Skocz do zawartości

•         

Zdjęcie

GTX 780 Gigabyte OC - skrzywione chłodzenie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 jAKOB

jAKOB

Początkujący

• Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 12 listopad 2013 - 11:23

Witam!
Możecie kojarzyć mnie z wątku "Wahania cen...", w którym poruszany był między innymi temat SLI z dwóch GTX 760. Z tego rozwiązania zrezygnowałem gdy cena GTX 780 spadła do 1800pln. Dzisiaj kupiłem kartę GTX 780 Gigabyte OC i ku mojemu zdziwieniu ujrzałem dość niepokojący widok. Chłodzenie w karcie od strony wejść zasilania jest przechylone w stronę PCB. Nie wiem czy to stanowi problem, gdyż nie widać, czy ożebrowanie dotyka któregoś ze styków lub innej części karty. Sprzętu nie jestem w stanie wypróbować, ponieważ kupno komputera przewidziane było na grudzień, a kartę kupiłem z tego co aktualnie było na koncie ze względu na stosunkowo niską cenę i była to ostatnia sztuka na magazynie. Czy ktoś spotkał się kiedykolwiek z podobnym problemem? Iść do sklepu złożyć reklamacje, czy takie odchylenie nie stanowi problemu? Ma ktoś może tę kartę i jest się w stanie wypowiedzieć?
Poniżej załączam zdjęcia jakie udało mi się zrobić. Mam nadzieję, że zobrazują one sytuację na tyle, aby można było ją ocenić.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ps. Napisałem do wsparcia technicznego Gigabyte i czekam na odpowiedź.

#2 TitoBandito

TitoBandito

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1582 postów

Napisano 13 listopad 2013 - 08:36

Wszystko ok. Ten typ tak ma :

Dołączona grafika

#3 jAKOB

jAKOB

Początkujący

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 13 listopad 2013 - 06:54

Hmmm, obawiam się, że jednak tak nie ma. Widziałem kilka recenzji, zdjęć z różnych perspektyw i ewidentnie chłodzenie jest równoległe do PCB. Tutaj przykład:
Dołączona grafika

#4 MarTum

MarTum

Jestem ALFA I ROMEA

• Użytkownik
  • 9415 postów

Napisano 13 listopad 2013 - 07:10

Jeżeli jesteś na miejscu to dla pewności ducha możesz ja wymienić ale twoja jest ok.
To tylko obudowa. Radiator jest solidnie dokręcany śrubami. Nie ma opcji ,żeby krzywo siedział.

Sygnaturka.png

#5 jAKOB

jAKOB

Początkujący

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 13 listopad 2013 - 08:40

Tak żeby rozwiać wątpliwości gdzie radiator jest krzywy, porównując do zdjęcia z recenzji:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#6 kiroma

kiroma

Zapomniany dzieciak

• Użytkownik
  • 2685 postów

Napisano 13 listopad 2013 - 08:56

Radiator jest dobrze umocowany. Jak chcesz to możesz oddać. Jedyny problem, to to, że wentyatorki nie będą wiały prostopadle na ten radiator i tyle. Nawet ja się bym tym nie przejmował...

Pieseł jest szczęśliwy z I5.

#7 jAKOB

jAKOB

Początkujący

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 13 listopad 2013 - 09:11

Problem może stanowić to, że radiator będzie dotykał elementów PCB, których nie powinien.
Dołączona grafika
To akurat GTX 770
Nie wiem jak będzie z wymianą, bo kupiłem ostatnią sztukę w Komputroniku. Na razie nie odpowiedzieli na maila, którego do nich wysłałem

#8 Slawomir

Slawomir

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 859 postów

Napisano 13 listopad 2013 - 09:29

jak masz możliwość, to wymień sobie na wersję referencyjną prosto od Nvidii, ciche, wydajne i eleganckie chłodzenie + znakomity serwis EVGA + duży potencjał OC, z tego co można usłyszeć wersje od gigabyte niestety czasem piszczą.

#9 jAKOB

jAKOB

Początkujący

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 13 listopad 2013 - 10:57

Jutro przejadę się do centrali Komputronika i będę prosił o wymianę/zwrot pieniędzy. Nie mam zamiaru używać karty, która posiada wadę produkcyjną i w przyszłości mieć z tego powodu problemy w przypadku gwarancji lub sprzedaży karty. Do tego nie podoba mi się wizualnie skrzywienie. Najgorsze jest to, że pewnie będą się migać z wymianą i zwlekać. Jeżeli tak będzie to poczuje się oszukany.

#10 410N

410N

???

• Użytkownik
  • 304 postów

Napisano 13 listopad 2013 - 11:07

Wydaje mi się, że jest możliwość zwrotu towaru do 10 dni od momentu zakupu :P

poczytaj o tym w prawach konsumenta
SAMSUNG R710 AS04PL
CPU: Intel Core 2 Duo T6400 @2.00GHz
GPU: Nvidia GeForce 9300M GS 256MB
RAM: 4GB DDR3 | HDD: Seagate 500GB

#11 jAKOB

jAKOB

Początkujący

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 06:59

Pojechałem do serwisu Komputronika i po oględzinach przyznali mi rację i zaproponowali wymianę karty lub zwrot pieniędzy. Niestety mój egzemplarz był ostatni tak więc zwrócili mi pieniądze

#12 jaceksz82

jaceksz82

Początkujący

• Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 10:39

I jaką 780 będziesz teraz brał?

#13 MarTum

MarTum

Jestem ALFA I ROMEA

• Użytkownik
  • 9415 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 10:42

Możę by zrobić przyczajkę na GTX 780 TI ?
1800 zł już masz

Ty dozbierasz 200 zł , GTX 780Ti stanieje o 200zł i ta przepotężna karta jest w zasięgu.

Sygnaturka.png

#14 PLTomislaV

PLTomislaV

Advanced Member

• Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 11:14

jeśli chodzi o 780ti to ja polecam po 1. poczekać jeszcze chwilkę na spadek cen, po 2 poczekać na nie referencyjne chłodzenia, chyba że jesteś fanem referencyjnego, ale ja tam wole sobie dobrać co lubię, ja będę składał kompa na lato, bo teraz nie mam hajsu, a wiem że wtedy będę miał, ale aktualnie gdybym brał to bym i tak wziął 780 EVGA superclocked ACX cooler, ciche chłodzonko, wydajne, o wiele mocniejsza karta od referencyjnej. Im lepsze chłodzenie tym lepsze OC i tym więcej hajsu w kieszeni tak na prawde :)

#15 Mientus25

Mientus25

Dużo pisze

• Użytkownik
  • 408 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 11:16

Tylko, że w cenie aktualnej 780 ti mamy r9 290 w CF. Co prawda trzeba poczekac na niereferenty bo przy referencie można ogłuchnąć jednym słowem. :) Narazie bym sie wstrzymał, aż wyjdą wersje z niereferencyjnym chlodzeniem.
"Z idiotami nie warto rozmawiać, zniżą ciebie do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem"
Dołączona grafika

#16 MarTum

MarTum

Jestem ALFA I ROMEA

• Użytkownik
  • 9415 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 11:24

Tylko ,ze R9 w CF to wysoka temperatura i wielki pobór mocy, a pojedyncza GTX 780 TI wciąga każdą grę i jest o wiele bardziej komfortowa w użytkowaniu.

Sygnaturka.png

#17 PLTomislaV

PLTomislaV

Advanced Member

• Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 11:43

ja to pozostawiam już w rękach kupcy którą karte wybierze bo jak mają podobne wydajności to zależy w jakie gry gra i czy przypadkiem używa jakiś programów typu photoshop, jeśli zajmuje sie w jakimkolwiek stopniu grafiką, albo projektami 3d, lub czymkolwiek w tym stylu to streamowe processory których używa AMD wymiękają w porównaniu do CUDA cores od nVidii, ja jestem fanem tej drugiej firmy, jedyne co mnie troche kusi do AMD co cena, np 7990 kosztuje 2,5 kokosa a wydajność ma genialną i nie jest wcale głośna. ale musiałbym zmienić całe plany na swój setup bo kolorystycznie nie pasuje za bardzo..

#18 jAKOB

jAKOB

Początkujący

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 11:45

Sprawa wygląda tak, że od paru miesięcy odkładam dość spore (jak dla mnie) sumy z wypłaty i chciałbym z lekką pomocą kredytu kupić komputer w grudniu. Z odłożonych pieniędzy zdecydowałem się na zakup karty, bo spadła jej cena i tyle. Nie wiem czy chcę czekać na 780ti i dokładać kolejne pieniądze :D W sumie i tak zwiększyłem początkowy budżet na komputer i nie chciałbym z tym przeginać.
Zamówiłem GTX 780 tym razem produkcji Asus'a z Morele.net. Zobaczymy w jakim stanie odbiorę kartę tym razem :D Trzymajcie kciuki żeby była cała i zdrowa. Przy okazji wziąłem też obudowę Fractal Design R2. Powoli, małymi kroczkami uskładam wszystko i połączę w całość :)

#19 TitoBandito

TitoBandito

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1582 postów

Napisano 15 listopad 2013 - 08:44

Sprawa wygląda tak, że od paru miesięcy odkładam dość spore (jak dla mnie) sumy z wypłaty i chciałbym z lekką pomocą kredytu kupić komputer w grudniu. Z odłożonych pieniędzy zdecydowałem się na zakup karty, bo spadła jej cena i tyle. Nie wiem czy chcę czekać na 780ti i dokładać kolejne pieniądze :D W sumie i tak zwiększyłem początkowy budżet na komputer i nie chciałbym z tym przeginać.
Zamówiłem GTX 780 tym razem produkcji Asus'a z Morele.net. Zobaczymy w jakim stanie odbiorę kartę tym razem :D Trzymajcie kciuki żeby była cała i zdrowa. Przy okazji wziąłem też obudowę Fractal Design R2. Powoli, małymi kroczkami uskładam wszystko i połączę w całość :)

Módl się żeby karta była sprawna, bo gwarancja na morele to śmiech na sali i droga przez mękę.:facepalm:

#20 bucu1984

bucu1984

Ale ja nigdy nie, nie ogarnę się

• Użytkownik
  • 1498 postów

Napisano 15 listopad 2013 - 11:04

Módl się żeby karta była sprawna, bo gwarancja na morele to śmiech na sali i droga przez mękę.:facepalm:

mozesz sprecyzowac?
gdyz kupuje tam duzo i nie mialem jeszcze okazji nic reklamowac na szczescie i oby tak dalej
jedyne co to jak mi do ssd nie przyslali etui i kabla to jak napisalem im to za 2 dni doslali

takze chetnie bym sie dowiedzial co robia w zwiazku z gwarancja zeby na wszelki wielki wiedziec ;)

#21 jAKOB

jAKOB

Początkujący

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 15 listopad 2013 - 12:00

Jeżeli towar posiada wadę produkcyjną to są 3 dni od zakupu żeby to zweryfikować, odnieść/odesłać i muszą naprawić ten konkretny egzemplarz lub zwrócić pieniądze - to leży w gestii sprzedawcy. W przypadku gwarancji gwarantem jest sam Asus, więc albo odsyłam uszkodzony towar bezpośrednio do serwisu Asus'a albo do morele, ale oni wtedy tylko pośredniczą w wymianie konsument-serwis. Jeżeli coś z gwarancją pójdzie nie tak to raczej nie morele będą za to odpowiadać, a producent. Jak będę odbierał kartę to mam prawo przed zakupem obejrzeć towar i z tego prawa skorzystam tym razem. Jak coś będzie się nie zgadzało to nie odbiorę karty i poczekam na inny egzemplarz.
Wydaje mi się, że dużo przy usługach serwisowych zależy od szczęścia. Naczytałem się negatywnych i pozytywnych komentarzy do każdego sklepu, w którym rozpatrywałem kupno. Zawsze ktoś jest zadowolony, a ktoś inny narzeka.
Tak czy siak wolę nie sprawdzać jakości ich usług serwisowych i niech karta będzie w idealnym stanie :D

#22 TitoBandito

TitoBandito

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1582 postów

Napisano 15 listopad 2013 - 12:37

mozesz sprecyzowac?
gdyz kupuje tam duzo i nie mialem jeszcze okazji nic reklamowac na szczescie i oby tak dalej
jedyne co to jak mi do ssd nie przyslali etui i kabla to jak napisalem im to za 2 dni doslali

takze chetnie bym sie dowiedzial co robia w zwiazku z gwarancja zeby na wszelki wielki wiedziec ;)

Jeżeli odebrałeś towar osobiście w jakimś punkcie to nie możesz go oddać do 10 dni, bo morele uznaje, że został kupiony w sklepie stacjonarnym.
Jeżeli sprzęt został zakupiony na firmę to też nie możesz go oddać.
Towary, które się zepsuły a zostały odebrane w punkcie odbioru morele nie chce przyjmować na gwarancję.

Jest cała masa problemów z tym sklepem. Więcej tutaj :

http://www.forumpc.p...64#entry1663653

http://www.forumpc.p...-3#entry1743803

http://forum.benchma...8839-morelenet/

https://www.google.p...emy z gwarancją

Ja tam kupuję tylko wentylatory, płyny czyszczące i nośniki danych.
Raz kupiłem grę - zamiast EK wysłali zwykłą edycję - w razie wymiany miałem ZAPŁACIĆ za wysyłkę do nich gry i od nich do mnie. Sprzedałem grę na allegro i tyle.

W morele nie kupię żadnej elektroniki.

#23 MarTum

MarTum

Jestem ALFA I ROMEA

• Użytkownik
  • 9415 postów

Napisano 15 listopad 2013 - 12:55

Jak coś kupujecie i nie chcecie się bać gwarancje to sklep AGITO.PL zjada wszytko inne. To jest lider w PL pod każdym względem.

Sygnaturka.png

#24 bucu1984

bucu1984

Ale ja nigdy nie, nie ogarnę się

• Użytkownik
  • 1498 postów

Napisano 15 listopad 2013 - 01:23

mysle ze to zalezy od ludzi
jednym agito odpowiada a znajda sie tacy ktorym cos nie pasowalo
zatem nie ma 100% sklepu ktory by kazdemu odpowiadal

#25 410N

410N

???

• Użytkownik
  • 304 postów

Napisano 15 listopad 2013 - 08:09

Miałem okazje reklamować pendrive o wartości ~80zł i słuchawki o wartości ~180zł w morele.
Oba przedmioty były odebrane osobiście w ich punkcie (Kraków) i osobiście dostarczone do nich na gwarancje.
W obu przypadkach przyznano mi nowe sztuki produktów (ale to już chyba zależało od producenta, a nie morele).

Jedyne czego mogę się przyczepić to czas realizacji (za każdym razem równy miesiąc - dłużej nie mogli, bo musieliby mi zwrócić pieniądze xD)

Oczywiście, jak kogoś spotkała jakaś niemiłą sytuacja, to nabiera dystansu do firmy i ją odradza innym, tak samo na odwrót, gdy ktoś został pozytywnie zaskoczony, to firmę poleci. W przypadku morele nie brakuje negatywnych opinii, ale jest ich zdecydowanie mniej niż pozytywnych.
SAMSUNG R710 AS04PL
CPU: Intel Core 2 Duo T6400 @2.00GHz
GPU: Nvidia GeForce 9300M GS 256MB
RAM: 4GB DDR3 | HDD: Seagate 500GB

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Copyright power by: ITPC.NET.PL