Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Firma Tonsil


50 odpowiedzi w tym temacie

#1 maties80

maties80

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 227 postów

Napisano 12 sierpnia 2012 - 04:02

Cześć.
Mam do was pytanie. Znalazłem wczoraj w stodole bardzo stare kolumny firmy Tonsil (bodajże 16-nasto letnie). Ojciec mówi, że to bardzo dobra firma. I tutaj zwracam się do was. Czy ta firma naprawdę dobra?? (może kiedyś sprzedam je jako zabytek).

#2 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 12 sierpnia 2012 - 04:07

Tonsile to dobre kolumny przede wszystkim polskie ,jednak nie rozpędzaj się z tym zabytkiem. Zabytek to musiał by mieć z 50+ lat ,a do tego czasu membrany w nich się rozpadną oraz to nie jest Jaguar żeby było potem warte nie wiadomo ile.Możesz sobie je zostawić do słuchania muzyki i jako pamiątkę po polskim przemyśle.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#3 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 12 sierpnia 2012 - 09:49

Tonsil to nie bardzo dobra firma tylko znośna. Za czasów ich świetności były to high-endy jak na polski rynek. Kolumny przeznaczone do nagłaśniania imprez masowo były brane do domów, żeby grało. Jak na swoją cene są dobre, ale nie przesadzajmy, bo jest masa konstrukcji, która je zniszczy na poczekaniu :)

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#4 wangu3

wangu3

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 15 sierpnia 2012 - 04:00

Podaj jeszcze jakie to Tonsile (model) lub wrzuć jakieś zdjęcia.
d109
CPU: I5 2500k + Pentagram Karakorum HP-120 + AC5
MOBO: Asrock P67 PRO3
RAM: Corsair Vengeance 2x4GB DDR3
GPU: Gigabyte Radeoon HD 7870 2GB OC
PSU: Corsair 620HXEU
HDD: Samsung HD502HJ 500GB + Seagate ST3500320AS 500GB + SSD Plextor PX-128M5S
CASE: CM Elite 331 + 2x Zephyr 120mm
RESZTA: Samsung SM B2430HD / Yamaha A960II + Tonsil Bolero 200 LUX / HK PM665 + 4x Diora Polaris 200 / X-FI Xtreme Music

#5 maties80

maties80

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 227 postów

Napisano 15 sierpnia 2012 - 07:30

Oj nie powiem jaki model, bo nigdzie na nich nie pisze, a dokumentacji do nich nie mam. Zdjęcie wrzucę później. Meczyk Polska - Estonia na pierwszym miejsciu! ;)

#6 slawekarek

slawekarek

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 21 września 2012 - 09:29

Ja mam Tonsile i nie mogę narzekać na nie, bardzo ładnie grają :) W tej cenie polecam kupić je, najlepiej na oryginalnych membranach i cewce.

#7 Turboadi

Turboadi

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 07 listopada 2012 - 10:20

Też polecam tonsila, przez moje ręce przeleciało już troche tych modeli zaczynając od zg 10, poprzez space 86 altony 70 110 na altusach 300 kończąc. Wszystkich nie ma sensu wymieniać ale z czystym sumieniem mogę każdemu coś z tej "stajni" polecić ;)

#8 graci26

graci26

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 07 listopada 2012 - 11:30

Tonsil to dobre kolumny jak ktoś chcę mieć w miarę dobry dźwięk a nie ma za dużo pieniędzy.
Mówię o tych starszych kolumnach(alton, mildton...), bo cena nowych zeusów i altusów to paranoja jakaś. :D

#9 informatyk96

informatyk96

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 147 postów

Napisano 07 listopada 2012 - 02:46

Tonsil jest The Best unitra radmor i inne polskie radia wzmaki i amplitunery kolumny były najlepsze za tamtych czasów sam od nie dawani zbieram kolumienki TONSILA zobacz w opisie podaj zdjęcia jak możesz !
I7-2600 3.4GHz, Prolimatech MegaShadows,Corsair Vengeance 2x8GB,Seagate 1TB Barracuda 7200.12 32MB SATA III,WD Caviar Black 1TB,Crucial M4 64GB,Kingston 120GB HyperX 3K,GeForce GTX570 1280MB DDR5 320bit,Cooler Master GX 650W Bronz,Fractal Design FD-CA-DEF-R4-BL-W,S19B300,Asus DRW-24B5ST

#10 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 07 listopada 2012 - 04:19

Jak można pisać że tonsil jest najlepszy skoro nie zna się innego sprzętu? Ehh przemilczę to bo szkoda słów

Wysyłane z mojego LG-P990 za pomocą Tapatalk 2

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#11 graci26

graci26

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 07 listopada 2012 - 04:26

Tonsil jest The Best unitra radmor i inne polskie radia wzmaki i amplitunery kolumny były najlepsze za tamtych czasów sam od nie dawani zbieram kolumienki TONSILA zobacz w opisie podaj zdjęcia jak możesz !


Nie przesadzaj bo jest wiele innych firm lepszych :).
Tonsil nie jest zły ale nie jest ten najlepszy.
A i wiem, że nie należy to do moich obowiązków ale przypomnę Ci kawałek regulaminu:''Sygnatura może mieć maksymalnie 4 linijki( w FullHD).
Co prawda ja FullHD nie mam ale twoja sygnatura ma jakieś 14 linijek ? :facepalm:

#12 informatyk96

informatyk96

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 147 postów

Napisano 07 listopada 2012 - 09:27

Ale jak byście zrozumieli co ja napisałem to by było fajnie
Napisałem, że Tonsil był The Best za ''SWOICH CZASÓW''
I7-2600 3.4GHz, Prolimatech MegaShadows,Corsair Vengeance 2x8GB,Seagate 1TB Barracuda 7200.12 32MB SATA III,WD Caviar Black 1TB,Crucial M4 64GB,Kingston 120GB HyperX 3K,GeForce GTX570 1280MB DDR5 320bit,Cooler Master GX 650W Bronz,Fractal Design FD-CA-DEF-R4-BL-W,S19B300,Asus DRW-24B5ST

#13 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 07 listopada 2012 - 09:57

Z tego co gadałem kiedyś z wujem to mówił że jak ktoś był cwany to umiał sobie załatwić sprzęt lepszy od polskiej wieży i tonsilów. Niektórzy już wtedy mieli lepszy sprzęt od polskich produktów.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#14 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 08 listopada 2012 - 12:18

Ale jak byście zrozumieli co ja napisałem to by było fajnie
Napisałem, że Tonsil był The Best za ''SWOICH CZASÓW''


Jest a był i pojawia się różnica w zdaniu co? Eh...

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#15 graci26

graci26

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 08 listopada 2012 - 03:47


Ale jak byście zrozumieli co ja napisałem to by było fajnie
Napisałem, że Tonsil był The Best za ''SWOICH CZASÓW''


Jest a był i pojawia się różnica w zdaniu co? Eh...


A ja Tonsila lubie i teraz do Altonow110 dojda mi New Mildton 200 ;D.
Sory za brak pl znakow ale pisze z klawiatury ekranowej...:E

#16 Siwy007

Siwy007

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 252 postów

Napisano 09 listopada 2012 - 12:30

Tak podsumowując, to Tonsil nie robi złego sprzętu. Kiedyś furorę robiły kolumny typu ZG40C (myślę, że nie pomyliłem), które miały system biernej membrany, co dzisiaj jest spotykane często w drogich kolumnach.
Później Altusowy boom, a kolumny te do dzisiaj sobie nieźle radzą ;) (oczywiście nie są stworzone do Jazzu, ale do głośnego słuchania mocniejszych kawałków lepszego sprzętu nie widzę), następnie seria Alton/Mildton, może troszkę mniej popularna, ale grająca już bardziej "współcześnie".
Nowy sprzęt Tonsila to faktycznie średnia półka, np. kolumny FenixII, mając do wyboru je albo Altusy - zostaję przy Altusach ;)
Premium za to grają ładnie, czuć już, że to klasa wyżej, podobnie jak MaestroII 180, wg niektórych w swojej cenie nie mają równych, a tanie nie są.
Oczywiście wszystko ma swoje odpowiedniki, ale jak ktoś zauważył chodzi o cenę ;)
Altusy nie mają szans np. z konstrukcjami Cerwina Vegi, Maestro chowają się przy podstawowych kolumnach firmy KEF, a dynamiczniej zagrają nawet cieszące się złą sławą Jamo serii S :)

Edit: oczywiście wszelkie porówanie Tonsilów np. ze sprzętem Zale czy VoxHIFI (diabli wiedzą co to jest :D ), który posiada kolega Dszeffko nie miałoby sensu, i nie chodzi tylko o cenę ;)

#17 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 09 listopada 2012 - 04:39

Mają sens per primo, bo jak ktoś stwierdził są the best czyli bije wszystko na głowę. Per uno słuchałem takiej ilości sprzętu z każdej półki cenowej że mogę śmiało twierdzić że rewelacji, ba nawet dobrego wrażenia tonsil nie robi. Tyle.


Zale? Inne wynalazki? Widzisz masz mało odsłuchanego sprzętu, żeby stwierdzać wyższość tosila nad faktycznie dobrym sprzętem. Wolałbym zbierać kasę i nie słuchać wcale niż kupić tonsila.
Gra głośno? Fakt, bo to sprzęt do nagłaśniania imprez nie domu.

Wysyłane z mojego LG-P990 za pomocą Tapatalk 2

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#18 Siwy007

Siwy007

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 252 postów

Napisano 09 listopada 2012 - 05:46

Też dużo słuchałem, nie tylko hifi ale i high-endu, o firmie "Zale" pierwsze słyszę, ale po opiniach widzę, że to wyższa niż Tonsil półka.
Co do nagłaśniania imprez to cóż, opinia została po seriach "altus" i "alton/mildton", nowe konstrukcje grają inaczej.

Secundo: Czytaj uważnie, nie napisałem nigdzie, że Tonsil jest "wyżej" niż sprzęt importowany, ba, nawet napisałem, ze nie może się równać do Jamo serii S (606,608), która ma słabe opinie w audiofilskim świecie, chociaż IMO gra nieźle. Jednak znam ludzi, którzy słuchają na sprzęcie Tonsila (Maestro, Pulse, Premium), i za nic na świecie tego nie zmienią, bo ten dźwięk im odpowiada.

Jeżeli jesteśmy już przy Tonsilu, to wg mnie jest to firma, która zapoczątkowała w Polsce mode na audio. Inne firmy "narodowe" produkujące na skale masową sprzęt mogą co najwyżej zaopatrzyć markety tesco (mowa np. o STX), chociaż dla przykładu taki GLD, niby high-end, a w życiu bym tego nie kupił, nawet gdyby było mnie stać.
A Tonsil zwolenników ma.
BTW, mówisz, że ZALE biją wszystko na głowę? Bo nie zrozumiałem.

#19 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 09 listopada 2012 - 06:16

Nic nie klasyfikowałem jako the best więc pytanie głupie. Nowe tonsile? Tutaj na forum ludzie nawet nie wiedzą, że oni dalej dalej produkują sprzęt bądź nie wiedzą jak to gra... Nowe są znośne i tyle (nic więcej).
Czytaj moją wypowiedź na temat tonsil the best, w której to odnosiłem się do opinii kogoś wcześniej piszącego.
Zale? Posłuchaj, opinie nie kłamią, są dużo wyżej od tonsila.

Wysyłane z mojego LG-P990 za pomocą Tapatalk 2

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#20 Siwy007

Siwy007

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 252 postów

Napisano 09 listopada 2012 - 07:27

Nie wątpie, że ZALE są wyżej od Tonsila, w końcu jak można porównać kolumny za 4200zł z kolumnami za 1600zł.
Ale porównaj ZALE do czegoś, co kosztuje podobnie, to prawdopodobnie zapomnisz o tej marce ;)

Chociaż na lampie może być ok.

#21 Ultravoxpl

Ultravoxpl

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 444 postów

Napisano 09 listopada 2012 - 07:28

Dszeffko ja tutaj nie chcę się kłócić ale wiem ze swojego doświadczenia, e każdy lubi inne brzmienie sprzętu HIFI. Ktoś może lubić ciepłe i miękkie brzmienie a ktoś może lubić totalnie coś innego. Powiem tu na przykładzie wzmacniaczy gitarowych opartych na lampie. Mój kolega lubi "piskliwe" brzmienie ja lubię miękkie i basowe. Więc komuś może się po prostu podobać brzmienie TONSILA, ja nie mówię że to jakaś mega dobra firma. Ale każdy ma swój gust. ;)
Procesor: i3 550 3.20 GHz ---> 4.08 GHz with SilentiumPC Spartan PRO HE924 / Płyta główna: ASUS P7P55-LX / Pamięć RAM: DDR3 Corsair Vengeance 2x4GB 1600 MHz ---> 1700 MHz CL9 / Grafika: Gigabyte GTX 550 Ti OC version / Zasilacz: Cooler Master GX550 80+ bronze / HDD: SAMSUNG 250GB Obudowa: SPC Brutus 410 / Dodatkowo: Notebook MSI FX400 with Intel i3

#22 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 09 listopada 2012 - 09:35

Nie zapomnę o zale, bo kupiłem je właśnie z tego powodu, że biły konkurencję na głowę.

Własne preferencje ok, ale stwierdzenie the best to przegięcie.

Wysyłane z mojego LG-P990 za pomocą Tapatalk 2

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#23 graci26

graci26

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 09 listopada 2012 - 09:54

Mi tam brzmienie Tonsila odpowiada. Nie cierpię tylko dźwięku Altusów :).

#24 Ultravoxpl

Ultravoxpl

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 444 postów

Napisano 09 listopada 2012 - 10:06

Masz racje Dszeffko jednak nie jest to najlepsze określenie dla tego sprzętu, choć nie można powiedzieć że jest złe.
Procesor: i3 550 3.20 GHz ---> 4.08 GHz with SilentiumPC Spartan PRO HE924 / Płyta główna: ASUS P7P55-LX / Pamięć RAM: DDR3 Corsair Vengeance 2x4GB 1600 MHz ---> 1700 MHz CL9 / Grafika: Gigabyte GTX 550 Ti OC version / Zasilacz: Cooler Master GX550 80+ bronze / HDD: SAMSUNG 250GB Obudowa: SPC Brutus 410 / Dodatkowo: Notebook MSI FX400 with Intel i3

#25 marcin5747

marcin5747

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 12 listopada 2012 - 08:05

Dszeffko ma 100 procentową rację.. Tonsil to BYŁ High End, teraz niestety został zmiażdżony..
:opera:

#26 Tomasz620

Tomasz620

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 149 postów

Napisano 12 listopada 2012 - 10:39

Dszeffko ma 100 procentową rację.. Tonsil to BYŁ High End, teraz niestety został zmiażdżony..


od kiedy to był Hi-End? :facepalm::lol: a to się uśmiałem :D


Tonsil nigdy nie był i nie będzie Hi-Endem pogódźmy się z tym.

#27 graci26

graci26

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 13 listopada 2012 - 08:52

Nie widzę sensu takiego czegoś. Dla niektórych to dobra forma, dla niektórych nie i proste. Każdy ma taki ''High End'', na jaki go stać :D. Inny mają ''High Endowe'' Logitechy, a inny ''High Endowe'' Tonsile.

#28 Siwy007

Siwy007

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 252 postów

Napisano 13 listopada 2012 - 02:46

Śmieszy mnie tylko jeden fakt, mianowicie po co ludzie płacą za interkonekt 500zł, za kolce pod gramofon 200zł, kable napięciowe 150zł, skoro różnicy nie ma?
Ten sam efekt można uzyskać kupując przewody za 50zł, a lepszy efekt będzie, gdy zmienimy ustawienie kolumn.
Audiofilizm często równa się kretynizm, oczywiście bez urazy, bo nie zawsze.
Btw: za 800zł można kupic używane kolumny, które zagrają dużo ładniej niż niejedno hi-endowe dzieło, w cenie do nawet 5k zł ;)

#29 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 13 listopada 2012 - 04:58

Siwy IC często gęsto wpływa na dźwięk. Jeden urywa góry, jeden ją łagodzi, inny znowu doda basu, albo poszerzy scenę. Obrażasz teraz, ale od razu piszesz bez urazy, żeby nie było problemu. Postaraj się o dobry sprzęt, dobre źródło i dobry IC do tego i powiedz mi, że się myle, to będę płakał ze śmiechu

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#30 Siwy007

Siwy007

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 252 postów

Napisano 14 listopada 2012 - 05:07

Oj, ale ja nie mówie, że się mylisz. Problem tylko taki, że przy sprzęcie za +- 6-10k zł nie ma żadnej dużej różnicy w IC za 100zł a 500zł. A już parajojom jest kupować kable, które kosztują prawie tyle, co kolumny w sprzęcie dla mnie drogim (mowa o kwotach około 10k), ale jednak ciągle budżetowym dla wielu audiofili. Zgodzisz się, prawda?
Edit: Poniżej 5k zł szkoda w ogóle wdawać się w zabawe w dobór kabli. Różnica jest delikatna lub brak - wiem, bo sprawdzałem.

#31 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 14 listopada 2012 - 05:42

Siwy nie zgadzam się tak czy siak. Kupując sprzęt przereklamowany to owszem. Różnicy nie ma, ale patrząc na DIY, bądź dobre (faktycznie dobre, a nie tylko z pogłoski) kable to ma to wielki sens.

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#32 Siwy007

Siwy007

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 252 postów

Napisano 14 listopada 2012 - 09:09

Ale nie w budżetowym sprzęcie. Tonsil gra tak samo na zwykłych RCA jak na IC za 300zł. Nie mówie o kablach głośnikowych, to troszkę inna bajka, ale też różnicę można zdecydowanie dostrzec w drogim sprzęcie ;)

#33 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 14 listopada 2012 - 11:20

No i właśnie doszliśmy do momentu, w którym sam przyznałeś, że tonsil jest słaby i nie warto kupować do niego czegokolwiek lepszego niż zwykłe rca... No cóż. Teraz można skończyć tą debatę bo robi się offtop straszny

Wysyłane z mojego LG-P990 za pomocą Tapatalk 2

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#34 Siwy007

Siwy007

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 252 postów

Napisano 15 listopada 2012 - 11:43

A czy ja napisałem, że jest to szczyt high-endu kiedykolwiek? ;)
Powiedziałem tylko, że mając do wyboru jakieś VoiceKrafty, STXy, czy Alphardy wole wziąć Tonsila, ze podobną cenę mam coś o niebo lepszego, a stare Altusy z lat 80tych grają lepiej niż połowa kolumn dzisiaj w cenie do 800zł, a altusy mamy od znajomego "za piwo"
Pozdrawiam :)

#35 Tomasz620

Tomasz620

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 149 postów

Napisano 16 listopada 2012 - 08:56

Altusy z lat 80' graja lepiej jak kolumny (markowe) za 800zł ?:D a to się uśmiałem...

za 800zł to już masz monitory np B&W 601 S3 za 700zł.. więc z czym do ludzi Panie.. o jakości i wykonaniu nie wspomnę.. no ale temat audio to temat rzeka więc możemy tak sobie pisać bez sensu..

#36 Wolf

Wolf

    0101011011011

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 16 listopada 2012 - 10:11

Należy pamiętać, że w wielu znanych markach np: pioneer, były montowane głośniki Tonsila, oczywiście pod nalepkami pioneera. O czymś to świadczy prawda?
Mam komputer w czarnej obudowie, mysz, klawa - wszystko zawodowe!
;)

#37 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 16 listopada 2012 - 11:31

Świadczy to o tym, że tonsil u siebie nie potrafił wstawić tych dobrych głośników tylko je sprzedawał, albo robili badziewne zwrotnice.

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#38 Wolf

Wolf

    0101011011011

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 16 listopada 2012 - 11:39

Widzę, że nie masz zielonego pojęcia o historii tej firmy pisząc takie bzdury. Jednak, każdy ma prawo do swoich opinii, nawet jeżeli nie są niczym podparte.
Mam komputer w czarnej obudowie, mysz, klawa - wszystko zawodowe!
;)

#39 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 16 listopada 2012 - 12:03

Oczywiście, że nie znam historii firmy, bo w niej nie pracowałem, ale nie jest mi to potrzebne, żeby pisać takie "bzdury", bo widać gołym okiem, że tonsil sobie nie radzi i tyle...

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#40 Tomasz620

Tomasz620

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 149 postów

Napisano 16 listopada 2012 - 05:02

Bardzo dobrze,że firma tonsil upadła,kolumn rewelacyjnych nie robiła,zwrotnic również zawsze sie pierwsze co paliło to GDWT (cewki) zwrotnica była tak zaprojektowana z d...py że nie mam pytań.Ogólnie ten tonsil to taki nie wypał.

#41 graci26

graci26

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 16 listopada 2012 - 07:09

Ogólnie ten tonsil to taki nie wypał.


Nie wypał ale suba na gdn ''30/140'' miałeś. Chyba, że masz taki sam nick jak koleś na yt ale nie sądzę.

#42 Guest_marcin21164_*

Guest_marcin21164_*
  • Guests

Napisano 16 listopada 2012 - 07:12

On na yt ma nick gieroj26

wysłano z x8 za pomocą czlaptalka 2 ;) :)

#43 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 16 listopada 2012 - 07:25

Jak ktoś chce zbudować kolumny to Tonisle może kupić dla skrzynki chociaż pewnie można sememu lepszą zrobić niż Tonisl produkował.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#44 graci26

graci26

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 16 listopada 2012 - 07:33

On na yt ma nick gieroj26

wysłano z x8 za pomocą czlaptalka 2 ;) :)


Gieroj26 to jestem ja -.-.

#45 Guest_marcin21164_*

Guest_marcin21164_*
  • Guests

Napisano 16 listopada 2012 - 07:45

Napisałem ze ty bo wiem z konkursu dawidn20

wysłano z x8 za pomocą czlaptalka 2 ;) :)

#46 graci26

graci26

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 16 listopada 2012 - 07:47

On na yt ma nick gieroj26

wysłano z x8 za pomocą czlaptalka 2 ;) :)


To po co pisałeś to ?

#47 Guest_marcin21164_*

Guest_marcin21164_*
  • Guests

Napisano 16 listopada 2012 - 07:51

Sory zle przeczytalem z tym subem myślałem ze to napisał tomasz
SORKI

wysłano z x8 za pomocą czlaptalka 2 ;) :)

#48 Tomasz620

Tomasz620

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 149 postów

Napisano 18 listopada 2012 - 01:32


Ogólnie ten tonsil to taki nie wypał.


Nie wypał ale suba na gdn ''30/140'' miałeś.



miałem ale sprzedałem bo nie wypał :)
 

Jak ktoś chce zbudować kolumny to Tonisle może kupić dla skrzynki chociaż pewnie można sememu lepszą zrobić niż Tonisl produkował.


dokładnie,masz rację jest tak jak piszesz.

#49 Siwy007

Siwy007

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 252 postów

Napisano 18 listopada 2012 - 12:50

Tomasz620 Przeczytaj dokładnie jeszcze raz to, co napisałem o tym 800zł, może zauważysz, że napisałem "połowę", chodziło mi o kolumny nie markowe, albo inaczej, produkowane jako masówka dla supermarketów (stx, alphard, VoiceKraft, Clatronik i podobne), za które nieraz płacimy dużo więcej, niż są warte. Do tej grupy można zaliczyć także większość wynalazków niskiej półki, które ludzie kupują jako "coś lepszego" typu MAudio.
Poza tym, wspomniane przez Ciebie Bowersy raz, że kosztują więcej (nowe) to wcale rewelacją nie są, i idąc Twoim tokiem rozumowania można kupić coś lepszego, tylko trzeba troszkę dopłacić...
I tak bez końca.
Green-Ivan Zrobić lepsze kolumny można, ale nie za cene starych Tonsilów, do tego dochodzi dużo czasu, pomiarów, przeróbek etc.
Któryś raz powtarzam, że nie uważam Tonsila za jakieś mistrzostwo świata, ale porównywając go z wyżej wspomnianymi markami to naprawdę jest lepszy.
i nie mówie tego, na podstawie opinii wyczytanych w internecie, tylko na podstawie tego co słyszałem.

#50 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 20 listopada 2012 - 03:35

To tak jakbyś teraz porównywał starego mercedesa do nowego seiczento.
Mówisz nowe droższe. Tonsile też używane kupujesz... Szkoda słów.

Wysyłane z mojego LG-P990 za pomocą Tapatalk 2

Znudzony światem wyruszam w kosmos.




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL