Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Dell Optiplex 755 włącza się samoczynnie na kilka sekund.


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 piom20

piom20

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 07 września 2012 - 08:50

Witam!
W czerwcu kupiłem używanego Della optiplex 755 z procem c2d 2,33 i 2gb ram. Gdy go podłączyłem do prądu, włączył się sam i nie wyłączał lecz na ekranie nic nie było. Gdy jednak wyciągnąłem dokupioną u sprzedawca 1 gigową kość ram komputer ruszył. Dostałem zwrot pieniędzy za kość i jest ok. Lecz zauważyłem że komputer gdy jest wyłączony włącza się co jakiś czas na kilka sekund po czym wyłącza. Oczywiście da się go normalnie włączyć. Gdy podpinam go do prądu załącza się automatycznie na kilka chwil ale to jest normalne u delli (mam też gx 260). Jednak ten gx nie uruchamia się potem sam a optiplex 755 tak. Nie przeszkadza to zbytnio gdyż jest bardzo cichy lecz czasami potrafi to zirytować człowieka. Dołożyłem tam tez kartę geforce 430 1gb i działo się to samo z uruchamianiem samoczynnym.. Lecz czasami dzieje się tak że po wyłączeniu komputer sam się włącza ale nie gaśnie, wszystkie wiatraki chodzą na full i komp nie gaśnie. Wtedy muszę go odłączyć wyciągnąć kartę znów go podłączyć, i znów odłączyć od prądu, włożyć kartę i wtedy rusza. Czy wie ktoś coś na temat tego włączania się samoczynnie co jakiś czas i o tym drugim problemie? Dodam że ta samoczynne uruchomienia nie wynikają z skakania napięć gdyż drugi dell nie włącza się sam

#2 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 07 września 2012 - 11:39

Trochę się pogubiłem, ale może się przegrzewa?

#3 piom20

piom20

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 08 września 2012 - 11:56

Nie przegrzewa się napewno gdyż procesor ma w stresie 35 stopni. A cały problem polega na tym że komputer kiedy jest podłączony do prądy to samo czynnie co jakiś czas włącza się na kilka sekund. Mogę go włączyć i wtedy działa normalnie. Czasami jednak po wyłączeniu komputera po jego użytkowaniu, komputer uruchamia się sam wiatraki kręcą się na full i nie gaśnie, a gdy go gaszę przyciskiem za kilka sekund znów się uruchamia. I wtedy muszę wyjąć i włożyć kartę.

#4 MacFly

MacFly

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 08 września 2012 - 12:54

W stresie 35 stopni? Chyba w idlu.

PC:
CPU: Intel Core 2 Duo E7200 2.53GHz | GPU: NVIDIA GeForce 9600GT 512MB | MoBo: Gigabyte GA-EP35-DS3L | RAM: 3x 1GB DDR2 800MHz |
PSU: Modecom FEEL III 500W | HDD: Seagate Barracuda 7200.12 500GB | OS: Windows 8.1 Pro

Laptop: Lenovo B590
CPU: Intel Core i3 3100M 2.4GHz | GPU: Intel HD Graphics 4000 | RAM: 4GB DDR3 1600MHz | HDD: 500GB | OS: Windows 8.1 Pro

Nagłośnienie:
Amplituner: Technics SA-EX100 | Korektor: Technics SH-GE90 | Kolumny: 2x Tonsil Altus 200W


#5 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 08 września 2012 - 05:14

To jest komp biurowy może mieć za słaby zasilacz.Wyjmij grafikę i wł. i sprawdź jak działa.

#6 piom20

piom20

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 08 września 2012 - 10:47

W idle jest 18-21 stopni więc chłodzenie jest rewelacyjne. Chodzi tu o procesor(chłodzenie jest dellowskie czyli spory radiator i jeden wentylator 140 mm).Natomiast karta ma w idle 37 a w stresie 65 więc tragicznie nie jest. A co do zasilacza to dell 305 wat z linią dwoma liniami +12v po 18 amperów wieć nie jest tragicznie. Bez karty komputer też się sam uruchamia co jakiś czas na kilka sekund.

#7 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 08 września 2012 - 11:03

Obejrzyj dobrze kable włącznika i sam włącznik może jakieś zwarcie się robi dlatego się włącza samoczynnie.Może coś być też nie tak z pinami włącznika na płycie głównej obejrzyj je też dobrze.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#8 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 09 września 2012 - 01:18

A może to zworka CMOS? Przełóż ją jeżeli wiesz gdzie ona się znajduję.

#9 foh23

foh23

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 280 postów

Napisano 09 września 2012 - 09:33

A nie masz ustawionego włączania na ruch myszą lub w zależności od LAN? Ewentualnie coś z zasiłką nie teges.

Tak czy inaczej Dell sam w sobie złego zasilacza mieć nie będzie. W końcu to muły do roboty i to ma działać. Po prostu akurat mógł trafić się walnięty egzemplarz. Ewentualnie ktoś grzebał i nagrzebał ;)

#10 piom20

piom20

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 09 września 2012 - 05:01

Jeżeli chodziło by o włącznik to komputer by się włączał ale nie wyłączał po kilku sekundach, a on sie uruchamia tylko na kilka sekund. Ale jeżeli sam go włącze to uruchamia się poprawnie.

#11 foh23

foh23

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 280 postów

Napisano 09 września 2012 - 09:44

To wygląda tak jakby miał odcinany "prunt" i potem nagle dostawał napięcie z powrotem. Może coś gniazdo od zasiłki jest spitolone. Chociaż wówczas powinien zaliczać restarty także przy normalnym użytkowaniu a nie tylko samoczynne włączania się i wyłączania.

Tak czy inaczej możliwe że zasilacz nie teges i płyta głupieje, no chyba że mobo coś trzepnięte. Problem w tym że to dell więc nie wiem czy test z innym zasilaczem niż dellowskim jest możliwy. Pomijając rozmiary może być inny sygnał power ok, nie wiem także jak wtyki czy nie będą jakieś inne niż normalnie w standardzie idą. Tak czy inaczej najpierw zobaczyłbym/spróbował z innym zasilaczem.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL