Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za 4000 zł przeznaczony do gier dla starka [BEZ KARTY GRAFICZNEJ]


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 stark

stark

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 27 czerwca 2018 - 06:39

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - 4000 zł (BEZ KARTY GRAFICZNEJ).

*Wymagania oraz zastosowanie - komputer przeznaczony do gier i streamingu, koniecznie obudowa z oknem.

*Natywna rozdzielczość monitora - obecnie 1920x1080, później zapewne kupował będę nowy monitor z myślą o QHD.

*Których podzespołów potrzebuje procesor, pamięć RAM, płyta główna, chłodzenie CPU, obudowa, dysk HDD, dysk SSD, zasilacz.

*Czy planujesz podkręcanie? - tak.

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - nie, pecet budowany od podstaw.

*Własna propozycja zestawu komputerowego - https://www.x-kom.pl/lista/jql5l09js

 

Jak oceniacie ten zestaw? Kartę graficzną już mam - Palit 1080 GameRock Premium Edition. Nie chcę oszczędzać na obudowie i zasilaczu, stąd taki wybór co do tych podzespołów. Zasilacz z zapasem, bo planuję OC (nie jestem tylko pewien, czy nie za duży ten zapas). Czy te kości pamięci RAM zmieszczą się pod Grandisa 2? I czy Grandis 2 to dobry wybór, czy może dołożyć trochę, np. do Dark Rocka 3?



#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 27 czerwca 2018 - 06:52

Ramy sobie weź Goodramki 3000 - te 3200 robią z odpadów i kręcą się gorzej . Chłodzenie mugen 5 / macho / cryorig H5 ... no i skalp obowiązkowo na start , bo jak za długo będziesz czekał to doprawisz się tak jak ja z 4670k ... zeskalpuj od razu i ciesz się życiem ;}

Jeżeli nie chcesz skalpować to pomysł intela wybij sobie z głowy i skup się na 2600X z którym takich problemów mieć nie będziesz :P


jlzqhakr0o4c.jpg


#3 stark

stark

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 27 czerwca 2018 - 07:05

Skalp pewnie będzie, ale za jakiś czas. Poza tym początkowo będę korzystał z niepodkręconego procesora. Mógłbyś rozwinąć myśl o robieniu tych pamięci 3200MHz "z opadów"? :D Czy reszta zestawu ok?


Użytkownik stark edytował ten post 27 czerwca 2018 - 07:06


#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 27 czerwca 2018 - 07:12

radzę ci nie odwlekać tylko zrobić od razu , aż za dobrze wiem jak się to kończy xD ... bo tak to bedziesz sobie ciągle mówił że jeszcze nie czas , a jak już zrobisz to może być za późno .

3000 kręcą się znacznie lepiej , 3200 marnie jeżeli w ogóle bo często nawet 3200 nie osiągają ... dlatego mowię że robią je z odpadów xD

chłodzenie średnio wybrałeś , ale uszło by , dyski bez zarzutu , obudowa solidna , zasilacz bardzo solidny i płyta najtańsza z przyzwoitym VRM na ten socket :P

Skalp polecam u PatrykaIT , masz go choćby na allegro jako pck22 bodajrze ... profesjonalista , robi skalpy od kąd intel zacząl się tak wygłupiać , kiepsko dość z nim kontakt ale 60zł a u VBT z conductonautem chyba 200zł... u VBT masz gwarancję , więc coś za coś . 

Jak by zostało kasy to pomyśl o asrocku z370 extreme 4 która jest chyba najracjonalniejsza na tym sockecie :]


jlzqhakr0o4c.jpg


#5 stark

stark

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 27 czerwca 2018 - 07:30

ASRock Z370 EXTREME4 dużo lepsza od tego Tomahawka? Między tymi płytami jest na chwilę obecną już tylko 60-70 złotych różnicy, więc jestem w stanie dołożyć.


Użytkownik stark edytował ten post 27 czerwca 2018 - 07:30


#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 27 czerwca 2018 - 07:37

Lepsze audio i nieco wyposażenie oraz vrm ... Różnica jest i warto ;)

jlzqhakr0o4c.jpg


#7 stark

stark

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 28 czerwca 2018 - 12:05

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć, na czym polega opóźnienie w pamięci RAM? Kości z jakimi opóźnieniami wybrać przy zakupie?



#8 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 28 czerwca 2018 - 06:11

Sama nazwa tłumaczy ... Wpisz sobie w google opóźnienia pamięci to powinieneś znaleźć wystarczająco ;)
Nie ma co za dużo patrzyć na to , czy będzie cl14 czy 16 i tak nie dostaniesz za to dużo FPS xD

jlzqhakr0o4c.jpg


#9 stark

stark

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 28 czerwca 2018 - 11:44

Zwróciłem jeszcze uwagę na taki zestaw. Po dołożeniu drugiej kości 8GB, łączny koszt będzie większy o 30 złotych, niż gdybym kupował zwykłe SSD. Opłaca się?

https://www.x-kom.pl...irdm-x-red.html

#10 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 28 czerwca 2018 - 03:05

Pewnie ... Masz szybszy SSD i mniej kabli bo wpina się prosto w płytę ... To dobry dysk ,aż dziwne bo w takich promo zwykle dają jakieś szajsy hh

jlzqhakr0o4c.jpg


#11 stark

stark

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 28 czerwca 2018 - 07:09

Czy ten dysk będzie kompatybilny z tą płytą główną? Przepraszam, jeżeli jest to głupie pytanie, ale w kwestii dysków SSD nie za bardzo się orientuję.



#12 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 28 czerwca 2018 - 07:17

tak , będzie ;]


jlzqhakr0o4c.jpg


#13 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 29 czerwca 2018 - 09:36

Pamietaj, że dyski na M.2 jak ten co podałeś mają mniejszy radiator i się bardziej grzeją, co powoduje zmniejszenie faktycznej wydajności, może nie są to znaczące zmiany, ale jednak, https://www.youtube....vrSpRCKo&t=427s co prawda to nie są 8 tylko wersja 9, jednak zasada będzie ta sama dyski na karcie PCI-E mając większy radiator, będą miały mniejsze temperatury. Jednak to nie oznacza, że należy wykluczyć M.2, a jedynie zastanowić się czy jesteśmy w stanie pogodzić się z większymi temperaturami.


Użytkownik Nehero edytował ten post 29 czerwca 2018 - 09:37


#14 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 29 czerwca 2018 - 09:44

p8me nie ma problemów z trottlingiem :]

I nie tyle pogodzić co wydać kasę na dysk który ma sensowne radiatory lub je dorobić dokupując np radiator m.2 od gelida .


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 29 czerwca 2018 - 09:45

jlzqhakr0o4c.jpg


#15 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 30 czerwca 2018 - 10:26

A okej chyba, że tak sprawa się przedstawia.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL