Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za [12000] przeznaczony do [gier] dla [Nehero]


51 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 12:00

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - około 12000 zł

*Wymagania oraz zastosowanie - Podświetlenie, LED-y, obudowa z szklanym bokiem, zastosowaniem będą gry i oglądanie filmów

*Natywna rozdzielczość monitora - (3440x1440) # 21:9 

*Których podzespołów potrzebuje - wszystkiego poza zasilaczem oraz dyskiem

*Czy planujesz podkręcanie? - Tak, czas się nauczyć, przecież to trudne nie może być:ninja: 

*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji - Zasilacz SeaSonic Focus+ 550W Gold 80+

*Własna propozycja zestawu komputerowego - http://www.morele.ne.../info/f5fbd6c1/

 

Dobra czas napisać coś od siebie.

Budżet 12k co prawda jest na całość, natomiast na podstawę komputera czyli Procesor, Płyta Główna, Pamięci RAM, Obudowa, Chłodzenie CPU przeznaczam około 4k, reszta to karta graficzna i monitor.

Posiadam niedawno zakupiony zasilacz SeaSonic Focus+ 550W Gold 80+, który będzie również w nowym komputerze.

W tym tygodniu zakupie dysk GoodRam Iriudium Pro 480GB, który będzie jedynym dyskiem, poza tym mam zewnętrzny WD 1TB, więc wystarczy na dane. Jak coś dysk SSD NIE wlicza się w budżet.

 

Procesor

Mam nie lada zagwozdkę przy wyborze procesora, z jednej strony i7-8700K potężna moc w grach niestety okupiona problemami z temperaturami, z drugiej strony Ryzeny (1700,1700X), 1800X to raczej nie potrzebne dopłacanie i przerost formy nad treścią przy zastosowaniu tylko w grach. Oglądając masę testów na YT rzuciła mi się w oczy pewna zależność, o ile i7-8700K wygrywa miażdżąc Ryzeny w rozdzielczości FHD, to o tyle w wyższych różnica zaczyna zanikać, nie wiem czy to poprawny wniosek czy tylko złudzenie optyczne.

Co mnie przekonuje w Intelu?

Moc i w sumie tyle.

Ryzen? To lepsze temperatury i brak problemu z gilem pod IHS jak w przypadku Intela, co de facto jest dużym plusem nawet kosztem wydajności, bo znów, że Ryzena wtedy można bardziej podkręcić niż Intela i różnice zaczną się zacierać, a przynajmniej tak mi się wydaje.

 

Większość radzi brać i7-8700K, bo lepszy i w sumie mnie to przekonuje, ale nie do końca, skalpować nie będę chciał, więc dopadną mnie problemy z temperaturami, których zapewne chłodzeniem nie zbije do takiej wartości jaka powinna być oczywiście przy OC, a wysokie temperatury, prędzej czy później zmniejszą żywotność procesora. Może dopiero chłodzenie ciekłym azotem dało by jakieś pozytywne efekty?:zdziwko:

Wydawało by się, że wyjściem z sytuacji jest Ryzen, ale sam nie wiem. HELP!

Zasilacz

Co do zasilacza to mam nadzieję, że wybrałem wystarczającą moc i 550W wystarczy :D Patrząc po testach wnioskuje, że powinno.

Chłodzenie CPU

Zastanawiam się pomiędzy powietrznym a wodnym AiO, ale niestety nie mogę się zdecydować.

Design

Komputer docelowo również chciałbym zrobić z ciekawym podświetleniem(Chłodzenie, wentylatory, RAM-y itp.)

Obudowę wybrałem ze względu na dołączane paski LED-owe, więc odejdzie koszt zakupu takowych pasków. 

Prosiłbym o polecenie dobrych wentylatorów do obudowy natomiast one nie będą się wliczały w budżet, to kiedyś przy okazji kupie.

Pamięci RAM

Jeśli padłoby ostatecznie na Ryzena to z tego co czytałem są problemy z kompatybilnością RAM-u i dokładnie nie wiem na czym one polegają, które RAM-y są zgodne, a które nie.

Chciałbym tutaj RAM-y z podświetleniem, dlatego też w mojej propozycji padło na G Skill TridentZ RGB.

Reszta przemyśleń

Komputer zamierzam kupić po świętach natomiast bez karty graficznej i monitora, te będę kupował w późniejszym terminie. Tak wiem Ryzeny nie posiadają integry, natomiast mam kartę GTX 650, która musi wystarczyć do zakupu docelowej, więc problemu nie będzie.

 

Co do OC, wydaje mi się, że początkowo nie będę kręcił na maksa, chociażby z racji poboru energii, czy temperatur. Komputer będę składał na lata, więc kiedyś w przyszłości kiedy zacznie brakować mocy, wtedy wyciągnie się asa z rękawa i wyciągnie ostatnie MHz z procesora i karty.

 

Komputer będę składał sam od podstaw, trudne to nie jest, sam rozebrałem na części elementarne swój obecny komputer w celu wyczyszczenia i zmiany pasty termoprzewodzącej na procesorze i karcie graficznej i po złożeniu komputer o dziwo działa:zdziwko:.

 

Prosiłbym o pomoc w doborze wszystkich podzespołów, rozwianie wątpliwości w kwestii wyboru procesora, jak również w kwestii designu( podświetlenia). Byłbym za to niezmiernie wdzięczny:heart:

 

Przepraszam za obszerność tematu, ale chce dobrze dobrać podzespoły, aby jak najlepiej wydać pieniądze.

 



#2 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 12:06

Zestaw złozyłes swietny



#3 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 12:34

A ja się nie zgadzam ... 6800k a nie wygłupiać się z glutkami i potem się męczyć ... Tym bardziej jak masz rkai budżet ;)
Płyty Gigabyte też uważam za pomyłkę bo można się nieźle najeść nerwów

jlzqhakr0o4c.jpg


#4 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 12:36

No okej a czy mój zasilacz podoła 6800K? Jakby nie patrzeć bardziej prądożerny.
I jaka płyta pod 6800K? Bo niestety z tego co widzę to tanie nie są.
Czyli z Ryzena rezygnowac na rzecz 6800K?

Użytkownik Nehero edytował ten post 26 listopada 2017 - 12:53


#5 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 01:01

Spoiler

 

uff całe szczęscie ze mój sie nie przegrzewa :-/


Bo bym popełnił hary krisznaxD


FG42 (26 listopada 2017 - 08:44 ):
Wstawiłem zdjęcie w spoiler.

Użytkownik FG42 edytował ten post 26 listopada 2017 - 08:44


#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 09:27

Podoła a 6800k to mocniejszy proc niż ryzeny .
Masz szczęście i tyle , odkąd odpuściłem trchlipton to tam przegrzewające się glutki są na porządku dziennym . Może w końcu da im to do myślenia żeby takich wadliwych produktów nie polecać.
Płyta ? X99 taichi jest świetna i jak na x99 niezbyt droga
@HAL900 Swoją drogą ponad 70c na zablokowanym procesorze na fortisie to chłodny proc za bardzo nie jest :)
Ryzeny też można brać bo x99 to już tylko więcej rdzeni ale nie mocniejsze rdzenie a ryżem dostanie jeszcze conajmniej 2 generację na aktualne płyty ... Mimo że ryzeny lubię bo stosunek cena /jakość/wydajność super to mając budżet 12k patrzyłbym na x99 ...
Takiego proca mugen 5 ładnie schłodzi bo już tak wiele osób łączyło .

Użytkownik _VeV_ edytował ten post 26 listopada 2017 - 09:23

jlzqhakr0o4c.jpg


#7 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 11:13

No mam nadzieje, że zdąże z zakupem, bo podobno 6800K mają wycofywać powoli.
Dzięki za fachową pomoc, w sumie jedyne forum z 4 na których pisałem, a na reszcie tak na prawdę głucha cisza.
Budżet 12k jest ustalony tyle nie mam, jedynie po świętach będę miał na całą podstawę bez karty i monitora.
A że komputer chce kupić raz, a dobrze a nie bawić się potem w wymianę za rok, to wolę poczekać, a za to komputer posłuży mi długo. Tak na prawdę najważniejsze, żeby kupić podstawę komputera, karte dokupić to już pikuś.

Dobra udało mi się zrobić mam nadzieje ostatni docelowy koszyk:http://www.morele.ne.../info/d1f990e0/
Wszystko okej jest pod względem płyty i chłodzenia?

Pytanie mam jeszcze odnośnie Mugen 5, bo są tam 2 rewizje, zwykły Mugen 5 z 2 wentylatorami i Mugen 5 rev B z jednym, to który lepszy?

Kolejne pytanie odnośnie RAM-ów. Lepiej 2x8GB czy 4x4GB z racji, że płyta obsługuje quad channel.

I na ten moment ostatnie czy Mugen 5 nie będzie kolidował z jakimiś RAM-ami oraz czy płyta obsługuje wszystkie RAM-y czy z jakimiś ma problem.

#8 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 03:28

Ana jakich pisałeś forach ?


Obecnie najlepszy do gier jest 8700K,6800k nie ma zadnych szans z nim .Wez sobie przejrzyj trestyy na purepc które sa najlepsze na swiecie obecnie

https://youtu.be/Eeux0olF_EE?t=54

 

Ryzen  siłowany na 4.1 ghz to shit do domu .Nie zapewniajuz 60 latek na niskich nawet

 

Spoiler

 

Codo tempdziała nawetw pasywie.Kluczowe jest tu napiecie .Zawsze jak sie robi oc trzebaw pewnym momencie zbastować .I nie słuchaj głupot ze ileś stopnito duzo.Tam jest krzem i mu nic nie będzie


https://youtu.be/BJ0-FS7-KlE?t=11

 

xD


FG42 (26 listopada 2017 - 02:36 ):
Wstawiłem filmik w spoiler.

Użytkownik FG42 edytował ten post 26 listopada 2017 - 02:36


#9 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 05:02

Który mugen to już obojętnie . Wydajność ta sama a ten z 2 wentylatorami ma poprostu niższe obroty to może być nieco ciszej choć już zwykły jest cichy to nie gwarantuje że różnice byś usłyszał .
@HAL900 ja rozumiem że fan Intela ale byś choć raz w życiu nie wciskał komuś glutków ... 6800k to świetny proc i w przeciwieństwie do 8700k bezproblemowy + są możliwości rozbudowy o dużo mocniejsze proce jak stanieją za 3-4 lata ...
Naprawdę mi cię żal , ja już nadto wiem o glucie by wiedzieć że wyciskanie komuś tego to poprostu czysta złośliwość .
W aktualnym sofcie quad na codzień nie daje właściwie nic więc narazie 2 kości starcza a kiedyś można będzie dołożyć ;)
Mugen 5 ma z tyłu wcięcie i ram nie koliduje ;)
Sam mam tego mugena i jakby nie to wcięcie to bym miał problem bo nachodzi na radiator sekcji zasilania hehe
Wyżej zestaw super , tylko @Nehero weź jakaś porządnie wykonana obdudowee a nie drogiego chińczyka ... Coś od phanteks / fractala design sobie znajdź ;)

jlzqhakr0o4c.jpg


#10 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 05:32

Chłopie albo pasta albo słaba wydajośc.Miciebie zal .Juz tylko na lipton tv mozesz polecac co polecaszbo tam sie zlecieli wyznawcy ryzena jak muchy do g i tu gdzie moderator nic nie robi bo gdzie indzie dostałbyś bana

 

Nic to nie zmieni na 8700ze tam jest pasta .W pełnym obciażeniu do 70 stopni czyli 30 do trotlingu.Widze jednak ze masz syndrom wielu rdzeni to odsyłam do postu wyzej

 

https://youtu.be/BJ0-FS7-KlE?t=15

Albolepiej wkleje 2 raz .Ryzen został zdublowany  

a 6800k tez jest z tyłu

https://www.purepc.p..._lake?page=0,35


Ja nie jestem fanem intela .JakZUSalbo Zbowit wyprodukuje lepsze to to bede miał wbudzie ale widze ze ty jesteś fanem cyny xD


Użytkownik HAL900 edytował ten post 26 listopada 2017 - 05:27


#11 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 06:24

Tam to akurat się zlecieli maniacy gluta i już naście tematów o przegrzewaniu cofee lake w tym tygodniu i to właśnie takich ludzi którzy nie świadomie się wpakowali na minę najbardziej mi żal ...
Nie syndrom wielu rdzeni bo nigdzie tu nie polecałem żadnych 10-20 rdzeniowców ... 6800k to tak samo jak 8700 6 rdzeni i 12 wątków .
http://forum.pclab.p...adniki-i-Pomoc/
Polecam dla autora poczytać o głupich pomysłach Intela ... Dzięki nieudanym fxom uchodziło im to płazem , ale juz nie długo ... Jeszcze 2-3 generację i albo się opamiętają albo będą mieć bardzo poważny problem ...

Użytkownik _VeV_ edytował ten post 26 listopada 2017 - 06:24

jlzqhakr0o4c.jpg


#12 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 06:25

Akurat tam sa muchy od amd a much leca zawsze wtakie miejscexD

 

Widocznie oprócz tego jest tam ktoś kto sie zna ,ma porównaine albo choć wie jakie testy przeczytać bo ma jakieś doswaidczenie 

Nie wiem nie zagladam tam .Nawet nie ma tam tematów z naprawa karty graficznej to i po co



#13 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 06:27

Sorki ale w przeciwieństwie do ciebie zrozumiałem że nic mi z dodatkowych kilku FPS których nie zauważe jeżeli mam się denerwować bo proc mi się przegrzewa i z czasem będzie tylko gorzej ... Nie ma co dawać sobie wmówić że nie bo już 2 proc mam z glutem i to widzę ... Po forach też od groma wpisów . Na zachodzie z Intela idą memy i śmiech na całego , a do nas oczywxice dotrze z opóźnieniem ...
Mamy tu bardzo duży budżet więc ja czuję odpowiedzialność i nie będę komuś wciskał wadliwego produktu za taką kasę bo to by było conajmniej niedożeczne ;)

jlzqhakr0o4c.jpg


#14 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 06:28

http://forum.pclab.p...ię/page__st__80

 

tu jesttemat z przegrzewajacym sie 8700 xD nawet nie wiesz co masz wkleic xD


Te kilka fpsto jest 50% + do 20 z oc jak widac co wkleiłem filmy wiec nie kłam



#15 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 06:38

Poprostu brak mi słów ... Jesteś tak zamknięty na informacje z zewnątrz że szok . Wymyślaj dalej ... Bo wiem że to lubisz . Ale powiem ci że nawet gajeno nie jest aż takim fanbojem AMD jak ty Intela ... Kończę dyskusje . Jeżeli autor chce mieć bezproblemowy sprzęt na lata to napewno już zrozumiał . Jeżeli nie to niech cię słucha i pretensje do ciebie.
A temat nie jest jeden . Na SB techliptona + tematy znajdziesz od groma + wiele innych for , zwłaszcza zagranicznych bo tam się ludzie tak nie boją pisać i nie męczą się z glutkami tylko szukaja innej opcji skoro coś się nie sprawdza .

jlzqhakr0o4c.jpg


#16 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 06:38

Autorowi podesłałem wynikiwydajnosci to jak ma rozum wybierze dobrze;)

A jaknie to co mnie to obchodzi .Tymlepiej jak duzo osób bedzie miałosłaby sprzet .Mój zestarzeje sie wolniej .Jestem samolubem xD



#17 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 08:09

Jesteś ignorantem i maniakalnym fanbojem i nic więcej .

jlzqhakr0o4c.jpg


#18 Gajeno

Gajeno

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 08:27

@Nehero nie słychaj HALa bo to typowy psychofan intela i każdemu wciska te farelki z tandetnym glutem pod IHSem. 

I bardzo bardzo wątpię aby było go stać na taki zestaw jaki pokazuje w swojej sygnaturze. 

 

Do jutra (27 listopada) trwa promocja na Ryzena 1700 w morelach - https://www.morele.n...t/blackfriday/ 

aby z niej skorzystać należy w koszyku wpisać kod rabatowy - BLACKWEEK

 

Gwarantuje Ci że w tej cenie nic lepszego nie dostaniesz. 

 

A dostajesz procesor 8 rdzeniowy 16 wątkowy z lutowanym IHSem, który zagwarantuje Ci bardzo dobrą kulturę pracy na wiele lat. 

Do tego płyty główne pod Ryzeny posiadają dużo lepsze sekcje zasilania, które przy konkretnym podkręcaniu procesora nie powodują (jak w przypadku płyt na chipsecie Z370) - throttlingu procesora. 

No i należy pamiętać o tym, że podstawa AM4 obsłuży przyszłe generacje Ryzenów, w przeciwieństwie do platform intela, gdzie użytkownicy płyt głównych z chipsetem Z270 mogą sobie pomarzyć o tym aby na takiej płycie uruchomić procesory z rodziny Coffee Lake. 

 

Sam z resztą zobacz jak to wygląda:

 

Spoiler

 

Spoiler

 

i to nie jest odosobniony przypadek, gdyż takich przypadków pojawia się w necie dużo dużo więcej, i gwarantuje że Ci którzy skusili się na tą "skisłą kawę" od intela bardzo szybko przesiądą się na dużo chłodniejsze Ryzeny. 

 

No ale jak to zawsze w życiu bywa - "Mądry Polak po szkodzie". Jeżeli chcesz się sparzyć tą kawą (Coffee Lake) którą Ci chce wcisnąć HAL, to już decyzja należy do Ciebie przyjacielu. 


FG42 (26 listopada 2017 - 08:42 ):
Wstawiłem filmiki w spoiler.

Użytkownik FG42 edytował ten post 26 listopada 2017 - 08:41

CPU: Ryzen 5 1600 6 core ( 3800MHz OC )  //  MOBO: ASRock X370 Taichi  //  RAM: G.Skill FlareX 16GB (2x8GB) 3466MHz po OC
PSU: Thermaltake Toughpower DPS G RGB 750W Gold  //  GPU: MSI Radeon R7 260X (2GB VRAM) ( czekam na Vegę ;-)
SSD 1: Samsung 830 Series - 128GB 2,5" //   SSD 2: NoName 120GB 2,5" //   COOLER: Phanteks PH-TC14PE
Monitor: LG FLATRON IPS235 24" ( FullHD IPS LED )  //  Obudowa: Thermaltake Core V31 

#19 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 08:38

@Gajeno ty wątpisz a ja wiem że ma bo dzielił się zdjęciami + ma swój kanał YT pod (prawdopodobnie) prawdziwym nazwiskiem...
Maniak fakt , ale to jest fakt .
Swoją drogą ja wolałbym 6800k niż 1700 bo o ile nie robi renderingu czy podobnych zadań to nie dadzą mu nic dodatkowe rdzenie ;)

jlzqhakr0o4c.jpg


#20 Gajeno

Gajeno

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 08:43

Co zaś się tyczy pamięci RAM jeśli chodzi o Ryzeny to najlepiej szukać pamięci RAM opartych o koście B-Die od Samsunga. 

Niestety do tanich te pamięci nie należą, ale za to zapewniają stabilną pracę całego komputera oraz dają ogromne możliwości podkręcania. 

 

https://www.morele.n...-16gfx-1141955/

 

Sam posiadam te pamięci RAM i mogę Cię zapewnić że lepszych pod Ryzeny nie znajdziesz. 

 

Jeśli chcesz na siłę szukać pamięci RAM z podświetlaniem RGB, to tutaj zostawiam Ci listę niemal wszystkich pamięci RAM opartych na kościach B-die od Samsunga - https://www.reddit.c...onfusion_eg_on/


CPU: Ryzen 5 1600 6 core ( 3800MHz OC )  //  MOBO: ASRock X370 Taichi  //  RAM: G.Skill FlareX 16GB (2x8GB) 3466MHz po OC
PSU: Thermaltake Toughpower DPS G RGB 750W Gold  //  GPU: MSI Radeon R7 260X (2GB VRAM) ( czekam na Vegę ;-)
SSD 1: Samsung 830 Series - 128GB 2,5" //   SSD 2: NoName 120GB 2,5" //   COOLER: Phanteks PH-TC14PE
Monitor: LG FLATRON IPS235 24" ( FullHD IPS LED )  //  Obudowa: Thermaltake Core V31 

#21 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 08:56

Co do szybkiego ramu

https://youtu.be/VhDEbHYrL54?t=124

Raz ze dalej sporo ryzenów ma kłopoty powyzej 2666 mhz

https://www.purepc.p...7700k?page=0,42

a dwa intel w lepszymstopniu korzysta .Lepsze cpu to i musi być lepiej dokarmione.

End of story ;)



#22 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 09:07

@Gajeno filmik o skalpowaniu widziałem, fakt daje to efekt choć jakim kosztem, ryzykujemy 1700 zł, więc taki układ z góry odrzucam.

Widziałem też testy na VideoBlog Tech odnośnie testów podkręcania i7-8700K na budżetowej płycie od gigabyte z370 i auć te temperatury, nie mówiąc o sekcji zasilania która dobijała do 130 stopni. Ciekawie to nie wyglądało, a wiadomo z czasem wszystko traci na jakości, więc w przyszłości jak procesor by się zestarzał, to byłoby jeszcze gorzej, choć nie wiem tylko gdybam. Już nie mówiąc o tym, że elektronika nie lubi zbyt wysokich temperatur.

 

Dobra to wracamy do pytania i7-6800K czy Ryzen R7 1700? 2 osoby i 2 propozycje. :ninja:

Kawe odpuszczam.

 

Ramy z RGB nie muszą być, i tak nie wiele zmienią przy paskach LED, podświetleniu karty graficznej.

 

Co do obudowy to poszperałem i wpadła mi w oko Be Quiet! Dark Base Pro 900. Fakt tania nie jest, ale z tego co widziałem oferuje sporo jak na tą cenę, wraz z paskami LED, które oddzielnie do najtańszych też nie należą. Dodatkowo przekonuje mnie możliwość przebudowania obudowy i przerzucenia okna na drugą stronę, i w sumie nawet przydałaby mi się taka opcja. Co o niej myślicie?



#23 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 09:13

Kłopoty jak ktoś ma antyczny bios lub płytę Gigabyte / biostara ... Na asrocku i MSI nawet 3333mhz nie ma większego problemu ustawić . Asusa 3200 też działa zwykle a 2933 luz ... Chyba że naprawdę padakowate ramy jak np ostatnio corsy lpx bo te nie idą na żadnych platformach odkad niecałe w miesiące temu wyszła nowa rewizja bo syf pamięci zaczęli ładować
Wydajniejszy jest 6800k ale pod am4 wyjdą jesxze 2 conajmniej generację ryzenow więc może będą na tyle mocniejsze od 6800k żeby ilość rdzeni na tą platformę przebić wątkiem .
Dark base przepływ powietrza słaby , zarządzanie kablami trochę lipa + wielkie bydle i wygląda to strasznie pusto
poprostu przy normalnym sprzęcie .
Dla mnie lipa , ale jak chcesz . Może Corsair 600q by ci spasował albo jeszcze lepiej coś od phanteks/fractala ? Bo znacznie lepiej wykonane ...

jlzqhakr0o4c.jpg


#24 Gajeno

Gajeno

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 09:37

Ja bym szedł w Ryzena 1700. Bo i tak przy takiej karcie graficznej będziesz mógł grać we wszystkie gry w ilości dużo większej niż te magiczne 60 FPSów. 

A tak naprawdę jesteś wstanie odróżnić 60 FPSów do 120? 

Tym bardziej że Ryzen 1700 jest w tak dobrej cenie w morelach. 

 

Jeśli chodzi o platformę X99, to zdecydowanie bardziej polecam zastanowić się nad procesorem I7-6850K - https://www.morele.n...i76850k-774252/

 

ale zarówno do Ryzena jak i Broadwella E najlepiej dokupić porządne chłodzenie blokowe. 


Użytkownik Gajeno edytował ten post 26 listopada 2017 - 09:39

CPU: Ryzen 5 1600 6 core ( 3800MHz OC )  //  MOBO: ASRock X370 Taichi  //  RAM: G.Skill FlareX 16GB (2x8GB) 3466MHz po OC
PSU: Thermaltake Toughpower DPS G RGB 750W Gold  //  GPU: MSI Radeon R7 260X (2GB VRAM) ( czekam na Vegę ;-)
SSD 1: Samsung 830 Series - 128GB 2,5" //   SSD 2: NoName 120GB 2,5" //   COOLER: Phanteks PH-TC14PE
Monitor: LG FLATRON IPS235 24" ( FullHD IPS LED )  //  Obudowa: Thermaltake Core V31 

#25 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 09:59

Przy 1 karcie nic mu nie da 6850k bo to tylko dodatkowe linie pci + nieco wyższe fabryczne taktowanie ale kręcą się praktyczne tak samo .
6800k to wydajniejszy proc i mimo że ryzeny szanuje to budżet 12k pozwala na coś wydajniejszego tzn x99 ... Aczkolwiek ryzena nie neguję bo to dobry sprzęt o ile wie się co bierze tzn dobrać sensowną płytę + ram żeby nie narobić bajzlu ...

jlzqhakr0o4c.jpg


#26 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 10:34

No dobra to może skuszę się na Ryzena. A w przyszłości upgraduje procesor. Chyba że x99 też będzie oferował możliwośc upgradu? Tutaj jeszcze przemyśle porządnie sprawę, bo nie wiem na 100% na vo się zdecydować.

Pod Ryzena 1700 jaką płytę dobrać i chłodzenie, uwzględniając OC.
I ramy te co polecał @Gajeno G.Skill Flare X?

Co do obudowy Corsair 600Q to jest ciekawą opcją.
A co polecasz od Phanteksa/Fractala?
Moje wymagania to możliwość odwrócenia ATX tak jak przy Be Quiet Dark Base pro 900 lub wyzej podanym Corsair 600Q. Tylko tu mam pytanie czy płyta główna normalnie będzie pasować czy też trzeba specjalną kupować?
I dodatkowo albo załączone paski LED-owe, a jeśli nie to oddzielnie jakieś dobre paski LED-owe. Niestety na paskach się już totalnie nie znam, więc nie wiem, które dobre, a które nie.

Tak wiem uparłem się na paski, co jak co, ale robią świetną robotę, a warto zadbać też o design, a poza tym ładnie wygląda.

Tak poza tym dziękuje panowie za pomoc, bez was chyba bym skończył z ciepłą kawusią.

Użytkownik Nehero edytował ten post 26 listopada 2017 - 10:37


#27 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 10:40

X99 to już tylko więcej rdzeni ... Ryzen to jexxze minimum 2 nowe generację .
Płyta ? Wystarczy ASRock x370 gaming X chyba że chcesz najlepsza jaką wjst pod ryzeny to ASRock x370 taichi ;)
600q jest właśnie odwrócona ;)
Paski kupisz oddzielnie . Np Spc aurora 2 .

jlzqhakr0o4c.jpg


#28 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 11:16

Dobra to zestaw z Ryzenem przedstawiałby się tak: http://www.morele.ne.../info/9a56eac9/ ostatecznie wszystko okej pod względem płyty i pamięci RAM? :blush:

 

Jeszcze jakie chłodzenie polecacie pod Ryzena? Też Scythe Mugen 5, bo widzę, że kompatybilny jest z AM4?



#29 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 11:44

Tak , mugen 5 nada się zarąbiście zarówno pod ryzena jak i pod x99 .
X99 to mocniejsze proce ale skoro chcesz ryzena to i tak powinieneś być zadowolony bo wydajność jest super .
Swoją drogą jeżeli tylko gry + normalne zastosowania a nie profesjonalne + streaming to 1709 ci nie potrzeby i ryzen 1600 da dokładnie ta sama wydajność bo nadmiarowe wątki 1700 się marnują na ten moment i pewnie jeszcze chwilę będą .
Polecam kręcić ram odrazu bo przy ryzenach daje to dość dużo ;)
A te G skille na najlepszych kościach B-die powinny ładne taktowania osiągnąć . I pamiętaj , do ryzena ważniejsze jest taktowanie pamięci niż jej opóźnienia więc lepeij mieć cl20 ale 3600mhz niż 3200mhx i cl14 ;) no i obowiązkowo aktualizacja bios to pierwsze co robisz .
Powodzenia i pochwal się wynikami chyba że będziesz potrzebować pomocy ...
Zarówno płytę jak i pamięci wybrałeś najlepsze jakie są pod ryzena ;)
Na tym chldozeniu zrobisz spokojnie sensowne OC z niskimi temperaturami chyba że się trafi lipna sztuka .

jlzqhakr0o4c.jpg


#30 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 27 listopada 2017 - 12:16

Pochwalić się pochwalę, ale po świętach, uwierz chciałbym kupić teraz, ale nie mogę :)
Z racji, że z podkręcaniem miałem tyle styczności, co świnia z lataniem, pomoc się przyda zarówno przy podkręcaniu procesora i pamięci jak i aktualizacji biosu, a że idą swięta to będzie czas na edukacje z teorii a potem praktyka :)

Nie wiem czy chce Ryzen czy X99, na prawdę ciężki wybór, bo jak pisałeś i7-6800K ma moc + potem rozbudowa o procesory z większą ilością rdzeni a Ryzen kolejne generacje, a Bóg jeden wie co one przyniosą czy lipę czy genialne procesory, które będą godnymi rywalami dla Intela.

Na razie chce mieć gotowe zestawy i pod Ryzena i pod X99, a potem będę jeszcze myślał co wybrać ostatecznie.

Użytkownik Nehero edytował ten post 27 listopada 2017 - 12:17


#31 Gajeno

Gajeno

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 27 listopada 2017 - 12:34

Nehero widzisz moją sygnaturkę?:) 

 

Wierz mi że ASrock X370 jest zdecydowanie najlepszą płytą główną pod Ryzeny. Aż 16 fazowa sekcja zasilania pozwoli Ci na bezproblemowe podkręcenie procesora nawet w okolice 4 GHz, a przy odrobinie szczęścia te pamięci FlareX od G.Skilla będziesz mógł wykręcić nawet za 3600 MHz. Ja swoje trzymam stabilnie na 3466MHz. Także mogę Cię zapewnić iż z takiej platformy będziesz bardzo zadowolony, a jak już sam wspomniałeś - zawsze będziesz mógfł procesor wymienić na wydajniejszy i nowocześniejszy. W lutym 2018r. zadebiutują Ryzeny Refresh produkowane w 12nm, a na początku 2019 pojawią się Kyzeny (Ryzeny 2 generacji) produkowane już w 7nm procesie litograficznym. I wiesz co jest w tym wszystkim najlepsze? :) że płyta główna z chipsetem X370 bez problemu obsłuży te procesory :) 

 

A co max. będziesz mógł wsadzić w platformę X99 w przyszłości? 


Użytkownik Gajeno edytował ten post 27 listopada 2017 - 12:36

CPU: Ryzen 5 1600 6 core ( 3800MHz OC )  //  MOBO: ASRock X370 Taichi  //  RAM: G.Skill FlareX 16GB (2x8GB) 3466MHz po OC
PSU: Thermaltake Toughpower DPS G RGB 750W Gold  //  GPU: MSI Radeon R7 260X (2GB VRAM) ( czekam na Vegę ;-)
SSD 1: Samsung 830 Series - 128GB 2,5" //   SSD 2: NoName 120GB 2,5" //   COOLER: Phanteks PH-TC14PE
Monitor: LG FLATRON IPS235 24" ( FullHD IPS LED )  //  Obudowa: Thermaltake Core V31 

#32 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 27 listopada 2017 - 12:50

https://youtu.be/okDFbJ0IKUA niezłe wyniki daje to połączenie w 4K. Docelowo będę chciał celować w tą kartę, bo ciekawie się zapowiada.
Sygnaturkę widziałem i ciekawie wygląda, troszkę zazdroszcze, gdyby raty nie były tak porąbane i nie opłacalne to już bym zamawiał :)
Z racji, że zakup całej platformy poza kartą planuje gdzieś na luty, to może warto zaczekać na te Ryzeny Refresh i zobaczyć co one przyniosą.
Jeszcze to przemyśle choć mam przeczucie, że padnie na x370, a bliżej lutego/marca pobiorę od was lekcje podkręcania.
I jeszcze raz dzięki, na prawdę fachowa pomoc.

#33 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 28 listopada 2017 - 05:42

W samej kwestii Ryzenów, jeśli nie będę brał Refresh to czy 1600 czy 1700?

 

Powracam do tematu obudowy, wracam do klasycznej wersji bez odwróconego ATX, fajnie to wygląda natomiast więcej z tym kłopotu i mniejszy wybór.

Poszperałem i tym razem wybrałem konkretne obudowy.

Od Fractala: https://www.morele.n...wE&gclsrc=aw.ds

Od Corsaira : https://www.x-kom.pl...ered-glass.html

Od Thermaltake: https://www.x-kom.pl...ss-edition.html

Od Phanteks: https://www.x-kom.pl...arno-biala.html

Od NZXT: https://www.x-kom.pl...owa-czarna.html

 

Pod wględem designu:

Na 1 miejscu stawiam obudowy corsair crystal series 570x oraz thermaltake core v71. 

Na 2 miejscu stawiam obudowy od NZXT i Phanteks

Na 3 od Fractala 

Pytanie jak z jakością wykonania, możliwościami itp.

Nie ukrywam, że z moją wizją designu pokrywają się obudowy, które umieściłem na 1 miejscu, tylko czy są one godne rozważenia. I tutaj nawet bardziej podoba mi się Corsair niż Thermaltake, a ze względu na szklane panele, które jednak bardziej mi się podobają niż metal.

Natomiast najpierw chcę wysłuchać waszych opinii na temat każdej z obudów bez patrzenia na cenę, a na same możliwości obudowy, jakość wykonania itp.



#34 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 28 listopada 2017 - 05:50

Już pisałem . Jak niej ma zastosowań profesjonalnych tonie ma powodu dopłacać do 1700 .
Wykonanie to domena fractala i phanteksa
Fractal lepszy przewiww bo front meshowy .
570x ja bym nie brał ... Szkło + RGB to masz murowane odblaski i prędzej czy później będziesz mieć tego dość.

jlzqhakr0o4c.jpg


#35 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 28 listopada 2017 - 06:08

Okej czyli Ryzen 1600, ale poczekam do tych Refresh i zobaczymy wtedy, które bardziej się będzie opłacało. Raczej nie spodziewam się, że będzie do duży przeskok, bo pewnie stawiają wszystko na Kyzeny, ale może i te Refresh przyniosą coś ciekawego ze sobą.

 

Nad obudowami, będę musiał długo pomyśleć, bo za dużo możliwości, chyba jeden z najtrudniejszych wyborów w całym zestawie.:zdziwko:

 

Tak poza tym to w sumie czytając treści w internecie to stwierdzam, że ta wojna między fanami Intela i AMD robi się coraz bardziej śmieszna, bo walka toczy się między odpowiednio piekielną wydajnością a czymś co dąży do prawie ideału w każdej płaszczyźnie i nie stawiając wszystkiego na jedną kartę jak w przypadku Intela.

Czytając forum benchmarka to tam króluje Intel, a AMD gnoją do upadłego, a tutaj na odwrót, ale cóż ...... życie. Każdy ma po trochu racji i ta wojna się nie skończy.



#36 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 28 listopada 2017 - 06:23

Nie czekaj bo drożeje krzem + pamiwci i idą święta to wszystko będzie drożeje ...
Wojna jest o to że ludzie po latach wygłupów AMD z FXami przyzywycxaiki się do Intela i zaczęli tolerować ich wygłupy . Teraz pojawiała się alternatywą ale dużo ludzi wciąż się nie otrząsnęło .
Żadna firma nie jest święta ale to co w tej chwili Intel wyrabia to już za wiele ... Za granicą memów i żartow ma temat Intela nie brakuje . U nas jak zwykle z opóźnieniem się to się pojawia .
Były prądożerne grzałki od AMD ? Były FX , a teraz Intel to wyniósł na nowy poziom ... Grzałki AMD dało się schłodzić a Intel wpadł na glut by siw ich schłodzic nie dało + skrócic ich żywotność żeby nie było jak teraz że po tylu latach Sandy Bridge wciąż nie odstają na tyle mocno by je zmieniać nawet z topowymi grafikami ...
Prądożerne ? Teraz to Intel parrxac po liczbie rdzeni jest bardziej prądożerny a już nie mówię o x299 gdzie to jest wybimptny niewypał pod tym względem ... Z 2x1080ti 1500w może braknąć na tej platformie ...
I tak jeszcze parę spraw mogę wymienić ale pewnie ci to nie ciekawi , jeżeli jednak to zapraszam na PW i jak wrócę z wyjazdu to chętnie rozpisze się znacznie obszerniej :)
W gruncie rzeczy AMD oferuje teraz produkt na dłużej a Intel jednorazówki na krótką metę maksymalnie skracając ....

jlzqhakr0o4c.jpg


#37 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 28 listopada 2017 - 06:48

Dobra to w takim razie odrazu po świętach jak będę mógł to kupię procesor, płytę główną i RAM w pierwszej kolejności, przed świętami i tak nie mogę, choćby się waliło, paliło i miał nadejść koniec świata, choćbym chciał, bo nie mogę się doczekać, to niestety muszę czekać:@ .

 

Ja mam jedynie nadzieję, że Intel wróci po rozum do głowy, albo AMD utrzymując dotychczasową politykę, zmiażdży Intela. Na dzień dzisiejszy, bardziej prawdopodobny scenariusz to zwycięstwo AMD. A tak na prawdę jakby Intel i AMD połączyli siły to mogłoby to wyjść na dobre wszystkim.



#38 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 28 listopada 2017 - 08:24

Narazie to oddali araba który odpowiadał za vege intelowi to może zrobi im lepsze Integry bo aktualne odstają od apu co AMD oferowało już kilka lat temu ...
Tez mam nadzieję że Intel wróci po rozum do głowy .

jlzqhakr0o4c.jpg


#39 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 29 listopada 2017 - 05:39

Chciałbym jeszcze poruszyć ostatnie 2 kwestie, monitora jak i klawiatury mechanicznej, jeśli komputer jest załatwiony i wiem co kupić.

1. Monitor

Preferowałbym monitor 21:9, 3440x1440

Przeglądałem sporo monitorów i rzuciły mi się w oczy 3, a w sumie jedyne 3 monitory na morele :dodgy: , spełniające te 2 kryteria, oraz posiadające G-sync i zakrzywiony ekran : 

https://www.morele.n...352ucg-1211298/

https://www.morele.n...aa-abb-1227857/

https://www.morele.n...r-z35p-1457276/

Nie bez powodu nie znalazł się tam żaden IPS tylko pochodne VA.

Tutaj mam kilka pytań

1. Czym tak na prawdę różnią się same VA czyli czym różnic się VA od MVA od AMVA+, PVA itp. bo o ile w internecie jest porównanie do IPS i TN, to jeszcze nie trafiłem na porównanie poszczególnych rodzajów matrycy VA.

2. Wszystkie 3 wymienione przeze mnie monitory mają G-sync, czytałem co to, czyli synchronizuje pracę monitora i karty graficznej, dając lepszą płynność itp.

Okej w teorii brzmi fajnie, a jak jest w praktyce? To co o tym piszą, faktycznie ma odzwierciedlenie w praktyce i warto szukać monitora w moim przypadku z G-sync z racji karty od GeForce?

Chciałbym też mieć zakrzywiony ekran.

 

Tutaj mam pytanie odnośnie tych 3 monitorów co o nich myślicie, no i w zależności czy warto brać z G-sync czy nie, to albo ta lista się powiększy albo nie, oczywiście nie mówię, że w grę wchodzą tylko te 3 wymienione monitory, natomiast podałem coś, aby był punkt zaczepienia.

 

Matryca IPS raczej odpada i TN też tym bardziej, że nie spotkałem się jeszcze z monitorem ultrapa noramicznym i matrycą TN.

Myślę, że VA będzie najlepszym kompromisem i wyborem, tylkoczy VA, MVA czy AMVA+.

 

 

 

2. Klawiatura mechaniczna

Na klawiaturach nie znam się zupełnie, jedynie niedawno widziałem recenzję https://www.morele.n...wE&gclsrc=aw.ds ciekawa, ale nie zmienia to faktu, że nie wiele wiem o nich.

 

Do czego miałaby służyć klawiatura? Do grania i pisania, więc dobrze, aby w obu tych czynnościach się dobrze sprawowała.

Preferowałbym z podświetleniem RGB.

Prosiłbym o pomoc:blush:



#40 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 29 listopada 2017 - 05:53

Va , mva , AMVA, pva itd to wariacje tego samego ... Tak jak pls samsunga to wariacja zwykłego ips.
Na tak drogich monitorach się nie znam także sorki .
TN przez kiepskie kąty widzenia nie nadaje się do zakrzywionych monitorów bo wyglądało by to tragicznie .
Klawiatura ? Podaj budżet ... Może ten hyper X alloy albo Corsair k70/strafe ?
Przełączniki napwno nie bierz mx Red bo cię szybko nerwy wezmą , za lekko chodzą i nadają się najwyżej dla dzieciaków chyba że chcesz mieć masę przypadkowych kliknięć ...

jlzqhakr0o4c.jpg


#41 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 29 listopada 2017 - 06:29

Wiem że VA, MVA i AMVA itp to wariacje tego samego, natomiast nie mogę znaleźć informacji czym one się róźnią.

TN mam teraz i na 1000000000% bym nie wziął tego jeszcze raz, choćby miało to kosztować 1 zł.

 

Co do klawiatury kolega mówił, że najbardziej uniwersalne są przełączniki brązowe. Czytając to: http://pclab.pl/art49997-2.html w sumie wychodzi na to, że Brązowe są uniwersalne, jeśli dobrze zinterpretowałem.

 

Budżet na klawiaturę ustalmy coś koło 500-600, z racji, że klawiaturę też kupuje się na długie lata, to nie chcę kupować byle czego, poza tym biorąc pod uwagę, że jest głównym elementem komunikacji z komputerem to musi być dobra, wygodna itp.

 

Te 3 propozycje, które podałeś, są ciekawe, natomiast muszę je przetrawić, a Twoim zdaniem z tych 3, to która najlepsza i dlaczego? Na pierwszy rzut oka wybrałbym którąś od Corsaira, choć jeszcze nie wiem dlaczego.

 

Plusem wszystkich jest podpórka pod nadgarstek.



#42 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 29 listopada 2017 - 06:35

Prawda , brązoee najbardziej uniwersalne ... Niebieskie najprzyjemniej klikają ale są też głośne ... Co kto woli . Ja je bardzo lubię .
Corsair teraz jest w trakcie przejęcia i mogą być problemy z gwarancją ale jakościowo te klawiatury są super .
Mi się strasznie podobają klawiatury z serii masterkeys od Cooler mastera i to bym wziął ;)

jlzqhakr0o4c.jpg


#43 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 29 listopada 2017 - 07:27

https://proline.pl/k...nie-rgb-p948727

O tej mówisz?



#44 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 29 listopada 2017 - 08:06

Tak ta. Chyba że wolisz mniejszy model S bez numpada ;)

jlzqhakr0o4c.jpg


#45 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 29 listopada 2017 - 08:26

Właśnie z numpada często korzystam, bo wygodniej wprowadza się cyfry.

Dzięki za propozycje klawiatur, teraz tylko poczytać o nich i wybrać którąś.



#46 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 02 grudnia 2017 - 07:13

Co do obudowy znalazłem jeszcze taka: https://www.morele.n...ltg-bk-1088769/ Co o niej myślicie?

A całościowo zestaw prezentowałby się tak:

https://www.morele.n...configId=217130

Czy macie jeszcze jakieś przemyślenia na temat tego zestawu? Coś dodać, odjąć zmienić, czy tak jak teraz jest najlepiej?

#47 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 02 grudnia 2017 - 12:30

jeżeli ci się podoba to jest to bardzo dobra obudowa choć dość duża xD

zestaw super , najwyżej wejdzie ryzen refresh jak się nie pośpieszysz .


jlzqhakr0o4c.jpg


#48 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 02 grudnia 2017 - 02:26

No zobaczymy z tym Ryzenem jak wyjdzie, bo mam plan kupić wpierw RAM-y jak najszybciej, bo to chyba one zmieniają najszybciej ceny niestety na te większe. Chyba, że macie informacje, że mają stanieć albo coś.
To, że obudowa duża to nie problem, nie będzie kłopotu ze zmieszczeniem wszystkiego.
No to jeszcze raz dziękuję za pomoc, uchroniliście mnie od popełnienia błedu.

#49 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 02 grudnia 2017 - 03:20

no ramy najbardziej szaleją xD

obudowę możesz na końcu kupować bo tu i tak rynek zastany to ceny praktycznie stoją xD


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 02 grudnia 2017 - 03:21

jlzqhakr0o4c.jpg


#50 Nehero

Nehero

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 02 grudnia 2017 - 08:38

Jeszcze mam pytanie techniczne odnośnie obsługi taktowań RAM-ów przez płyty.

Dla przykładu płyta X370 Taichi https://www.morele.n...taichi-1203889/

W specyfikacji ma obsługiwane częstotliwości do poziomu 3200 MHz, czyli kupując pamięci o taktowaniu 3200 MHz, mam gwarancję, że pójdą mi na tej płycie na 3200 MHz? A dalej można próbować je podkręcać ręcznie do wyższych wartości?





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL