Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

MarTum & CM Gladiator 600 - od zera do wypas komputera [WORKLOG]


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
241 odpowiedzi w tym temacie

#1 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 26 września 2013 - 08:26

Z racji tego ,że niedawno nabyłem nowa obudowę Cooler Master Gladiator 600 postanowiłem troszkę w nią zainwestować , troszkę ją zmodyfikować, a bebechy komputera podrasować pod względem wizualnym.


Tak poprostu, aby mieć niestandardową maszynę która ładnie się prezentuje.

Zamierzam pokupować wentylatory, kable, przedłużki, oploty i inne takie elementy, wykonać modyfikacje samej obudowy i wymalować od środka, pozbyć się niektórych elementów, a niektóre dodać itp. No i chciałbym się tym podzielić. Dlatego zdecydowałem się założyć temat. Pokaże na czym stoję i mam zamiar usłyszeć wskazówki i rady w pewnych kwestiach.

Póki co :
Komputer odrazu po złożeniu wygląda tak:

1%20Pierwszy%20zestaw.jpg
=============================================================================================================================================

2%20Pierwszy%20zestaw.jpg


Nic nie poukładane , złożone na szybko, nie ma się czym chwalić.
Powoli będziemy to rozbudowywać i ulepszać aż zacznie wyglądać na poziomie. Z czasem powstanie kawałek ładnej historii jak ten sprzęcik przeistacza się z brzydkiego kaczątka w pięknego łabędzia :D

Nie będzie tu LC ani turbo ultra sprzętu. Będzie to bardzo schludna maszynka która elegancko się prezentuje, dopracowana kolorystycznie i rozplanowana najlepiej jak się da.


Pierwsze cięcia już wykonałem. Niedługo wam pokażę pierwszy mod.


Użytkownik MarTum edytował ten post 22 stycznia 2014 - 12:01

Sygnaturka.png


#2 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 26 września 2013 - 08:29

Zapowiada się ciekawie ;) Wydaje mi się że wiem do czego MarTum dąży :)

#3 XarduneK

XarduneK

    Dupek

  • Moderator
  • 3 405 postów

Napisano 26 września 2013 - 08:30

Czekam co nam pokażesz.

P.S. Popraw to w ostatniej linijce ;p

#4 PiotrQ

PiotrQ

    AS Monaco FC

  • Użytkownik
  • 2 129 postów

Napisano 26 września 2013 - 08:53

Ja bym na twoim miejscu wyciął otworek na kabel 24pin bo jak się go poprowadzi z tyłu to za dyskami później trzeba go dać no i też na górze otwór na 4pin 12V. PRzedni wentyl ścieci się na niebiesko to też bym pomalował wentyle od erebrosa na niebiesko. Nawet masz wstawki niebieskie na swojej msi.

Sam jestem ciekaw jak ci to wyjdzie bo może mnie zachęcisz do zabrania się za swoją budę:)

Czemu wyłamałeś zatrzaski z tyłu budy na grafikę?
Teoria jest wtedy gdy wszystko wiemy, a nic nie działa.
Praktyka jest wtedy gdy nic nie wiemy, a wszystko działa.
A tera połączmy teorie z praktyką. Nic nie wiemy i nic nie działa.

#5 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 26 września 2013 - 09:08

No to fotki z pierwszego zabiegu:

Koszyk na dyski - ten klient bardzo mi przeszkadza. Z prawej blokuje mi cały przepływ powietrza, a z lewej nie pozwala wchodzić duzym grafikom. GTX 670 CUDEM i na WCISK się zmieścił.

Drugi element to zatrzaski na napędy 5,25. Usuwam je. Narazie usunąłem 3 i zostawiłem jeden trzymający DVD. Później przyjdzie na niego kolej.

To jest przeznaczone do eliminacji:
3%20Koszyk%20do%20wyci_cia%201.jpg


A tutaj już po zabiegu

4%20Ju_%20bez%20koszyka%201.jpg

=============================================================================================================================
5%20Ju_%20bez%20koszyka%202.jpg


Tak wygląda delikwent który psuł mi budę
6%20Wyci_ty%20koszyk.jpg


Poszło by to jakoś ale ani dojścia nie ma ,a i trzeba być ostrożnym no i zeszło z nitami.


Tak wygląda obudowa bez tego koszyka na dyski :
8%20Bez%20koszyka%20na%20dyski%20i%20bez

Teraz tylko wstawić porządne 140 mm na przód i niech ładnie wieje w środek. Dodatkowo chyba wytnę ta kratkę na której opiera się wentylator aby mógł brać jak najwięcej powietrza.



Piotrq - wszystko w swoim czasie :)
Ten wentyl z przodu wypad robi bo to 120 mm do tego brzydkie Zastosuje w całej budzie białe 140 mm ( oprócz tylnego gdzie wchodzi wyjątkowo 120 mm )


Użytkownik MarTum edytował ten post 12 marca 2014 - 12:07

Sygnaturka.png


#6 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 26 września 2013 - 10:58

Nity można kombinerkami jak dobrze złapiesz ścisnąć, wyjąć i puszczają jak cytryna sok ;)

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#7 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 26 września 2013 - 11:04

Brak sprzętu niestety. Mam takie malutkie ale jak ściskam to jedna strona ucieka do góry. Taki defekt mają. Mam duże ale one tez już wyrobione i nie dało rady. Pozatym za mało dojścia było.


Nastepny zakup : http://www.kurtmedia...140C-bialy.html

Dołączona grafika

W między czasie trzeba zamówić wizytę u lakiernika i machnąć środek na czarno dobrym lakierem.



EDIT: 3 x 140 mm i 1 x 120 mm kupione.

Sygnaturka.png


#8 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 27 września 2013 - 02:17

Matowym go! :)

#9 PiotrQ

PiotrQ

    AS Monaco FC

  • Użytkownik
  • 2 129 postów

Napisano 27 września 2013 - 03:06

Ja bym pomalował budę od środka na coś a la szczotkowane aluminium.

Jakie są temperatury dysku przed i po zabiegu?
Teoria jest wtedy gdy wszystko wiemy, a nic nie działa.
Praktyka jest wtedy gdy nic nie wiemy, a wszystko działa.
A tera połączmy teorie z praktyką. Nic nie wiemy i nic nie działa.

#10 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 27 września 2013 - 11:59

Będzie na czarno. Mam zamiar dać czarną budę, a akcesoria typu kable, wentyle, śruby itp będą białe.
Pierwsza porcja zamówiona. Są to te wentyle co pokazałem wyżej. Są piękne !

Piotru -> temp dysku raczej bez zmian. Ciągle okolice 27 - 30 stopni.






SSD przykręciłem od spodu adaptera:

9%20Adapter%20Akasa%20SSD%20i%20HDD%201.

Następnie zakleiłem grubą warstwą gumy łebki śrub. Zrobiły by zwarcie z HDD:

10%20Adapter%20Akasa%20SSD%20i%20HDD%202

SSD nie ma części mechanicznych więc może pracować odwrócony
HDD przykręciłem we właściwej pozycji i tak to wygląda:

11%20Adapter%20Akasa%20SSD%20i%20HDD%203

 

========================================================================================================================================

12%20Adapter%20Akasa%20SSd%20i%20HDD%204

Tak wygląda zamontowany HDD & SSD w jednej zatoce 5,25 na jednym adapterze.

13%20Zamontowany%20adapter%20Akasa%20SSD


Teraz muszę dokupić odpowiednie kable SATA bo z tymi trzeba było kombinować i odwrotnie montować bo dysk jest odwrócony. Teraz kątową wtyczkę mam wczepioną do płyty. No ale wszytko w swoim czasie :P


Użytkownik MarTum edytował ten post 22 stycznia 2014 - 12:12

Sygnaturka.png


#11 andzus12

andzus12

    Major

  • Użytkownik
  • 3 979 postów

Napisano 27 września 2013 - 01:38

fajny pomysł z tymi dyskami :D +
mnie się tylko nie podoba w tej budzie kolor wnętrza

CrewRank-britain-1.pngsignature.png

 

Major


#12 MarcinM90

MarcinM90

    Umiem komputer

  • Użytkownik
  • 3 497 postów

Napisano 27 września 2013 - 01:44

@MarTum
Możesz robić spoilery, bo jak siedzę na telefonie to zamula?
i5 4690K 4.2GHz / NH-D14 / Asus Strix GTX970 4GB / RAM 8GB / HDD 1TB / SSD 128GB / RM 650W / W10 Pro
HyperX CloudII / Sinn7 MPod / SS Rival / Cougar 450K / HyperX FURY / BENQ BL2410PT + Acer V243HL / Roccat Apuri
RECENZJE, TESTY, ROZPAKOWANIA --> YouTube

 


#13 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 27 września 2013 - 04:39

fajny pomysł z tymi dyskami :D +
mnie się tylko nie podoba w tej budzie kolor wnętrza



No buda ma zwykły, brzydki kolor w środku dlatego tez spotka się niedługo z lakiernikiem.



Spoilery odpadają. Ideą takich tematów jest wypakowanie ich zdjęciami wiec zdjęć będzie dużo. Komu się będzie chciało lecieć od ory do dołu i pykać w spoilery ? Zdjęć ma być dużo i mają być widoczne. Sorry, proponuje nie wchodzić z telefonu :)

Sygnaturka.png


#14 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 27 września 2013 - 05:00

MarTum jak wysyłasz do lakiernika to może zaszalej i potraktuj odbudowę na lakierem perłowym ?

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#15 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 27 września 2013 - 10:40

Nie no bo skasuje mnie ze 150 zł :D

Tak się zastanawiam. Mam elitkę 333 ktora aktualnie się kurzy. Była by świetnym królikiem doświadczalnym. Potrenował bym na niej malowanie i jak efekt byłby ok to gladiatora sam bym machnął. Zawsze to nowa umiejętność nabyta a i taniej by wyszło:P

Chociaż malowania proszkowego nic nie pobije ale przeleciałem dużo tematów i ludziom naprawdę elegancko wychodzi tańszymi sprayami w puszcze.

Matowanie , odtłuszczanie , podkłady i potem właściwa farba i zabezpieczenie na to i powinno być elegancko jak dobrze to wykonam.

Sygnaturka.png


#16 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 28 września 2013 - 06:54

Poszła stara elitka 333 na poligon doświadczalny i powiem wam ,że jestem bardzo zdumiony efektem.

Kupiłem spray czarny mat od śnieżki na bazie żywic za 12 zł no i efekt wyszedł naprawdę ekstra jak na pierwsze malowanie. Piękny, równy czarny mat. Teraz dosycha , jutro pokryję go wartą zabezpieczającą z bezbarwnego lakieru który zabezpieczy i doda lekkiego połysku no i jak będzie gites to maluje Gladiatora sam.



Nie mogę się doczekać aż zajmę sie gladiatorem. Najpewniej już jutro go przygotuje pod malowanko.

Sygnaturka.png


#17 tupson.

tupson.

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 29 września 2013 - 02:02

Zobaczymy jak wyjdzie malowanie. Coś czuje, że kozacko będzie :)

pacman.png
Zapraszam do pobierania mojej aplikacji w Google Play - OMG! Button! PL - soundboard dla systemu android


#18 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 29 września 2013 - 03:12

No to pierwsza warstwa nałożona. Jeden spray = jedna warstwa = schnięcie 24 godziny. Planuję nałożyć 2 - 3 warstwy matu i potem możliwe ,że dam bezbarwny lakier zabezpieczający, który doda też trochę połysku. Zależy jak to sie będzie prezentowało na egzemplarzu testowym który własnie dosycha z warstwą tego lakieru.


Tak buda była przygotowana pod malowanie:
14%20GOTOWA%20DO%20MALOWANIA.jpg

A tak już po pierwszej warstwie. Zdjęcia robiłem odrazu po nałożeniu lakieru więc możecie się doszukać jakiejś nierówności, różnicy barw itp. Wszytko ładnie się wyrówna po wyschnięciu - jutro

15%20JU_%20PO%20MALOWANIU%201.jpg

=================================================================================================================================
16%20JU_%20PO%20MALOWANIU%202.jpg

=================================================================================================================================
17%20JU_PO%20MALOWANIU%203.jpg

Jak dla mnie naprawdę bardzo fajnie to wygląda, a będzie jeszcze zdecydowanie ładniej jak wyschną kolejne warstwy farby.
No i nadal nie wiem czy zostawię mat czy dodam połysk lakierem bezbarwnym. Nie mogę się doczekać.


A tutaj całe towarzystwo czeka na dom :P
18%20A%20BEBECHY%20CZEKAJ_%20NA%20DOM.jp


Użytkownik MarTum edytował ten post 22 stycznia 2014 - 12:16

Sygnaturka.png


#19 MarcinM90

MarcinM90

    Umiem komputer

  • Użytkownik
  • 3 497 postów

Napisano 29 września 2013 - 03:27

Wygląda to zajedwabiście!
i5 4690K 4.2GHz / NH-D14 / Asus Strix GTX970 4GB / RAM 8GB / HDD 1TB / SSD 128GB / RM 650W / W10 Pro
HyperX CloudII / Sinn7 MPod / SS Rival / Cougar 450K / HyperX FURY / BENQ BL2410PT + Acer V243HL / Roccat Apuri
RECENZJE, TESTY, ROZPAKOWANIA --> YouTube

 


#20 RaV

RaV

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 29 września 2013 - 04:22

Czarny kolor całkiem zmienił tą obudowę WOW :zdziwko:

#21 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 29 września 2013 - 05:53

Poczekajmy do jutro aż wyschnie i zmatowieje. A potem na to kolejna warstwa :)

Sygnaturka.png


#22 Stike

Stike

    Phenomowy niewolnik

  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 29 września 2013 - 07:03

Ładnie :D
Tak samo miałem z moją 371, po przemalowaniu z tego szarego na czarny- całkiem inna obudowa. :D
Tylko ze ja zrobiłem błąd i kupiłem farbę słabej jakości, przez co po kilkukrotnym zamykaniu panelu bocznego lakier się zdarł, więc za niedługo czeka mnie ponowne malowanie.

#23 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 29 września 2013 - 07:08

Jaką kupiłeś ? Ja brałem spray śnieżka na bazie żywicy.

Sygnaturka.png


#24 Stike

Stike

    Phenomowy niewolnik

  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 29 września 2013 - 07:20

Nie pamiętam teraz nazwy, ale kupiłem ją w jakimś sklepie z częściami samochodowymi za chyba 15 zł. Wydawała sie tania, ale sprzedający zapewnił, że jest w miarę dobra, to wziąłem. I tak o to po tych 2 czy tam 3 warstwach nałożonych lakier tak czy tak zeszedł. Co prawda tylko w tych miejscach, które były narażone na zadrapania, ale jednak zeszedł, co mi osobiście bardzo przeszkadza. ;D
Tym razem zainwestuję w coś lepszego, jak się będzie trzymać ta co podałeś, to pewnie też ją kupię.
Tylko teraz szkoda mi czasu na ścieranie lakieru, i oczyszczanie blachy, ale cóż. Tak czy tak będę ją delikatnie modował, tj. usuwał te pionowe "stojaki" na dyski i pewnie robił otwory na kable, więc te trochę więcej pracy będzie trzeba przeboleć.

#25 Grandy

Grandy

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 248 postów

Napisano 29 września 2013 - 08:52

MarTum kawał dobrej roboty! Po przemalowaniu bardzo ciekawie to wygląda. Jeszcze tylko zmienić/przemalować te paskudne wentylatory z chłodzenia i będzie pięknie. :)

#26 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 29 września 2013 - 10:58

Wentyle z erebossa sa okropne ?? Wedlug mnie sa sliczne. No ale cos bedziemy z nimi kombinowac z czasem. Wstepnie mysle o malowaniu radiatora i wentyli ale jak bedzie to sie okaze. Zastanawiam sie czy radiator na czarno a przez srodek bialy pasek nie byl by ciekawa opcja. Bialy pasek nie na gorze tylko w poprzek na wysokosci lozysk wentyli. Wentyle w calosci nia bialo.

Sygnaturka.png


#27 Grandy

Grandy

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 248 postów

Napisano 30 września 2013 - 05:39

Same wentyle nie są złe, ale ich kolor mi nie pasuje. Ja bym przemalował ramki na czarno. Co do chłodzenia to może to ciekawie wyglądać. Czekam na dalsze efekty! :)

#28 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 30 września 2013 - 12:15

Oto już wyschnięta, zmatowana farba. Tak to wygląda:

19%20WYSCH_A%20PO%20MALOWANIU%201.jpg

===============================================================================================================================================
20%20WYSCH_A%20PO%20MALOWANIU%202.jpg

 


Użytkownik MarTum edytował ten post 22 stycznia 2014 - 12:17

Sygnaturka.png


#29 PiotrQ

PiotrQ

    AS Monaco FC

  • Użytkownik
  • 2 129 postów

Napisano 30 września 2013 - 12:48

Ładnie chociaż mi by się bardziej widział czarny fortepianowy czy jakoś tak. Żeby odbijał wszystko jak lustro:)
Teoria jest wtedy gdy wszystko wiemy, a nic nie działa.
Praktyka jest wtedy gdy nic nie wiemy, a wszystko działa.
A tera połączmy teorie z praktyką. Nic nie wiemy i nic nie działa.

#30 Grandy

Grandy

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 248 postów

Napisano 30 września 2013 - 12:49

Bardzo ładnie! Takie pytanie, planujesz czymś zakryć niebieskie elementy na G43?

Jakby użył błyszczącego lakieru to by strasznie kurz był widoczny.

#31 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 30 września 2013 - 01:26

Piotrq - zrobiłem sobie egzemplarz testowy na elitce 333. Mat spryskałem potem bezbrawnym ,żeby był połysk. Mat jednak wypada znacznie lepiej jak dla mnie. Połysk jakoś uwydatniał niedoskonałości itp.

Grandy - Ty tak u siebie zrobiłeś nie z taśmą na radiatorach prawda ? Efekt cholernie mi się podobał i jestem chętny zrobić to samo u mnie.


Teraz mam w planach zająć się kratkami na wentyle. Wyciąć je całkiem ,żeby wentyle miały optymalny dopływ powietrza i obłożyć krawędzie białą uszczelką "U".


Niedługo wezmę się za poszukiwaniu białej uszczelki.
Planuję także zamontować blachę na całości koszyka 5,25. Zdaje mi się ,że jednolita czarna blacha będzie lepsza niż ten podziurkowany koszyk. Co myślicie ?

Sygnaturka.png


#32 Grandy

Grandy

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 248 postów

Napisano 30 września 2013 - 01:44

Dokładnie, mam tak u siebie. Jak kupisz dobrej jakości folię to nic się nie będzie odklejać.

Jak masz czym wycinać blachę to czemu nie, ale ja bym to zakrył kawałkiem plexy oklejonej folią np. czarny mat lub carbon.

#33 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 30 września 2013 - 03:17

Jasny gwint nie myślałem ,że można dosłownie za grosze zamawiać sobie plexi na wymiar w kolorze !

10 x 10 cm kosztuje około 1 zł !!!
Wstawiam flaki do budy i odrazu zamawiam kilka płatów jak zrobię pomiary.


http://e-pleksi.pl/index.html

Sygnaturka.png


#34 tupson.

tupson.

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 30 września 2013 - 07:56

Dobra, dobra, koniec gadania. Wklejaj foty, bo jesteśmy ciekawi jak to wygląda z bebechami :)

pacman.png
Zapraszam do pobierania mojej aplikacji w Google Play - OMG! Button! PL - soundboard dla systemu android


#35 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 30 września 2013 - 08:20

Przypatrzcie się. Tu bez malowania :

1%20Pierwszy%20zestaw.jpg


A tu już po malowaniu:
Z podstawowymi flakami:

21%20W%20PO_OWIE%20Z_O_ONY%20PO%20MALOWA

Komplet flaków:
22%20W%20PE_NI%20Z_O_ONY%20PO%20MALOWANI


No i co powiecie ? Odrazu zaznaczam, że burdel w kablach jest celowy. Nie ma sensu układania skoro za kilka dni znowu będzie to rozkładał.


Użytkownik MarTum edytował ten post 22 stycznia 2014 - 12:19

Sygnaturka.png


#36 Green-Ivan

Green-Ivan

    Bushi

  • Moderator
  • 9 220 postów

Napisano 30 września 2013 - 08:27

Wygląda o wiele lepiej jedyna rzecz jaka psuje moim zdaniem efekt to srebrne śledzie rozszerzeń.

NIE UDZIELAM PORAD IT NA PW!
 
"Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków"
"Musisz w ten sposób ukształtować swoją duszę, by największy brutal nie odważył się zaczepić twojej osoby nawet wówczas, gdy najspokojniej sobie siedzisz".
"Wstyd jest jako blizna na drzewie, nie znika, lecz powiększa się z czasem" - Nitobe Inazō


#37 Bocieek

Bocieek

    Wrózbita Karol

  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 30 września 2013 - 08:32

O wiele lepiej to wygląda! Czekam na dalszą rozbudowę :D

#38 ajseek

ajseek

    pjona

  • Użytkownik
  • 944 postów

Napisano 30 września 2013 - 08:33

słit :P.
możesz jeszcze zakleić jakoś niebieskie elementy na płycie (np. jakieś czerwone paski) i zrobić całość czarno-czerwoną.

#39 Baero

Baero

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 111 postów

Napisano 30 września 2013 - 08:44

@up to samo chciałem zaproponować. Czarno-czerwona kolorystyka będzie pasować idealnie, do tego może pasek led czerwony. Śledzie idą do malowania, czy dokupujesz nowe? Jeszcze co rzuciło mi się w oczy (wiem, czepiam się :P) to napęd optyczny. Warto, jak używasz, pomalować go na czarno.

#40 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 30 września 2013 - 09:40

No więc panowie plan jest taki:

- Śledzie albo kupie białe albo te pomaluje na biało
- Cały ten koszyk 5,25" planuję zakryć plexi o kolorze czarny mat
- Planuję też kupić jeszcze jeden blok plexi i przykryć nim ten obszar prawy dolny róg czyli to co widzicie pod koszem na napędy tam gdzie się wiją kable. Chcę to zakryć równo z tacką płyty głównej tak ,żebym mógł za tym prowadzić kable i nie było by ich widać. Rozumiecie czy narysować ? :D Będzie taka szczelina między boczną ścianką i tym plexi. Tam będą prowadzone kable.

Planów mam wiele więcej oczywiście.
Białe okablowanie , oploty , białe elementy , bardzo interesi mnie malowania radiatora CPU na czarno - biało

Jutro wysyłają mi przepiękne białe Zawardy golfy który pokazywałem wyżej.
Także kratki wentyli wytnę ( może nie wszytki ) i krawędzie wyłoże białą uszczelką "U"

Bardzo możliwe ,że polepszę zarządzanie kablami. Jakiś otwór na wiązkę ATX zrobię napewno itp itd.

Naprawdę panowie prędko nie spocznę póki nie odpicuję tej budy :P
Chętnie dalej będę słuchał pomysłów i uwag.

Sygnaturka.png


#41 Grandy

Grandy

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 248 postów

Napisano 30 września 2013 - 09:50

Ja na Twoim miejscu bym kupił oploty i sam oplótł kable od karty graficznej + zamienił wtyczki na czarne. A kable 8 i 24 pin jako że są na stałe to trzeba przedłużki. Tak samo kable od front panelu(oplot 8mm na usb 2.0 i audio, a 4mm na kable reset,power itp.) Wyjdzie taniej, a czegoś się nauczysz. :)

#42 Stike

Stike

    Phenomowy niewolnik

  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 30 września 2013 - 09:59

Jak wyżej. A z tym plexi to dobry patent. Chciałem kiedyś zrobić podobnie, tylko że z blachą, ale jakoś nie miałem do tego głowy.
Jeżeli zrobisz wszystko dobrze to co powiedziałeś, + kolorystyka czarno-czerwona, + jakieś bardziej rozbudowane wzornictwo z czerwonym kolorem, to efekt końcowy powinien urywać dupę. ;D

#43 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 01 października 2013 - 11:27

Z kolorystyką to celuje bardziej w czarno - białą.

Dziś zamówię bloki plexi.

Sygnaturka.png


#44 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 02 października 2013 - 02:53

Czyli robisz otwory tak jak ja? :) Good choice ;)

#45 foh23

foh23

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 280 postów

Napisano 02 października 2013 - 09:15

Przez cały czas jak patrzę na zdjęcia to mam tę samą, powtarzającą się myśl. Wentylatory na chłodzeniu procesora nie pasują do reszty, lub reszta do tych wentylatorów. Z tyłu masz wentylator z czarną obwódką, chłodzenie chipsetu płyty ma wstawki niebieskie, porty na płycie głównej też są niebieskie. A niebieski z tym czerwonym ni **uja nie pasują ze sobą.

IMO lepiej byłoby mieć wentylatory z czarną ramką na procesorze. Czarny + niebieski + biały nie będą się ze sobą gryzły. Albo zmień mobkę na ROG :P

#46 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 02 października 2013 - 10:17

Mati - Tak będę polepszał zarządzanie okablowaniem.

Fohu - ależ powtarzałem kilka razy. Buda wyposażona będzie tylko w przepiękne białe Zawardy Golfy które miały dzisiaj przyjechać i nie ma. Jutro będą na 100%.
Dołączona grafika

Wentyle coolera jak i sam cooler będą poddane malowaniu aby wszytko sie zgadzało kolorystycznie :)
Zobacz usera GRANDY jak ślicznie okleił taśmą prawie identyczną MSI. Użył białej taśmy i wygląda to kozacko. Zrobie zapewnię podobnie.



Także wentyle jutro muszą być już na 100% , zamówienie z plexi jest w realizacji. Do piątku powinno być.

Sygnaturka.png


#47 foh23

foh23

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 280 postów

Napisano 02 października 2013 - 10:59

No to ok, zbyt szybko przeglądałem wątek, głównie skupiając się na tymczasowym wyglądzie tego co masz :P

#48 MarcinM90

MarcinM90

    Umiem komputer

  • Użytkownik
  • 3 497 postów

Napisano 02 października 2013 - 02:08

Jaką plexi zamówiłeś?
Też się zastanawiam.
i5 4690K 4.2GHz / NH-D14 / Asus Strix GTX970 4GB / RAM 8GB / HDD 1TB / SSD 128GB / RM 650W / W10 Pro
HyperX CloudII / Sinn7 MPod / SS Rival / Cougar 450K / HyperX FURY / BENQ BL2410PT + Acer V243HL / Roccat Apuri
RECENZJE, TESTY, ROZPAKOWANIA --> YouTube

 


#49 MarTum

MarTum

    Jestem ALFA I ROMEA

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 415 postów

Napisano 02 października 2013 - 02:14

Powiem wam ,że zamiar plexi wziąłem TUBOND czyli lekkie , wytrztymałe płyty kompozytowe.
Dokładnie taki http://e-pleksi.pl/p...rny_mat/97.html

Kliknijcie w " Przejdź do podania wymiarów " i zobaczcie jakie to tanie. Przykładowo kwadrat 20 x 20 cm kosztuje 3.94 zł. Grosze.

Sygnaturka.png


#50 matidop

matidop

    ROG | Overclocker

  • Użytkownik
  • 10 084 postów

Napisano 02 października 2013 - 02:35

Ja bym zamówił prześwitujące u siebie na panel tylko jeszcze nie znalazłem odpowiedniego ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL