Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Narzędzia dla początkującego informatyka ??


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 29 lipca 2012 - 01:33

Zeby nie wdawac sie w niepotrzebne dyskusje uzytkownik oki5 zostal zbanowany.

#2 abi

abi

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 29 lipca 2012 - 10:56

stał się cud
ktoś wspomniał że gucio to conndor, gucio zdziwiony porównaniem do conndora ale nie pyta się kto to jest i nagle drugi cud.
pojawia się conndor. kurde jakie zbiegi okoliczności. dodatkowo wszystko utrzymane w tej samej formie.
już nie będę pisał jakiej bo szkoda słów.

oki5 - jak chcesz od razu zaczynać od małolatów z ptasimi mózgami i odniesieniami do wszechwiedzącego wymierającego już pokolenia, to odpuść sobie.
nikt nie będzie się dawał w durne dyskusje.

mam nadzieję że moderatorzy i administratorzy w porę będę usuwać wszystko to co jest szkodliwe z twojej strony
pozdrwiam

#3 oki5

oki5

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 0 postów

Napisano 29 lipca 2012 - 01:29

Jaki ten świat mały ty myślisz że każdy myśli tak jak ty i że to jest nie możliwe i nie wskazane aby ktoś myślał inaczej egoista. A szkodliwe to jest to że ma się problem z zrozumieniem co się czyta więc odsyła do:http://www.szkolnict...x.php?id=PU0718.
Też nawoływanie do odbierania wolności w wyrażaniu swego zdania i opinii poprzez usuwanie, kasowanie, upominanie i kasowanie kont.
A więcej tu w tym temacie nic nie pisz co nie jest związane z tematem bo łamiesz regulamin.
Pzdrawiam

#4 oki5

oki5

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 0 postów

Napisano 29 lipca 2012 - 07:41

4 obWitam wszystkich na itpc.pl : conndor&brutus 3 i ecnie oki5.
Wchodzę sobie incognito czyli bez rejestracji na wasze forum i czytam patrzę i nie dowierzam.
Jeden porównuje mnie do jakiegoś gucia, potem drugi trzeci jakaś psychoza na forum oj chyba wam się we łbach pomieszało i dobra rada lekarz tylko lekarz wam pomoże.
Teraz małe objaśnienie dla przemądrzałych czyli dla was, czy kolega kupi narzędzia w zestawie czy po sztuce to jego sprawa jak kto woli. To jest dyskusja jaki kolor będzie mu pasował, czyli ktoś tu nie potrzebnie krzyczy o trollowaniu. Ktoś prosi o poradę a nie o podjęcie za niego decyzji i tym różni się małolat z jeszcze ptasim mózgiem od dorosłego mądrzejszego osobnika.
Drugie to jeśli autor idąc do szkoło informatycznej chce zestaw to pytanie czy na pewno chce być mądrzejszy od swoich kolegów w klasie ( takich w szkole tez nie lubią). Bo tak naprawdę to potrzeba mu trzech śrubokrętów gwiazdkowych o różnych rozmiarach z końcówkami magnetycznymi o długości 20cm od czubka do rękojeści (czyli do a nie z ).
szczypce płaskie, kombinerki uniwersalne, obcinaczki boczne, pędzelek i puszka sprężonego powietrza oraz buteleczka spirytusu (najlepiej salicylowego lub denaturatu to nie wypije) do tego ze dwie paczuszki ściereczek nasączanych już płynem czyszczącym i pęseta długa 15 -20 cm.
W dzisiejszych czasach taki informatyk w firmie nie zajmuje się naprawą a dokładnie tylko wymiana części lub całego komputera. On przede wszystkim musi znać system operacyjny im ich więcej zna tym jest o tyle lepszy od kolegów po fachu, oraz takie programy jak anty wirusy firewalle, oraz jeszcze inne związane z bezpieczeństwem komputera, dobrze jeśli jeszcze ma chęć poznania wirusów po to by mógł rozpoznać co dolega komputerowi.
I to podstawa, znajomość systemu, umieć włączyć i wyłączyć komputer uruchomić system ustawić go do wymogów klienta.
Lecz jeśl nie chce po szkole dalej stać w miejscu a nie chce iść na studia to taki zestawik amatora elektronika w sam raz na początek.
Czyli właściwie żadna z stron nie ma racji, tylko że młodym psycholi gość gucio nie pasuje.
I pamiętajcie psychole conndor, brutus to jedna osoba a gucio to gucio ja jestem jedyny w swoim rodzaju.
Pamiętajcie porada to nie decyzja user udzielający porady nie może narzucać pytającemu swego zdania tak samo nie może narzucać innym. Jak to pojmiecie to wy dopiero możecie brać udział w wypowiedziach na forum.

#5 SilenS

SilenS

    Master

  • Użytkownik
  • 929 postów

Napisano 29 lipca 2012 - 02:20

I to właśnie są żmudne marzenia osoby wybierającej się do technikum informatycznego. Mam znajomego, dużo się wypytuje i podpatruje co ja majstruje czy w systemach czy w innych rzeczach a tym bardziej w sprzęcie. Nie wiem jaki poziom dana szkoła trzyma lecz u mnie w Sz-nie podobno jest najlepsze technikum na Zachodniopomorskie ale poziom jaki tam jest i jakość nauczania nie wiele ma z ogólnym pojęciem "Informatyka" .. patrząc na 2 lata nauki moje kolesia.

Tak więc zestaw narzędzi możesz sobie kupić, ale nie po to że idziesz do takowej szkoły, lecz dla własnego hobby i zainteresowania w danej dziedzinie :) To Ci się w szkole nie przyda... chyba że penek i własne programy portable :E

#6 Thekicaniec

Thekicaniec

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 29 lipca 2012 - 01:55

keniek co do szkoły nie wiem poco ci to potrzebne w szkole może dotkniesz przez chwilę płytę główną czy kość ramu ale nie będziecie składać pc'tów ani innych rzeczy przynajmniej u nas było tak na pierwszym roku.
Teraz nowa podstawa programowa wchodzi w technikach więc nie wiem jak to teraz będzie ale wątpię że będziecie mieli coś takiego do roboty.

#7 keniek11

keniek11

    Zakochany w AMD

  • Użytkownik
  • 721 postów

Napisano 27 lipca 2012 - 07:38

Witam potrzebuje narzędzi dla początkującego informatyka:) Czyli dla mnie
Myślałem o czymś takim: http://allegro.pl/ze... ... 40760.html

#8 abi

abi

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 27 lipca 2012 - 07:46

sprzęt można by powiedzieć całkowicie nieprzydatny do składania.
uściślając, to potrzebujesz sprzętu dla składacza a nie informatyka, bo to całkiem inna dziedzina

wystarczy ci kilka pędzelków, śrubokrętów z długimi izolowanymi i magnetycznymi grotami, cęgi do taśm, przewód uziemiajacy itp

#9 keniek11

keniek11

    Zakochany w AMD

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 721 postów

Napisano 27 lipca 2012 - 07:54

Za rok wybieram się do technikum informatycznego.
Przydał by mi się zestaw ze wszystkim...

#10 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 27 lipca 2012 - 08:18

Wkrętaki precyzyjne, dobra lutownica kolbowa z regulacją temperatury oraz jakieś kleszcze, pęsety i już jest cały zestaw.
Jeżeli do szkoły potrzebne, to szkoła ma obowiązek zapewnić sprzęt.

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#11 abi

abi

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 27 lipca 2012 - 08:55

w szkole w ogóle nie będzie ci to potrzebne

#12 keniek11

keniek11

    Zakochany w AMD

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 721 postów

Napisano 28 lipca 2012 - 07:38

Czyli fajny zestawik ??

#13 abi

abi

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 648 postów

Napisano 28 lipca 2012 - 07:42

zestawik, jak chcesz kupić drogą walizeczkę.
kupując dobrej jakości narzędzia wydasz mniej, chyba ze zainwestujesz w dużo lepszy miernik

#14 keniek11

keniek11

    Zakochany w AMD

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 721 postów

Napisano 27 lipca 2012 - 09:58

gucio gdzie można ten zestaw kupić ??

#15 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 27 lipca 2012 - 10:23

Lepiej tego nie kupować. Multimetr taki jak w tym zestawie kosztuje 10zł w budowlanych sklepach, lutownica również, a odsysacz to kwestia 5 zł na allegro. Cyna w fiolce? Kolejne 5zł. Masa nieprzydatnych rzeczy :)

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#16 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 27 lipca 2012 - 10:43

Gucio ładnie trollujesz. W marketach budowlanych gwarancja na multimetry itp jest na 12 miesięcy -.- Lutownice? 1 kolbową kupiłem za 15zł z zestawem cyny i kalafonii, a odsysacz w każdym sklepie z tego typu asortymentem kosztuje 10zł max. Znam ceny, na allegro kupowałem wiele razy i wiem jak to wygląda. Takich tanich sprzętów jak lutownica nikt nie daje na licytacje, bo kup teraz ma śmieszne ceny...

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#17 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 27 lipca 2012 - 11:52

Dobra majaczysz. Brak wiedzy? Jestem mechatronikiem, mam takiego sprzętu na pęczki, wiem ile jest wart i czy jest wart swojej ceny. Osobiście? Trolowanie to pisanie postów niezgodnych z prawdą, na skutek czego wprowadza się ludzi w błąd. Tak właśnie postępujesz. Taki zestaw jaki pokazujesz kosztuje 160zł. Warto? Absolutnie nie. Miernik dobry na internecie z wysyłką to koszt 40zł (chociaż nie widzę sensu, bo taki marketowy również pokazuje odpowiednie wyniki), lutownica, cyna, odsysacz? Odsysacz to koszt jak mówiłem 10zł, cyna również, lutownica? Polecam stację lutowniczą. Jeżeli kupuje się takie akcesoria na internecie to sprzedaje zazwyczaj 1 sprzedawca. Mają szeroki asortyment więc wybór potrzebnych rzeczy to nie problem, a wysyłka jest opłacana tylko raz.
Precyzyjne wkrętaki? Po raz kolejny odsyłam do sklepu z materiałami budowlanymi. Jeżeli sklep ma "wszystko" to nawet dobre zestawy precyzyjnych wkrętaków się znajdą. Sam kupiłem więc wiem (Polecam Bosche).
Imbusy? Tak oczywiście przydadzą się do komputera (sarkazm). Jak chcesz naprawiać rowery to kup imbusy proszę bardzo :)


Co do pisania o allegro zachęcam do lektury o formie zakupów przez kup teraz. Piszesz człowieku głupoty, bo wspominasz jedynie o licytacjach. Zapraszam do XXI wieku!

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#18 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 28 lipca 2012 - 12:18

Gucio niezłe urojenia. Nigdzie nie poleciłem sprzętu za 650zł. Ba, poleciłem mu jeszcze tańszy sprzęt niż ten co podałeś wcześniej. Czytanie ze zrozumieniem boli? Typowy troll. Podnosi ciśnienie i tylko czeka przed monitorem na kolejne miejsce do prowokacji.
Niech go ktoś wyniesie.

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#19 Eru

Eru

    Eternal Hunter

  • Użytkownik
  • 252 postów

Napisano 28 lipca 2012 - 12:19

Ale po kiego mu miernik za 150 zł? Człowieku wyluzuj on nawet nie nauczy się lutować w szkole na profilu informatycznym, bo nie będzie takiej potrzeby... Sam chodziłem do technikum elektroniczno-informatycznego - na profilu elektronik - ale znajomi z profilu informatycznego mówili mi czego się tam uczą i na pewno nie lutowania, naprawiania komputera itp, najwięcej programowali...

Więc miernik wystarczy mu podstawowy, w sumie nawet najtańszy + wkrętak z wymiennymi końcówkami. Lutownica? - jak napisał Dszeffko też droga nie musi być...

@gucio po prostu trollujesz...

#20 keniek11

keniek11

    Zakochany w AMD

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 721 postów

Napisano 28 lipca 2012 - 05:15

Lutowania mnie nie muszą uczyć gdyż tą umiejętność już posiadłem

#21 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 28 lipca 2012 - 08:27

Trollu wyjdź. Lutownica? Operuje stacją lutowniczą i stacją hot air więc że tak powiem nie ucz ojca dzieci robić. Błagam gucio wyłącz komputer i go spal, bo tylko robisz syf na forum

Wysyłane z mojego LG-P990 za pomocą Tapatalk 2

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#22 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 28 lipca 2012 - 09:39

@gucio proponuje czytac to co inni pisza do Ciebie, bo jak na razie to ty nie masz szacunku do innych i raczej nie czytasz ze zroumieniem.
Przygladam sie Twojej tworczosci na tym forum i smiem twierdzic,ze masz blade pojecie o sprzecie w wielu przypadkach , ale strasz sie za wszelka cene udowodnic,ze wiesz lepiej niz wszyscy inni.
Twoje dzialanie zdecydowanie mozna nazwac trolowaniem bo nim jest, jesli nie wiesz co to znaczy , odsylam np do wikipedii ;)
Na razie ostrzezenie ustne, kolejnym razem dostaniesz bana - nie prowokuj innych i pisz prosze konstruktywnie, jesli tego nie potrafisz, nie pisz wcale.

#23 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 28 lipca 2012 - 04:48

Ostatnie zdanie potwierdza, że jesteś trollem, wcześniejsze pokazują jedynie, że masz urojenia, jesteś naćpany bądź inne podobne do sytuacji przypadki.
Mylę z kimś innym? Czytaj lepiej, bo ani razu nie wspomniałem, że jesteś kimś innym. Jesteś jedynie trollem i mało się znasz.
Marne pojęcie o elektronice? No cóż tytuł technik mechatronik faktycznie nie pozwala mi znać się na mechatronice (mechanika i elektronika)...

Zakończę tą debatę w ten sposób: "Dziecie idź uczyć się ortografii, składnia zdania fatalna nie wspominając już o odmienianiu słów przez przypadki oraz osoby."
Teraz niech jakiś administrator tej strony wyrzuci tego niedouka z tego forum, bo jedynie psuje człowiekowi krew...

Znudzony światem wyruszam w kosmos.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL