Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

BENQ XL2411T czyli przesiadka na 120 Hz

BENQ XL2411T 120 Hz

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
152 odpowiedzi w tym temacie

#1 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 29 stycznia 2014 - 03:24

Jak już niektórzy wiedzą zaopatrzyłem się w monitor 120 Hz, skuszony tym zachwalaniem w internetach jakie te 120 Hz jest boskie. Jestem typem gracza, który w grach FPS musi mieć dopięte wszytko na ostatni guzik.  Każda niepłynność rozprasza mnie i nie mogę pykać na 100% możliwości.  Oko miałem wyczulone nawet na niski frametime mimo, że na ekranie liczniki pokazują 60 FPS to w BF3 po włączeniu AA czułem jak razem z odpalaniem AA spada mi płynność, a klatek ciągle 60. Pamiętam jeszcze granie na monitorze CRT, potem wymuszona przesiadka na LCD 60 Hz i jakoś tam się grało. Cały czas czułem w sobie ,ze czegoś brakuje pamiętając czasy gry na CRT ale co zrobić.  Jakoś się grało.  

 

Od dłuższego czasu rozmyślałem o 120 Hz, ale jakoś się powstrzymywałem bo uwierzcie albo nie, ale gram w FPSy ze 2 - 3 meczyki dziennie na dzień bądź na trzy dni, więc nie paliło mi się do wydawania kasy w komputer, bo gram mało.  No ale czytając kolejne wypowiedzi o tych magicznych 120 Hz w końcu padłem.  Wtedy zapala mi się lampka typu "chrzanić to, kupuje". To jest taki niewdzięczny impuls po którym tracę kasę na tą cholerną skrzynkę. Tak było ostatnio z GTX 780 , seasonicem czy głupimi kablami które kosztowały mnie 130 zł, a sa mi zupełnie niepotrzebne.  Taki już jestem niestety ale nie o tym będę pisał.

 

 

Zaraz po przesiadce z CRT zaopatrzyłem się w monitor na matrycy VA. Nie lubię zbytnio półśrodków.  Matryce TN odrzuciłem odrazu po styczności z nimi, a o to łatwo bo są wszędzie.  Straszyli smużeniami na VA, ghostiniem i podobnymi rzeczami. Smużenie na VA to mozna powiedzieć mit i opinie osób, które nigdy tego na oczy nie widziały.  Wcześniej miałem legendarny BENQ FP93GP. Potem przesiadka na BENQ BL2400PT, który o dziwo smużył jeszcze bardziej niż stary FP93GP.  Byłem zawiedziony, ale smużenie to jest tak ,ze jest i go nie ma. Jest cały czas, ale to występuje tylko specyficznych warunkach, trwa mikroskopijne ilości czasu, oko zaraz sie przyzwyczaja i najnormalniej w świecie nie zwraca się na to uwagi. Z ręką na sercu zaręczam wam, że jak ktoś na necie pisze o smużeniu itp. to kłamie. Kupujcie monitory VA / IPS i nie zwracajcie uwagi na smużenia.  To zjawisko jak już pisałem jest i jednocześnie nie ma.  

 

Dlaczego o tym wspominam? A no dlatego, ze moje doświadczenia z nowym BENQ XL2411T mogą być bardziej intensywne niż osoby, które na co dzień miały styczność z szybkimi monitorami TN.  Wy się przesiadacie z szybkiego TN na szybkie TN.  ja z wolnego VA na szybkie TN i byc może wy nie odczujecie takich doznań jak ja.  To tylko moje przypuszczenia i raczej błędne patrząc na opinie tych którzy przesiadali się z TN 60 Hz na TN 120 Hz.

 

Przejdę do konkretów.  Wbijam na pulpit juz na nowym monitorze i nie czuje zmian.  Aha no tak, w panelu sterowników zostało 60 Hz po starym monitorze.  Przestawiłem na 120 Hz i ?  I wielkie WOW.  Samo poruszanie kursorem miedzy 60 Hz, a 120 Hz to dwa rózne światy.  Wszytko jest płynne, lekkie, zwinne i cholernie przyjemniejsze.  Każdy z was za pierwszym razem do jednym sunięciu musza wskaże gdzie jest 60 Hz, a gdzie 120 Hz.  Gwarantuje wam i stawiam miliony. Rożnica jest wielka jak na taką błahostkę jak ruszanie kursorem na pulpicie. 

 

Przyszedł czas na odpalenie gierki.  Wchodzę do BF4, ustawiam 120 Hz w grze, VSYNC wyłączone, detale średnie co mi dawało około 200 FPS i start. SZOK, opad szczeny, orgazm.  Czułem się jakbym pływał po grze ale z  milionową precyzją.  Poruszanie się, celowanie,  ogólne wrażenie z gry nie było lepsze.  Było inne.  Odpalenie 120 Hz dało uczucie ogromnej lekkości i  wiele większej precyzji w celowaniu. Zupełnie inny feeling gry. Duuuuużo lepszy. Zacząłem grać w inną grę dosłownie.  Różnica jaka poczułem była ogromna. Chciałbym, żeby każdy mógł pograć na 120 Hz ale ubolewam jak by potem wytrzymał na 60 Hz.

 

 

Obleciałem tak na szybko kilka innych gier i zależnie od rodzaju gry, uczucie płynności jest mniejsze lub większe ale zdecydowanie czuć ,ze jest inaczej i lepiej, fajnie i milej. Podsumowanie jest takie, ze 60 Hz to crap i już nigdy nie wrócę na 60 Hz.  Nie ma takiej opcji.  Za kilka dni zrobię przymusowy test i podłącze stary BL2400PT póki go jeszcze nie sprzedałem.  Będzie to bolesne ale zagram jeszcze na tych 60 Hz i napisze tu porównanie kolejne porównanie.  Narazie dobrze muszę się wczuć w 120 Hz, żeby mocno odczuć przesiadkę na 60 Hz.

 

 

Nie miałem czasu przetestować wszystkich możliwych warunków ale nie zaobserwowałem wcale tearingu czyli pociętego obrazu którzy towarzyszy przy wyłączonym VSYNC. Miałem po 200 FPS, przy odświeżaniu 120 Hz, ale nie widziałem ani razu tearingu.  Bawię się monitorem dopiero kilka godzin, wiec wiele doświadczeń z nim jeszcze przede mną. Narazie to sa takie pierwsze kilkugodzinne wrażenia. 

 

 

 

Co do samych kolorów to myślę, że moje oczy musza sie przestawić, żeby obiektywnie ocenić jakość matrycy. Tyle lat siedziałem na matrycy VA, która zjada wszedobylskei TN, że oczy musza załapać zupełnie inne TN.  Póki co mogę powiedzieć, że nie jest źle z kolorami i zwykły kowalski nie przyczepi się do niczego. Jak sobie je podreguluje to powinno być wszytko ładnie. Niemniej jedna jakość matrycy VA / IPS robi swoje.  W tej chwili jednak zdecydowanie stawiam na 120 Hz i boską płynność zamiast super kolorów. Bardzo dobrze, że ten BENQ ma matryce matową. To wielka zaleta.  Nie kupujcie błyszczących powłok! Nic to nie ma wspólnego z komfortem pracy. W tym momencie dla gracza 120 HZ > jakość matryc VA / IPS.  

 

 

Za cenę około 1130 zł otrzymujecie matowe 120 Hz  / 144 Hz z 3D i całkiem wysoką jakością obrazu. 120 Hz to jest inny świat gamingu.  Polecam

 

Tutaj warto przeczytać artykuł, w którym opisane sa podobne wrażenia do moich czyli opad szczeny :P

http://blog.pclab.pl...Hz.goodness,129

 

 

 

Dalsze wypociny w wkrótce, po większym zaznajomieniu się z nowym zakupem. 


Sygnaturka.png


#2 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Moderator
  • 3 405 postów

Napisano 29 stycznia 2014 - 03:31

A chciałeś brać "BENQ XL2420T" byś tylko przepłacił :P

może w jakimś RPGu testowałeś? Jestem ciekaw czy jest różnice (bo to mniej dynamiczne gry).



#3 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 29 stycznia 2014 - 03:52

Myślę że do cRPG wystarczy w pełni monitor 60Hz i można zwiedzać.

MarTum jest fanem TES'ów z tego co pamiętam.

Może taki jakiś mały teścik w Skyrimie ? 


Użytkownik Green-Ivan edytował ten post 29 stycznia 2014 - 03:53

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#4 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Moderator
  • 3 405 postów

Napisano 29 stycznia 2014 - 03:59

Właśnie też myślę ze 60Hz starczy w RPGach.

Wiec pewnie będę myślał nad dobrym IPSem :P

 

Ale fajnie jak MarTum by coś na ten temat napisał



#5 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 29 stycznia 2014 - 04:13

Odpaliłem wczoraj skyrimka na chwilę.  Różnica jest widoczna bo podobnie jak w strzelankach i tam sobie śmigami celownikiem i manewrujemy. To wszytko czuć.  Super płynny obraz także odczuwam w Skyrimie i wszędzie tam, gdzie występują warunki poruszania się postaci jak w strzelankach. W RTS to już nie będzie tak widocznie no bo tam suniemy tylko kursorem po mapie i gapimy się z góry na nieruchome pole bitwy.  Wszelkie gry gdzie coś się dzieje na ekranie pozwalają odczuć boskość 120 Hz. 

 

 

EDIT: Tak Ivanie,  uwielbiam TES :P


Użytkownik MarTum edytował ten post 29 stycznia 2014 - 04:13

Sygnaturka.png


#6 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 29 stycznia 2014 - 04:33

To na pewno słyszałeś o modzie który powstaje do TESV o nazwie Skywind :D


NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#7 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 30 stycznia 2014 - 12:37

Ja akurat przesiadlem sie ze slabej TN na TN 120 Hz i roznice zauwazylem tak czy inaczej.Nie moge tutaj pisac o porownaiu kolrow VA/IPS do TN bo nie uzywalem tego na codzien  choc wiem ,ze roznica jest duza.

Ja akurat posiadam benQ XL2420T i kolory jak dla mnie sa ok, o wiele lepsze jak starym Samsungu gdzie kolor czarny byl zaledwie ciemnoszarym.

 

Co do 120 Hz vs 60 Hz - tutaj podzielam spotrzezenia Martuma, to dzien a noc.

Niektorzy nie chcieli mi wierzyc jak mowilem,ze nawet  przy 50 FPS'ach na ustawieniach monitora 60 Hz czulem zmulenie na ekranie -ale taka jest prawda.Po przestaiwneiu na 120 Hz nawet z klatkami na poziomie 40-50 gra sie o wiele plynniej, czuc to golym okiem.

 

Dla mnie gra na 60 Hz to jak miec spowolnienie tego co dzieje sie na ekranie zrozumie to tylko ten , ktory sprobowal zalet monitora 120 Hz.

 

 Myslalem wiele razy nad przejsciem  na monitor 1440p, ale brak 120 Hz (przynajmniej w moim zakresie cenowym) szybko ostudzil moje zamiary.


Użytkownik Blackwhite edytował ten post 30 stycznia 2014 - 12:38


#8 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 30 stycznia 2014 - 01:36

Ech miałem kupować monitor, a przez was chyba jednak pomyślę nad 120Hz.

To miejsce tylko skłania mnie ku kolejnym wydatkom na komputer :P  


NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#9 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 30 stycznia 2014 - 03:06

BENQ w trybie SLI
 

IMAG2536.jpg

================================================================================================================================================================

IMAG2550.jpg


Sygnaturka.png


#10 Szubrawiec

Szubrawiec

    Szalony Naukowiec

  • Użytkownik
  • 712 postów

Napisano 31 stycznia 2014 - 07:29

kurde , te wasze opisy ... niestety w moim przypadku jeszcze długo będę musiał się zadowolić 60 hz .
Martum ten tekst jest pisany na klawiaturze czy w duszy , jak to czytałem aż czuć głęboką ekscytację promieniującą z 120 hz :D
服が変わるのは意味あるの?最善ですitpc.net.pl.良いはありません。. 黒と白の321 、彼は王の王であります

#11 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 31 stycznia 2014 - 07:43

Jest przelany z duszy na klawiaturę :D


Sygnaturka.png


#12 kiroma

kiroma

    Zapomniany dzieciak

  • Użytkownik
  • 2 685 postów

Napisano 31 stycznia 2014 - 08:25

A przez klawiaturę do świata :D.

Ciekawe, czy zauważę różnicę między 60 a 75...


Pieseł jest szczęśliwy z I5.


#13 Damianos1

Damianos1

    Szczęśliwy użytkownik :)

  • Użytkownik
  • 745 postów

Napisano 31 stycznia 2014 - 11:54

Niewielka :)

Wysyłane z mojego X8 za pomocą Tapatalk 2

MOBOASUS Prime Z490-P

CPU: Intel i5 10600KF

PASTA: Arctic MX-2

COOLER: Fortis 3 HE1425 V2 

GPU: MSI Nvidia GTX 750 Ti 2GB 

RAM: HyperX Fury Black 8 GB 3600Mhz DDR4 CL17

PSU: OCZ ModXStream Pro 500W 

SSDSamsung 970 Evo Plus M.2 250GB

SSD: ADATA Premier Pro SP920 SATA III 128GB

HDD: WD Blue 7200 RPM SATA II 250 GB

ODD: Asus DRW-24F1ST 

CASE: Corsair Carbide Series 100R 

MONITOR: LG MP59G FHD (HDMI)

MOUSE: Steel Series Rival 3 

KEYBOARD: CM Storm Devastator

Headset: Creative Fatality HS-800 

OS: Windows 10 Pro


#14 PACIK19

PACIK19

    Komputerowiec

  • Użytkownik
  • 591 postów

Napisano 01 lutego 2014 - 12:18

Zgaduję to jest uczucie jak przesiąść się z starego malucha na porsche :)?


i5 2500K @ 4,5GHz 1,35V | MSI Z68A-G43 | Sapphire RX 480 Nitro+ @ c1315MHz, m1990MHz | Ballistix Tactical 2x4GB 1600MHz CL8 | Crucial MX200 250GB | WD Blue WD10EZEX 1TB | BeQuiet! L8 630W CM | Zalman Z9 U3
 


#15 Rebeliant32

Rebeliant32

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 241 postów

Napisano 01 lutego 2014 - 10:04

Najpierw proponuję,dobre komputery poskładać.Ja bym nie kupił tego monitora,gdyby nie było odpowiedniej ilości fps w grach.Jestem na razie w trakcie sprawdzania,co oferuje ww monitor.Jak tylko ogarnę wszystkie zalety,jakie posiada podzielę się z Wami wrażeniami.Na początek powiem,że naprawdę widać różnicę i to sporą.


MOBO Asus P8Z68 Deluxe Gen3, CPU I5 3570K 4,7Ghz , COOLER Raijintek Nemesis, RAM Crucial Ballistix Sport 1,5V 2x4GB 1600 Ghz, GPU Palit GTX 1060 JetStream, PSU Cooler Master G550M, SSD Crucial  M500 120Gb ,A-DATA   sp550 240gb, HDD WD Caviar Blue 1TB Ezex, CASE Własnej produkcji.


#16 ajseek

ajseek

    pjona

  • Użytkownik
  • 944 postów

Napisano 01 lutego 2014 - 06:48

Zazdroszczę. Mi szkoda wydawać ponad 1000zł na monitor, dlatego poluję na jakieś starsze monitory, przykładowo samsung 2233RZ (1650x1050 @ 120hz) chodzi po 300-600zł na allegro/tablica.. tylko trzeba na niego trafić :P.

 

Ja nie mogę grać na 60Hz, 60 fpsów czy 300 w csgo i tak klatkuje... aktualnie 1024x768 @ 75hz na pulpicie.


Użytkownik ajseek edytował ten post 01 lutego 2014 - 06:48

4570 | R7 260X | MSI G43 | GSKILL 4GB | THERMALTAKE 530W | SEAGATE 1TB | WINDOWS 7 | CM 690 II

www.steamcommunity.com/id/ajseek


#17 Enas3k

Enas3k

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 10:42

MarTum - Czy jesteś w pełni zadowolony z tego Benq'a ? Masz jakieś zdanie o Asusie VH236H? Chciałbym się przesiąść z słabej TN na TN 120hz ale cena :/ 



#18 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 10:57

Za cenę XL2411T lepiej wziąć Eizo FS2333... co z tego, że nie 120Hz. Kąty widzenia i odwzorowanie kolorów robią swoje. Żadna TN nie da tego, co IPS :D


KRUL FORUMKA 


#19 MarcinM90

MarcinM90

    Umiem komputer

  • Użytkownik
  • 3 497 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 11:01

Ale chodzi właśnie o 120Hz.

Wytapane z A850
i5 4690K 4.2GHz / NH-D14 / Asus Strix GTX970 4GB / RAM 8GB / HDD 1TB / SSD 128GB / RM 650W / W10 Pro
HyperX CloudII / Sinn7 MPod / SS Rival / Cougar 450K / HyperX FURY / BENQ BL2410PT + Acer V243HL / Roccat Apuri
RECENZJE, TESTY, ROZPAKOWANIA --> YouTube

 


#20 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 11:05

120Hz to temat rzeka... jedni uważają że daje to niesamowitą różnicę, inny twierdzą że działa tylko psychologicznie... Jak dla mnie (gdzie mam przekrój przez dużą ilość sprzętu) to 120Hz nie różni się niczym od 60Hz na dobrej matrycy.


Użytkownik gtxxor edytował ten post 23 lutego 2014 - 10:29

KRUL FORUMKA 


#21 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 11:27

WHAT?  

 

Jak ktoś twierdzi, ze różnicy nie ma to coś z nim nie tak. 

Samo bieganie kursorem po pulpicie jest zupełnie inne miedzy 60 Hz a 120 Hz. 


Użytkownik MarTum edytował ten post 16 lutego 2014 - 11:27

Sygnaturka.png


#22 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 11:41

Miałeś słabą VA, która prawdopodobnie nieźle smużyła... do tego ten czas reakcji. Teraz odnieś takiego XL2411T do FS2333.

 

To trochę tak jakbym przesiadł się z 8800 GT na R9 290X i stwierdził, że AMD robi lepsze karty graficzne od NV :)


Użytkownik gtxxor edytował ten post 16 lutego 2014 - 11:42

KRUL FORUMKA 


#23 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 11:46

Tylko ,ze to nie jest moje zdanie ale całego internetu.  60 Hz ,a  120 Hz to niebo a ziemia i to powtórzy każdy kto miał styczność z 60 i 120. 


Sygnaturka.png


#24 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 11:48

Ależ stoi u mnie obok siebie XL2410T i FS2333. Do tego mam jeszcze TV'ik Sony na AMVA... I prawda jest taka, że płacić grubo ponad 1k za monitor, który wyświetla takie kolory, że wydrukujesz coś i czeka Cię szok... to średni dill.


KRUL FORUMKA 


#25 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 11:55

Masz anomalie wzrokową i nie dostrzegasz różnicy -> okulista :P

Być może też jesteś inny niż wszyscy ludzie :P


Sygnaturka.png


#26 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 11:58

Anomalia wzrokowa to jaranie się TN'ką %-) Dlaczego tych świetnych matryc TN nie stosuje się w porządnych monitorach dla profesjonalistów? Przecież animatorzy 3D doceniliby ten wpływ "niesamowitej" płynności z tytułu 120Hz.

 

Nie sztuką jest dostrzec różnicę między monitorem klasy nijakiej, a monitorem klasy średniej... Teraz zestawmy ze sobą 2 monitory klasy średniej... :)

Ghosting, czas reakcji, input lag, etc. - wszystko to Twój nowy monitor ma na lepszym poziomie niż poprzedni ... Nie ma co porównywać sprzętu 2 różnych klas ze sobą.

 

PS: Masz tak odwalone na punkcie płynności i grasz bez V-SYNC? Przecież to apogeum tearingu, stutteringu i innych "pożądanych" zjawisk. Widzę efekt psychologiczny działa bardzo dobrze :)


Użytkownik gtxxor edytował ten post 16 lutego 2014 - 12:07

KRUL FORUMKA 


#27 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 12:07

 

 

PS: Masz tak odwalone na punkcie płynności i grasz bez V-SYNC? Przecież to apogeum tearingu, stutteringu i innych "pożądanych" zjawisk. Widzę efekt psychologiczny działa bardzo dobrze :)

 

 

A ja sie zacząłem po tym zdaniu zastanawiać ...

 

 

1. Masz tego BENQ i nie widzisz różnicy 60 vs 120 ? Całe internety widzą i wszyscy pieją z zachwytu. Gracze starej ligi czują się jak za czasów giercowania na CRT. Ci co sie przesiedli na 60 Hz nie wrócą. 

2. Jeżeli się pytasz dlaczego gram bez VSYNC to mówi mi tylko jedno - chyba ktoś tu nie wie co to gaming bez zbędnych opóźnień typu input lag spowodowany własnie przez VSYNC

3. Masz BENQ i nie zauważyłeś, że mimo wyłączenia VSYNC, tearingu nie ma ani śladu w grach ?

 

 

Efekt psychologiczny działa ale chyba u Ciebie bo różnica jest tylko jej nie chcesz zauważyć. Tu leży problem :)

Nie znam Cię, może w gierkach jesteś totalnym casualem i nie przywiązujesz uwagi do płynności i warunków? 


Użytkownik MarTum edytował ten post 16 lutego 2014 - 12:07

Sygnaturka.png


#28 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 12:10

Uczyniłeś taką mantrę z tych gier, że w każdym temacie za jedyny argument powtarzasz GRY. Nie zwracasz uwagi na logikę, parametry, bezsensowność tego porównania. Tylko ktoś coś powiedział że gdzieś w... grach. FS2333 też ma naklejkę na pudełku, że używa go tam jakiś zespół graczy i co mam iść w dym za tym, że komuś posypali hajs żeby się pod czymś podpisał?

 

Nie masz nawet pojęcia czym jest tearing, bo leży on po stronie GPU i jeśli w grze to zjawisko występuje, to monitor nic nie pomoże.

 

Z Twoją drogą rozumowania... można robić testy porównawcze GT 610 z R9 290 i na ich podstawie wyciągać wniosek że AMD robi lepsze GPU :)

 

PS: Efekt "szybszego" poruszania się kursora na tym BenQ to kwestia tego, że matryce VA mają potwornie niską reponsywność. Nic więcej ;]


Użytkownik gtxxor edytował ten post 16 lutego 2014 - 12:16

KRUL FORUMKA 


#29 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 12:16

Co ja poradzę, ze prawie każdy temat to komp do gier?

 

Co do tearingu to pozwól, że jednak wiem doskonale co to jest i jak on przeszkadza w grach. I widzę ,ze teraz go nie mam na monitorze 120 Hz.

Wiem jakie opóźnienia wprowadza vsync dlatego gram bez niego bo wyczuwam takie rzeczy kiedy coś wpływa na zachowanie płynności.   

 

 

Ja to wybadałem na własnej skórze.


Sygnaturka.png


#30 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 12:20

Tearing nie ma nic wspólnego z monitorem, to bardziej "artefakt" leżący po stronie GPU. Jak GPU daje błędne klatki na wyjście to monitor ich nie zmieni... bo jest jedynie urządzeniem wyjściowym...Jak masz kiepskiej jakości mp3 to zestaw audio od Bose nie zagra jej lepiej, a jedynie wytłuści słabości nagrania.


KRUL FORUMKA 


#31 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 12:33

 

 

PS: Efekt "szybszego" poruszania się kursora na tym BenQ to kwestia tego, że matryce VA mają potwornie niską reponsywność. Nic więcej ;]

 

 

Na tym samym BENQ ustawiałem 60 Hz i 120 Hz. Różnica jest kolosalna. Na 60 Hz kursor się tnie w porównaniu ze 120 Hz. 

Testowałem to od samego początku żeby wyeliminować patrzenie na 120 Hz przez pryzmat starego wolnego VA. 

 

Nie wiem o co Ci chodzi i nie wiem poco się spierasz skoro masz niby owy monitor.  Jeżeli masz to go odpal na 60 Hz , potem na 120 Hz. Jak nie czujesz różnicy to serio do lekarza.

Różnica jest taka jak opisałem na górze tematu, więc nie będę się rozpisywał.   

 

Obojętnie kto odczuje różnice miedzy 60 Hz w 120 Hz na tym samym jednym monitorze. Stawiam na to całego kompa.  To jest poprsotu zbyt duża różnica, żeby jej nie wyczuć.  Nie ma tu żadnego efektu psychologicznego itp.

Faktycznie monitor 120 Hz oferuje zupełnie inne warunki. Jak podziałasz na 120 Hz to potem przechodząc na 60 Hz dopiero widać jak bardzo brakuje tej płynności.  

 

Nie wiem jak to robisz, ze według Ciebie nie ma różnicy ale potestuj sobie na nowo testy bo błędnie to wszytko postrzegasz.  


Sygnaturka.png


#32 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 12:40

Czy ja mówię że nie widzę różnicy? Ależ widzę... słabe odwzorowanie barw, przeciętne kąty widzenia i małą głębię czerni (chociażby w porównaniu z AMVA TV). I bardziej do lekarza wysyłam tych, co upierają się że nie widzą. Rozumiem, że można coś kupić i być z tego zadowolonym ale nie rozumiem czemu trzeba wmawiać swoje pobudki wszystkim dookoła.

 

Każda profesjonalna recenzja (nie wypociny kogoś kto kupił i się jara) mówi o w.w. problemach np http://pcmonitors.in...ws/benq-xl2411t ... Z tego też powodu uważam, że ten monitor nie jest warty więcej niż 700-800zł, a jego cena to wybryk marketingu i ślepej wiary w cyferki.


KRUL FORUMKA 


#33 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 12:48

Teraz zszedłeś na inny temat.  

 

Pisałeś o braku róznicy 60 Hz vs 120 Hz.

Teraz kolory.  Tu chyba tłumaczyć nic nie trzeba. To monitor nastawiony na gaming, a nie jakość obrazu.  Matryca TN i tyle w temacie. 


Sygnaturka.png


#34 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 12:58

Dalej nie wyjaśniłeś w jaki magiczny sposób monitor potrafi zapobiec tearingowi, co z ghostingiem na VA (którego brak zrobił tutaj największą różnicę) i jakim cudem V-Sync robi Ci input laga :D Oczywiście zakładamy tutaj rzeczywiste użytkowanie przy dobrym responsywnym monitorze, a nie tandetny monitor i/lub błąd w kodzie gry.

 

Za to upierasz się, że 120Hz daje ogromną różnicę... jednak podajesz iście absurdalne argumenty, które świadczą raczej o różnicach w innych parametrach matrycy. Nie wiedziałem też, że gaming to teraz byle jak byleby cyferki się zgadzały;p


Użytkownik gtxxor edytował ten post 16 lutego 2014 - 01:02

KRUL FORUMKA 


#35 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 01:09

Jak nie widzisz różnicy między 60 Hz a 120 Hz tylko uważasz to za efekt psychologiczny no to o czym my możemy rozmawiać? 

 

Nie zasłaniaj się teraz tearingiem , ghostingiem na VA albo vsyncem.

 

Mam u siebie tego BENQ i sobie go pykam na 60 Hz i na 120 Hz. Tylko ślepy by nie widział różnicy w płynności. Nie ma tu udziału wolnej matrycy, ghostingu i innych rzeczy. Ten sam monitor puszczony na 60Hz  i 120 Hz daje zupełnie różne efekty. 

 

Jeżeli nie wiesz, że VSYNC wprowadza opóźnienia w grze to porozmawiaj z gamerami i Ci wytłumaczą. 

Nie wiesz, że tearing już nie występuje w  tak widocznej formie na 120 Hz to porozmawiaj z gamerami.

 

Ja to wiem z praktyki i po sobie bo jestem uczulony na takie rzeczy.  Gdybyś miał doświadczenie z zabawą z VSYNCEM to byś wiedział ,ze nawet na 60 Hz celowanie jest często bardziej utrudnione niż bez VSYNC.

Mysz często traci precyzję z vsync on.  

 

 

Absurdalne argumenty podajesz ty kolego bo ja z praktyki wiem o czym mówię, a nie z teorii ze vsync nie działa tak, a tearing nie działa tak. 

Ja podaje czyste wrażenia z testowania, które nie są zmieszane teoretyczną papką. 

 

 

Inna liga, nie mamy o czym rozmawiać :)


Sygnaturka.png


#36 Rebeliant32

Rebeliant32

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 241 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 02:15

Muszę tu dorzucić swoje 3 grosze,choć nie ma tu wiele do powiedzenia.Jeśli ktoś nie widzi różnicy pomiędzy 60Hz a 120Hz,to od razu przekreśla takiego dyskutanta z dalszej polemiki z nim.Cytując klasyka: "Nikt nas nie przekona,że czarne jest czarne,a białe jest białe".W tej kwestii naprawdę nie ma o czym mówić.

 Co się zaś tyczy tearingu to prawdą jest,że podczas korzystania z monitora 120Hz, zjawisko to występuje w 90% rzadziej.Tak jest przynajmniej u mnie,gdyż testowałem to na obydwu częstotliwościach,czyli 60Hz i 120Hz.To niepodważalna prawda.Dlaczego tak się dzieje? Tego nie wiem,ale widać to gołym okiem.Ja również jestem bardzo wymagający,jeżeli chodzi o jakość obrazu w grach.Nawet chyba bardziej niż MarTum ;) .Na obydwu częstotliwościach grałem na tym samym sprzęcie,więc odwołanie się tu do tego, że tearing zależy wyłącznie od karty graficznej,jest najzwyczaniej nietrafione.Na starym monitorze grałem przez cały czas z włączonym v-sync,bo nie mogłem znieść właśnie tearingu.Teraz mam v-sync wyłączone,ponieważ to nieprzyjemne rozszczepianie się obrazu zostało w ogromnym stopniu wyeliminowane.Jeszcze raz powtórzę,że nie wiem dlaczego tak się dzieje,ale to niepodważalny fakt.

 Następną sprawą jest płynność,kursora,przewijania chociażby stron internetowych itp,która jest o wiele lepsza na monitorze 120Hz.Jeżeli chodzi o kolory,to prawda że nie są one najlepszej jakości,ale to jedyna wada tego monitora(no i może jeszcze cena) Dodać tu także trzeba to,że potrzebna jest dość mocna karta graficzna i procesor,żeby odczuć wszystkie zalety korzystania z owego 120Hz monitora w grach.Posiadacze słabszych zestawów,mogą być podobnego zdania co gtxxor,a zdanie to jest mylne.

 Jeszcze poruszę ten "Efekt psychologiczny",który w tym temacie nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.To jakby powiedzieć komuś kto chwali sobie jazdę Mercedesem,po uprzedniej przejażdżce np Polonezem,że to w zasadzie to samo,tylko działa tutaj efekt psychologiczny,i nie ma prawie żadnej różnicy.

 Podsumowując więc.Kto posiada stosunkowo mocny komputer,który potrafi wygenerować od 80fps wzwyż w ulubionych grach,a nosi się z zamiarem kupna monitora gamingowego i ma na to spore fundusze to jak najbardziej polecam ten monitor.Posiadaczom zaś słabszych komputerów,radziłbym zakup 60Hz monitorów (a co za tym idzie dużo tańszych),bo i tak nie wykorzystaliby wszystkich możliwości jakie oferuje Benq o którym tutaj dyskutujemy.


Użytkownik Rebeliant32 edytował ten post 16 lutego 2014 - 02:16

MOBO Asus P8Z68 Deluxe Gen3, CPU I5 3570K 4,7Ghz , COOLER Raijintek Nemesis, RAM Crucial Ballistix Sport 1,5V 2x4GB 1600 Ghz, GPU Palit GTX 1060 JetStream, PSU Cooler Master G550M, SSD Crucial  M500 120Gb ,A-DATA   sp550 240gb, HDD WD Caviar Blue 1TB Ezex, CASE Własnej produkcji.


#37 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 02:24

@up... i pewno chcesz powiedzieć, że ten Twój HD 7950 to tzw. "mocny zestaw" :cyklop: I pewno te 40-50 FPS, które generuje w nowych grach to ilość, która pozwala poczuć różnicę między 60 a 120Hz? :E

 

Czyli rozumiem, że zbijasz ustawienia do medium i męczysz się z jakością obrazu (która i tak kuleje na TN), żeby tylko 120Hz miało jakikolwiek logiczny mianownik? Przecież to jest jakiś absurd...

 

@2up... rozumiem, że rozsądek Cię dawno opuścił bo Ty jesteś jeden nieomylny i wiesz co widzisz... gorzej że nie posiada to jakiejkolwiek technicznej podkładki i jest irracjonalne z punktu widzenia zasady działania pewnych sprzętów. Polecam się troszkę poduczyć, a potem głosić przewrotne teorie i wysyłać wszystkich "oponentów" do lekarzy.

 

Kończąc tą farsę powtórzę raz jeszcze... 290X jest wydajniejszy od GT 610, czy to oznacza że GPU AMD mają lepszą architekturę? Porównujcie sprzęt kategoriami cenowymi, a nie tym, co wam marketing mówi.


Użytkownik gtxxor edytował ten post 16 lutego 2014 - 02:26

KRUL FORUMKA 


#38 Rebeliant32

Rebeliant32

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 241 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 03:10

Hmm... No cóż gtxxor,już nie wiem co Ci powiedzieć.Na poczętek chyba to,że nie uważam że mam mocny zestaw,ale najgorszy nie jest.Z całym szacunkiem, ale chyba Kolego nie masz pojęcia o wydajności kart graficznych,skoro uważasz że mój zestaw pozwoli mi grać na 40-50fps.Nie wiem gdzie posiadłeś taką wiedzę,ale to raczej Ty się jeszcze musisz sporo douczyć.Od razu też zaznaczę,że nie jestem komputerowym wyjadaczem,i przystąpiłem do tego forum,żeby się wielu rzeczy nauczyć od Kolegów,którzy mają o niebo większą wiedzę niż moja np MarTum,Xardunek,Green Ivan Leven i jeszcze wielu innych,których tu nie wymienię ale jest ich jeszcze sporo.Tobie też to polecam,bo wybacz ale mówisz rzeczy niemające nic wspólnego z rzeczywistością.A że jeszcze w 100% nie mogę wykorzystać możliwości monotora 120Hz to tu pełna zgoda.Na moje oko wykorzystuję go w około 80%.Dlatego czekam na premierę Maxwelli,po której najprawdopodobniej kupię jakiś mocniejszy egzemplarz od mojego obecnego.Nie wiem, czemu się upierasz przy swoim bardzo mylnym przekonaniu.Nawet Black pisał,że różnica w jakości obrazu jest ogromna,jednak Ciebie to nie przekona.


MOBO Asus P8Z68 Deluxe Gen3, CPU I5 3570K 4,7Ghz , COOLER Raijintek Nemesis, RAM Crucial Ballistix Sport 1,5V 2x4GB 1600 Ghz, GPU Palit GTX 1060 JetStream, PSU Cooler Master G550M, SSD Crucial  M500 120Gb ,A-DATA   sp550 240gb, HDD WD Caviar Blue 1TB Ezex, CASE Własnej produkcji.


#39 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 03:30

1080p.png


KRUL FORUMKA 


#40 Rebeliant32

Rebeliant32

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 241 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 03:39

Więc tak.Grywam zawsze na ustawieniach wysokich plusj jakość siatki ultra w full hd,ale wyłączam msaa.Funkcja ta jest według mnie bez znaczenia,podczas wartkiej akcji na polach bitew.Gram w Bf3 oraz Bf4 głównie.Oto praktyczny benchmark z Bf4: 

2014-01-31 02:18:45 - bf4_x86
Frames: 133675 - Time: 1307086ms - Avg: 102.269 - Min: 58 - Max: 152 Serwer na 32 sloty,Mapa O pierwszym brzasku.Z Battlefielda 3 nie mam benchmarka,ale mam tam zawsze więcej fps niż w bf4.Wyżej napisałem,że aby się w pełni cieszyć z tego co oferuje 120Hz trzeba mieć od 80Fps wzwyż w "Ulubionych grach" Więc co Ci mogę więcej napisać...


MOBO Asus P8Z68 Deluxe Gen3, CPU I5 3570K 4,7Ghz , COOLER Raijintek Nemesis, RAM Crucial Ballistix Sport 1,5V 2x4GB 1600 Ghz, GPU Palit GTX 1060 JetStream, PSU Cooler Master G550M, SSD Crucial  M500 120Gb ,A-DATA   sp550 240gb, HDD WD Caviar Blue 1TB Ezex, CASE Własnej produkcji.


#41 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 03:46

Czy tylko ja widzę pewną niekonsekwencję? Najpierw skaczesz mi do gardła, że poruszyłem temat 40-50 FPS i punktujesz jak rzekomo bardzo się nie znam na czymkolwiek... Potem dostajesz tabelkę i nagle stwierdzasz, że jednak zbijasz ustawienia... a potem i tak mijasz się z prawdą.

 

bf4_gpu_high_1920.png

 

To jest High Preset - bez ustawionej ultra siatki i bez jakiejkolwiek techniki wygładzania krawędzi... Jakoś nie widzę tu średnio 102 klatek... Więc albo lecisz te ustawienia jeszcze niżej albo gdzieś jest tu jakiś myk :)

 

Aż specjalnie dla Ciebie wyjmę zaraz HD 7970GHz (7950 nie mam więc sorry, ale uznaj to za handicap) i walnę komplecik pomiarów z BF4 ;p

 

PS: BF4 w Single jest mniej wymagający niż w Multi, bo w MP gardłuje procek ;>


Użytkownik gtxxor edytował ten post 16 lutego 2014 - 03:47

KRUL FORUMKA 


#42 Rebeliant32

Rebeliant32

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 241 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 03:53

Jeśli zarzucasz mi kłamstwo to nie mamy o czym rozmawiać.Nigdzie też nie pisałem że gram na full ustawieniach.Rozmawiamy tu o monitorze 120Hz i chcemy wyciągnąć na światło dzienne jego zalety i wady.Zawsze pisałeś do rzeczy w Twoich postach i dlatego nie wiem skąd tak mylne przekonanie do monitora, o którym dyskusja.Ten test z bf4 był z multi,i jak pewnie wiesz tam sytuacja jest zmienna.Czasami średnia może wyjść oczywiście niższa.Ale wracając do mojego głównego zarzutu teraz do Ciebie,a mianowicie tego że zarzucasz mi jakieś manipulacje,to wybacz ale dalsza dyskusja byłaby już dziecinna.

 

EDIT: Jeszcze jedno muszę tu dodać,co może się przydać wszystkim uczestnikom tego forum.Patrzmy Panowie z ogromnym dystansem na wszystkie wykresy,określające ilość Fps w grach.Wielokrotnie się przekonałem,że bardzo odbiegają od rzeczywistości.Przykładem jest wykres powyżej,gdzie Radeon 7950 jest tylko o 4fps mniej wydajny od GTX770 ;) Takich przykładów jest w internecie o wiele więcej,więc przestrzegam ostrożnie Koledzy ostrożnie...


Użytkownik Rebeliant32 edytował ten post 16 lutego 2014 - 04:09

MOBO Asus P8Z68 Deluxe Gen3, CPU I5 3570K 4,7Ghz , COOLER Raijintek Nemesis, RAM Crucial Ballistix Sport 1,5V 2x4GB 1600 Ghz, GPU Palit GTX 1060 JetStream, PSU Cooler Master G550M, SSD Crucial  M500 120Gb ,A-DATA   sp550 240gb, HDD WD Caviar Blue 1TB Ezex, CASE Własnej produkcji.


#43 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 04:08

Wybacz ale w testach wortalowych, gdzie robi się 5 pomiarów - odrzuca 2 skrajne i wyciąga średnią z 3 pozostałych to szansa na losowość jest bardzo nikła... Dużo mniejsza niż pojedynczy pomiar wykonany gdzieś tam... Prawda jest taka, że żeby odczuć rzekome profity płynące ze 120 Hz, to przy swoim zestawie zbijasz ustawienia do low/med... oczywiściezakładając, że nie zbijasz rozdzielczości do jakiś 720p, ale wtedy to już byłoby absurdalne...

 

Dlatego nawet jeśli monitor 120Hz przynosi jakieś profity... to przynosi je tylko wtedy, gdy karta wyrzuca realnie tą setkę FPS. Jeśli jednak twierdzisz, że czujesz różnicę przy rezultacie 42-55 (za powyższym wykresem) to padłeś ofiarą placebo ;p Tudzież nie miałeś dobrego monitora 60Hz i po przesiadce wydaje Ci się, że efekt zawdzięczasz 120Hz, a nie zwyczajnie lepszemu monitorowi niż poprzednio.


KRUL FORUMKA 


#44 Rebeliant32

Rebeliant32

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 241 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 04:14

Przecież Ci napisałem dokładnie w jakiej gram rozdzielczości,z jakimi ustawieniami i w jakie gry... 

Co do wykresów,które podrzuciłeś (za ich wiarygodność nie mam do Ciebie oczywiście żadnych zastrzeżeń,bo nie Ty je stworzyłeś), są niestety niewiele warte.Mogą nam dać one jakiś tam obraz wydajności,ale z ogromnym marginesem błędu.Z praktyki widzę,że baaaaaardzo mijają się z prawdą.


MOBO Asus P8Z68 Deluxe Gen3, CPU I5 3570K 4,7Ghz , COOLER Raijintek Nemesis, RAM Crucial Ballistix Sport 1,5V 2x4GB 1600 Ghz, GPU Palit GTX 1060 JetStream, PSU Cooler Master G550M, SSD Crucial  M500 120Gb ,A-DATA   sp550 240gb, HDD WD Caviar Blue 1TB Ezex, CASE Własnej produkcji.


#45 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 04:17


 

EDIT: Jeszcze jedno muszę tu dodać,co może się przydać wszystkim uczestnikom tego forum.Patrzmy Panowie z ogromnym dystansem na wszystkie wykresy,określające ilość Fps w grach.Wielokrotnie się przekonałem,że bardzo odbiegają od rzeczywistości.Przykładem jest wykres powyżej,gdzie Radeon 7950 jest tylko o 4fps mniej wydajny od GTX770 ;) Takich przykładów jest w internecie o wiele więcej,więc przestrzegam ostrożnie Koledzy ostrożnie...

Margines błędu to Twoim zdaniem 2-krotna różnica w liczbie klatek? Co do 4 FPS pomiędzy HD 7950 a GTX 770 w BF4 to prawda... bo ta gra zwyczajnie gorzej chodzi na GeForce'ach... Dodatkowo łapie na nich potworne dropy (a o SLI to już nie mówię).

 

bf4.png


KRUL FORUMKA 


#46 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 04:21

Nie wiem Gtxxor czemu tak się uparłeś, nie masz chłopie kompletnie racji. Narobiłeś burdelu w temacie swoimi postami.  

 

 

Dlaczego się kłócisz skoro wszytko co napisałeś mija się z rzeczywistością ?

 

- TEARING : gdybyś miał monitor 120 Hz to byś zauważył, że tearing praktycznie nie występuje na 120 Hz

- VSYNC: gdybyś znał się na ocenianiu VSYNC to byś wiedział ,ze wprowadza input lag i po to kupujesz 120 Hz,  żeby mieć jak najbardziej wydajny monitor. VSYNC tylko dodaje laga i jest bez sensu przy monitorze 120 Hz. 

- EFEKT psychologiczny: piszesz o placego i jakimś efekcie psychologicznym, a prawda jest taka, że każdy odczuwa wielką zmianę 60 Hz vs 120 Hz tylko Ty jakoś nie możesz i tłumaczysz, ze cały internet sobie coś ubzdurał. 

 

Dodatkowo zarzucasz mi, że moje wrażenia są spowodowane tym, że wcześniej miałem wolny monitor VA. Na tym samym XL2411T tryb 60 Hz i 120 Hz dzieli wielka różnica. Nie ma więc ghostingu po starym VA. Ten sam BENQ XL2411T pokazuję różnice płynności jaka dzieli 60Hz  vs 120Hz

 

 

Teraz się tu bronisz wykresami FPS. Co to tylko ustawienia ultra są ?  Gram na medium i mam po 100 - 200 FPS.

 

 

 

Naprawdę nie wiem o co Ci chłopie chodzi, ale daj sobie spokój bo prawisz herezje i na co to komu?  Uparłeś się, burdel robisz, tym bardziej nie wiesz o czym piszesz bo wszytko co opisujesz nie zgadza się z prawdą.


Sygnaturka.png


#47 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4 864 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 04:27

Widzę że dyskusja na poziomie jest ci rzeczą obcą, bo jedyne co robisz to personalny atak w każdej wypowiedzi, która nie pochlebia twojemu zdaniu... Nie jest to pierwszy temat, gdzie prezentujesz takie zachowanie. Więc idź pan sobie pograj na odstres i pociesz się tą swoją TN'ką :cyklop:

 

Wykresy były dla twojego kolegi, który pisał bajki o ponad 100 fps na HD 7950 przy High preset w BF4...


Użytkownik gtxxor edytował ten post 16 lutego 2014 - 04:28

KRUL FORUMKA 


#48 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 04:40

Przepraszam ale dla mnie to ty troll jesteś. 

Poco pisać i bronić na siłę swoich dziwnych teorii jak sie styczności ze 120 Hz nie miało ?

 

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale kilkukrotnie potwierdziłeś, że 120 Hz jest Ci obce. Może nie przyszło CI do głowy po przełączać tam gdzie trzeba na 120 Hz i śmigałeś na 60 Hz :D

Sorry ale jak ktoś pisze, że nie ma różnicy, żeby włączyć vsync albo ,ze jest tearing = nie widział na oczy 120 Hz w akcji.  Piszesz, że masz BENQ XL2410T 120 Hz.  Możesz i masz ale czy go odpaliłeś ? 

 

Z każdego Twojego postu widać, że nie działałeś na 120 Hz albo zwyczajnie nie nadajesz się do testowania tego typu rzeczy co potwierdza brak ogarniania vsynca i input laga, a także występowania tearingu.  Albo na serio nie pomyślałeś, żeby przełączyć stare odświeżanie na 120 Hz i Ci powychodziły "efekty psychologiczne" i tearingi. 

 

 

Bez spiny człowieku, nie masz racji i nie mam pojęcia skąd takie wnioski wyciągnąłeś ale nie masz racji. 


Sygnaturka.png


#49 Rebeliant32

Rebeliant32

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 241 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 04:50

Bez urazy gtxxor,ale to chamstwo z Twojej strony co piszesz. Jakie bajki? To był wynik,akurat z rundy którą zrobiłem przypadkowo.Nie zaprzeczam,że w następnej średnia mogłaby być niższa.Ty podpierasz sie tylko jednak jakimiś wykresami,sprzedajnych portali...Tak, SPRZEDAJNYCH!!!! Dobrze widzicie.No bo dajcie spokój jak widzę,że GTX770,biedna słabiutka karta ma problem z uzyskaniem 60fps w BF4? LOL Proponuję posprawdzać ilość fps na różnych zestawach u rodziny,znajomych,kolegów i gdziekolwiek zanim zaczniesz pisać herezje,oraz podpierać się tymi bzdurnymi,kłamliwymi wykresami niby komputerowych portali.

 

EDIT: Dostanę może warna,albo bana na jakiś czas za moją emocjonalną wypowiedź,trudno.Było warto,bo prawdy zawsze trzeba bronić.


Użytkownik Rebeliant32 edytował ten post 16 lutego 2014 - 04:55

MOBO Asus P8Z68 Deluxe Gen3, CPU I5 3570K 4,7Ghz , COOLER Raijintek Nemesis, RAM Crucial Ballistix Sport 1,5V 2x4GB 1600 Ghz, GPU Palit GTX 1060 JetStream, PSU Cooler Master G550M, SSD Crucial  M500 120Gb ,A-DATA   sp550 240gb, HDD WD Caviar Blue 1TB Ezex, CASE Własnej produkcji.


#50 SMX

SMX

    Aktywny

  • Użytkownik
  • 2 748 postów

Napisano 16 lutego 2014 - 06:23

Drodzy forumowicze,bardzo was proszę w tym miejscu o zaprzestanie dalszej dyskusji, ze względu chociażby na to jak daleko zagolopowaliśmy się w tej wydawałoby się zupełnie nieagresywnej (i dodam) popartej co najważniejsze subiektywnymi odczuciami dyskusji.Zachowajmy pewien umiar,niech każda ze stron zrozumie że w tej sprawie nie sposób dojść do konsensusu, ile ludzi tyle przeróżnych opinii, mimo wszystko uszanujmy wzajemnie swoją wiedzę oraz całokształt pożytecznych wypowiedzi,nie skacząc sobie wzajemnie do gardeł.I obrzucanie kogokolwiek epitetami nie jest w porządku.Proszę z dystansem i nie róbmy tu niepotrzebnego zamieszania.Pozdrawiam serdecznie.Peace.;o

 

ło zapomniałem dodać:może partyjkę w Battlefielda rozegramy na załagodzenie sporu.??


Użytkownik _Dumbledore edytował ten post 16 lutego 2014 - 06:26





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL