Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

[Prezentacja] Scythe Grand Kama Cross 2


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 SaimON

SaimON

    Lubię małe komputery.

  • Użytkownik
  • 549 postów

Napisano 24 grudnia 2013 - 09:58

Scythe Grand Kama Cross 2 SCKC-3000




Witajcie! Dziś Wigilia, czyli szczególny dla nas wszystkich czas. Spotykamy się z rodziną, śpiewamy kolędy albo... Albo rozpakowywujemy chłodzenia, które właśnie dostaliśmy pod choinkę! Ja miałem okazję rozpakować naprawdę ciekawe chłodzenie, jakim jest Scythe Grand Kama Cross 2, kompatybilny z podstawkami AMD oraz INTEL.
Postanowiłem więc zrobić prezentację tego "ustrojstwa", które zajmuje mi pół obudowy. Nie będzie to zwykły kawałek tekstu, ze specjalistycznymi danymi a prawdziwy test zwykłego, domowego użytkownika, który wykorzystuje takie oto chłodzenie choćby do gier. Zapraszam!

STRONA PRODUCENTA

1. Zestaw jaki zamówiłem:

- Scythe Grand Kama Cross 2 SCKC-3000 ok.190zł
- Pasta Arctic Silver V ok.30zł
- Kontakt IPA 60ml ok.6zł

Na chwilę obecną, całość w sklepie internetowym cooling.pl kosztuje ok 225zł.

2. Opakowanie i akcesoria:

Na samy pudełku znajdziemy informacje o rozmiarach wentylatora, o przepływie powietrza oraz listę podstawek pod procesor z jakimi jest kompatybilne. Całość była dobrze zapakowana, bez luzów i wszystko dotarło bezpiecznie.

Dołączona grafika

Tutaj widok po rozpakowaniu. Szczerze mówiąc mnie ono przypomina silnik V8. Jest naprawdę ciekawe i według mnie bardzo ładne.

Dołączona grafika

Dołączona grafika
Akcesoria montażowe w tym bardzo przydatny klucz do wkręcania śrub stabilizujących całą konstrukcję.

Dołączona grafika

Instrukcja obsługi przejrzysta, nie miałem żadnych problemów. Wszystko jasno i klarownie wyjaśnione.

Dołączona grafika

3. Montaż:

Bez większych problemów zamontowałem uchwyty na backplate oraz przykręciłem wszystkie śruby.

Dołączona grafika
Po wcześniejszym wyczyszczeniu procesora alkoholem izopropylowym nałożyłem pastę Arctic Silver V.

Po zamontowaniu konstrukcja robi naprawdę dobre wrażenie, całość przyciąga uwagę i tak jak wspominałem wcześniej - stylistyka silnika V8 jest tutaj strzałem w dziesiątkę.

Dołączona grafika
A tak całość prezentuje się w obudowie:

Dołączona grafika

4. Wydajność:

Testy jakie wykonałem to na początek "spoczynek". Temperatury wahały się od 29 do 33 stopni co jest naprawdę dobrym wynikiem. Sam byłem zaskoczony ale pasta Silver V w połączeniu z tym chłodzeniem robi naprawdę kawał dobrej roboty. Całość oczywiście nie pracowała na najwyższych obrotach (cpufan podawał błędne informacje, prędkość wentylatora wynosiła 1000obr/min), była naprawdę cicha i nie dawała się we znaki. Dodam tylko, że procesor jest podkręcony na 4GHz co jest dobrym wynikiem, jeśli chodzi o temperatury.
Dołączona grafika

Drugi test odbył się w grze, czyli to na co wszyscy czekaliście.

Far Cry 3

Detale: Wysokie/Ultra

Roździelczość: FullHD

Czas gry: 1h

Chłodzenie nawet nie drgnęło, wentylator został na 1000obr/min. Oto wyniki:

Dołączona grafika

Tak, dobrze widzicie. Temperatura wyniosła 41 stopni w zamkniętej obudowie z jednym wiatrakiem. Według programu AMD OverDrive temperatura wyniosła 43 stopnie więc wynik jest naprawdę zadowalający, bynajmniej jak dla mnie.

5. Podsumowanie:

Uważam, że Scythe Grand Kama Cross 2 to naprawdę dobra konstrukcja. Doskonale radzi sobie z temperaturami na procesorze a w połączeniu z naprawdę dobrą kulturą pracy jest to produkt, godny polecenia. Jednak cena tego zestawu, może trochę odstraszać. 190zł według niektórych może wydawać się dużą sumą i tak rzeczywiście jest. W tym przedziale cenowym znajdziemy sprawdzone chłodzenia takie jak:

- Prolimatech B81
- Thermalright Macho 120

Niemniej jednak Scythe Grand Kama Cross 2 jest godne polecenia dla graczy i osób, które chcą podkręcić swój procesor.

Plusy:

- Wysoka wydajność
- Ciekawy design
- Wysoka kultura pracy
- Chłodzi RAM i sekcję zasilania procesora

Minusy:

- Cena
- Rozmiary

KONIEC



#2 rotek824

rotek824

    Porwóciłem

  • Użytkownik
  • 898 postów

Napisano 24 grudnia 2013 - 10:04

Fajne chłodzonko i jeszcze lepsze temperaturki :D
Cholernie nie podobają mi się twoje niskie temperatury na chłodzeniu: 52stopni w wysiłku, kiedy na mojej karcie przy BF3 na low-med osiągam jakieś 70-80, a nawet 90 stopni zależnie od obrotów (70 stopni odpowiada 65% obrotów wentyla) :(

i5 3570k, HD7950, 16GB RAM, 1TB Ezex i inne bajery
Mój kanał na YouTube :D


#3 SaimON

SaimON

    Lubię małe komputery.

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 549 postów

Napisano 24 grudnia 2013 - 10:07

Na mojej karcie WindForce robi swoje, Gigabyte bardzo dobrze to rozwiązał :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL