Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Monitor 27" martwy piksel czy zawieszony?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 theswierzak

theswierzak

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 28 listopada 2013 - 10:54

Witam, od pewnego czasu posiadam na monitorze biały kwadracik - piksel widoczny tylko na jasnym tle nie jest az tak widoczny ale po przyjrzeniu się bije mocniejszą bielą, i tu jest moje pytanie czy to jest uszkodzony piksel czy martwy, posiadałem też niebieski ale zniknął z czasem czy z białym może być podobnie, że również zniknie po jakimś czasie?.
Czytałem również że aby mieć wypalony pixel tzn dead pixel musi na czarnym tle być biały pixel, a na białym czarny. U mnie Tylko widać na jaśniejszych tłach czyli białym, szarym.A na czerwonym zielonym i niebieskim jest po porostu jaśniejszy punkt nie wiem co to jest, może ktoś ma podobnie. Dodam że na czarnym jest wszystko ok.
Pozdrawiam.

#2 kiroma

kiroma

    Zapomniany dzieciak

  • Użytkownik
  • 2 685 postów

Napisano 28 listopada 2013 - 11:45

prawdopodobnie jest tylko uszkodszony. Spróbuj nacisnąć piksel długopiszem przez szmatke, to podobno pomaga, tylko nie za mocno. Był też specjalny program, który sprawiał, że dany obszar migał różnokoloworymi kwadratami (i powodowa epilepsję xD).

Pieseł jest szczęśliwy z I5.


#3 theswierzak

theswierzak

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 28 listopada 2013 - 01:46

Czy zawieszony "badpixel" może być biały?

#4 Czerwony

Czerwony

    https://ls-rp.net/profile/143618-expandera/

  • Moderator
  • 263 postów

Napisano 28 listopada 2013 - 11:56

Myślę, że może być. Ja wiele lat temu miałem pamiętam jeden fioletowy/różowy na monitorze NEC 15''. Pierwszy LCD jaki miałem z 10-11 lat temu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL