Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

mam prawo jazdy ale nie mogę jeździć sam


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
84 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kidler

Kidler

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 06 marca 2010 - 10:12

Witam. 18 grudnia zdałem egzamin praktyczny na prawo jazdy za 1 razem. Miałem 50 jazd. Prawko odebrałem 5 stycznia. Jak na razie rodzice mi nie pozwalają samemu jeździć bo:
- mam fiu bździu w głowie
- jestem za młody
- nigdy nie wiem jaka pogoda będzie na drodze
- duży ruch - ciężko się manewruje
- syn kolegi taty potrącił kobiete na przejściu bo myślał że zdąży a nie zdążył
- koleżanka mamy potrąciła inwalide i musi płacić na rechabilitacje i od tamtej pory nie jeździ
- w pozostałych państwach przez 1 rok można tylko z rodzicami jeździć
- bo mama musi mieć czym jeździć do pracy, więc nie może być auto w naprawie
- jak będę sam jeździć to się nie naucze jeździć

Jak na razie 2 razy pozwolili mi pojechać samemu 80 m - samochód wprowadzić. Jak chcę pojechać sobie ok. 1 km to słyszę że nie bo nie, a wieczorem nie bo jest za ciemno.

Jeżdże raz/dwa w tygodniu i to tylko z ojcem z boku i tam gdzie mu pasuje. Jednym słowem robię za szofera...
Kupić auta teraz też nie mogę z wyżej wymienionych powodów

Co o tym myślicie?
Moja wizytówka: http://zamkowski.net
Transport Sanitarny w Radomiu: http://medi-car.pl

#2 Guz

Guz

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 668 postów

Napisano 06 marca 2010 - 10:15

Że powinieneś ostro pogadać z rodzicami... Skoro zdałeś prawko, jesteś dorosły to jakim prawem ci zabraniają ? W taki sposób to za kilka lat kiedy już ci pozwolą naprawdę kogoś potrącisz czy będziesz mieć wypadek, bo nie będziesz pamiętać jak się jeździ.
i5 3570K @ 4.4Ghz ----- MSI R9 270 2GB
ASRock Z75 Pro3 ------ 2x4GB 1600Mhz CL9
Corsair VX450

#3 Kidler

Kidler

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 06 marca 2010 - 10:17

już wczoraj prubowałem i skończyło się na tym że mam uzbroić się w cierpliwość i nabrać pokory i poczekać....
Siostrze pozwolili pojechać samej po roku, a mamie po 1 miesiącu ale ona była wtedy starsza...
Moja wizytówka: http://zamkowski.net
Transport Sanitarny w Radomiu: http://medi-car.pl

#4 Qlan

Qlan

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 06 marca 2010 - 10:22

no to stary ci współczuje ja jeszcze przed egzaminem brałem auto ojca żeby poćwiczyć i jeździłem sam po mieście ( bo jak by nas razem złapali to on by prawko stracił ) jedyna opcja jaką widzę to postarać się o własny samochód bo na takich zasadach to nigdy nie nabierzesz wprawy a to tak naprawdę będzie niebezpieczne , poza tym zawsze możesz powiedzieć rodzicom żeby się zastanowili co robią bo przecież prędzej czy później nadarzy się okazja abyś zerwał się i pojechał gdzieś sam bez ich kontroli nawet nie ich samochodem a to właśnie przez ich zachowanie owej wprawy mieć nie będziesz i wtedy może pojawić się problem i to oni będą winni temu że nie zdołałeś sobie z tym poradzić

#5 Kidler

Kidler

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 06 marca 2010 - 10:27

Kupić auta teraz też nie mogę z wyżej wymienionych powodów


Dołożą mi ale dopiero jak będę mieć więcej kasy bo takiego taniego tylko do szkoły za 2-3 tys. nie pozwolą kupić żeby się nie rozwalić od razu. A i tak nie wiadomo czy by pozwolili mi nim teraz pojechać samemu.

-- Dodano dnia 6 Marzec 2010, o 22:28 --

- jak będę sam jeździć to się nie naucze jeździć


Moja wizytówka: http://zamkowski.net
Transport Sanitarny w Radomiu: http://medi-car.pl

#6 Qlan

Qlan

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 06 marca 2010 - 10:30

wiesz co nie chce cie podburzać ale skoro jesteś pełnoletni to ty sam decydujesz co robisz ze swoimi pieniędzmi i rodzice już nie wiele mogą ci kazać a jedynie służyć radą a na początek to takie właśnie tanie auto jest idealne

#7 Kidler

Kidler

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 06 marca 2010 - 10:32

chciałem kupić ale nie pozwolili..... tzn. w tej chwili musiałbym jeszcze z 1 dozbierać :):(
Moja wizytówka: http://zamkowski.net
Transport Sanitarny w Radomiu: http://medi-car.pl

#8 Guz

Guz

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 668 postów

Napisano 06 marca 2010 - 10:33

Ja już wielokrotnie jeździłem samochodem, mimo że nie mam prawa jazdy, a mówię tu o jeździe na wsi parę kilometrów po leśnych drogach, wprowadzaniu do garażu, czy podróży do sklepu parę przecznic dalej. Tobie z tego co zrozumiałem nawet na takie podróże nie pozwalają.

Na początek właśnie kupuje się tanie auto którego nie będzie żal przy jakiś mniej poważniejszych stłuczkach, które na początku się zdażają...
i5 3570K @ 4.4Ghz ----- MSI R9 270 2GB
ASRock Z75 Pro3 ------ 2x4GB 1600Mhz CL9
Corsair VX450

#9 Kidler

Kidler

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 06 marca 2010 - 10:37

jak dozbieram jeszcze z 1 tys zł to poszukam jakiegoś....
no tak ale za ten czas mogliby dać pojechać dosłownie 2 ulice dalej na poczte(często bywam bo dużo chandluję) czy do bankomatu kase wypłacić ale słyszę odp "nie bo nie" "nie bo się słabo manewruje " "nie bo nie będzie gdzie zaparkować"

jeszcze dzisiaj sie ojciec troche wnerwił, że mnie 30 min nie było bo byłem w bankomacie kase wypłacić. to mówie że autem byłoby szybciej a on na to że 30 sekund szybciej. Nie możliwe żeby 1,1 km autem było szybciej o 30 sekund niż pieszo...
Moja wizytówka: http://zamkowski.net
Transport Sanitarny w Radomiu: http://medi-car.pl

#10 Qlan

Qlan

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 06 marca 2010 - 10:43

wiec olej to dozbieraj kasy i nic nie mówiąc kup sobie coś oszczędzisz sobie nerwów a oni niech się martwią bo ich zachowanie nie jest ani dobre ani nawet logiczne

#11 Guz

Guz

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 668 postów

Napisano 06 marca 2010 - 10:48

Skąd mogą wiedzieć jak manewrujerz skoro nigdy nie jeździłeś ? Zapytaj się ich czy za rok będziesz lepiej manewrówał nie jeżdżąc, jak masz się nauczyć ?

Przepraszam za błędy - t9
i5 3570K @ 4.4Ghz ----- MSI R9 270 2GB
ASRock Z75 Pro3 ------ 2x4GB 1600Mhz CL9
Corsair VX450

#12 Kidler

Kidler

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 06 marca 2010 - 10:53

Skąd mogą wiedzieć jak manewrujerz skoro nigdy nie jeździłeś ? Zapytaj się ich czy za rok będziesz lepiej manewrówał nie jeżdżąc, jak masz się nauczyć ?

Przepraszam za błędy - t9


jeżdże raz/dwa na tydzień najczęściej w soboty gdy tata musi do sklepu pojechać.... :lol:

ojciec mi powie jak uzna że mogę sam jeździć
Moja wizytówka: http://zamkowski.net
Transport Sanitarny w Radomiu: http://medi-car.pl

#13 Yossarian

Yossarian

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 06 marca 2010 - 11:05

To jak, robimy zrzutkę na służbowe auto dla admina? :D

#14 Kidler

Kidler

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 06 marca 2010 - 11:07

To jak, robimy zrzutkę na służbowe auto dla admina? :D


hehe, dobry pomsył :mrgreen:
a tak apropopo to nie jestem adminem tylko pomocnikiem technicznym :)
Moja wizytówka: http://zamkowski.net
Transport Sanitarny w Radomiu: http://medi-car.pl

#15 chartkor

chartkor

    Użyszkodnik

  • Użytkownik
  • 131 postów

Napisano 06 marca 2010 - 11:07

Czyli jeździsz, więc w czym problem. Nauczysz się to Ci pozwolą jeździć. Ja wiem że będę miał to samo i jakoś nie wylewam swoich żali w internecie. Musisz wziąć pod uwagę że rodzice mają na uwadze twoje dobro i na pewno na złość tego nie robią.

>>ASUS PRIME X570-P>Ryzen 3600X>Corsair H100i v2>GIGABYTE RTX2060 Super OC 3X>4x4GB Corsair Vengeance>XPG SX8200Pro 1TB>Obsidian 750D>Seasonic Platinum 760>2x DELL UltraSharp 24">G305>BlackWidow 2013>>


#16 Kidler

Kidler

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 06 marca 2010 - 11:29

Czyli jeździsz, więc w czym problem. Nauczysz się to Ci pozwolą jeździć. Ja wiem że będę miał to samo i jakoś nie wylewam swoich żali w internecie. Musisz wziąć pod uwagę że rodzice mają na uwadze twoje dobro i na pewno na złość tego nie robią.


tak z ciekawości zapytałem co o tym sądzicie...

ale czy nie sądzisz że z tym że nie pozwalają mi 1 km przejechać że to lekka przesada...?
Moja wizytówka: http://zamkowski.net
Transport Sanitarny w Radomiu: http://medi-car.pl

#17 DawidN20

DawidN20

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 321 postów

Napisano 06 marca 2010 - 11:37

Kidlek młodzieńcze, uzbrój się w cierpliwość :P Poważnie. Prawdą jest, że nauczysz się jeździć jak będziesz praktykował, uwierz mi z własnego doświadczenia wiem że pomoc, czy wręcz nadzór osoby doświadczonej jak np. ojciec będzie dla ciebie nieocenioną pomocą.

Inaczej się jeździ Lką inaczej jak nie masz znaczka na dachu :)

To nic złego popraktykować z kimś u boku, sam to jakieś 7 lat temu przerabiałem. A dwa lata temu sam byłem taką pomocą dla mojej narzeczonej :) Generalnie, jeżeli w oczach ojca będziesz na tyle "nauczony" jeździć, że nie będzie bał się o ciebie na pewno samochód dostaniesz :) Wszystko w swoim czasie.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

#18 mariusz_1004

mariusz_1004

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 558 postów

Napisano 06 marca 2010 - 11:38

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że:
1. po zdaniu prawa jazdy nie jeżdżąc ok 3 lat (brak samochodu) można co najwyżej stracić obycie w samochodzie. Przepisów nie zapomnisz nie ma bata.
2. takie a nie inne zachowanie rodziców to nie ostrożność, to charakter i walcząc z tym napytasz sobie kłopotów.
3. stłuczki na początku, "wliczone w koszty"? jesteś kierowcą czy kamikadze :shock: ? Skoro boisz się że nie zapanujesz nad samochodem to jak zdałeś egzamin.
Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy
Core2Duo E7300 / MSI P45 NEO3-FR / OCZ Titanium 4x2GB / Gainward GTS 450 1Gb DDR5 / HDD: Samsung SP2004C 200GB + HD103UJ 1TB / Samsung SyncMaster 930 BF / Tagan U15 530W / SB Audigy / Modecom MC-HF40/ Cyborg RAT 5
Samsung R540-JA07PL

#19 animek3

animek3

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 06 marca 2010 - 11:47

Jak dobrze, że Ja nie miałem takich problemów z rodzicami :D
Pół roku jeździłem bez prawka, i to na dodatek ojciec sam mi wtedy dawał auto mówiąc, że jak nie będę jeździł to się nie nauczę ;)
Od listopada 2009 roku jeżdżę już z prawem jazdy i miałem pierwszą stłuczkę 2 dni temu, nie z mojej winy ;)

MacBook Air


#20 DawidN20

DawidN20

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 321 postów

Napisano 07 marca 2010 - 12:19

Pół roku jeździłem bez prawka, i to na dodatek ojciec sam mi wtedy dawał auto mówiąc, że jak nie będę jeździł to się nie nauczę


Nie ma czym się chwalić, oj nie ma....

Z jednym się mogę zgodzić:

że jak nie będę jeździł to się nie nauczę

ale praktykować tylko z licencją ;)

Jeżdżę dużo i na szczęście jeszcze stłuczki nie miałem :P hehe
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

#21 animek3

animek3

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 07 marca 2010 - 12:21

Wolałem praktykować bez licencji, niż potem płacić za parę egzaminów ;)

MacBook Air


#22 mariusz_1004

mariusz_1004

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 558 postów

Napisano 07 marca 2010 - 12:32

Co fakt to fakt edukacja młodych kierowców mocno kuleje ale jeżdżenia bez prawa jazdy nic nie usprawiedliwia.
Tym bardziej że kurs nie uczy jeżdżenia, instruuje jedynie jak zdać egzamin a i to średnio wychodzi.
Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy
Core2Duo E7300 / MSI P45 NEO3-FR / OCZ Titanium 4x2GB / Gainward GTS 450 1Gb DDR5 / HDD: Samsung SP2004C 200GB + HD103UJ 1TB / Samsung SyncMaster 930 BF / Tagan U15 530W / SB Audigy / Modecom MC-HF40/ Cyborg RAT 5
Samsung R540-JA07PL

#23 Kal-el

Kal-el

    Dużo pisze

  • Moderator
  • 511 postów

Napisano 07 marca 2010 - 12:42

Tak jak już DawidN20 pisał. Pokaż rodzicom, że umiesz jeździć, pojeździj z ojcem, pokaż mu, że potrafisz. Na pewno po jakimś czasie dostrzegą to i zaczną dawać Ci samochód.

Ja naszczęście nie miałem takiego kłopotu. Mogę sobie brać samochód kiedy chce.

#24 Guz

Guz

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 668 postów

Napisano 07 marca 2010 - 08:33

3. stłuczki na początku, "wliczone w koszty"? jesteś kierowcą czy kamikadze :shock: ? Skoro boisz się że nie zapanujesz nad samochodem to jak zdałeś egzamin.

Z doświadczenia wielu znanych mi osób wiem, że pierwszy samochód nie powinien być drogi. Różne sytuacje się zdarzają, a to stłuczka na parkingu, obtarcie czy inne wypadki przy pracy, szczególnie na początku po zdaniu prawka, ale nie od razu, wtedy jeszcze jeździ się z pasją każda jazda jest wyzwaniem robimy to najlepiej jak się da, dopiero jak już emocje opadną, jazda stanie się jedynie jazdą, poczujemy się pewnie na drodze, no i bum... Po za tym mając na początku kiepski samochód oszczędzimy - jak będzie jakaś awaria to mniej z nas zedrą przy kiepskim wozie, a w przyszłości będziemy wiedzieli co się jak psuje itp. i nie damy z siebie zedrzeć kasy...
i5 3570K @ 4.4Ghz ----- MSI R9 270 2GB
ASRock Z75 Pro3 ------ 2x4GB 1600Mhz CL9
Corsair VX450

#25 Yossarian

Yossarian

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 07 marca 2010 - 12:46

Pół roku jeździłem bez prawka, i to na dodatek ojciec sam mi wtedy dawał auto mówiąc, że jak nie będę jeździł to się nie nauczę ;)

Niezbyt chwalebne, ale nie mi to oceniać.


Co fakt to fakt edukacja młodych kierowców mocno kuleje ale jeżdżenia bez prawa jazdy nic nie usprawiedliwia.
Tym bardziej że kurs nie uczy jeżdżenia, instruuje jedynie jak zdać egzamin a i to średnio wychodzi.

Niestety muszę się z tym zgodzić. A już całkiem przegięciem są instrukcje "jak zaliczyć łuk" - "przy którymśtam słupku skręt kierownicą o X stopni, przy kolejnym słupku prostowanie o X stopni, itd " - zupełnie jak nauka na pamięć :lol:

#26 abi

abi

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 07 marca 2010 - 12:53

miałem się wczoraj wypowiedzieć na ten temat, ale było zbyt późno by się wychylać nie z kilkoma słowami ale może bardziej z przemyśleniami.
teraz tak po łebkach przelecę, punkty mniej istotne w rozmowie ale znaczące, które umknęły rozmówcom a i ja nie znam części danych.
Kidler- nie wiem ile masz lat i jaką sytuacje domową, materialną, ile samochodów - nie musisz odpowiadać :) ale może się to łączyć z problemami na jakie napotykasz.

- nie dostaniesz samochodu, bo możesz uszkodzić i mama nie będzie miała czym dojeżdżać do pracy.
istotny argument, bo w razie W może skomplikować życie całej rodziny. zakup auta dla rodziców był chyba dużym wyrzeczeniem i przedstawia on dużą wartość.
- jesteś młody, świeżo po kursie, wiec nie dziw się że rodzice nie chcą ci dać samochodu, obawiają się i o ciebie i o samochód i o wszystko co się z tym wiąże. mimo że ty uważasz że jesteś rozsądny i odpowiedzialny masz skończone 18 lat, czyli dorosły. to wcale nie oznacza że dorosłeś tak naprawdę do tej dorosłości. patrząc się z punktu widzenia rodziców, cały czas jesteś dzieckiem, i jesteś nieodpowiedzialny, dużo czasu będziesz potrzebował by udowodnić im swoją odpowiedzialność.
- nieznajomość warunków pogodowych i drogowych.
nie wiem jak długo posiadacie samochód, czy mieliście jakieś stłuczki, jak dużo Twoi rodzice jeżdżą, i w jak dalekie trasy. myślę że obawa ta wynika z kilku spraw. rodzice zdają sobie sprawę jakie niespodzianki można spotkać na oblodzonych drogach, sami tak naprawdę nie czują się świetnymi kierowcami, jeżdżą bo muszą jeździć ale tak naprawdę nie czują się na drodze komfortowo.
- zwracanie uwagi na wypadki znajomych
chcą się odwołać do tego że wypadki nie zdarzają się innym, nie nam jest nieprawdą, zdarzają się wszystkim.
ja mam prawko 20 lat, tak naprawdę miałem jedną bardzo przykrą sytuację i to w miejscu w którym nigdy bym się tego nie spodziewał, kiedyś w czasie jazdy, spokojnej, bo staram się jeździć bardzo rozsądnie zadałem sobie w myśli kiedyś pytanie, czy byłbym w stanie opanować samochód podczas poślizgu, pęknięcia opony czy zablokowania się hamulca popatrzyłem się na fotelik do tyłu i noga od razu popuściła gaz.
- kilka razy padła propozycja kupienia taniego samochodu, podejrzewam że padły te propozycje od osób tak naprawdę nie posiadających swoich samochodów. zakup samochodu to nie koniec wydatków, to dopiero początek, wszystkie naprawy, przeglądy, paliwo, ubezpieczenia (a przy młody kierowcy są dość wysokie),to są znaczne koszty i bardzo często z kieszeni ucznia czy studenta nie do przeskoczenia.

co mogę ci poradzić
- postarać się zrozumieć rodziców nie podważać ich decyzji
- nie dawać powodów do podważenia zaufania, czyli jazdy samochodami kolegów, nie robić dodatkowych wycieczek, podkradania samochodu
dobrą strategią wydaje mi się że będzie
- niedopominanie się o samochód, przy wszystkich okazjach
- jeśli trzeba będzie coś załatwić zaproponuj od czasu do czasu i żeby to wyszło od ciebie, by ojciec z tobą pojechał. podkreślisz to ze chcesz się uczyć i jesteś świadom tego co robisz. któregoś dnia trzeba będzie podjechać a ojcu czy mamie nie będzie się chciało ubierać, jechać i to może być twoja szansa. jak jej nie zawalisz będziesz dostawał samochód coraz częściej.
- raz na jakiś czas jak będziesz miał kilka złotych, wykup kilka godzin jazdy L-ką, dla ciebie dobrze bo nie zapomnisz, nauczysz się czegoś, a i rodzicom uświadomisz że chcesz się rozwijać i niezapomnieć. argumentem będzie też to że musisz wykupować jazdy i wydawać swoje pieniądze na to by udowodnić rodzicom że umiesz prowadzić

#27 DawidN20

DawidN20

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 321 postów

Napisano 07 marca 2010 - 01:08

Niestety muszę się z tym zgodzić. A już całkiem przegięciem są instrukcje "jak zaliczyć łuk" - "przy którymśtam słupku skręt kierownicą o X stopni, przy kolejnym słupku prostowanie o X stopni, itd " - zupełnie jak nauka na pamięć

Ty się nie śmiej, ja byłem placu wyuczony jak małpa, przejechał bym go z zamkniętymi oczami :P

Abi słusznie odniósł się do kupna nowego samochodu. Sam wydatek na auto to dopiero początek.... Samochód to taka skarbonka, w która wrzucasz i to nie małą kasę, tyle że nie da się jej wyciągnąć :(
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

#28 animek3

animek3

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 07 marca 2010 - 05:20

ubezpieczenia (a przy młody kierowcy są dość wysokie)

To da się w prosty sposób rozwiązać ;)
Tak jak w przypadku Kidlera, jego rodzice mają prawo jazdy dosyć długi czas, więc mają również większe zniżki na OC. Wystarczy dać taką osobę ze zniżkami jako współwłaściciela ;)
Jak tak zrobiłem, składka roczna na mnie samego wyniosła coś koło 1500 zł., zaś ze zniżkami ojca 700 zł ;)

MacBook Air


#29 abi

abi

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 07 marca 2010 - 05:45

zgadza się, jednak koszt jak by się nie patrzeć jest znaczny.

- w przypadku stłuczki Kidlea gdzie współwłaścicielem pojazdu jest jego ojciec, diabli biorą zniżki na wszystkie samochody które stoją na ojca.
- w przypadku posiadania samochodu przez Kidlera ojciec nie był by zobowiązany zgłosić przy ubezpieczeniu swojego samochodu młodego kierowcy co podnosi skadkę.

po prostu trzeba tak naprawdę przeanalizować co bardziej się opłaca

#30 animek3

animek3

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 07 marca 2010 - 05:54

No tak, co prawda to prawda ;)
Trzeba pierw policzyć, czy tak naprawdę będzie nas stać na utrzymanie auto, bo jak już powiedzieliście, jest to skarbonka bez dna ;)

MacBook Air


#31 foh23

foh23

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 280 postów

Napisano 07 marca 2010 - 08:00

Heh ja tylko mogę polecić cierpliwość i pokorę ;)

Sam od razu nie dostawałem samochodu by samemu się bujać po drogach. I się nie dziwię. W końcu to był nie mój samochód tylko ojca. A jakbym go rozkwasił to było by naprawdę ciężko. Bo dla ojca samochód to podstawowe narzędzie pracy. Więc pomijając już koszty naprawy, to te parę dni bez samochodu to parę dni bez pracy w zasadzie.

I wiem ile wpadek miałem nawet jak z moim ojcem jechałem, gdzie krzyczał hamuj, bo czegoś nie zauważyłem i by się wpierniczył jak śliwka w kompot. Bo zdanie prawka to jedno, a potem jazda krótko po egzaminie to druga strona medalu.

Także na prawdę nie dziwię się twoim rodzicom. Postaw się w ich sytuacji ;)

A to że za ślisko itd. to też wcale nie jest złośliwość rodziców. Wiem jak się jeździ w trudnych warunkach. Nie raz miałem taką sytuację że fuksem nie wyrąbałem komuś. Bo hamuje i sanki, samochód poleciał przez skrzyżowanie i miałem fuksa że nikt nie jechał bo byłem na podporządkowanej. A jeszcze parę metrów wcześniej nie wydawało się że nie będę mógł zahamować.

Czy chwilka nie uwagi i zbyt późne naciśnięcie hamulca i sanki -> dobrze że prawy pas był wolny więc puszczenie hebli i odbicie na prawo. Inaczej z dupy garaż zrobiłbym gościowi przede mną. Nie wspomną o sytuacjach gdzie skręcam a samochód leci do przodu, dobrze że w końcu złapał przyczepność. Po takich sytuacjach dopiero sobie zdajesz sprawę jak łatwo przedobrzyć. Rodzice już to wiedzą. Tobie się jeszcze wydaje że jesteś Hołowczyc i zawsze dasz radę ;)

Inna sprawa jak młody dorwie się sam za kółko to w zasadzie nie ma mowy o bezpiecznej jeździe. Wiem to z doświadczenia. Jak tylko nie było opieki i samemu się bujało, a nie daj Bóg jeszcze z kumplem to się wywijało mówiąc delikatnie. I nie wiem jak Ty ale jednak u większości młodych tak jest. Krew aż wrze i jak tylko jest okazja to but w podłogę.

Także spokojnie pobujaj się ze starszymi jak udowodnisz że jesteś ok kierowcą to pewnie sami w końcu dadzą ci spokojnie pojeździć. Nic na siłę bo tylko odwrotny skutek uzyskasz ;)

A tak BTW na dzień dzisiejszy sam samochodu nie mam, bo za drogi w utrzymaniu ale jak nawet raz na ruski rok się zdarzy mi prowadzić ojca samochód to szczerze mówiąc mnie już to nie bawi. I często prowadzę jak emeryt, bo głupoty już wywietrzały z głowy. Byle dojechać.

#32 DawidN20

DawidN20

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 321 postów

Napisano 07 marca 2010 - 08:13

Mi samochód zżera prawie 1/3 wypłaty... :/ nie dalej jak dwa miesiące temu kupowałem akumulator, 500zł... teraz czeka mnie wymiana oleju, przy okazji filtry. Świece żarowe już się proszą o wymianę, wtrysk o wyregulowanie, nie wspominając o comiesięcznych wydatkach na paliwo, na szczęście nie jeżdżę daleko, więc miesięcznie 300zł na ropkę starcza, no chyba że trzeba do Niemiec wyjechać albo w delegację gdzieś człowieka wyślą w kraj. teraz się rwiesz za kółko, ale uwierz mi, przyjdą czasy, że sam będziesz chciał być wożony ;P

A no i jeszcze bym zapomniał o wydatkach na ubezpieczenie, koszty przeglądu w tym wszystkim giną... Na szczęście od tego roku będę miał maks. zniżki więc mam nadzieję na sporo oszczędności jeżeli idzie o ubezpieczenie.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

#33 Yossarian

Yossarian

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 07 marca 2010 - 08:16

W pewnym względzie to dobrze, że ojciec chce z Tobą jeździć i poprawiać Twoje błędy - ja usłyszałem "pójdziesz na kurs to się nauczysz". Miałem o tyle dobrze, że czekało na mnie stare auto rodziców (13letni opel), więc już w dniu otrzymania prawka siedziałem za kierownicą - i tutaj znowu musiałem liczyć tylko na siebie. Czasem w sumie przydałaby mi się opinia kogoś z zewnątrz. Z tego co wiem to istnieją szkoły doskonalenia jazdy, możliwe, że kiedyś skorzystam. Jedynie raz nie otrzymałem samochodu od rodziców, miesiąc po otrzymaniu prawka jak była zima, szklanka i ekstremalne warunki na drogach.

Jak widzę Twoją sytuację:
Twój ojciec ma samochód, więc ma też prawko więc równie dobrze może sam sobie do sklepu jeździć. Woli wziąć Ciebie, żebyś nie wyszedł z prawy, ewentualnie skorygować Twoje umiejętności i nabrać pewności co do Ciebie - kierowcy. Powinieneś pokazać, że jesteś godny zaufania i nadajesz się do kierowania pojazdu. Kwestia czasu.

#34 bucu1984

bucu1984

    Ale ja nigdy nie, nie ogarnę się

  • Użytkownik
  • 1 498 postów

Napisano 07 marca 2010 - 08:59

Witam. 18 grudnia zdałem egzamin praktyczny na prawo jazdy za 1 razem. Miałem 50 jazd. Prawko odebrałem 5 stycznia. Jak na razie rodzice mi nie pozwalają samemu jeździć bo:
- mam fiu bździu w głowie
- jestem za młody
- nigdy nie wiem jaka pogoda będzie na drodze
- duży ruch - ciężko się manewruje
- syn kolegi taty potrącił kobiete na przejściu bo myślał że zdąży a nie zdążył
- koleżanka mamy potrąciła inwalide i musi płacić na rechabilitacje i od tamtej pory nie jeździ
- w pozostałych państwach przez 1 rok można tylko z rodzicami jeździć
- bo mama musi mieć czym jeździć do pracy, więc nie może być auto w naprawie
- jak będę sam jeździć to się nie naucze jeździć

Jak na razie 2 razy pozwolili mi pojechać samemu 80 m - samochód wprowadzić. Jak chcę pojechać sobie ok. 1 km to słyszę że nie bo nie, a wieczorem nie bo jest za ciemno.

Jeżdże raz/dwa w tygodniu i to tylko z ojcem z boku i tam gdzie mu pasuje. Jednym słowem robię za szofera...
Kupić auta teraz też nie mogę z wyżej wymienionych powodów

Co o tym myślicie?

szczerze to na twoim miejscu bym sie tu na publicznym forum nie przyznawal w ogole do tego ze mam takich rodzicow
ciezko mi Tobie cos doradzic bo ja zostalem wychowany zupelnie inaczej, moglem robic co chcialem, a kontrole mialem minimalna, ale powiem ci walcz o swoje
a napewno nie rob za szofera to w zebach przyjda do ciebie z kluczykami i beda blagac zebys ich gdzies zawiozl, a ty postawisz warunek ze potem chcesz pojechac gdzies we wlasnych sprawach i jest szansa ze powoli zacznie to miec rece i nogi ;)

I5 13600KF / Gigabyte B760 GAMING X DDR4 / G.Skill Ripjaws V 32GB 3600MHz CL16 / MSI GeForce RTX 3060 Ti VENTUS 2X V1 OC LHR 8GB GDDR6 / Kingston 2TB M.2 PCIe NVMe NV1 / Toshiba S300 (SMR) HDWT860UZSVA 6TB 3,5'' /   Seagate BarraCuda 1 TB 3.5" SATA III (ST1000DM003) / Seagate BarraCuda 2 TB 3.5" SATA III (ST2000DM006) / SeaSonic 650W (SSR-650RM) / iiyama G-Master GB2570HSU Red Eagle / SilentiumPC Armis AR7 / MSI Clutch GM08 / Silver Monkey X Mandrill
 

 

   


#35 Śpioch

Śpioch

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 07 marca 2010 - 09:14

Hmmm, dlatego lepiej jakbyś zdawał później, na wiosnę - lepsze warunki, ani rodzice nie mogą bronić ze względu na warunki, a i bezpieczniej dla świeżego kierowcy.
Może zaproponuj tacie, żebyście pojeździli z godzinkę czy 2 w sobotę?
◘◘◘► C2D E4400 @ 3,33GHZ bez czapki + AVC Napoleon 2/3 Heatpipe ◘◘◘► 2x1GB Patriot(800) @ 4-4-4-12 800MHz ◘◘◘► Abit IP35-e ◘◘◘► Palit GTS450 ◘◘◘► Hitachi DeskStar 7K1000.C 500 GB ◘◘◘► Pioneer 111D (mod 111L) ◘◘◘► Modecom MC350 (fanswap Zephyr 120mm)◘◘◘► Gladius 400 + Revoltec GREEN 120mm + 3x Zephyr 120mm ◘◘◘► Bezprzewodowa mysz + klawiatura Logitech ◘◘◘► Logitech X540 ◘◘◘► LG GT540

#36 abi

abi

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 07 marca 2010 - 09:16

n ie wiem Bucu czy tą hardością coś Kidler zyska a stracić może dużo.
wszystko zależy od układów panujących w domu

#37 bucu1984

bucu1984

    Ale ja nigdy nie, nie ogarnę się

  • Użytkownik
  • 1 498 postów

Napisano 07 marca 2010 - 09:28

moze sie z poczatku wydawac ze nic nie zyska
ale okaze sie za jakis czas inaczej

I5 13600KF / Gigabyte B760 GAMING X DDR4 / G.Skill Ripjaws V 32GB 3600MHz CL16 / MSI GeForce RTX 3060 Ti VENTUS 2X V1 OC LHR 8GB GDDR6 / Kingston 2TB M.2 PCIe NVMe NV1 / Toshiba S300 (SMR) HDWT860UZSVA 6TB 3,5'' /   Seagate BarraCuda 1 TB 3.5" SATA III (ST1000DM003) / Seagate BarraCuda 2 TB 3.5" SATA III (ST2000DM006) / SeaSonic 650W (SSR-650RM) / iiyama G-Master GB2570HSU Red Eagle / SilentiumPC Armis AR7 / MSI Clutch GM08 / Silver Monkey X Mandrill
 

 

   


#38 Kidler

Kidler

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 07 marca 2010 - 10:17

Hmmm, dlatego lepiej jakbyś zdawał później, na wiosnę - lepsze warunki, ani rodzice nie mogą bronić ze względu na warunki, a i bezpieczniej dla świeżego kierowcy.
Może zaproponuj tacie, żebyście pojeździli z godzinkę czy 2 w sobotę?



jeżdżenie bez celu to nie ma sensu :)

-- Dodano dnia 7 Marzec 2010, o 22:19 --

a napewno nie rob za szofera to w zebach przyjda do ciebie z kluczykami i beda blagac zebys ich gdzies zawiozl, a ty postawisz warunek ze potem chcesz pojechac gdzies we wlasnych sprawach i jest szansa ze powoli zacznie to miec rece i nogi ;)


może źle nazwałem to ale generalnie jeżdżę tam gdzie ojcu pasuje.... wiadomo po drodze zajedziemy np. na poczte ale generalnie tak żeby tylko za moimp sprawami to nie.
Moja wizytówka: http://zamkowski.net
Transport Sanitarny w Radomiu: http://medi-car.pl

#39 bucu1984

bucu1984

    Ale ja nigdy nie, nie ogarnę się

  • Użytkownik
  • 1 498 postów

Napisano 07 marca 2010 - 10:37

noto mowie nie woz ich nigdzie, postaw sie i tyle, co prawda przez jakis czas mozesz nie jezdzic w ogole
ale pamietaj tego sie nie zapomina, przyjdzie czas ze bedziesz mial wlasny samochod, troche pojezdzisz wprawisz sie i bedziesz mial co chcesz
takie proszenie o samochod to zenada
a jeszcze gorsze jest jak z wielka laska powzwola ci sie gdzies zawiezc

I5 13600KF / Gigabyte B760 GAMING X DDR4 / G.Skill Ripjaws V 32GB 3600MHz CL16 / MSI GeForce RTX 3060 Ti VENTUS 2X V1 OC LHR 8GB GDDR6 / Kingston 2TB M.2 PCIe NVMe NV1 / Toshiba S300 (SMR) HDWT860UZSVA 6TB 3,5'' /   Seagate BarraCuda 1 TB 3.5" SATA III (ST1000DM003) / Seagate BarraCuda 2 TB 3.5" SATA III (ST2000DM006) / SeaSonic 650W (SSR-650RM) / iiyama G-Master GB2570HSU Red Eagle / SilentiumPC Armis AR7 / MSI Clutch GM08 / Silver Monkey X Mandrill
 

 

   


#40 mariusz_1004

mariusz_1004

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 558 postów

Napisano 07 marca 2010 - 11:33

Bucu, gratuluję poglądów ;)
Z takimi radami Kidler prędzej zedrze podeszwy butów niż zrobi dziurę w kieszeni kluczykami do samochodu :lol:
Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy
Core2Duo E7300 / MSI P45 NEO3-FR / OCZ Titanium 4x2GB / Gainward GTS 450 1Gb DDR5 / HDD: Samsung SP2004C 200GB + HD103UJ 1TB / Samsung SyncMaster 930 BF / Tagan U15 530W / SB Audigy / Modecom MC-HF40/ Cyborg RAT 5
Samsung R540-JA07PL

#41 bucu1984

bucu1984

    Ale ja nigdy nie, nie ogarnę się

  • Użytkownik
  • 1 498 postów

Napisano 08 marca 2010 - 10:11

no i co z tego ?
rodzicow i tak nie przekona bo wiedza swoje, a blaganie ich o samochod nic nie da
nie zapomni przez to jak sie jezdzi, a za jakis czas przyjdzie i czas na niego ;)

edit: nawet jak bedzie probowal z nimi powaznie spokojnie pogadac to zniżą go do swojego pozoimu myslenia w tej sytuacji i pokonaja doswiadczeniem
takze warto sie zastanowic czy blaganie o samochod ma jakikolwiek sens

I5 13600KF / Gigabyte B760 GAMING X DDR4 / G.Skill Ripjaws V 32GB 3600MHz CL16 / MSI GeForce RTX 3060 Ti VENTUS 2X V1 OC LHR 8GB GDDR6 / Kingston 2TB M.2 PCIe NVMe NV1 / Toshiba S300 (SMR) HDWT860UZSVA 6TB 3,5'' /   Seagate BarraCuda 1 TB 3.5" SATA III (ST1000DM003) / Seagate BarraCuda 2 TB 3.5" SATA III (ST2000DM006) / SeaSonic 650W (SSR-650RM) / iiyama G-Master GB2570HSU Red Eagle / SilentiumPC Armis AR7 / MSI Clutch GM08 / Silver Monkey X Mandrill
 

 

   


#42 abi

abi

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 08 marca 2010 - 10:20

błaganie o samochód na pewno nie ma sensu i przecież nikt o tym nawet nie wspominał. ale Twoje Bucu podejście nauczyciela w wolnym tłumaczeniu moim brzmi tak " a w dupę se wsadźcie ten samochód, jak kupię sobie swój to jeszcze będziecie mnie prosić". dość radykalne podejście ale czy tak naprawdę wychowawcze dla którejkolwiek ze stron? pozostawię bez komentarza

#43 bucu1984

bucu1984

    Ale ja nigdy nie, nie ogarnę się

  • Użytkownik
  • 1 498 postów

Napisano 08 marca 2010 - 10:38

mimo wszystko bede szczery, dobrze przetlumaczyles to co napisalem ;)

ale co taki chlopak moze zrobic ? wiesz dobrze ze proszenie nie pomoze
rozmowa tez raczej zostanie zepchnieta na tor jaki beda chcieli rodzice uzyskac

pozostaje sie zastanowic nad jednym, dlaczego rodzice nie maja do kolesia zaufania ? bo to wychodzi z powyzszych rozwazan, wszystkie argumenty na to wskazuja
dobra martwia sie o niego, kazdy sie o bliskich martwi, ale co z zaufaniem ze skoro znaja go tyle lat i zdal za pierwszym razem to mozna mu zaufac, a dobrze wiemy ze wypadek moze spowodowac nawet zawodowiec ;)


moze moje podejscie jest radykalne jak napisales, ale spojrzmy prawdzie w oczy, jesli ktos nie jest w zyciu troche egoista to wiele nie osiagnie ;)

I5 13600KF / Gigabyte B760 GAMING X DDR4 / G.Skill Ripjaws V 32GB 3600MHz CL16 / MSI GeForce RTX 3060 Ti VENTUS 2X V1 OC LHR 8GB GDDR6 / Kingston 2TB M.2 PCIe NVMe NV1 / Toshiba S300 (SMR) HDWT860UZSVA 6TB 3,5'' /   Seagate BarraCuda 1 TB 3.5" SATA III (ST1000DM003) / Seagate BarraCuda 2 TB 3.5" SATA III (ST2000DM006) / SeaSonic 650W (SSR-650RM) / iiyama G-Master GB2570HSU Red Eagle / SilentiumPC Armis AR7 / MSI Clutch GM08 / Silver Monkey X Mandrill
 

 

   


#44 abi

abi

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 08 marca 2010 - 11:10

co do egoizmu to zgodzę się z Tobą- dlatego nie mam nic.
na wszystkie inne masz odpowiedź (moje gdybanie) w pierwszym moim poście tego wątku.
a stawianie tak sprawy na ostrzu noża w rodzinie uważam za nierozsądne, a właśnie rozsądek tu jest potrzebny.

#45 foh23

foh23

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 280 postów

Napisano 08 marca 2010 - 02:25

To zależy czy każde prowadzenie auta to błaganie czy tylko po prostu starsi nie chcą dać mu go by prowadził samemu. Nie wiem także jakie są wzajemne stosunki na linii rodzic - Kidler. Itp., itd.

Powiem tylko to co już było powiedziane. Ja się rodzicom nie dziwię i tyle. I bądźmy szczerzy to nie samochód Kidler'a by go dostawał jak chce. I tak to jest łaska ze strony rodziców, którą całkowicie rozumiem. Więc sytuacja z mojej strony wygląda tak. Albo Kidler potrafi się z tym pogodzić i zaakceptuje warunki rodziców. Albo jeżeli ma takie podejście jak Bucu to niech zrobi tak jak Bucu napisał. Znaczy niech w ogóle nie prosi o samochód, kupi własny i wówczas będzie z nim robił co chce.

A zaufanie? Sobie ufać nie można a co dopiero innym. Nawet rodzinie ufać nie można, ani swojej żonie ani swojemu mężowi, bratu czy siostrze także itd.

Dziecku także. Zresztą ja sam wiem jak prowadziłem jak ojciec był obok. Delikatnie, powoli itd. Sam? But w podłogę. Trochę minęło czasu zanim rozsądek do głowy zawitał.

Sorka Kidler w pewnym sensie ciebie obraziłem powyższymi słowami ale po prostu wiem jak to jest. I dlatego rozumiem obawy Twoich rodziców. Nawet jeżeli jesteś osobą, która by nie zawiodła ich zaufania i nie szalałbyś, to jednak ciężko w to uwierzyć to raz. Dwa nawet jak nie szalejesz to mimo wszystko na początku dobrze z kimś pojeździć.

#46 bucu1984

bucu1984

    Ale ja nigdy nie, nie ogarnę się

  • Użytkownik
  • 1 498 postów

Napisano 08 marca 2010 - 04:14

co do kwestii zaufania to jesli chodzi o pozyczanie pieniedzy to pozyczylbym tylko rodzicom i dziadkom, dalej juz bym sie nie posunal pozyczania dalszym pokoleniom
tak samo mysle z samochodem, rodzice to juz napewno wiedza czy on ma ciezka noge i pajacowalby na drodze
kto jak kto ale znaja go chyba najlepiej wiec wiedza

I5 13600KF / Gigabyte B760 GAMING X DDR4 / G.Skill Ripjaws V 32GB 3600MHz CL16 / MSI GeForce RTX 3060 Ti VENTUS 2X V1 OC LHR 8GB GDDR6 / Kingston 2TB M.2 PCIe NVMe NV1 / Toshiba S300 (SMR) HDWT860UZSVA 6TB 3,5'' /   Seagate BarraCuda 1 TB 3.5" SATA III (ST1000DM003) / Seagate BarraCuda 2 TB 3.5" SATA III (ST2000DM006) / SeaSonic 650W (SSR-650RM) / iiyama G-Master GB2570HSU Red Eagle / SilentiumPC Armis AR7 / MSI Clutch GM08 / Silver Monkey X Mandrill
 

 

   


#47 mariusz_1004

mariusz_1004

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 558 postów

Napisano 08 marca 2010 - 05:28

Bucu, na początek odniosę się do twojej ostatniej odpowiedzi a później przejdę do wcześniejszej.

...rodzice to juz napewno wiedza czy on ma ciezka noge i pajacowalby na drodze...

Skoro chce koniecznie jechać sam i wcześniej również tak było to sęk właśnie w tym że nie wiedzą czy ma ciężką nogę czy nie bo kidler nie chce z nimi jeździć.

szczerze to na twoim miejscu bym sie tu na publicznym forum nie przyznawal w ogole do tego ze mam takich rodzicow
ciezko mi Tobie cos doradzic bo ja zostalem wychowany zupelnie inaczej, moglem robic co chcialem, a kontrole mialem minimalna, ale powiem ci walcz o swoje
a napewno nie rob za szofera to w zebach przyjda do ciebie z kluczykami i beda blagac zebys ich gdzies zawiozl, a ty postawisz warunek ze potem chcesz pojechac gdzies we wlasnych sprawach i jest szansa ze powoli zacznie to miec rece i nogi ;)


Po tej wypowiedzi pisz o mnie co chcesz.
Nie wiem ile masz lat ale porozmawiaj ze starszymi od Ciebie a dowiesz się że rodzicom należy się coś takiego jak szacunek.
Zachowanie jakie proponujesz kidlerowi będzie o nim świadczyło że jest rozkapryszonym szczeniakiem który myśli że wszystko mu się należy oraz... że należy takiego delikwenta utemperować.
I wcale im się wtedy dziwił nie będę.
Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy
Core2Duo E7300 / MSI P45 NEO3-FR / OCZ Titanium 4x2GB / Gainward GTS 450 1Gb DDR5 / HDD: Samsung SP2004C 200GB + HD103UJ 1TB / Samsung SyncMaster 930 BF / Tagan U15 530W / SB Audigy / Modecom MC-HF40/ Cyborg RAT 5
Samsung R540-JA07PL

#48 bucu1984

bucu1984

    Ale ja nigdy nie, nie ogarnę się

  • Użytkownik
  • 1 498 postów

Napisano 08 marca 2010 - 09:14

pewnie ze nalezy sie rodzicom szacunek i w ogole nie zamierzam tego negowac
ale co z tego jak rodzice sie uparli i koniec, wiedza swoje i koniec, zero argumentow do nich trafia
ja pisze co uwazam, nie kaze mu rodzicow wyzywac czy tez tworzyc nienawisci
ty poki co narazie tylko krytykujesz i nic wiecej ;)

I5 13600KF / Gigabyte B760 GAMING X DDR4 / G.Skill Ripjaws V 32GB 3600MHz CL16 / MSI GeForce RTX 3060 Ti VENTUS 2X V1 OC LHR 8GB GDDR6 / Kingston 2TB M.2 PCIe NVMe NV1 / Toshiba S300 (SMR) HDWT860UZSVA 6TB 3,5'' /   Seagate BarraCuda 1 TB 3.5" SATA III (ST1000DM003) / Seagate BarraCuda 2 TB 3.5" SATA III (ST2000DM006) / SeaSonic 650W (SSR-650RM) / iiyama G-Master GB2570HSU Red Eagle / SilentiumPC Armis AR7 / MSI Clutch GM08 / Silver Monkey X Mandrill
 

 

   


#49 mariusz_1004

mariusz_1004

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 558 postów

Napisano 08 marca 2010 - 09:20

Krytykuję jedynie poglądy które wg mnie nie mają większego sensu oraz zamiast pomóc mogą zaszkodzić
Natomiast sensowne rozwiązania zostały już przedstawione przez inne osoby tu piszące a powtarzać się niema sensu ;)
Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy
Core2Duo E7300 / MSI P45 NEO3-FR / OCZ Titanium 4x2GB / Gainward GTS 450 1Gb DDR5 / HDD: Samsung SP2004C 200GB + HD103UJ 1TB / Samsung SyncMaster 930 BF / Tagan U15 530W / SB Audigy / Modecom MC-HF40/ Cyborg RAT 5
Samsung R540-JA07PL

#50 bucu1984

bucu1984

    Ale ja nigdy nie, nie ogarnę się

  • Użytkownik
  • 1 498 postów

Napisano 08 marca 2010 - 09:27

wiesz to rownie dobrze ja moge krytykowac twoje poglady, gdyz jestem zupelnie innym czlowiekiem niz ty i inni i tak samo jak ty nie musisz sie zgadzac ze mna ja nie musze z toba,ale dobra ja ze swojej strony koncze juz ta niepotrzebna dyskusje

I5 13600KF / Gigabyte B760 GAMING X DDR4 / G.Skill Ripjaws V 32GB 3600MHz CL16 / MSI GeForce RTX 3060 Ti VENTUS 2X V1 OC LHR 8GB GDDR6 / Kingston 2TB M.2 PCIe NVMe NV1 / Toshiba S300 (SMR) HDWT860UZSVA 6TB 3,5'' /   Seagate BarraCuda 1 TB 3.5" SATA III (ST1000DM003) / Seagate BarraCuda 2 TB 3.5" SATA III (ST2000DM006) / SeaSonic 650W (SSR-650RM) / iiyama G-Master GB2570HSU Red Eagle / SilentiumPC Armis AR7 / MSI Clutch GM08 / Silver Monkey X Mandrill
 

 

   





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL