Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Dac do kwoty ok. 600 zł


Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 alanwaston

alanwaston

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 19 grudnia 2016 - 09:00

Witam
Szukam obecnie dac-a (nawiasem mówiąc też słuchawek, ale to temat osobny). Dac miałby być podpięty bezpośrednio do komputera (mini), niestety nie ma w nim wejść na karty rozszerzeń np. muzycznie pci - brak miejsc. Komputer ma oczywiście usb, jakąś kartę muzyczną (niestety jej jakoś jest tragiczna - obecnie podpinam pod słuchawki minijack-rca), hdmi inne nieistotne, system linux ale to pewnie też mało istotne. 
Dlatego chciałbym podpiąć dac-a pod usb. Fajnie jakby miał jeszcze jedno wejście na cd chociaż nie wiem czy to ma sens (przełączanie źródła, tj. czy nie będzie pogarszać jakości z cd?). Obecnie słuchając z komputera tej samej płyty zripowanej do flac i cd to szkoda słuchać na komputerze dźwięk jest po prostu gorszy o wiele.
Sprzęt audio zgodnie z tym co pisałem w osobnym wątku: cd Rotel 855, wzmacniacz póki co MAP-105 Advance Acoustic, słuchawki Creative Labs Aurvana Live! icon_sad.gif głośniki ALR Jordan (to najbardziej udane wg mnie).
 
Osobiście lubię dźwięk chyba jednak nie taki jak to często jest tu określane ciepły, lubię bardziej przestrzenny, raczej wyeksponowane wysokie i średnica niż bas. Wiem że większość ludzi uważa taki dźwięk za niezbyt ok, czy też męczący, ale jakoś taki mi bardziej leży.
 
Zastanawiałem się nad:
1. Cambridge Audio DacMagic 100 - myślę że może mi się dźwięk z tego podobać bo cyt.: "Kolejny atut to przestrzeń. ... DacMagic 100 nie boi się rozrzucać instrumentów szerzej, dzięki czemu dźwięk dokładniej wypełnia pokój, a prezentacja zyskuje oddech i lotność.
Góra pasma jest zdecydowana; można powiedzieć: bezkompromisowa. Otrzymujemy bardzo dobrą rozdzielczość i zyskujemy pewność, że nie umykają nam detale. Sprawdza się to znakomicie w nagraniach akustycznych, kiedy mamy do czynienia z wyeksponowanymi szarpnięciami strun i pociągnięciami smyczków." - niestety nie ma on wyjścia słuchawkowego icon_sad.gif. 
Jeśli jednak warto jego właśnie wybrać to pewnie i z tego wyjścia jestem w stanie zrezygnować tym bardziej że słuchawki te które mam niezbyt mi odpowiadają (inaczej bardzo mi nie odpowiadają - wolę słuchać z głośników chociaż i tu mogłoby być inaczej),
2. Padała propozycja nostromo 3h - niestety niedostępnym, a 5h to już kolejne ileśtam złotych, a budżet i tak naciągam (w sumie to myślałem o kwocie 500 ale cóż 600 kilka zł też ostatecznie wydam)
DAC Nostromo X2H - brak usb
3. Padła też propozycja dac-ów tzw. modyfikacja Beresforda - trochę nie wiem o co chodzi i czego szukać?
 
Dac-i raczej biorę pod uwagę nowe.
 
Czy możecie coś innego polecić? lub utwierdzić w przekonaniu co do wyboru 1
 
----------------------------------------------------------------------------------------

Użytkownik alanwaston edytował ten post 19 grudnia 2016 - 09:00




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL