Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

Ktore chłodzenie?

• Zamknięty Temat jest zamknięty
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 chomikuj

chomikuj

Advanced Member

• Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 15 grudzień 2013 - 04:01

Które chłodzenie?

CPU SilentiumPC Fera Pro HE1224 [SPC080]

czy

Zasilacz XFX Pro Series 550W PSU 120mm 80+ (P1-550S-XXB9)

oczywiscie mam nadzeije ze sie zmiesci chłodzenie:D

oto link do zestawu

http://www.morele.ne...ry/info/csHxzO/

#2 steverocker

steverocker

Dużo pisze

• Użytkownik
  • 342 postów

Napisano 15 grudzień 2013 - 04:06

Cooler czy zasilacz hmm cos ci sie pomylilo. W zestawie widze ze masz dodany Raijntek ereboss i domyslam sie ze o to ci chodzilo. Moim zdaniem lepszy bedzie ten Ereboss niz fortis. A czy wejdzie do obudowy? Tak, wejdzie.

[CPU] Intel Core i5 3570k @ 4.2Ghz [COOLER] Noctua NH-U12P SE2 (1100RPM) [MOBO] ASRock Z77 Pro3
[GPU] Gigabyte GTX 660OC [PSU] XFX Core 550W [CASE] SilentiumPC Gladius M40 + Noctua NF-12P
[RAM] Corsair Vengeaence Low Profile CL9 1600Mhz 2x4GB [SSD] Micron C400 256GB [HDD] WD Caviar 500GB

#3 martinus101

martinus101

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 5730 postów

Napisano 15 grudzień 2013 - 04:08

Ereboss jest sporo wydajniejszy- wybierz go. ;)
Spokojnie zmieści się do obudowy.

I5 4590/Gigabyte B85M- D3H/HyperX Fury 2x4GB/XFX 7870XT/

Seagate St1000DM003/XFX 450/Gladius M40

#4 SilentiumPC

SilentiumPC

Dużo pisze

• Przedstawiciel Firmy
  • 724 postów

Napisano 17 grudzień 2013 - 09:58

Jeśli cooler ma być być cichy, to zdecydowanie Fera Pro lub już Fera 2.

#5 TitoBandito

TitoBandito

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1575 postów

Napisano 19 grudzień 2013 - 10:36

Ani jedno ani drugie. Skoro chcesz przeznaczyć około 150zł na cooler CPU to proponuję świetnego Prolimatech Basic 81 :

http://www.morele.ne...asic-81-621302/

Tutaj nie masz nawet co się zastanawiać. Ten Prolimatech zjada na śniadanie Raijnteka i wszystkie chińczyki od Sama.

#6 steverocker

steverocker

Dużo pisze

• Użytkownik
  • 342 postów

Napisano 19 grudzień 2013 - 11:38

O Basic 81 jest w ofercie wkońcu :) Jeżeli tak to faktycznie bierz Prolimatech Basic 81 :D

[CPU] Intel Core i5 3570k @ 4.2Ghz [COOLER] Noctua NH-U12P SE2 (1100RPM) [MOBO] ASRock Z77 Pro3
[GPU] Gigabyte GTX 660OC [PSU] XFX Core 550W [CASE] SilentiumPC Gladius M40 + Noctua NF-12P
[RAM] Corsair Vengeaence Low Profile CL9 1600Mhz 2x4GB [SSD] Micron C400 256GB [HDD] WD Caviar 500GB

#7 SilentiumPC

SilentiumPC

Dużo pisze

• Przedstawiciel Firmy
  • 724 postów

Napisano 20 grudzień 2013 - 09:59

@ TitoBandito
Może jakieś testy porównawcze gdzie masz zestawienie Basic 81, Fortis i Fera 2? Bo tak bez bezpośredniego porównania to Twoje słowa są raczej nic nie warte...

#8 TitoBandito

TitoBandito

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1575 postów

Napisano 20 grudzień 2013 - 10:40

@ TitoBandito
Może jakieś testy porównawcze gdzie masz zestawienie Basic 81, Fortis i Fera 2? Bo tak bez bezpośredniego porównania to Twoje słowa są raczej nic nie warte...

Sorry, ale nikt na świecie nie testuje waszych chińskich wynalazków, oprócz paru osób z Polski związanych z cooling.pl. A tu masz test Basic 81 :

http://www.gamezoom....st_Review-29503

A nic nie warte to są wasze chińskie wynalazki.

Za około 150zł dostajemy wydajność 2 razy droższych coolerów.

#9 SaimON

SaimON

Lubię małe komputery...

• Użytkownik
  • 549 postów

Napisano 20 grudzień 2013 - 11:10

@ TitoBandito

Czemu od razu chińskie wynalazki? Wielu recenzentów bardzo dobrze wypowiada się na temat chłodzeń od SilentiumPC O.o Z testów, które oglądam to jak na swoją cenę, te chłodzenia są bardzo wydajne i nie widzę powodu, aby od razu je krytykować. Być może istnieją droższe i lepsze (no logika) no ale SilentiumPC jak na swoją cenę daje radę i to dość dobrze :)

#10 MarTum

MarTum

Jestem ALFA I ROMEA

• Użytkownik
  • 9415 postów

Napisano 20 grudzień 2013 - 11:42

@ TitoBandito

Fortis ani FERA 2 nie mają szans ze Basicem ale przecież to logiczne bo to nie ta półka. Niestety Tito wszędzie płacze, że FERA 2 za 95 zł nie daje rady z OC. Ultra logiczne rozumowanie.

Mam nadzieje, że ten osobnik doczeka się bana na dłuższy czas bo gość jest niepoważny. Każdy Twój przesycony nieuzasadnioną nienawiścią do SPC post będę raportował Tito.

Sygnaturka.png

#11 TitoBandito

TitoBandito

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1575 postów

Napisano 20 grudzień 2013 - 01:58

@ TitoBandito

Fortis ani FERA 2 nie mają szans ze Basicem ale przecież to logiczne bo to nie ta półka. Niestety Tito wszędzie płacze, że FERA 2 za 95 zł nie daje rady z OC. Ultra logiczne rozumowanie.

Mam nadzieje, że ten osobnik doczeka się bana na dłuższy czas bo gość jest niepoważny. Każdy Twój przesycony nieuzasadnioną nienawiścią do SPC post będę raportował Tito.

Bo nie da rady do O/C a jako zamiennik boxa jest za droga w stosunku do tego, co oferuje - więc co? Mam piać z zachwytu nad tym ustrojstwem?

#12 steverocker

steverocker

Dużo pisze

• Użytkownik
  • 342 postów

Napisano 20 grudzień 2013 - 03:21

Ktoś chce budżetowke kupi fere a jak ktos woli kupic coś sprawdzonego jak noctua, prolimatech to wyda troszke wiecej. Ja mam noctue i nie żałuję wydanych pieniedzy:) Nie ma co sie kłócić bo ile osób tyle opinii.

#13 gregory92

gregory92

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1189 postów

Napisano 20 grudzień 2013 - 03:51

a co bedzie lepsze Macho BW czy Basic 81 ??

#14 TitoBandito

TitoBandito

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1575 postów

Napisano 20 grudzień 2013 - 04:42

Basic 81.

#15 Michausz

Michausz

Młody

• Użytkownik
  • 2371 postów

Napisano 21 grudzień 2013 - 03:11

Basic 81

Wytapano z SGS3 Mini NFC

CPU: Intel Core I5 2300|MOBO: MSI B75MA-E33|RAM: Crucial 4GB 1600MHz 1.5v|GPU: Gigabyte HD7850 2GB OC|SSD: Kingston V300 60GB|HDD: WD160AAJS 160GB|PSU: OCZ StealthxStream 2 500W 80+| COOLER: SPC Spartan PRO HE924 + AC-MX2|CASE: SPC Brutus M23|OS: Win 8,1 x64

Konkretny Kanał o IT (Kliknij mnie)!

#16 SilentiumPC

SilentiumPC

Dużo pisze

• Przedstawiciel Firmy
  • 724 postów

Napisano 23 grudzień 2013 - 11:00

Bo nie da rady do O/C a jako zamiennik boxa jest za droga w stosunku do tego, co oferuje - więc co? Mam piać z zachwytu nad tym ustrojstwem?

Fera 2 nie jest żadnym zamiennikiem boxowego chłodzenia i nawet w testach Blacka wypadała bardzo dobrze więc naprawdę nie za bardzo wiemy o co Ci chodzi :)

#17 TitoBandito

TitoBandito

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1575 postów

Napisano 23 grudzień 2013 - 11:19

Fera 2 nie jest żadnym zamiennikiem boxowego chłodzenia i nawet w testach Blacka wypadała bardzo dobrze więc naprawdę nie za bardzo wiemy o co Ci chodzi :)

Bardzo dobrze? Raczej średnio. Prawie 70C na I5 bez użycia instrukcji AVX w teście który nadaje się jedynie do testowania procesorów prehistorycznych (K7,K8, P4). Włączając cokolwiek wykorzystującego AVX, lub bardziej popularne API Media SDK Intela temperatura wystrzeli w kosmos. I nie można zapominać, że to 70C zostało uzyskane na test benchu, a nie w obudowie, więc wiesz.:sleepy:

#18 Blackwhite

Blackwhite

Stały bywalec

• Administrator
  • 3550 postów

Napisano 23 grudzień 2013 - 11:52

A co daje Ci testowanie programem z AVX - mozesz mi wytlumaczyc? - oczywiscie poza sprawdzeniem stabilnosci.
Uzywasz go na codzien?Akurat Prime 95 wygrzewa procesor bardzo podobnie jak w codziennym uzytkowaniu, dlatego go uzywam.Nigdy nie osiagnalem tak wysokich temperatur na procesorze , nawet przy ostrym renderowaniu, jak na Prime95.
Nie zgodze sie z Toba,ze Fera 2 zastepuje chlodzenie Boxowe bo z calym szacunkiem, ale nie dasz rady na BOXIE podkrecic Haswella do takich wartosci - o ile w ogole podkrecisz, pomijam kwestie glosnosci.

Oczywiscie Prolimatech jest lepszym wyborem jak Fera 2, to nie ulega watpliwosci, natomiast nie popadajmy w skajnosc i jak napisal Martum to nie ta polka cenowa ;)
Za ta kase to caly czas dobry wybor.

#19 TitoBandito

TitoBandito

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1575 postów

Napisano 23 grudzień 2013 - 02:23

A co daje Ci testowanie programem z AVX - mozesz mi wytlumaczyc? - oczywiscie poza sprawdzeniem stabilnosci.
Uzywasz go na codzien?Akurat Prime 95 wygrzewa procesor bardzo podobnie jak w codziennym uzytkowaniu, dlatego go uzywam.Nigdy nie osiagnalem tak wysokich temperatur na procesorze , nawet przy ostrym renderowaniu, jak na Prime95.
Nie zgodze sie z Toba,ze Fera 2 zastepuje chlodzenie Boxowe bo z calym szacunkiem, ale nie dasz rady na BOXIE podkrecic Haswella do takich wartosci - o ile w ogole podkrecisz, pomijam kwestie glosnosci.

Oczywiscie Prolimatech jest lepszym wyborem jak Fera 2, to nie ulega watpliwosci, natomiast nie popadajmy w skajnosc i jak napisal Martum to nie ta polka cenowa ;)
Za ta kase to caly czas dobry wybor.

Wiesz mogę odbić piłeczkę i zapytać, czy przeciętny użytkownik komputera ma komputer na test benchu i wylicza "deltę temperatur", czy może ma komputer w taniej obudowie, z tanimi, małymi wentylatorami, lub tylko jednym? I zapytać jak to się ma do twoich testów. Tylko po co? Obaj wiemy jak jest - ale większość osób które szuka nowego chłodzenia na procesor, który dodatkowo będzie kręcony, chce wiedzieć jakie maksymalnie temperatury będzie miał na maksymalnie obciążonym procesorze - zwłaszcza w lecie. I po to nalegam aby testować chłodzenie na komputerze w obudowie (a nie na śmiesznym test benchu) i na programach, które maksymalnie obciążają procesor - typu Intel Burn Test, czy Linx with AVX. Bo to da jakiś pogląd na sytuację, gdy komp będzie chodził cały dzień, użytkownik będzie np. grał w gry, na dworze będzie upał, a chłodzenie komputera będzie dodatkowo "podgrzewało" ciepłe powietrze z karty graficznej. Taki Linx z AVX da bardzo zbliżone wyniki temperatur do sytuacji którą opisałem.
I dlatego olewam testy np. na guru3D, gdzie wszystko jest testowane na test benchu, a nie w obudowie.
I jeszcze jedno : to nie jest żaden atak na ciebie - a zwyczajnie wyrażanie poglądów na pewne sprawy, które dotyczą większość użytkowników komputerów.

#20 SilentiumPC

SilentiumPC

Dużo pisze

• Przedstawiciel Firmy
  • 724 postów

Napisano 30 grudzień 2013 - 10:13

I nie można zapominać, że to 70C zostało uzyskane na test benchu, a nie w obudowie, więc wiesz.:sleepy:

W takim razie dlaczego część wyników akceptujesz (Basic 81) a innych już nie (Fera 2)?

#21 PurpleApple

PurpleApple

Wszystko po troszeczku ;)

• Użytkownik
  • 429 postów

Napisano 30 grudzień 2013 - 11:21

No wlasnie...
Sygnatura nie może być większa niż 4 linijki tekstu, w rozdzielczości Full HD (1920x1080) na domyślnej skórce forum, pisane czcionką nie większą niż 10pkt (Rozmiar tekstu mały) oraz nieprzekraczająca 800 znaków. W przypadku obrazka, nie powinien być wyższy niż 120 pikseli bez tekstu lub odpowiednio mniejszy, gdy stosuje się obrazek oraz dodatkowo tekst.Nie może również zawierać jakichkolwiek reklam.

#22 TitoBandito

TitoBandito

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1575 postów

Napisano 30 grudzień 2013 - 04:26

I nie można zapominać, że to 70C zostało uzyskane na test benchu, a nie w obudowie, więc wiesz.:sleepy:

W takim razie dlaczego część wyników akceptujesz (Basic 81) a innych już nie (Fera 2)?

Więc mówisz, że Xilence Interceptor z zalinkowanego testu to test bench? Chyba jak wasz chińczyk za michę ryżu go odpowiednio zmodyfikuje.:facepalm:
A testów Blacka i serwisów pokroju guru 3D, gdzie wszystko jest testowane na test benchach w ogóle nie akceptuję - ich wartość jest śmieciowa = zerowa.
Równie dobrze blacku może testować wszystko w iglo, albo w stodole. Zero realnej wartości takie testy nie mają.

#23 Damianos1

Damianos1

Szczęśliwy użytkownik :)

• Użytkownik
  • 741 postów

Napisano 31 grudzień 2013 - 01:16

Jaka bedzie roznica? 3 stopnie? Wez sie ogarnij.

Wysyłane z mojego X8 za pomocą Tapatalk 2

MOBO: ASUS M5A97 R2.0

CPU: AMD Phenom x4 965 BE @4GHz 1.45 V

Pasta: Arctic MX-2

Cooler: BOX

GPU: MSI Nvidia GTX 750 TI @1307MHz 1.15 V

RAM: HyperX Fury 4GB 1600Mhz CL10 DDR3 @1.55 V

PSU: OCZ ModXStream Pro 500W 

SSD: ADATA Premier Pro SP920 SATA III 128GB

HDD: WD Caviar Blue 7200 RPM SATA II 250 GB

Case: Modecom STEP 107

#24 TitoBandito

TitoBandito

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1575 postów

Napisano 31 grudzień 2013 - 09:40

Jaka bedzie roznica? 3 stopnie? Wez sie ogarnij.

Polecam zapoznać się z zasadami fizyki ze szkoły podstawowej. Ciepłe powietrze unosi się do góry, a więc ciepłe powietrze z karty graficznej dodatkowo ogrzeje nasz cooler w obudowie - na test benchu tego zjawiska nie ma. Dołóż sobie do tego obieg powietrza w obudowie i będzie miał pełny obraz "problemu". Jeżeli uważasz, że różnica wyniesie 3 stopnie Celsjusza to niestety musisz wrócić do szkoły podstawowej.:facepalm:

#25 Damianos1

Damianos1

• Użytkownik
  • 741 postów

Napisano 31 grudzień 2013 - 12:29

Jak ktos ma dobra bude z wiatrakami gornymi tylnymi to to powietrze wyciagnie... Inny przypadek z budami typu modecom itp. Ktore maja jeden tylny wentyl.

Jak ktos ma dobra bude z wiatrakami gornymi tylnymi to to powietrze wyciagnie... Inny przypadek z budami typu modecom itp. Ktore maja jeden tylny wentyl.

#26 TitoBandito

TitoBandito

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1575 postów

Napisano 31 grudzień 2013 - 12:48

Wyciągnąć wyciągnie. Ale przy okazji ogrzeje całe wnętrze komputera ze wszystkimi podzespołami.

#27 Damianos1

Damianos1

• Użytkownik
  • 741 postów

Napisano 31 grudzień 2013 - 01:31

Prawda ale to bedzie wlasnie roznica 3 stopni.

#28 PurpleApple

PurpleApple

Wszystko po troszeczku ;)

• Użytkownik
  • 429 postów

Napisano 31 grudzień 2013 - 01:35

Co ty masz z tym 3 stopniami? Ciągle te 3 stopnie...

#29 Green-Ivan

Green-Ivan

Bushi

• Moderator
  • 9220 postów

Napisano 31 grudzień 2013 - 01:41

PurpleApple tak patrzę i widzę że Twoje wypowiedzi nic ,a nic nie wnoszą do tematu.
Zacznij się wypowiadać z sensem lub wcale to jest pierwsze słowne ostrzeżenie następny raz dostaniesz warna.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!

"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō

#30 Damianos1

Damianos1

• Użytkownik
  • 741 postów

Napisano 31 grudzień 2013 - 01:43

No bo wiecej roznicy nie bedzie.

No bo wiecej roznicy nie bedzie.

#31 Blackwhite

Blackwhite

Stały bywalec

• Administrator
  • 3550 postów

Napisano 03 styczeń 2014 - 10:23

Więc mówisz, że Xilence Interceptor z zalinkowanego testu to test bench? Chyba jak wasz chińczyk za michę ryżu go odpowiednio zmodyfikuje.:facepalm:
A testów Blacka i serwisów pokroju guru 3D, gdzie wszystko jest testowane na test benchach w ogóle nie akceptuję - ich wartość jest śmieciowa = zerowa.
Równie dobrze blacku może testować wszystko w iglo, albo w stodole. Zero realnej wartości takie testy nie mają.

Ostrzegalem Cie zachowaj kulture, bo Twoich bezczelnych wypowiedzi nie bede tolerowal.
Masz bana na 3 miesiace, inaczej widze sie nie da z Toba prowadzic dyskusji.
Jesli to nie doprowadzi Cie do zachowania kultury to usune Cie z Forum.

#32 Rebeliant32

Rebeliant32

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1241 postów

Napisano 03 styczeń 2014 - 11:46

Szkoda,że Tito nie może podejść do tematu obiektywnie.Produkty Spc wcale nie są takie złe.Mam ich parę,i jak dotąd spisują się świetnie.Np Spc Spartan he 924,spokojnie daje sobie radę na moim procesorze przy 4,1GHz,a myślę że nawet przy 4,2 GHz temperatury nie przekroczyłyby 70stopni,przy półgodzinnym wygrzaniu w prime95,a jeżeli już to może tylko przez moment.Natomiast w codziennym użytkowaniu,nie ma mowy o takich temperaturach.Po wielogodzinnej czasami grze w Bf3 lub Bf4 temperatury na procesorze,który na co dzień chodzi u mnie na 3,9GHz nie osiąga 60stopni,bywa tak około 57(przy temperaturze w pokoju sięgającej 25stopni)Więc zarzuty o niemiarodajność testów,są niezasadne.Oczywiście, że na test benchach będzie trochę chłodniej,ale różnica nie jest aż tak kolosalna.Wiem, bo sam próbowałem trochę ze swoim procesorem,i osiągnąłem podobne do Blacka wyniki(mowa tu o Spc Spartan he 924 testowanym w obudowie)Fera i Fortis jest wydajniejsza,więc temperatury będą lepsze.Mam też 3 wentylatory Spc Sigma Evo,i tu również jest bardzo przyzwoicie.Ich głośność jest naprawdę niewiele wyższa od moich NoiseBlockerów(tu znowu mowa o maksymalnych obrotach)Dmuchają całkiem przyzwoicie,i przy około 900 obrotach są w zasadzie niesłyszalne.Moja obudowa Spc Gladius M40,to także całkiem dobry wyrób,choć widać gdzie niegdzie "chińskie ślady" ;) ale i tak polecam ją wszystkim.Jeśli zamontujemy w niej w miarę dobre wentylatory (według mnie najważniejsze te wyciągające od góry) osiągniemy bardzo dobre temperatury na wszystkich podzespołach.Do tego ta kieszeń na dyski na górze obudowy,to też fajna rzecz,i bardzo praktyczna.Wybaczcie Koledzy,że tak się rozpisałem,ale jest tu wielu ludzi młodych nie dysponujących dużymi funduszami na zakup podzespołów komputerowych z najwyższej półki.Ludzie tacy,chcieliby sobie kupić coś tańszego,osiągającego dobre wyniki,i będącego dobrym zamiennikiem dla droższych akcesoriów komputerowych.A bezzasadne obrzucenie błotem,całkiem dobrych produktów Spc mogłoby ich skutecznie zniechęcić do sięgnięcia po przyzwoite produkty.

MOBO Asus P8Z68 Deluxe Gen3, CPU I5 3570K 4,7Ghz , COOLER Raijintek Nemesis, RAM Crucial Ballistix Sport 1,5V 2x4GB 1600 Ghz, GPU Palit GTX 1060 JetStream, PSU Cooler Master G550M, SSD Crucial  M500 120Gb ,A-DATA   sp550 240gb, HDD WD Caviar Blue 1TB Ezex, CASE Własnej produkcji.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL