Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Napęd nie czyta wszystkich płyt.


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Myszor

Myszor

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 124 postów

Napisano 18 grudnia 2013 - 01:32

Witam
Mam pewien dość dokuczliwy problem z laptopem. Otóż napęd nie czyta żadnych oryginalnych płyta ( mowa o płytach od gier oraz nie czyta płyta z wesela czyli DVD Wideo i zdjęć z wesela, albo jak wczyta płytę ze zdjęciami to zdjęcie kopiuje się niepowodzeniem). Co dziwne napęd bez problemu instaluje gry z kopii zapasowych. Ściągłem z neta grę i wypaliłem ją na płycie na moim starym kompie dodam że grę którą ściągłem i wypaliłem mam jej oryginał. Więc jak widzicie to jest dość dokuczliwy problem.
Napęd to TSSTcorp cddvdw TS-L663C a laptop to Samsung. Jak będzie potrzeba to podam dokładny model laptopa.

#2 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 18 grudnia 2013 - 02:38

Wejdź na stronę Samsunga, znajdź model, przejdź do działu sterowniki / pobieranie i pobierz sterowniki do CD/DVD.Jak nie pomoże to będziemy kombinować ( może jest jakiś nowszy firmware dostępny ).Laptop nowy czy już masz go jakiś czas? (ile?)

#3 Myszor

Myszor

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 124 postów

Napisano 18 grudnia 2013 - 03:57

Znalazłem laptop na stronie Samsunga ale nie mogę znaleść sterowników napędu ( chyba że jestem ślepy :D )
Tutaj jest link do ,,pobieralni'' sterowników tego laptopa. Laptop ma już 2 lata i 3 miesiące a co za tym idzie nagrywarka.
http://www.samsung.c...T01PL-downloads

#4 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 18 grudnia 2013 - 07:57

No faktycznie nie ma.Pewnie gwarancji nie ma jak to rapował Tomiko "Jak popsuty laptop dwa dni po upływie okresu gwarancji" ;) Możliwe że będzie trzeba wymienić, ale jeszcze nie przesądzajmy.
Spróbuj jeszcze tak.

Menedżer urządzeń -> Stacje dysków CD-ROM /DVD -> PPM i Aktualizuj oprogramowanie i wyszukaj online ( pierwsza opcja od góry ).

Nagrywa płyty? Możliwe że jak to nie pomoże to jednak będzie trzeba ją wymienić.Jak pasowałby Ci napęd od HP ( czarny, sprawny ) to mógłbym Ci odsprzedać.

Dla ogólnej pewności przeskanuj komputer TYM w opcji "Pełne skanowanie" i potem możesz dać screen po zakończeniu skanowania.

#5 Myszor

Myszor

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 124 postów

Napisano 19 grudnia 2013 - 10:55

Poszukałem sterowników tak jak radziłeś i nic nowego nie znalazło ( pisze, że mam najnowszą wersję ).
Co do gwarancji to zabezpieczyłem się na przyszłość i przy zakupie dokupiłem jeszcze 2 lata gwarancji więc ona jeszcze jest aktualna.
A płyta główna to :
Dołączona grafika

#6 Controll

Controll

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 29 grudnia 2013 - 10:43

Wóda albo spiryt, patyczek higieniczny i jedziesz po oczku lasera.
Tylko dopilnuj żeby na owym oczku nie został żaden włosek.

Chyba że już wysłałeś na gwarancje :P Ogólnie te laptopowe napędy mają straszne kaprysy.

#7 PurpleApple

PurpleApple

    Wszystko po troszeczku ;)

  • Użytkownik
  • 429 postów

Napisano 29 grudnia 2013 - 10:57

Spróbuj tak jak piszę Controll :)

#8 Myszor

Myszor

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 124 postów

Napisano 31 grudnia 2013 - 07:39

Laptop 3 lub 4 stycznia leci na gwarancje

Wysyłane z mojego X8 za pomocą Tapatalk 2

image-4373.jpg




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL