.5cm więc chyba rosnę jak na drożdżach :)
Kolega endomorf xD ~167cm i około 70kg również 32.5 zaczynał z 31 podobnie jak ja ;)
 


Użytkownik eju977 edytował ten post 08 sierpnia 2014 - 02:18





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL