Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Jak karta do zabytkowego kompa


Najlepsza odpowiedź _VeV_ , 30 listopada 2017 - 01:47

Nie ma za co .;) Przejdź do postu


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Krusnik02

Krusnik02

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 30 listopada 2017 - 11:48

Witam serdecznie
Na wstępie wspomnę iż użyłem opcji szukaj, ale bez wyników.

Przechodząc do rzeczy, mój zestaw to:
płyta - Ga-ep45-ud3lr
procek - obecnie q9400 Oc 3,5 Ghz (będzie x5460 OC się zobaczy)

zasilacz - chieftec 750 w semi modularny ( nie pamietam serii)

Karta graficzna - msi 750 ti twin froz

Pamięć- 8 gb 800 mhz

trzy dyski hdd 

 

Jak widzicie jest to już wiekowy składak (sam składałem), ale z racji tego, że na razie krucho z kasą to zastanawiam się nad zakupem wydajniejszej karty grafiki (używanej). Niestety nie wiem czy będzie to miało sens na dłuższą metę. Należę do ludzi którzy w gry lubią grać tylko na min. wysokich detalach (a najlepiej na ultra). Tak więc czy kupować nową grafikę, czy odkładać kasę na przesiadkę np na lga 1151??

 

Dziekuję z góry.



#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 30 listopada 2017 - 12:24

Aż taki zabytek to nie jest heh
Ale więcej niż ta 750ti ten proc i tak nie wyrobi
..
A 1151 to martwica + glut ..
Na am4 sobie złóż jak chcesz podstawę do rozbudowy na lata ;)

jlzqhakr0o4c.jpg


#3 Krusnik02

Krusnik02

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 30 listopada 2017 - 12:39

Ale czy amd nie ma problemów z wydajnością przy grach?? I czy w takim wypadku celować w ryzena 5 czy 7??



#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 30 listopada 2017 - 01:10

Ryzen 7 nie jest do gier a do zastosowań profesjonalnych . Ryzen 1600 to wszystko co potrzeba normalnemu człowiekowi .
Problemy to ma Intel od 3gen do dziś z przegrzewaniem z powodu glutu pod ihs xD
Przez ostatnie 6 lata AMD się wykopało z fxami i niemal doprowadzili do bankructwa. Intel zdominował wtedy rynek i jak konkurencji brak to mogli robić co chcieli a rynek i tak musiał to przyjąć .ryzeny ruszyły wreszcie rynek bo okazały się naprawdę udane ale Intel nie wyciągnął żadnych wniosków .I mamy ciekawa sytuację : Intel drogą jednorazówka , AMD delikatnie słabsze ale bardziej opłacalne i jest to inwestycja na długie lata bo są to procesory lutowane i na tą platformę wyjdą jesxze conajmniej 2 generację a Intel zaczyna znowu mieszac jak za czasów 775 że wzajemnie niekompatybilne chipsety wewnątrz jednego socket .
Jestem fanem Intela i mam tylko jedną obawę , żeby czasem się nie skończyli jak nokia bo na renomie poprzednich produktów nie da się jechać w nieskończoność .A co by nie mówić to co aktualnie robią jest żerowaniem na genialnych Sandy Bridge .

Użytkownik _VeV_ edytował ten post 30 listopada 2017 - 01:10

jlzqhakr0o4c.jpg


#5 Krusnik02

Krusnik02

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 30 listopada 2017 - 01:21

Dziękuję za podpowiedź, tak jak powiedziałeś w Intelu mnogość podstawek i samych chipsetów przyprawia o ból głowy. Niestety w AMD jest problem z używkami, bo ich po prostu nie ma. Tak więc trzeba odłożyć kasę i iść w nowe. Chyba że się mylę to proszę mnie poprawić. 



#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 30 listopada 2017 - 01:29

Nie ma bo to Świerże procesory i tak jak mówię przyszłościowe ... Masa ludzi się przesiada z inteli 6/7 gen na ryzeny 1600 i to jest jeden z powodów ich wysypu na allegro . Jak ktoś kupi ryzena to będzie go mieć na dłużej i wcale się nie dziwie ze używek puki co praktyczne nie ma . Sam również myślę przejść na ryzena bo glut w mojej 4670k jest już nie do opanowania mimo naprawdę dobrego chłodzenia .
Ale to może w przyszłym roku jak się pojawia używki bo nie mam takich możliwości finansowych by przeznaczyć tyle na zmianę platformy .

jlzqhakr0o4c.jpg


#7 Krusnik02

Krusnik02

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 30 listopada 2017 - 01:39

Dziekuję



#8 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 30 listopada 2017 - 01:47   Najlepsza odpowiedź

Nie ma za co .;)

jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL