Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

BENQ XL2411T czyli przesiadka na 120 Hz

BENQ XL2411T 120 Hz

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
152 odpowiedzi w tym temacie

#51 Rebeliant32

Rebeliant32

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 241 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 06:37

Dumbledore,racja ;) Pozwól jednak,że pozostanę przy swoim,gdyż różnica pomiędzy 60Hz a 120Hz jest ogromna.Zapytaj Blacka jak nam z MarTumem nie wierzysz.Ale co do reszty,to pełna zgoda.Przepraszam wszystkich,że dałem się ponieść emocjom.


MOBO Asus P8Z68 Deluxe Gen3, CPU I5 3570K 4,7Ghz , COOLER Raijintek Nemesis, RAM Crucial Ballistix Sport 1,5V 2x4GB 1600 Ghz, GPU Palit GTX 1060 JetStream, PSU Cooler Master G550M, SSD Crucial  M500 120Gb ,A-DATA   sp550 240gb, HDD WD Caviar Blue 1TB Ezex, CASE Własnej produkcji.


#52 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 06:54

To tak już abstrachując od wątku... może tak meczyk 60Hz vs 120? ;p


KRUL FORUMKA 


#53 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 09:07

Jestem tu nowy i witam wszystkich.

 

A teraz narażę się paru osobom zafiksowanym na punkcie swoich 120 Hz TN'ek:P

 

Kolory tragiczne, kąty widzenia katastrofalne, a ceny z kosmosu!

Aby cokolwiek miało jaki taki wygląd trzeba patrzeć na te monitory idealnie na wprost i najlepiej żeby pozycja oczu była wycelowana idealnie w środek ekranu. Jak dla mnie te rzeczy skreślają zakup takiego monitora, a napewno w cenach w jakich są spotykane :/

 

Płynności obrazu nie można im odmówić, jest niedościgniona (może prócz 144 Hz Asusów), ale w przeciwieństwie do niektórych tutaj, osobiście przedkładam odczucia estetyczno/plastyczne wyświetlanego obrazu nad jego "płynność" w kontekście "60 Hz vs 120 Hz". Ale to dotyczy kampani Single Player.

 

A teraz przedstawię sytuację z punktu widzenia "Pro Gracza". Tutaj aspekty estetyczne nie mają dla mnie żadnego znaczenia i zawsze tak ustawiam opcje graficzne w Grach multiplayerowych, aby uzyskać stałe 60 KL/s i po stokroć wole grać na 60 Hz monitorze o szerszych kątach widzenia niż wnerwiać się na nie i swoje zesztywniałe ciało, na którym monitor wymusza jedną pozycję :/

 

Niestety jest to tylko moja SUBIEKTYWNA opinia i nie musicie się z nią zgadzać, ale nadal jest moja. Proponuje przyjąć ją do wiadomości i na tym poprzestać:P


Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#54 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 10:14

Możesz rozwinąć myśl dlaczego wolisz grać na 60 hz zamiast 120 hz ?  Jestem bardzo ciekawy tego. 


Sygnaturka.png


#55 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 10:22

Nie chciał bym być niesympatyczny, ale chyba kłania się czytanie tekstu ze zrozumieniem. Jednak tak na wszelki wypadek poniżej zamieszczam cytaty z mojej poprzedniej wypowiedzi, które dość wyczerpująco odpowiadają na to pytanie :D
 

Kolory tragiczne, kąty widzenia katastrofalne, a ceny z kosmosu!
Aby cokolwiek miało jaki taki wygląd trzeba patrzeć na te monitory idealnie na wprost i najlepiej żeby pozycja oczu była wycelowana idealnie w środek ekranu. Jak dla mnie te rzeczy skreślają zakup takiego monitora, a napewno w cenach w jakich są spotykane :/
:P


...i po stokroć wole grać na 60 Hz monitorze o szerszych kątach widzenia niż wnerwiać się na nie i swoje zesztywniałe ciało, na którym monitor wymusza jedną pozycję :/


Użytkownik VenoM edytował ten post 16 lutego 2014 - 10:23

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#56 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 10:33

To ja może bez komentarza to zostawię już bo widzę co się święci...


Sygnaturka.png


#57 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 10:36

Ja się nie zamierzam z nikim kłócić, takie są moje subiektyne odczucia i tyle.

 

Nie zaprzeczam, że 120 Hz ma swój czar i chętnie przytulę taki monitorek, ale poczekam z tym jeszcze ze 2 lata, jak wymyślą model dla ludzi lubiących rozwalić się na fotelu i doceniających większą paletę barw :D


Użytkownik VenoM edytował ten post 16 lutego 2014 - 10:39

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#58 Rebeliant32

Rebeliant32

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 241 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 10:40

Nie widzę sensu dalszego prowadzenia tej dyskusji...

 

 Dajcie MarTumie spokój,jako i ja to czynię. albowiem nie posiedliśmy mocy,by ślepcom  wzrok przywrócić ;) 


MOBO Asus P8Z68 Deluxe Gen3, CPU I5 3570K 4,7Ghz , COOLER Raijintek Nemesis, RAM Crucial Ballistix Sport 1,5V 2x4GB 1600 Ghz, GPU Palit GTX 1060 JetStream, PSU Cooler Master G550M, SSD Crucial  M500 120Gb ,A-DATA   sp550 240gb, HDD WD Caviar Blue 1TB Ezex, CASE Własnej produkcji.


#59 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 10:44

Wzrok to oni może i mają tylko z myśleniem coś nie działa :P


Sygnaturka.png


#60 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 11:05

Rebeliant pisał to do Ciebie!
Znów kłania się umiejętność czytania ze zrozumieniem :blink::lol:

Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#61 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 11:06

Ale to nie ja tu jestem ślepy wiec chyba ktoś inny tu ze zrozumieniem nie czyta hmmm ? 


Użytkownik MarTum edytował ten post 16 lutego 2014 - 11:06

Sygnaturka.png


#62 oskarus3

oskarus3

    OZKARÓZ

  • Użytkownik
  • 2 399 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 11:07

@2up Brawo geniuszu. Ja jak to czytam to wolałnym 120 Hz niż IPSa czy VA

Wysłano z paczkomatu z Tapatalk

Użytkownik oskarus3 edytował ten post 16 lutego 2014 - 11:07

image-3330.jpg


#63 Bakak

Bakak

    Tearingnator ;)

  • Ekspert
  • 2 435 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 11:15

No i bardzo mnie cieszy, że masz tak sprecyzowane pragnienia.

Jeśli masz ochotę płacić 1200zł za monitor, którego jedyną zaletą jest 120 Hz, został stworzony z myślą o zawodowych graczach, którzy mają wywalone na jakość kolorów i grafiki bo grają w możliwie najniższych ustawieniach graficznych oraz dbają tylko o to żeby na ekranie widoczny był jedynie inny graczy/przeciwnik, to droga wolna. Te monitory wg mnie, sprawdzają się tylko w Pro Gamingu.  

Mnie wystarcza stałe 60 Kl/s i ładne widoczki :D


Video Recenzje na YouTube - Bakak HCGaming :D

 

// i7 6700K @4,6GHz // Raven Okeanos // Gainward GTX 1060 6GB // ASRock Z170 Extreme4 // Kingston Fury 2x8GB 2400MHz CL15 // Cricial MX200 SSD 250GB // Seagate 1T // Phantek Enthoo Pro M // SPC Supremo M1 700W // Benq XL2411Z //


#64 Anrzelika

Anrzelika

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 349 postów

Napisano 17 lutego 2014 - 01:48

Zawsze mozna miec cos pomiedzy.

http://www.purepc.pl...yca_va_i_240_hz

Nie jest to jednak monitor idealny, nadal nie jest tak szybki jak TNki, a obraz nie jest tak dobry jak w poprzednich Forisach. No i cena ponad 2k.

#65 kutrzeba

kutrzeba

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 454 postów

Napisano 18 lutego 2014 - 10:08

Ta mini recenzja powinna zawierać dopisek że taki monitor ma słabe kąty widzenia i kiepskie odwzorowanie kolorów.

Dla mojego użytkowania taki monitor skreślam na starcie.Bardzo się ciesze ze gtx dopisał swoje 3 grosze dzieki niemu wiem ze zrobiłem dobrze wybierając matryce |IPS.


Moje zdanie moja opinia nie musisz się z nią zgadzać ale uszanuj ją.

 

image-4117.jpg


#66 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 18 lutego 2014 - 10:28

Cóz dopiero gtxxor Cie uświadomił o matrycach? Nie znasz tak błahych podstaw jak zalety i wady matryc ?

 

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że wręcz idiotycznym jest wymagać od monitora TN 120 Hz szerokich kątów widzenia i super odwzorowania barw skoro produkt nie jest stworzony do idealnego odwzorowania grafiki lecz do mega wydajności w grach.  

 

Tak jak by wymagać od czołgu zwrotności i prędkości 200 Km/H.

 

 

Oczywiście w kwestii kolorów całkowitą bujda i przesadzaniem jest gadanie, ze na TN jest jakaś tragiczna jakość itp. a ci co nie widzieli lubią tak pisać. Monitor w 100% zaspokaja wymagania zwykłego kowalskiego i jego rodziny. 

IPS / VA są skierowane dla tych, którzy faktycznie oczekują najwyższej możliwej jakości obrazu lecz trzeba wiedzieć, że zwykły człowiek nie zobaczy żadnej wady matrycy TN jako czegoś złego bo ludzie od zawsze siedzą na takich monitorach i o IPS / VA to nawet nie wiedzą. Gdyby tak było to nikt by nie kupował laptopów bo to dopiero jest tragedia. Jakość oferowanego obrazu nie spodoba się tylko onanistom monitorowym i tym, którzy oczekują czegoś innego niż monitory na matrycach TN.  Po skalibrowaniu czy bez kalibracji monitor TN zawsze wystarczy standardowemu użytkownikowi komputera, który o jakości matrycy wie tyle co o byciu prezydentem. 

 

 

Tak więc drogi kutrzebo ta mini recenzja nie powinna zawierać dopisku, ze monitor oferuje kiepskie odwzorowanie kolorów i słabe kąty widzenia bo to jest standard wśród matryc TN.  Powinny więc wszystkie sklepy mieć przy każdym oferowanym produkcji taki dopisek "uwaga słabe kolory! Kup IPS!"  


Sygnaturka.png


#67 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 18 lutego 2014 - 10:30

zwykły człowiek nie zobaczy żadnej wady matrycy TN...

Tak więc drogi kutrzebo ta mini recenzja nie powinna zawierać dopisku, ze monitor oferuje kiepskie odwzorowanie kolorów i słabe kąty widzenia bo to jest standard wśród matryc TN.  Powinny więc wszystkie sklepy mieć przy każdym oferowanym produkcji taki dopisek "uwaga słabe kolory! Kup IPS!"...

Bzdury absolutne. To jest "zakopywanie" z premedytacją oczywistych wad.

W ten sposób zamiast "mini recenzji" mamy "kupiłem, jaram się i wcisnę każdemu dookoła bo moje jest naj" c_lol.gif


KRUL FORUMKA 


#68 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 18 lutego 2014 - 10:33

To nie jest zakopywanie wad tylko oczywista obiektywna ocena. Ludzie w 99% siedzą na TN i płaczą tak jak wy? Nie, bo to sztuczne wyolbrzymianie oczywistej rzeczy?


Sygnaturka.png


#69 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 18 lutego 2014 - 10:34

Ludzie siedzą na TN bo kupują monitory w Saturnie na wyprzedaży za 400zł ... za 1100-1200 kupuje się Eizo ;) ... a metaforycznie mówiąc- Golf ze spoilerem i turbiną dalej jest tylko Golfem.


Użytkownik gtxxor edytował ten post 18 lutego 2014 - 10:35

KRUL FORUMKA 


#70 kutrzeba

kutrzeba

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 454 postów

Napisano 18 lutego 2014 - 10:34

Bardzo dziękuje marcinie że nazwałeś mnie nie zwykłym bo ja widzę kolosalna różnice miedzy TN i IPS,kąty widzenie na TN są dla mnie na poziomie nie do zaakceptowania.

Za prawie 1200zl można chcieć więcej niż tylko 120Hz i marnej całej reszty,ale każdy ma inne wymagania.


Użytkownik kutrzeba edytował ten post 18 lutego 2014 - 10:34

Moje zdanie moja opinia nie musisz się z nią zgadzać ale uszanuj ją.

 

image-4117.jpg


#71 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 18 lutego 2014 - 10:35

A jak Cie miałem nazwać jak dopiero wczoraj kolega gtxxor cie zbawiennie uświadomił, że na TN masz gorsze kolory i kąty?  Jak czegoś takiego nie wiedziałeś, czegoś co jest do okoła Ciebie to jak to nazwać?  Zwykły Kowalski


Sygnaturka.png


#72 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Moderator
  • 3 405 postów

Napisano 18 lutego 2014 - 10:39

To ja zwykły kowalski bo mam TN ale nie żeby płakać z tego powodu.

Co prawda czas na coś nowszego...



#73 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 18 lutego 2014 - 10:40

Ale za Twoją TN producent nie życzy sobie tyle, co za dobry IPS - to jest zasadnicza różnica. Postrzegajmy produkty względem ich ceny. W półce cenowej powyżej tysiaka rządzi już IPS.


KRUL FORUMKA 


#74 kutrzeba

kutrzeba

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 454 postów

Napisano 18 lutego 2014 - 10:40

Jakbyś nie doczytałmartumie miałem wcześniej TN'a a ta pseudo recka nie jest tylko damnie.

Takie gadanie to jak wmawianie ludziom w tych pseudo recenzjach że AMOLED jest do kitu bo ma cukierkowe kolory.Ja nigdy nie kupie telefonu z inna matryca.

 

Nie wiem po co kolejny raz się spinać jak gumka w majtkach i uparcie wmawiać innym ze ja mam racje.


Użytkownik kutrzeba edytował ten post 18 lutego 2014 - 10:44

Moje zdanie moja opinia nie musisz się z nią zgadzać ale uszanuj ją.

 

image-4117.jpg


#75 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 18 lutego 2014 - 10:43

Czemu powtarzasz słowa gtxxora?  Nie wiedziałeś co to TN a juz w amoledy wchodzisz?  gtxxor na PW ci pisze, a Ty powtarzasz, heh

Ta pseudo recka w pełni odzwierciedla to do czego jest monitor 120 Hz i co oferuje, a nie do rozwodzenia się nad kolorami, które są dobre i wystarczające na tym monitorze. 


Sygnaturka.png


#76 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Moderator
  • 3 405 postów

Napisano 18 lutego 2014 - 10:47

Możecie zakończyć te osobiste wycieczki?

Ja już skończyłem ostrzeganie.. teraz polecą ostrzeżenia 

DOŚĆ TEGO!



#77 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 18 lutego 2014 - 10:49

Ale za Twoją TN producent nie życzy sobie tyle, co za dobry IPS - to jest zasadnicza różnica. Postrzegajmy produkty względem ich ceny. W półce cenowej powyżej tysiaka rządzi już IPS.

 

Ale IPS nie oferuje mi 120 Hz, a ja sobie życzę 120 Hz bo to otwiera mi zupełnie inne możliwości, których nie da mi żaden inny monitor w tej cenie.


Sygnaturka.png


#78 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 18 lutego 2014 - 10:50

gtxxor na PW ci pisze, a Ty powtarzasz, heh

Proszę nie pomawiać, bo nie napisałem kutrzebie żadnego PW :)


KRUL FORUMKA 


#79 Anrzelika

Anrzelika

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 349 postów

Napisano 18 lutego 2014 - 10:50

Jeszcze jeden rzetelny tescik Eizo: http://mva.pl/viewto...php?f=26&t=1269

Jak kogos stac to jednak na ten moment najlepsze co moze byc do gier.

#80 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Moderator
  • 3 405 postów

Napisano 18 lutego 2014 - 10:52

ten monitor to inna sprawa...

Bo gwarantuje zarówno dobre barwy (matryca VA), dobre kąty widzenia jak i 240Hz (teoretycznie).



#81 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 18 lutego 2014 - 10:55

240Hz to podwojenie klatki z przetwornika de facto 120Hz... :)

 

No, a VA to dalej nie IPS - ale na pewno dobra VA > dobry TN -> jeśli chodzi o samą jakość wyświetlania.


KRUL FORUMKA 


#82 Anrzelika

Anrzelika

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 349 postów

Napisano 18 lutego 2014 - 11:05

Dobra VA > slaba IPS.
Dobra IPS > slaba VA.

Obie matryce maja swoje zalety i wady ale zadna nie jest jednoznacznie lepsza od drugiej.

#83 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 23 lutego 2014 - 01:55

Panowie prosze o spokoj i kulture wypowiedzi bo za chwile poleca bany za zachowanie na forum.

Mozna rozmawiac w kulturalny sposob, czyz nie?

 

Moje pierwsze i ostatnie ostrzezenie.

 

 

Co do tematu.

Kolory rzecz jasna w TN sa o wiele gorsze i to nie ulega watpliwosci - ba czesto sie zdarza,ze  kolor czarny ma niewiele z nim wspolnego.Sa jednak TN jak np XT2420T gdzie kolory sa na bardzo przyzwoitym pozimie i pod gry jak najbardziej jest wiecej niz dobrze.

 

Niestety nie mam ,ani tez nie mialem w lapach porzadnego monitora IPS czy tez VA, ale pod gry (zaznaczam pod gry) mowa tutaj glownie o FPS'ach nie kupil bym nic innego jak 120 Hz+

Mialem w posiadniu i mam nadal kilka monitorow 120 Hz i roznica pomiedzy 60 a 120 Hz w plynnosci gry jest kolosalna.

 

Byc mnoze nowe IPS sprawuja sie lepiej jak starsze, ale nie sadze aby plynnosc na jakim kolwiek 60 Hz monitorze byla podobna czy tez lepsza jak na 120 Hz.


Użytkownik Blackwhite edytował ten post 23 lutego 2014 - 02:04


#84 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 23 lutego 2014 - 02:10

Jak monitor ma sprawnie działający overdrive, to nie ma z płynnością żadnych problemów. Problemem są za to najtańsze IPS'y i VA :)

 

Z kolei w tzw "średnim przedziale cenowym" (bo do takiego zaliczają się monitory za 1100-1200zł) szkoda kupować coś, co wyświetla obraz jak monitory z półki marketowej.


KRUL FORUMKA 


#85 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 23 lutego 2014 - 02:15

Skoro jesteś Blacku w tym temacie to wyraź się jasno o przejściu z 60 Hz na 120 Hz, ponieważ kolega gtxxor zaparcie twierdzi, ze różnicy nie ma i siedzi ona w naszych głowach. Mnie niestety nie chce posłuchać, może Ty uświadomisz go i czytających temat, ze wszytko co napisał jest nieprawdą.   

Chodzi dokładnie o:

 

Tearing -  czyli rozjeżdżanie się obrazu i pochodne tego zjawiska. Na monitorze 120 Hz jest to prawie całkowicie zniwelowane i praktycznie nie występujące / nie widoczne,  Niestety gtxxor nie potwierdza i nie chce się dać przekonać

 

Input lag i Vsync - gtxxor nie wie jaki to ma wpływ na granie i dziwi, ze się, że takie rzeczy się wyłącza na 120 Hz. Wyłącza się bo po to jest 120 Hz żeby mieć maksymalną możliwą płynność i responsywność, a vsync wprowadza tylko input lag. Nie po to się kupuje 120 Hz żeby odpalać vsync, a po drugie vsync jest całkowicie niepotrzebny na 120 Hz

 

No i najważniejsze - różnica 60 Hz vs 120 Hz. Nie wiem, nie kumam dlaczego tak się sprzeciwia i chce obalić cały internet na swoją teorię o efekcie psychologicznych.  Różnica jest wielka. Ja i Rebeliant mamy te monitory przed sobą więc wiemy co piszemy. Niestety nas nie słucha. Wypowiedz się proszę Black jaka jest różnica.

 

 

 

Na koniec proponowałbym usunąć posty usera gtxxor ponieważ mogą wprowadzić w błąd potencjalnego kupca zainteresowanego technologią 120 Hz.  Nie powinno być tutaj nieprawidłowych informacji o tym produkcie. 


Sygnaturka.png


#86 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 23 lutego 2014 - 02:17

2@up

 

Jasne, ale dobra VA czy IPS tez kosztuje swoje i wtedy lepiej brac cos z tej sredniej polki 120 Hz , jak sie nie ma kasy na cos lepszego.

Mialem XL2410T - kolory byly slabe, Samung 2233 (mam caly czas) bardzo przyzwoity monitor,  wlasnie z srednij polki i daje rade - wszsytko zalezy od konkretnego modelu.

Jak mialbym wybierac slabe IPS/VA a srednie TN 120 Hz - zdecydowanie bralbym 120 Hz kosztem kolorow.

 

Caly czas mowie tylko i wylacznie o grach.

 

 

1@up

 

Nie chce niczego , to jest dyskusja, byle byla ona prowadzona w sposob kulturalny ;)

 

Ja  juz wczesniej napisalem swoja opinie i z gxxtor sie w tej kwestji  nie zgadzam, ale kazdy ma prawo do swojego zdania.

 

 

 

Mam nadzieje,ze uda mi sie dostac do testow jakis porzadny monitor IPS/VA i wtedy bede mogl sie do tego dokladniej odniesc, jak pisalem nie testowalem/mialem  do tej pory zadnego z tych lepszych.

Nie sadze jednak,zeby 60 Hz w jakikolwie sposob wygralo z 120 Hz ;)


Użytkownik Blackwhite edytował ten post 23 lutego 2014 - 02:53


#87 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 23 lutego 2014 - 02:24

Tearing -  czyli rozjeżdżanie się obrazu i pochodne tego zjawiska. Na monitorze 120 Hz jest to prawie całkowicie zniwelowane i praktycznie nie występujące / nie widoczne,  Niestety gtxxor nie potwierdza i nie chce się dać przekonać

Tearing leży po stronie GPU, urządzenie wyjściowe nie jest w stanie na to wpłynąć. Za to zjawisko to niweluje V-Sync, który ty za każdym razem sprowadzasz do input lag... Kwestia jest taka, że nie zawsze V-Sync = input lag, a przeważnie zawsze jak tearing występuje, to rozwiązuje go tylko V-Sync :)

 

Stoi u mnie XL2410T, który w żaden sposób tearingu nie niweluje (jak ten występuje - ot. chociażby Crossfire + Crysis 3), a jedyne co pokazał to paleta barw rodem z monitoru marketowego.

 

PS: Gdyby Blackwhite miał usuwać posty każdego z kim się nie zgadzasz, to musiałby wyczyścić pół forum c_lol.gif


Użytkownik gtxxor edytował ten post 23 lutego 2014 - 02:27

KRUL FORUMKA 


#88 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 23 lutego 2014 - 02:25

Mnie nie chodzi w tym momencie o prawo do własnego zdania tylko o wprowadzanie potencjalnych kupców tego monitora w błąd.

120 Hz nadal jest traktowane jako nisza i nowość, a w tym temacie znajdują się nieprawdziwe informacje o tym monitorze. Nie powinno ich być bo ktoś tym może się zasugerować i słać dalej w świat. 

 

 

gtxxor proszę pograj na 60 hz bez vsynca i z vsync

Potem odpal sobie 120 Hz i zrób to samo.  Zobacz co sie dzieje po włączaniu i wyłączaniu vsync. Przyłóż się do tego testu i sam się przekonasz.

 

 

Tearing może leżeć i po stronie kosmosu. Fakty są takie ,że jak tearing jest widoczny na 60 hz to na 120 hz praktycznie go nie ma i jest nie widoczny.

vsync także inaczej wprowadza działanie laga na 60 hz i na 120 hz. To wszystko jest odczuwalne i widoczne tylko akurat trzeba mieć doświadczenie w tych srpawach. Rasowy gracz FPS wyczuwa róznice na kilometr, a monitor 120 Hz jest ukierunkowany właśnie dla graczy FPS. 


Użytkownik MarTum edytował ten post 23 lutego 2014 - 02:28

Sygnaturka.png


#89 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 23 lutego 2014 - 02:32

A widzisz z tego co wiem posiadasz GTX 780... wielokrotnie miałem do czynienia z tą kartą (i jej pochodnymi jak 780Ti) i nigdy nie stwierdziłem, że powoduje ona w jakiejś grze tearing. Korzystając oczywiście z monitora 60Hz. Znaczy to tyle, że NVIDII trzeba pogratulować produktu, a niekoniecznie przypisywać te zasługi monitorowi :)

 

PS: Jakie informacje są nieprawdziwe? Że TN'ka ma kiepskie kąty, słabe odwzorowanie kolorów, niską głębię czerni, co wpływa na lipną ogólną jakość obrazu? To są te nieprawdziwe informacje? Dobre.


Użytkownik gtxxor edytował ten post 23 lutego 2014 - 02:34

KRUL FORUMKA 


#90 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 23 lutego 2014 - 02:50

Ale ja tego GTX 780 miałem sporo przed przesiadką na 120 Hz. Gram bez VSYNC to dokładnie wiem jaki był tearing na starym monitorze i jaki po przesiadce na 120 Hz. 

Ty z tego co widze nie jesteś graczem, który wychwytuje niedoskonałości w rozgrywce związanie z tearingiem i input lagiem i tu jest szkopuł.  Ty poprsotu nie wyczuwasz tego co sie dzieje na ekranie pod odpaleniu odpowiednch konfioguracji tych funkcji i to jest przyczyna dlaczego psotrzegasz  technologię 120 Hz tak a nie inaczej. Poprsotu nie widzisz różnic, tak uważam. 

 

Co do informacji to nie mam zamiaru się w nieskończoność przepierać.  To są Twoje wypowiedzi, które wskazują jednoznacznie Twoje doświadczenie w 120 Hz

 

 

Najpierw masz tu post Blacka. Wyciągnę to co potrzebne. 

 

Co do 120 Hz vs 60 Hz - tutaj podzielam spotrzezenia Martuma, to dzien a noc.

Niektorzy nie chcieli mi wierzyc jak mowilem,ze nawet  przy 50 FPS'ach na ustawieniach monitora 60 Hz czulem zmulenie na ekranie -ale taka jest prawda.Po przestaiwneiu na 120 Hz nawet z klatkami na poziomie 40-50 gra sie o wiele plynniej, czuc to golym okiem.

 

Dla mnie gra na 60 Hz to jak miec spowolnienie tego co dzieje sie na ekranie zrozumie to tylko ten , ktory sprobowal zalet monitora 120 Hz.

 

 

 

 

 

 

Tutaj masz potwierdzenie, że nie zdajesz sobie sprawy jaką rolę odgrywa VSYNC w grach i zrzucasz to na "efekt psychologiczny"

PS: Masz tak odwalone na punkcie płynności i grasz bez V-SYNC? Przecież to apogeum tearingu, stutteringu i innych "pożądanych" zjawisk. Widzę efekt psychologiczny działa bardzo dobrze:)

 

 

Tutaj dajesz potwierdzenie, że nie zdajesz sobie sprawy jak wygląda tearing na 120 Hz. 

Potwierdzasz jednoznacznie, że nie bujałeś sie nawet kursorem po pulpicie bo pisałem to kilkakrotnie - samo poruszanie kursorem 60 Hz vs 120 Hz na pulpicie to niebo a ziemia. Mówie o tym samym monitorze przestawiany na oba te tryby. 

 

 

Nie masz nawet pojęcia czym jest tearing, bo leży on po stronie GPU i jeśli w grze to zjawisko występuje, to monitor nic nie pomoże.

PS: Efekt "szybszego" poruszania się kursora na tym BenQ to kwestia tego, że matryce VA mają potwornie niską reponsywność. Nic więcej ;]

 

 

 

Tutaj poprawka: Nie jedni uważają za niesamowitą różnice lecz wszyscy, którzy mieli okazję użytkować.  Tylko Ty nie chcesz zauważyć różnicy nie rozumiem czemu. 

120Hz to temat rzeka... jedni uważają że daje to niesamowitą różnicę, inny twierdzą że działa tylko psychologicznie... Jak dla mnie (gdzie mam przekrój przez dużą ilość sprzętu) to 120Hz nie różni się niczym od 60Hz na dobrej matrycy.

 

 

 

 

Więc nie rozumiem całego sporu. Forum polega na wymianie doświadczeń i ja Ci właśnie przekazuje swoje , Blacka i Rebelianta, a Ty je uparcie forsujesz. I to są prawdziwe doświadczenia, a nie domysły jakieś.

Zastanawia mnie czemu każdy recenzent , tester i posiadacz i gracz starej ligi który zaczynał na CRT pieje z zachwytu i wspólnie piszą takie same opinie, a Ty wybiegasz naprzeciw z zupełnie innymi wnioskami. 


Użytkownik MarTum edytował ten post 23 lutego 2014 - 02:52

Sygnaturka.png


#91 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 23 lutego 2014 - 03:00

 

 

Stoi u mnie XL2410T, który w żaden sposób tearingu nie niweluje (jak ten występuje - ot. chociażby Crossfire + Crysis 3), a jedyne co pokazał to paleta barw rodem z monitoru marketowego.

 

 

Mialem ten monitor i co do kolorow zgadzam sie jednoglosnie ;)

Nie zgadzam sie co do tearingu, to co widzisz to pewnie zasluga CF a nie monitora.



#92 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 23 lutego 2014 - 03:08

Blacku bo tearing nie leży po stronie monitora... Jak kiepsko wyretuszujesz fotografię, to drukarka "super-wypas" nie wydrukuje jej idealnie - rozumiesz do czego zmierzam?


KRUL FORUMKA 


#93 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 23 lutego 2014 - 03:16

Zle odebralem Twojego posta, z reszta teraz dopiero czytam porzadnie ten watek i o tym widze byla juz wczesniej mowa ;)

 

Chocby dlatego pojawia sie cos takiego jak G-sync



#94 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 23 lutego 2014 - 03:21

G-Sync to z kolei rozwiązanie innego problemu -> chodzi o brak synchronizacji między "podaniem" klatki przez GPU, a odświeżeniem monitora. G-Sync ma na celu wyeliminować swoiste "przeskoki" animacji - jednak niestety na dzień dzisiejszy jest to zbyt droga zabawka.


KRUL FORUMKA 


#95 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 23 lutego 2014 - 03:27

Blacku bo tearing nie leży po stronie monitora... Jak kiepsko wyretuszujesz fotografię, to drukarka "super-wypas" nie wydrukuje jej idealnie - rozumiesz do czego zmierzam?

 

A jednak zupełnie inaczej zachowuje się na 60 Hz, a na 120 Hz.  To jest potwierdzone info przez posiadaczy 120 Hz.

Wynika to z niczego innego jak z technologii 120 Hz. 


Sygnaturka.png


#96 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 23 lutego 2014 - 03:30

Mało który posiadacz 120Hz przesiada się z innego dobrej klasy monitora, przy tym samym sprzęcie. Przeważnie jest to zakup wraz z nowym PC, albo w zastępstwie za jakiegoś graciaka wartego 300zł :)

 

Potem nagle okazuje się, że każdemu pomogło 120Hz. I nikt nie patrzy na to, że "przy okazji" kupił n-razy wydajniejsze GPU, albo to że jego poprzedni monitor de facto nie nadawał się do niczego. Terazzapytaj takich ludzi jak VenoM, którzy mieli do czynienia zarówno z wypasionymi IPS, jak i 120 hercówkami.


KRUL FORUMKA 


#97 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 23 lutego 2014 - 03:53

Z całym szacunkiem dla Venoma ( teraz juz bakak bo zmienił nick )  ale to co on napisał w tym temacie nie trzyma się kupy i był tu ściągnięty tylko po to aby stać po Twojej stronie. Jest to Twój kumpel, Jego pierwszy post to był ten w tym temacie.  Post całkowicie sfałszowany i negatywne zabarwiony w stosunku do tego monitora.

 

Wystrzelił z komiczną teorią ,że po stokroć woli grać na 60 Hz, a nie na 120 Hz. Zrobił to po to aby Ci pomóc. Taka jest prawda.  To była akcja waszego koła ładnie nabieżąco plusikowana dodatkowo przez kutrzebe i innych giermków, którzy łyknęli to co piszecie aby wyglądało na wiarygodne . Przykro było na to patrzeć.

 

Pisanie, że trzeba siedzieć na wprost ekranu? A kto siedzi bokiem ?  Jeżeli tak to gratuluję skoliozy, kifozy , lordozy na życzenie.  A jeżeli ktoś kupił TN do siedzenia bokiem albo z kanapy to gratuluje logiki wyboru mimo wiedzy o wadach matrycy TN. 

Opisywanie siebie jako pro gracza, ze woli pykać na 60 Hz z dobrymi kątami widzenia? Znajdź mi pro gracza, który poświęci 120 Hz na rzecz kątów. Przed monitorem siedzi się prosto a wtedy widać wszytko równo i jak trzeba. Jest to na siłę negatywne kolorowanie naturalnych cech matrycy TN.  Pozatym testował i nie wiedział, ze ten monitor ma wbudowane tryby wyświetlania obrazu, które uwydatniają to co w grach trzeba.  ? Są tryby FPS 1, 2 , RTS i inne. Ustawienia stworzone przez graczy FPS. 

 

Następnie, zapytałem kulturalnie, żeby rozwinął myśl ze woli grać na 60 Hz, a nie na 120 Hz. Odrazu pyskaty najazd na mnie poleciał, że nie umiem czytać ze zrozumieniem.  Potem to samo w innym temacie. Skąd odrazu pyskówy na mnie szły skoro nie wymieniłem ani jednego złego słowa na twojego człowieka?   

Jesteście kumplami z innego portalu i wezwałeś posiłki. Sorry, stwierdzam fakt i proszę bez spiny. 

 

Ja mam też znajomego, który ma ten sam monitor co Black. Też go mogę poprosić żeby opisał wrażenia i będą takie same jak moje, Rebelianta i Blacka. Nie mam jednak w zwyczaju ganiać ludzi i nakłaniać do pisania.

 

 

 

Temat proponuję wyczyścić całkowicie z tego syfu po waszym najeździe i zostawić do momentu z przed Twojego pierwszego posta tutaj. Black proszę przemyśl to. 

Usunąć syf albo przenieść do innego tematu. 


Sygnaturka.png


#98 Anrzelika

Anrzelika

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 349 postów

Napisano 23 lutego 2014 - 04:20

Ogarniety czlowiek nie kloci sie ktory monitor do gier jest najlepszy,
poniewaz ja juz napisalam ktory jest najlepszy ;)

#99 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 23 lutego 2014 - 04:41

@Martum nie ma sensu tworzyc drugiego tematu, a i jak napisalem wyzej - dopoki dyskusja jest na poziomie to nie ma sensu zamykac.

 

@gtxxtor dam Ci prosty przyklad w odniesieniu do Twojej  wypowiedzi:

Potem nagle okazuje się, że każdemu pomogło 120Hz. I nikt nie patrzy na to, że "przy okazji" kupił n-razy wydajniejsze GPU

 

Karta GTX260 gra BF3 ustawienia srednie Full HD.

Odpalam gre i mowie sobie , kurde karta nie daje rady, gra sie tnie i nie ma sensu wystawiac moch  nerwow na probe.Dziwne bo FPS mialem okolo 45-50, czyli powinno byc ok - mowie o MP ;)

 

Okazuje sie,ze po zmianie sterow i karty monitor jakims cudem przestawil sie na 60 Hz.

Wlaczam 120 Hz, odpalam gre na tych samych ustawieniach i gra sie bardzo plynnie - klatki te same.

 

Ja nie jestem zadnym ekspertem w dzidzinie monitorow, nie znam sie na tym i tego nie kryje.Zazwyczaj nie polecam nikomu nic, bo nie chce kogos wsadzic na mine.

Wiem jedno (nie mowie tutaj o IPS czy TN czy tez VA) pod gry 120 Hz+  to dzisiaj koniecznosc jesli ktos chce sie cieszyc plynna rozgrywka i nic nie zmieni mojego zdania.Doswiadczylem tego na wlasnej skorze i wiem co widze.Jesli komus 60Hz nie przeszkadza i woli miec lepsze kolory kosztem plynnej rozgrywki  - coz....... jego sprawa.

 

Z reszta to co podala Anrzelika wydaje sie byc bardzo dobrym wyborem 2 in 1 ;)

 

Ja dodam tylko tyle,ze posiadam xl2420t i jestem z niego strasznie zadowolony.Myslalem o zmianie na cos 2560x1600 ale dopoki nie beda dostepne wersje 120Hz+ zostane przy tym co mam.

 

Dodam,ze moj pierwszy monitor 120Hz kupilem nie pod gry a pod 3D, dopiero pozniej wyszla jego zaleta w grach ;)


Użytkownik Blackwhite edytował ten post 23 lutego 2014 - 04:52


#100 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 23 lutego 2014 - 04:56

Ja tego EIZO to już w koszyku miałem ale ostatecznie zrezygnowałem. Za wiele innych wydatków miałem aby bulić 2 kafle na granie w gierki. 

Za 3 lata jak sie będzie kończyła gwarancja na obecny monitor to wsiadam na IPS / VS 120 Hz.


Sygnaturka.png





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL