Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za 6000zł przeznaczony do montażu video dla Japatrykaty

#komputer #6000 #montażvideo #premiere #avid #resolve

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 japatrykaty

japatrykaty

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 13 września 2019 - 05:42

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - do 6000zł

*Wymagania oraz zastosowanie -montaż video w programie Premiere Pro, rzadziej Avid, pliki FHD i 4k, (przy filmach powyżej 30 minutowych, mogę przesiąść się na proxy)

*Natywna rozdzielczość monitora - 2560x1600

*Których podzespołów potrzebuje - GPU- 8GB, RAM 16 lub 32GB, dysk systemowy SSD 250Gb

*Czy planujesz podkręcanie? -nie

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - nie

 

Witam, proszę o pomoc w złożeniu komputera stacjonarnego, przeznaczonego do montażu dłuższych form, na plikachFHD oraz 4K.

Programy na jakich planuje działać, to głównie Premiere Pro, rzadziej Avid i Resolve.

Zależy mi głównie na mocnej karcie graficznej, Pamięci Ram co najmniej 16GB i dysku systemowym 250GB.

 

Dziękuje za pomoc. 



#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 13 września 2019 - 06:12

adobe sugeruje się dzisiaj wycofać już , oprogramowanie poprostu leży w kwestii optymalizacji a przez to że za poszczególne moduły odpowiedzialne są różne ekipy to dochodzi do patologi że niektóre elementy tego pakietu umieją wykorzystać 2{!} rdzenie tylko ! . do tego stabilność ostatnio trochę leży ... Także sugeruje więcej korzystać z tego resolve - bo coraz więcej osób się na niego przesiada i stwierdza że znacznie lepiej wykorzystują możliwości sprzetu .

Polecić ci mogę w tej kasie ryzena 3700x + rtx2070/2070Super , albo jakby się bardzo uprzeć to tnąc na karcie 12 rdzeniowy 3900x też jest możliwy do wsadzenia i to nie jest już byle co :P


dysk masz już swój jakiś na backup że tylko 250gb przewidujesz ?

na wszelki wypadek wrzucam w zestaw 1tb jeszcze , ale jak byś miał to się odezwij i będzie 400zł więcej w budżecie .


https://www.morele.n.../info/c05de74b/ - 3900x na morele nie dostępny i cena kosmos , ale jeszcze da się za 2200-2300zł dorwać na innych sklepach choć nie jest łatwo bo dobrze schodzą .


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 13 września 2019 - 06:10

jlzqhakr0o4c.jpg


#3 japatrykaty

japatrykaty

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 13 września 2019 - 06:53

adobe sugeruje się dzisiaj wycofać już , oprogramowanie poprostu leży w kwestii optymalizacji a przez to że za poszczególne moduły odpowiedzialne są różne ekipy to dochodzi do patologi że niektóre elementy tego pakietu umieją wykorzystać 2{!} rdzenie tylko ! . do tego stabilność ostatnio trochę leży ... Także sugeruje więcej korzystać z tego resolve - bo coraz więcej osób się na niego przesiada i stwierdza że znacznie lepiej wykorzystują możliwości sprzetu .

Polecić ci mogę w tej kasie ryzena 3700x + rtx2070/2070Super , albo jakby się bardzo uprzeć to tnąc na karcie 12 rdzeniowy 3900x też jest możliwy do wsadzenia i to nie jest już byle co :P


dysk masz już swój jakiś na backup że tylko 250gb przewidujesz ?

na wszelki wypadek wrzucam w zestaw 1tb jeszcze , ale jak byś miał to się odezwij i będzie 400zł więcej w budżecie .


https://www.morele.n.../info/c05de74b/ - 3900x na morele nie dostępny i cena kosmos , ale jeszcze da się za 2200-2300zł dorwać na innych sklepach choć nie jest łatwo bo dobrze schodzą .

Dziękuję bardzo za Twoją propozycję, jednak planuje wciąż głównie poruszać się w środowisku Adobe. Co do dysku, nie, nie mam backupu, ale wyróżniłem na jakim dysku systemowym mi zależy :) Także ten 1Tb się przyda. 
W związku z tym, czy mógłbym Cię dalej prosić o pomoc w złożeniu jednostki - ale na procesorze Intela? :) 

Dziękuję! 



#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 13 września 2019 - 07:09

składanie na dzień dzisiejszy jednostki na procu intela jest zwyczajnie nieopłacalne i potencjalnie ryzykowne . Lata nieróbstwa i sztucznego spowalniania postępu w wykonaniu intela wychodzą im już bokiem w tym momencie ... Jeszcze 3-4 lata temu brzmiało to zwyczajnie śmiesznie ale tak jest - amd wróciło na dobre a intel nie ma czym odpowiedzieć bo architektura się im kończy a nowa w powijakach ... Do tego żałosne numery typu proce do 6 rdzeni w generacji w dużej mierze robione z odpadów po poprzedniej generacji i w związku z tym z wadą fabryczną - glutem ... Wydasz np na 9600k 1000zł i masz tykającą bombke bo w każdej chwili proc może się stać NIE możliwą do schłodzenia grzałką bo zwyczajnie przestanie przewodzić ciepło . A wcześniej zacznie się degradacja rdzenia ... Parodia ,której w sumie sam doświadczyłem mając 4670k ... Kolejna parodia to 9900k - przeliczyli możliwości architektury + dali beznadziejnej jakości lut pod IHS i tym sposobem mamy bardzo prądożerną grzałeczkę która z wielką chęcią niszczy płyty bo sekcje zasilania nie wytrzymują . Nie mówiąc o dość śmiesznym cenniku . To jak intel roztrwonił legende Sandy bridge to aż żal się robi .


Wnioski są proste-chcesz jednostkę nowoczesną i opłacalną to tylko AMD . 


jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: #komputer, #6000, #montażvideo, #premiere, #avid, #resolve

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL