Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Dział Gry - propozycja zmian


19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kal-el

Kal-el

    Dużo pisze

  • Moderator
  • 511 postów

Napisano 16 grudnia 2013 - 06:51

Witam,
Mam kilka propozycji, które myślę, że w znaczący sposób przyczyniły by się do utrzymania porządku, bo czasami się odechciewa zaglądać jak się widzi taki, za przeproszeniem, syf.

1. Ostatnio tworzonych jest bardzo dużo tematów, głównie dotyczących Battlefield'a (3 i 4). Wysyłałam sporo raportów żeby przenosić nowo tworzone tematy do jednego, który został utworzony jednak bezskutecznie. Moja propozycja jest taka - jedna gra = jeden temat. Bardzo fajnie to funkcjonuje w przypadku Euro Truck Simulator 2 i trzyma się dzięki temu porządek.

2. Zauważyłem też, że podobna sytuacja jest z tematami typu "ile będę miał fps w... na sprzęcie x". Wiadomo, że tego nie da się określić i dla mnie tego typu tematy są bez sensu, jednak sporo osób je zakłada i myślę, że można by też utworzyć jeden wątek np. "Czy pójdzie mi gra na tym sprzęcie?" i również ograniczyłoby się tworzenie wątków na ten temat.

3. Jeśli pierwszy punkt zostałby zaakceptowany, to warto pomyśleć o czymś w rodzaju FAQ w pierwszym poście danego tematu. Zrobić zbiór najczęściej zadawanych pytań, dać linki do najnowszych łatek do gry, wymagania, mody itp.

Co myślicie o moich propozycjach?
Z racji tego, że na Forum przybywa moderatorów, to byłoby to łatwiej wyegzekwować, a porządek znacznie by się poprawił i myślę, że wszystkim przyjemniej spędzałoby się tu czas.

#2 MarcinM90

MarcinM90

    Umiem komputer

  • Użytkownik
  • 3 497 postów

Napisano 16 grudnia 2013 - 07:25

Jeszcze w pierwszym poście w wątku o danej grze można dać swoje "wyniki", czyli ilość fps na naszym sprzęcie.

Wysłane z mojego MT27i przy użyciu Tapatalka
i5 4690K 4.2GHz / NH-D14 / Asus Strix GTX970 4GB / RAM 8GB / HDD 1TB / SSD 128GB / RM 650W / W10 Pro
HyperX CloudII / Sinn7 MPod / SS Rival / Cougar 450K / HyperX FURY / BENQ BL2410PT + Acer V243HL / Roccat Apuri
RECENZJE, TESTY, ROZPAKOWANIA --> YouTube

 


#3 KuboxGaming

KuboxGaming

    Jestem tu często

  • Użytkownik
  • 1 112 postów

Napisano 16 grudnia 2013 - 07:28

Co do punktu 1 to się zgodzę(przyznaje się utworzyłem chyba 2 tematy o bf3) :D
CPU: Intel Pentium G3258 @4,2GHz
MOBO: MSI Z97-G43
GPU: Msi Radeon R9 280X
RAM: 8GB 1600MHz
HDD: Seagete 320gb
PSU: XFX TS 550

#4 Kal-el

Kal-el

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Moderator
  • 511 postów

Napisano 17 grudnia 2013 - 10:31

Jeszcze w pierwszym poście w wątku o danej grze można dać swoje "wyniki", czyli ilość fps na naszym sprzęcie.

Wysłane z mojego MT27i przy użyciu Tapatalka


W gry się gra, a nie używa się ich do testowania sprzętu. Więc dla mnie nie ma sensu dodawanie tego.

#5 kiroma

kiroma

    Zapomniany dzieciak

  • Użytkownik
  • 2 685 postów

Napisano 17 grudnia 2013 - 10:39

@Kal-el a co ci z tej gry, jeśli nie wiesz, czy na twoim sprzęcie będzke płynnie? Swoją drogą: niezła propozycja ;)

Pieseł jest szczęśliwy z I5.


#6 Kal-el

Kal-el

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Moderator
  • 511 postów

Napisano 17 grudnia 2013 - 10:47

Dlatego w punkcie 2 proponuje utworzenie jednego, zbiorczego wątku "Czy pójdzie mi gra x?". Tam można będzie się zapytać. Są też wersje demo gier, nie wszystkich ale są. Dzielenie się wynikami fps'ów nie uważam za dobry pomysł, szczególnie jeśli miałby on się znaleźć w pierwszym poście tematu o danej grze.

Myślałem, że będzie większe zainteresowanie tematem z racji tego, że jest sporo graczy na tym forum. Na wielu forach z dłuższym stażem jest takie rozwiązanie i sprawdza się bardzo dobrze.

#7 kiroma

kiroma

    Zapomniany dzieciak

  • Użytkownik
  • 2 685 postów

Napisano 17 grudnia 2013 - 11:46

No niby tak, ale można ten wynik zaokrąglić... Z resztą się jednak zgadzam :D. A co ze starymi tematami?

Pieseł jest szczęśliwy z I5.


#8 Kal-el

Kal-el

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Moderator
  • 511 postów

Napisano 17 grudnia 2013 - 11:58

Łączenie powstałych już tematów nie miałoby sensu, bo zrobiłby się jeszcze większy bałagan. Wyrwane z kontekstu posty itp. Albo zostawić je, albo ukryć/usunąć, ale to już zależałoby od moderatorów.

#9 kiroma

kiroma

    Zapomniany dzieciak

  • Użytkownik
  • 2 685 postów

Napisano 17 grudnia 2013 - 12:06

A więc... Green? XarduneK? Black?
Chociaż, nawet jeszcze nie wiemy, czy pomysł się przyjmie...
Czy zapomniałem o jakimś moderatorze? A tak... Czarny :D. Za rzadko się udzielasz xD.

Pieseł jest szczęśliwy z I5.


#10 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Moderator
  • 3 405 postów

Napisano 17 grudnia 2013 - 12:47

Pomysł dobry, bałagan powinien zniknąć.

Co do starych tematów faktycznie najlepiej ukryć (a może nawet usunąć).

#11 MarcinM90

MarcinM90

    Umiem komputer

  • Użytkownik
  • 3 497 postów

Napisano 17 grudnia 2013 - 02:07


Jeszcze w pierwszym poście w wątku o danej grze można dać swoje "wyniki", czyli ilość fps na naszym sprzęcie.

Wysłane z mojego MT27i przy użyciu Tapatalka


W gry się gra, a nie używa się ich do testowania sprzętu. Więc dla mnie nie ma sensu dodawanie tego.

Chodzi o to że mamy podać ile średnio mamy fps na naszych sprzętach, żeby nie było pytań typu: "ile będę miał fps". I ktoś wejdzie sobie w ten wątek i powie: "o, ten ma podobny sprzęt do mojego i ma tyle fps, wiem że spokojnie pogram na tych ustawieniach na moim sprzęcie".
Już rozumiesz o co mi chodzi?
i5 4690K 4.2GHz / NH-D14 / Asus Strix GTX970 4GB / RAM 8GB / HDD 1TB / SSD 128GB / RM 650W / W10 Pro
HyperX CloudII / Sinn7 MPod / SS Rival / Cougar 450K / HyperX FURY / BENQ BL2410PT + Acer V243HL / Roccat Apuri
RECENZJE, TESTY, ROZPAKOWANIA --> YouTube

 


#12 Kal-el

Kal-el

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Moderator
  • 511 postów

Napisano 17 grudnia 2013 - 02:12

Rozumiem, ale nie wydaje mi się to potrzebne. Jeśli ktoś będzie miał wątpliwości czy sprzęt pociągnie daną grę, to przecież można zapytać w wątku o tej grze. W pierwszym poście jakby zrobiło się FAQ i podstawowe info o grze, to wraz z wymaganiami można dać przykładowo kilka konfiguracji sprzętowych i ilość fps'ów, ale żeby nie robić z tego jakiegoś rankingu kto ma więcej fps. Do tego można utworzyć inny wątek.

#13 kiroma

kiroma

    Zapomniany dzieciak

  • Użytkownik
  • 2 685 postów

Napisano 17 grudnia 2013 - 02:44

Po części obaj macie rację... Może zrobimy tak, że będziemy wyciągać minimalne i maksymalne FPS´y? Ja dostarczę kompa do minimalnych :E. Ale takie podawanie wymagań to pójście drogą najmniejszego oporu...

Pieseł jest szczęśliwy z I5.


#14 Michausz

Michausz

    Młody

  • Użytkownik
  • 2 371 postów

Napisano 18 grudnia 2013 - 06:56

Popieram w 100% taki pomysł , jak najbardziej za.

Wytapano z SGS3 Mini NFC

CPU: Intel Core I5 2300|MOBO: MSI B75MA-E33|RAM: Crucial 4GB 1600MHz 1.5v|GPU: Gigabyte HD7850 2GB OC|SSD: Kingston V300 60GB|HDD: WD160AAJS 160GB|PSU: OCZ StealthxStream 2 500W 80+| COOLER: SPC Spartan PRO HE924 + AC-MX2|CASE: SPC Brutus M23|OS: Win 8,1 x64

Konkretny Kanał o IT (Kliknij mnie)!


#15 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Moderator
  • 3 405 postów

Napisano 18 grudnia 2013 - 07:01

Podawanie sprzętu czy też FPSów mi się nie widzi, od tego będzie inny wątek "Czy gra X pójdzie na moim zestawie" ewentualnie ktoś spyta w samym wątku z grą (aczkolwiek wolał bym tego uniknąc bo może byc spam pytaniami).

Od tego będzie specjaly wątek i tyle.
Przynajmniej ja bym to tak widział, jeśli ma być porządek :)

P. S. Michausz co to za miniaturki?

#16 MarcinM90

MarcinM90

    Umiem komputer

  • Użytkownik
  • 3 497 postów

Napisano 18 grudnia 2013 - 08:31

Pewnie z tapatalk'a.

Wysłane z mojego MT27i przy użyciu Tapatalka
i5 4690K 4.2GHz / NH-D14 / Asus Strix GTX970 4GB / RAM 8GB / HDD 1TB / SSD 128GB / RM 650W / W10 Pro
HyperX CloudII / Sinn7 MPod / SS Rival / Cougar 450K / HyperX FURY / BENQ BL2410PT + Acer V243HL / Roccat Apuri
RECENZJE, TESTY, ROZPAKOWANIA --> YouTube

 


#17 Michausz

Michausz

    Młody

  • Użytkownik
  • 2 371 postów

Napisano 18 grudnia 2013 - 04:59

Tja , pewnie przez Tapatalka.

Wytapano z SGS3 Mini NFC

CPU: Intel Core I5 2300|MOBO: MSI B75MA-E33|RAM: Crucial 4GB 1600MHz 1.5v|GPU: Gigabyte HD7850 2GB OC|SSD: Kingston V300 60GB|HDD: WD160AAJS 160GB|PSU: OCZ StealthxStream 2 500W 80+| COOLER: SPC Spartan PRO HE924 + AC-MX2|CASE: SPC Brutus M23|OS: Win 8,1 x64

Konkretny Kanał o IT (Kliknij mnie)!


#18 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Moderator
  • 3 405 postów

Napisano 19 grudnia 2013 - 01:44

Nurtuje mnie pewien problem(?)
Ponieważ aktualnie dział gry ma swoje dwa poddziały "Na konsole", "Na PC" i tu pojawia się pewnego rodzaju problem, gdzie miały by powstać wątki ogólne dotyczące danej gry?

W dziale "GRY" czy w osobnym dziale (w tym wypadku) Na konsole/Na PC?
A może te wątki mają żyć swoim własnym życiem i zając się tylko głównym (GRY)?


P.S. Jeszcze jedna istotna kwestia, jakie wątki mają pozostać prócz (Battlefield 4 - główny wątek i EURO TRUCK SIMULATOR 2).
Ponieważ planuje ukrywać zbędne tematy (zaczynając od najstarszych).

EDIT:
Kal-el
Co do usuwania poddziału itd. to już "siła wyższa" i powinien decydować BLACK.
Ale ogólnie co do zmian napisałem do niego w tej sprawie, więc pewnie tu zerknie.

#19 Kal-el

Kal-el

    Dużo pisze

  • Autor tematu
  • Moderator
  • 511 postów

Napisano 19 grudnia 2013 - 01:53

Zdecydowana większość osób pisze w wątku "ogólnym" i myślę, że większość też tyczy się gier na PC. I tutaj rodzi się pytanie. Czy potrzebny jest podział na "ogólne", na konsole i PC? Wątków dotyczących gier na konsole powstaje znacznie mniej, więc jeśli już jakiś powstanie, to będzie on w poddziale na konsole. Warto pomyśleć nad usunięciem poddziału 'na PC' i zostawić ogólny + zostawić poddział 'na konsole', ale tutaj już musiałby się wypowiedzieć administrator.

EDIT: Ja myślę, że nie ma co robić takiej czystki ukrywając stare tematy. Tylko żeby nie powstawały nowe, dublujące się już. Jest utworzony temat do gry, to w nim kontynuować zamiast tworzyć nowy.

#20 PiotrQ

PiotrQ

    AS Monaco FC

  • Użytkownik
  • 2 129 postów

Napisano 19 grudnia 2013 - 06:45

Ja jestem za tym żeby każda gra miała jeden temat + 1 temat o rankingu fps z grach na danym sprzęcie

XarduneK jeszcze jest główny temat o WoT'cie i o ile pamiętam to chyba też o bf3
Teoria jest wtedy gdy wszystko wiemy, a nic nie działa.
Praktyka jest wtedy gdy nic nie wiemy, a wszystko działa.
A tera połączmy teorie z praktyką. Nic nie wiemy i nic nie działa.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL