Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Zestaw za ~5kzł przeznaczony do giery i szeroko pojęta praca dla MrB

Ryzen 5 RX580 SSD

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 MrBrainwash

MrBrainwash

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 29 kwietnia 2017 - 04:43

Proszę o ocenę zestawu, ewentualnie dodanie własnych poprawek i propozycji dla skrzynki i monitora.

 

Od końca.

 

Złożony przez siebie zestaw PC:

 

http://www.morele.ne...ry/info/cmnTUP/

 

XFX TS 550W
SilentiumPC Pax M70 Pure Black V2
Gigabyte AB350-Gaming 3
Ryzen 5 1600
Corsair Vengeance LPX DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16
Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 8GB
GoodRam Iridium Pro 240GB
Windows 10 box
___________________
~4700zł

 

Monitor:

 

http://tiny.pl/g1h28

http://tiny.pl/g1h8h

AOC i2369Vm
Uchwyt F80W
___________________
~610 (z promo VISA)

 

Alternatywnie jestem zainteresowany tymi monitorami:
iiyama X2788QS-B1
iiyama ProLite XUB2792QSU-B1
AOC Q2775PQU

http://www.euro.com....792qsu-b1.bhtml
http://www.euro.com....2788qs-b1.bhtml
http://www.euro.com....-q2775pqu.bhtml

Lub innymi 27”/IPS(VA)/2K/ FS/FF/70+hz
___________________
~1500-1600

 

Dyski HDD (dwa 3,5 i 2,5) mam ewentualnie później dokupię nowy toshiby 1TB.
O lepszych peryferiach pomyślę później, w domu mam jakby co myszkę i klawiaturę.
Potrzebny jeszcze gamepad.

Czy planuję podkręcanie?

W tym zestawie tak. Na stockowym do 3,7 / 3,8 GHz jeśli bym kupował mocniejszy cooler to do 4 / 4.1 Ghz jak się uda. Nie mówię też, że będę podkręcał od razu. Wcześniej robiąc sobie zestaw pod Intela nie rozważałem podkręcania (w perspektywie 2-3lat) zważywszy na różnice w cenach i opłacalność.

 

Rozdzielczość monitora?

 

Jakbym miał nieograniczone środki to wziąłbym pewnie monitor na całe biurko 34 Ulrawide UHD lub QHD z technologiami pod AMD oraz pewnie do tego zakrzywiony. I może kiedyś taki stanie na moim biurku, aczkolwiek mam za mało doświadczenia by wiedzieć czy takie coś się u mnie sprawdzi, a jeśli chodzi o koszty to na obecną chwilę zdecydowanie po za zasięgiem.

Teraz zastanawiam się, czy kupić sobie coś podstawowego - monitor z IPS FHD 23-24” bez wydziwiania z technologiami + uchwyt zamiast dopłacać do lepszej podstawki i pivota, Czy może od razu uderzyć w 27 cale. Przy cenie 5k za komputer dodatkowy tysiąc w tą czy drugą stronę to jednak robi różnicę. Do roku lub 1,5r. czasu mogę przecież mogę spokojnie korzystać z takiego 23 calowego, a potem mieć go jako 2 monitor lub przełożyć go do 2 kompa w domu. Omówię to szerzej za chwilę z resztą dylematów.

 

Zastosowanie:

 

Do tej pory miałem niewielkie wymagania. Jednak to się zmieni. Nie będę na pewno namiętnym graczem, ale chciałbym przechodzić fajne pozycje, szczególnie RPG, nie koniecznie idąc z nowinkami, ale też cofając się wstecz nadrabiając ominięte tytuły.

.

Zamierzam na dobre rozwinąć swoją przygodę z blogowaniem i szeroko pojętym tworzeniem. Trochę może poznać kulisy Internetu, robiąc własną stronę, rozważam pójście w kierunku jakiejś pracy z komputem i siecią związanej, coś co mógłbym robić zdalnie z domu.

 

Wymagania. Składając komputer miałem takie założenia:

 

W miarę możliwości cichy.

 

Ma być wydajny i mieć zapas mocy (jeśli można o czymś takim mówić, przy obecnej polityce firm), ale nie za wszelką cenę.

 

Na pierwszym miejscu jakość i zbalansowanie części, bez cięć.

 

Celowałem w i5 jako mocny procesor ze średniej półki. Do tego wziąłbym płytę gdzieś tak za 7 stów, aby kiedyś móc włożyć np. i7kę i podkręcić jak mi zacznie brakować mocy. W dodatku chciałem by integra miała dobry dźwięk iszukałem solidnej i funkcjonalnej płyty. Nie chciałem tu iść w taniość.

 

Jednak miesiąc temu weszły na rynek Ryzen i się okazało, że po dołożeniu 100zł do ceny i5 mam procesor o wydajności podkręconego i5 7600kw cenie 300zł mniejszej (jeśli liczyć cooler). W dodatku płyta też wyjdzie z 2 stówy taniej (choć może nie do końca tak dobra jak ta 7 stów pod intele, ale lepiej niż budżetówka). Więc myślę, że interes z Ryzen się opłaca. Wybór modelu procesora od Intela i mobo to był koszmar.Nie wiedziałem co się nada, co będzie opłacalne, co mi się sprawdzi, a co nie. Sam Ryzen nie musiał mnie do siebie przekonywać, Z Ryzenem też nie wiem czy dobrą płytę wybrałem (te ciekawsze są już za drogie) ale przynajmniej nie ma tyle kombinowania.

 

Kolejnym m i n d f u c k i e m jest wybór i zakup karty graficznej. Temat niejako nierozłączny z zakupem monitora. Wiem, że do 2k bardziej by GTX1070 pasował. Lecz z niektórych testów wynika, że jeśli nie mieć wygórowanych oczekiwań to iRX580 daje radę z taką rozdzielczością.Argumentem jest tu cena i ewentualna obsłucha FS i FF. W zasadzie to podejrzewam, że na te powiedzmy 3 lata to i RX570 by mi starczył.

 

Tylko problemami z radeonami są ich sztucznie rosnące ceny i mała dostępność. A te modele które są dostępne – jak ten w koszyku to obawiam się, że będzie miał słabsze chłodzenie i gorszą kulturę pracy. Wolałbym już kupić poprawioną wersję AURUS. Po za tym co z innymi firmami, czemu zwlekają? I jakie będą ceny? Bo liczyłem się wyrobić w cenie ~1200, a boję się, że jednak przybić mogą te 1400zł. Wolałbym nie brać wersji 4GB by zbić cenę do normalnej. W sumie cały czas krążę miedzy modelami, ich ceną, ich dostępnością, ich wersją i ich pojemnością. Ceny mają rozpiętość od 850zł do 1400+ więc wybór nie jest taki jednoznaczny. W dodatku gdy za kilka stówek więcej czai się GTX1070. A wisienką na torcie jest okres przed wyjściem kart Vega. Może darować sobie na razie i kupić kartę po wyjściu nowych modeli?

 

Budżet:
To co zaproponowałem jest już dla mnie lekkim nadwyrężeniem. Lecz wolę przez kolejne miesiące coś dokupić czy spłacać kartę bankową niż obcinać na jakości podzespołów czy ograniczać wydajność.  W końcu chcę mieć dobrą wydajną maszynę na najbliższe 3 lata, a dalej też ma bardzo dobrze służyć (posiadając możliwość ugrade’u). Przy kupowaniu staram się też szukać promocji aby zaoszczędzić każdy grosz w ten sposób.



#2 Maniek16

Maniek16

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 30 kwietnia 2017 - 07:56

Witaj 

Postaram się tobie pomóc

jesli chodzi o monitor i peryferia nie do mnie sory ale uderz z tym do kogos kto sie na tym zna

twój pc wygląda naprawde fajnie

mam 2 subestie

1. nie ten zasilacz

2. nie ta karta graficzna (nie chodzi mi o chip leczo o model gigabyte)

https://www.morele.n...-spc132-773130/

a jesli chodzi o GPU to nie bylo testów nowych modeli rx  z rodziny 500 więc albo poczekaj  albo wez msi

to tyle 

mam nadzieje że rozwiałem twoje wątpliwości pozdrawiam


CPU: Intel Core i5 6400 @4.4GHz 1.28v | MOBO: Gigabyte GA-Z170 Gaming K3 | Cooler: SilentiumPC Spartan 3 Pro | RAM: HyperX Fury 2x4GB 2666MHz CL 15 Case: NZXT S340 | GPU: Msi Radeon R7 360 2 GB | PSU: Thermaltake Smart SE 530W | HDD: Seagate 1TB | SSD: Adata SP 550 240 GB
Fans: Front - 2x Sigma Pro120mm, Top – Corsair AF120 Red, Tył – Corsair AF120 Red | Myszka: Steelseries rival 100 Red | OS:Windows 10 Home
Klawiatura: Razer blackwidow tournament stealth edition | Podkładka: Stea1Series QcK+ | Headset: Natec Genesis HX66 | Mikrofon: Jakiś tam   
Monitor:Samsung S24D590L  | Oświetlenie: SPC Aurora 2
 

#3 MrBrainwash

MrBrainwash

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 30 kwietnia 2017 - 09:09

Dzięki za odpowiedź.

Jeśli chodzi o monitor to na 90% zdecyduję się na coś podstawowego w FHD. A na lepszy po prostu dozbieram kasę. Wezmę ten aoc choć mam na oku też LG, ale nie jestem zdecydowany bo ma mniej portów i nie ma portu display. Tutaj mi się wydaje jest kilka sprawdzonych wyborów i pozostaje tylko kwestia gustu, więc problemu nie będę miał. Jeśli w między czasie wpadnie mi trochę gotówki, wtedy może od razu kupię ten monitor jiyamy.

Jeśli chodzi o grafikę, to, żałuję, że nie mam nic na przeczekanie. Przed wyjściem serii 500 właściwie byłem zdecydowany na msi gamimg x 480tkę. Wtedy jeszcze się wahałem czy nie brać msi gtx 1070 gamingZ z cashbackiem, ale szybko wykupili i odpuściłem. Teraz boje się, że 580 gaming X będzie 2 stówy drożej. Ta lepsza wersja auros od gygabite'a wygląda dobrze, ale narazie wykupiona. Tą obecnie wersję wstawiłem poglądowo, bo mnie jakoś nie przekonuje.

Co do zasilacza to się zapytam czemu taka oferta bo mam sprzeczne informacje trochę. W pierwszym zestawie, który wkleiłem na innym forum wrzucałem inną propozycje zasilacza, a vero też uwzględniałem. Odradzono mi jednak łącznie z vero i polecono zakup seasonic'a 520II lub właśnie tego xfx'a który jest robiony na bazie seasonic i do tego ma japońskie kondensatory. Generalnie 5 lat gwarancji to coś co mnie przekonuje. Identyczny zasilacz mam w obecnym kompie i choć nigdy sie pewnie nawet nie spocił, to problemów żadnych nie sprawia. Wiem, że vero by pewnie wystarczył z zapasem, ale jeśli mogę dopłacić do lepszej jakości (wytrzymałości) i niezawodności, dobrej kultury pracy przez wszystkie lata, to te kilkadziesiąt złotych nie robi mi różnicy.

#4 Maniek16

Maniek16

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 01 maja 2017 - 01:25

ja w sprawie zasilacza 

napisałeś że komputer ma być cichy, i temu kto polecił ci tę jednostke nie powiedziałeś ze ma być cichy, a jak weźmiesz  600 w tego zasilacza to będzie obciążenie na poziomie 50% i zasilacz bedzie bardzo cichy ale co prawda jesli masz jeszcze troche dopłacic 

20zł-https://www.morele.n...-spc117-720234/

lub dołożyć stówke-https://www.morele.n...-bn278-1120441/

ale nawet moja pierwsza propozycja ci wystarczy pamiętaj

ze sporym zapasem

Pozdrawiam


FG42 (01 maja 2017 - 01:43 ):
Nie cytuj wypowiedzi poprzedzającej chyba, że odnosisz się do jej części. Używaj przycisku @Oznacz.

Użytkownik FG42 edytował ten post 01 maja 2017 - 01:42

CPU: Intel Core i5 6400 @4.4GHz 1.28v | MOBO: Gigabyte GA-Z170 Gaming K3 | Cooler: SilentiumPC Spartan 3 Pro | RAM: HyperX Fury 2x4GB 2666MHz CL 15 Case: NZXT S340 | GPU: Msi Radeon R7 360 2 GB | PSU: Thermaltake Smart SE 530W | HDD: Seagate 1TB | SSD: Adata SP 550 240 GB
Fans: Front - 2x Sigma Pro120mm, Top – Corsair AF120 Red, Tył – Corsair AF120 Red | Myszka: Steelseries rival 100 Red | OS:Windows 10 Home
Klawiatura: Razer blackwidow tournament stealth edition | Podkładka: Stea1Series QcK+ | Headset: Natec Genesis HX66 | Mikrofon: Jakiś tam   
Monitor:Samsung S24D590L  | Oświetlenie: SPC Aurora 2
 

#5 MiK

MiK

    Ostatni konsolowiec forum.

  • Moderator
  • 1 492 postów

Napisano 01 maja 2017 - 03:24

Przecież ten bequiet jest nieopłacalny. A w cenie SPC M1 ma seasonica s12ii. 
 

https://proline.pl/?... G-SERIES G-450

 

https://proline.pl/?p=S12II-520


Użytkownik MiK edytował ten post 01 maja 2017 - 03:27


#6 Maniek16

Maniek16

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 01 maja 2017 - 04:09

https://www.morele.n...-spc139-774136/

to będzie dobry wybór jesli tak bardzo zależy ci na opłacalności

a jesli chodzi o seasonici to te zasilacze nie sa tak dobre jak choćby ten supremo l2 z wysokim certyfikatem


CPU: Intel Core i5 6400 @4.4GHz 1.28v | MOBO: Gigabyte GA-Z170 Gaming K3 | Cooler: SilentiumPC Spartan 3 Pro | RAM: HyperX Fury 2x4GB 2666MHz CL 15 Case: NZXT S340 | GPU: Msi Radeon R7 360 2 GB | PSU: Thermaltake Smart SE 530W | HDD: Seagate 1TB | SSD: Adata SP 550 240 GB
Fans: Front - 2x Sigma Pro120mm, Top – Corsair AF120 Red, Tył – Corsair AF120 Red | Myszka: Steelseries rival 100 Red | OS:Windows 10 Home
Klawiatura: Razer blackwidow tournament stealth edition | Podkładka: Stea1Series QcK+ | Headset: Natec Genesis HX66 | Mikrofon: Jakiś tam   
Monitor:Samsung S24D590L  | Oświetlenie: SPC Aurora 2
 

#7 MiK

MiK

    Ostatni konsolowiec forum.

  • Moderator
  • 1 492 postów

Napisano 01 maja 2017 - 04:18

 

a jesli chodzi o seasonici to te zasilacze nie sa tak dobre jak choćby ten supremo l2 z wysokim certyfikatem

 

Brak mi słów. 

 

Nie wspominając o pojemności tajwańskiego kondensatora w SPC. 

 

Spoiler


#8 Maniek16

Maniek16

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 01 maja 2017 - 04:28

Nie wchodźmy w takie szczególy 

koledze napewno zależy na tym zeby zasilacz był cichy i stabilny a to suprem l2 zapewnia


CPU: Intel Core i5 6400 @4.4GHz 1.28v | MOBO: Gigabyte GA-Z170 Gaming K3 | Cooler: SilentiumPC Spartan 3 Pro | RAM: HyperX Fury 2x4GB 2666MHz CL 15 Case: NZXT S340 | GPU: Msi Radeon R7 360 2 GB | PSU: Thermaltake Smart SE 530W | HDD: Seagate 1TB | SSD: Adata SP 550 240 GB
Fans: Front - 2x Sigma Pro120mm, Top – Corsair AF120 Red, Tył – Corsair AF120 Red | Myszka: Steelseries rival 100 Red | OS:Windows 10 Home
Klawiatura: Razer blackwidow tournament stealth edition | Podkładka: Stea1Series QcK+ | Headset: Natec Genesis HX66 | Mikrofon: Jakiś tam   
Monitor:Samsung S24D590L  | Oświetlenie: SPC Aurora 2
 

#9 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 01 maja 2017 - 06:29

@Maniek16 tyle że przez ciebie źle oceniany seasonic w obu kwestiach wygrywa xD to stabilniejsza platforma i jedyna przewaga l2 to certyfikat sprawności a defakto on ci nic nie da i jest uzyskany po taniości , cięli gdzie się da by tylko tego golda uzyskać natomiast seasonic s12 i jego modularna wersja m12 to najlepsze lub jedne z najlepszych jednostek na certyfikat 80+ bronze ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#10 Maniek16

Maniek16

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 01 maja 2017 - 08:50

Stabilniejszy? niby dlaczego

a czy będzie  tak cichy


CPU: Intel Core i5 6400 @4.4GHz 1.28v | MOBO: Gigabyte GA-Z170 Gaming K3 | Cooler: SilentiumPC Spartan 3 Pro | RAM: HyperX Fury 2x4GB 2666MHz CL 15 Case: NZXT S340 | GPU: Msi Radeon R7 360 2 GB | PSU: Thermaltake Smart SE 530W | HDD: Seagate 1TB | SSD: Adata SP 550 240 GB
Fans: Front - 2x Sigma Pro120mm, Top – Corsair AF120 Red, Tył – Corsair AF120 Red | Myszka: Steelseries rival 100 Red | OS:Windows 10 Home
Klawiatura: Razer blackwidow tournament stealth edition | Podkładka: Stea1Series QcK+ | Headset: Natec Genesis HX66 | Mikrofon: Jakiś tam   
Monitor:Samsung S24D590L  | Oświetlenie: SPC Aurora 2
 

#11 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 01 maja 2017 - 09:00

dla kogoś nie znającego się na elektronice ciężko wytłumaczyć tak żeby zrozumiał , więc albo musisz uwierzyć na słowo albo zajrzeć do recenzji tego zasilacza i wtedy zrozumiesz jeżeli masz pojęcie o elementach elektrycznych .


jlzqhakr0o4c.jpg


#12 Maniek16

Maniek16

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 01 maja 2017 - 09:06

 mam pojęcie :D zwracam honor 

gdy zobaczyłem co ten zasilacz ma srodku mocno się zdziwiliem

nigdzy nie brałem pod uwage tych zasilaczy ale od teraz zmienie nastawienie do tych zasilaczy 

dzięki ze mnie przekonales

napewno będe częsciej brał je pod uwage :D

Pozdrowionka


CPU: Intel Core i5 6400 @4.4GHz 1.28v | MOBO: Gigabyte GA-Z170 Gaming K3 | Cooler: SilentiumPC Spartan 3 Pro | RAM: HyperX Fury 2x4GB 2666MHz CL 15 Case: NZXT S340 | GPU: Msi Radeon R7 360 2 GB | PSU: Thermaltake Smart SE 530W | HDD: Seagate 1TB | SSD: Adata SP 550 240 GB
Fans: Front - 2x Sigma Pro120mm, Top – Corsair AF120 Red, Tył – Corsair AF120 Red | Myszka: Steelseries rival 100 Red | OS:Windows 10 Home
Klawiatura: Razer blackwidow tournament stealth edition | Podkładka: Stea1Series QcK+ | Headset: Natec Genesis HX66 | Mikrofon: Jakiś tam   
Monitor:Samsung S24D590L  | Oświetlenie: SPC Aurora 2
 

#13 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 01 maja 2017 - 09:57

@Maniek16 ja też seasonica nie znałem jeszcze 2 lata temu bo w polsce to niszowa marka , ale bardzo solidna i jako jedna z niewielu SAMODZIELNIE produkująca swoje zasilacze , z tego co wiem to jeszcze Superflower i FSP sami robią a reszta czyli SPC , Thermaltake , Corsair ITD kupują od innych w tym seasonica xD

Sam ciągnę bardzo konkretny zestawik na 430w seasonica , obciążony mocno a napięcia stabilne , nie zawyżone i wciąż nie hałasuje - słychać jedynie przepływ powietrza . Wątpię czy miałbym odwagę trzymać to na 430w innego producenta heh


jlzqhakr0o4c.jpg


#14 MrBrainwash

MrBrainwash

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 19 maja 2017 - 11:22

Dzięki za wypowiedzi.

 

Rozważam tego seasonica 630w za ~310zł, a jego wersją modularną. Szkoda tylko, że różnica to 90zł :/ Jeśli w cenie 310zł jest jakiś konkretny inny model modularny porównywalny jakością do seasonica to napiszcie.

 

Teraz pozostawało mi śledzenie sklepów i recenzji jak tam ma się sytuacja z nowymi radeonami i zakup....

 

Jednak mam pytanie. Czy nie uwzględniając karty graficznej w rozpiętości do 400-500zł więcej da radę złożyć coś sensowniejszego w tym budżecie na intelu z dodatkowym chłodzeniem uwzględniając tą promocję - https://www.asus-pro...m/cpu/pl/poland ?

 

Jak tak sam kombinuję z niektórymi zestawieniami i za kilka stówek więcej można byłoby mieć płytę z wyższej półki i do tego i7?

 

Skoro ryzer jest opłacalny i byłem zdecydowany to co mnie skłania to promocji asusa zapytacie? Ano stawiając kompa na intelu mogę się wstrzymać z zakupem grafiki i ewentualnie wyjść w całości z mocniejszym zestawem z tym, że spłatą bardziej rozłożoną w czasie. Na wakacje i tak nie ma co się nastawiać na granie skoro można w ogrodzie czy nad jeziorkiem spędzić czas. :)


Użytkownik MrBrainwash edytował ten post 19 maja 2017 - 11:23


#15 MrBrainwash

MrBrainwash

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 25 maja 2017 - 06:11

Naprawdę nikt się nie orientuję? Proszę o wskazanie kierunku. :) Dla ułatwienia zrobiłem jak to u mnie wygląda finansowo w dwóch upatrzonych przeze mnie płytach na tle 3 procków Intela. Warto się w to bawić i ew. dopłacać?

 

Punkt wyjścia

MOBO1: Asus Prime B350-PLUS

CPU: Ryzen 5 1600

COOLER: STOCK

(razem 1300zł)

 

Opcja 1

 

MOBO A: Asus Prime Z270-A

CPU1: i5-7600K (razem 1428 | +128zł)

CPU2:i7-6700K (razem 1854zł | +554zł) 

CPU3: i7-7700K (razem1934zł | +634zł)

COOLER: Fortis 3 HE1425 v2 (wliczony)

 

Opcja 2

 

MOBO B: ASUS ROG Maximus VIII Hero Alpha

CPU 1: i5-7600K (razem 1432zł | +132zł)

CPU2: i7-6700 K(razem 1808zł | +508zł) 

CPU3: i7-7700K (razem 1898zł | + 598zł)

COOLER: Fortis 3 HE1425 v2 (wliczony)

 

 

Jak widzimy i5-7600K wypada cenowo porównywalnie do Ryzena. Można przypuszczać, że w grach i5 będzie silniejszy na rdzeniu, co się przełoży na FPSy, choć przy takich osiągach znaczenie zaczyna mieć to marginalne. Na korzyść intela to jeszcze wbudowana grafika. Po za tym dostaje łomot po za grami i jest mniej przyszłościowy. Co jednak przekonuje mnie trochę do intela i to dotyczyć będzie wszystkich propozycji to wydaje mi się o stopień lepsza płyta główna.

 

I7mka w grach będzie jeszcze bardziej dominować. Po za grami mimo dużej wydajności to już też przegrywa z wielowątkowością Ryzena.

 

Co wydajności poboru mocy i grzania się to dokładnie nie wiem jak mają się do siebie te platformy. Przyjmuję jednak, że obie są w porządku pod tym względem.



#16 MrBrainwash

MrBrainwash

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 28 maja 2017 - 09:48

stoi przede mną wybór karty do takiego zestawu https://www.morele.n...ry/info/HC6X2T/. Po pewnym researchu ograniczyłem się do kilku modeli.

 

Vega - nie chce mi się czekać i wiem, że mogę tego później żałować... Jest taka możliwość, aczkolwiek czytając co śpiewają pierwsze jaskółki to wcale to taki dobry sprzęt być nie musi. Po za tym kupując porządną kartę kierując się normalną logiką też błędu nie zrobię, obecne karty z miesiąca na miesiąc się nie zdezaktualizują. Po za tym patrząc na ceny na przestrzeni roku, to teraz nie jest tak źle. default_smile.png

RX570/RX580 - Brałbym... ale odrzuciłem ze względu na ich niedostępność i po za tym mam monitor bez freesyncha więc na to już nie muszę patrzeć. Teraz liczą się inne rzeczy. Oczywiście sama wydajność, kultura pracy, wykonanie, temperatury, ilość ramu (spełnianie wymagań gier), gwarancja/trwałość i wygląd.

 

Wymagania:

Monitor FHD/60(75)hz ewentualnie zbieram kasę i za jakiś czas nabywam 2k lub 2k UHD raczej nie 4k (bo nie ma sensu na dzisiaj i na najbliższy czas też) ale może uda się nabyć monitor który przy okazji będzie miał wyższe taktowania. Jednym zdaniem - następny monitor będzie bardziej na wypasie. Lecz na razie chcę się nacieszyć FHD pełnej płynności standardowego odświeżania. 

 

Ogrywać będę gry RPG i "exclusivePC" oraz to co warto przejść. Jako, że do tej pory nie grałem przez długi czas, a nawet jak kiedyś grałem to nie namiętnie, to jest sporo tytułów, przede mną. Zastanawiam się właśnie czy potrzebna mi mocna grafika w takim razie. Przecież nie muszę sięgać po najnowsze pozycje, by się dobrze bawić lub pograć w coś z esportu. Jednocześnie, może dojść w między czasie konsolka (przy tańszej karcie to jeszcze bardziej prawdopodobne) wtedy to już w ogóle będę miał sporo zajęcia. Jakoś nigdy specjalnie z nurtem nie goniłem. Chodzi mi raczej o ciekawą fabułę i komfort grania niż podkręcanie się nowościami. Z drugiej strony, komp się aż prosi o jakąś mocniejszą kartę i skoro mogę sobie pozwolić na nią to czemu nie?

 

 

Na pierwszy ogień idzie:

MSI GeForce GTX 1060 OC V1 3GB GDDR5 (192 Bit) 850zł - Wiem, że doradzana jest wersja 6GB. Lecz w tym wypadku idę logiką ogrywania starszych tytułów i tego co wychodzi teraz lub w najbliższym czasie (do końca roku) gdzie te wymagania jeszcze tej karty nie przekreślają. Różnica między wersją 6GB, a GB wyniesie pewnie gdzieś +/- 5 FPS lub mniej, oprócz niektórych gier gdzie jest momentami dużo wczytywania tekstur, wtedy różnica potrafi dojść nawet do 15 fpsów. W każdym razie karta wydajnością daje sobie radę, a zawsze można trochę zjechać z detalami i zachować pełną płynność. W nowościach z każdym miesiącem będzie coraz słabiej, ale na dzień dzisiejszy gry chodzą na full, a wydajność porównywalna do RX570 4GB. Zatem czynnik dominujący to cena, która nie obciąży portfela, "idealna karta budżetowa do FHD/60".

 

Gainward GeForce GTX 1070 8GB GDDR5 (256 Bit) 1550zł - Najtańsza GTX1070 jaką znalazłem. Ma niższe taktowania i niepokojące niskie taktowania pamięci i rozdzielczość (podejrzewam, że to może błąd na stronie, albo jakoś inaczej mierzone, lecz spodziewam się trochę niższych osiągów). Karta tajemnica, bo jest o niej bardzo niewiele informacji, jedna recenzja na yt po niemiecku... pojawiają się głosy o przeciętnej kulturze pracy, ale na ile w tym kuleje to nie wiem. Wydaje mi się, że to bliźniaczy model palita dual, który tak samo ma przeciętne opinię. Mimo wszytko są też pozytywne komentarze i w perspektywie ceny karta może być warta zachodu. Co myślicie?

 

MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8GB GDDR5 (256 bit) 1770zł - Karciocha palce lizać. Można by myśleć, że jak ktoś ma kasę to nie ma nad czym się zastanawiać... w perspektywie mojego używania, aż nad to - można powiedzieć high-end. 1080p obsłuży z palcem w tyłku, a do 1440p jest jak szyta na miarę, też się sprawdzi, choć przy 2k raczej nie pogramy na podwyższonym taktowaniu w Uber/Ultra. Choć może będzie można liczyć na freesyncha czy g-syncha w 70 przy zmniejszonych trochę ustawieniach. Wszystko było by pięknie, brałbym ją gdyby nie...

 

MSI GeForce GTX 1080 ARMOR OC 8GB GDDR5X (256 bit) 3x DP, HDMI, DVI-D, BOX 2080zł - Wiem, wiem, znam Wasze pierwsze reakcje. default_biggrin.png I co z tego, że overkill. Dopłata w sumie nie duża. Perspektywa kilku lat używania i to może w wymagającym 2k... a ego będzie mogło spokojnie skupić się na graniu. Gry też nie będą co raz łatwiejsze do obliczenia i dodatkowa moc się przyda w 2k w najnowszych RPG i słabo zoptymalizowanych adaptacjach z konsolki. Cena trochę boli, ale właśnie patrząc na perspektywę czasu kosztów całego zestawu to 300zł w te czy w tamtą nie taki wielki pieniądz. Nie mówię, że to do końca logiczny zakup bo na GTX1070 można przecież jechać, ba... można też na GTX1060 obcinając to i owo w ustawieniach. Tylko czy aby potem przypadkiem było niedosytu?

 

Może macie jakieś inne propozycje?

 

Podsumowując wybór jest między: lekkim niedosytem, aczkolwiek spełniającym podstawowe założenia / zestawem niespodzianką, dającym dość sporego boosta, z opłacalną dopłatą / dobrze dobranym, wykwintnym, ale też swoje kosztującym daniem / a przesytem i rozpustą, aczkolwiek mającym swoje uzasadnienie i zapewniającym dalsze możliwości. default_wink.png Nie ma tutaj GTXa 6gb bo nie widzę sensu dopłacać tych 250zł za 3-5fps przy graniu budżetowym i ogrywaniu tych wszystkich gierek które wyszły do tej pory (i tych co wyszły na konsole).Czemu uwzględniłem tylko msi i Palita - proste msi spełnia oczekiwania, ma jakość i w dodatku jest na nie dobra cena, palita wyszczególniłem, za niezwykle niską cenę i pod tym kątem dobrze się wpisuje w wachlarz możliwości (nawet ze słabszą jakością) aczkolwiek jestem bardziej nastawiony na MSI, gdzie mam albo niską cenę za dobre granie, albo kartę luxtorpedę dobre wycenioną, albo mocarza w dość niskiej cenie (najtańszy model z wyższej półki, trzymający klasę).

 

Jak widzicie, waszą rolą jest przekonać mnie do czegoś do czego już jestem przekonany, lub do czego nie jestem, ale mogłoby mi się to opłacać albo skłonić bym sięgną po zakazany owoc lub też oblać wiadrem zimnej wody dyktując najtańsze ale sensowne rozwiązanie. Możecie też mnie zaskoczyć własną propozycją która mnie zbije z tropu. default_biggrin.png

 

Mam pytanie. Czy jak producent sprzętu robi promocje, to one się wzajemnie anulują czy mogą się łączyć? Oraz czy jeśli określony sprzęt wchodzi w warunki promocji dwóch różnych producentów to można go użyć właśnie do dwóch różnych promocji?


Użytkownik MrBrainwash edytował ten post 28 maja 2017 - 09:53


#17 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 28 maja 2017 - 11:23

do 2k 1080 będzie idealna xD , ale nie armor bo to sobie zupełnie z tą kartą nie radzi , jakiś 2,5 slotowy palit czy coś :]


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 28 maja 2017 - 11:24

jlzqhakr0o4c.jpg


#18 MrBrainwash

MrBrainwash

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 30 maja 2017 - 06:29

Dzięki za odpowiedź. Teraz już to wiem. :) bardzo dobrze mnie naprowadzasz, ale idę za ciosem i zostaje w świecie FHD i ogrywania gier, które do tej pory wyszły. Trochę tego jest :) Tych dopłat i gonienia króliczka nigdy nie ma końca. :P

 

Mój zestaw

Spoiler

 

Jakby coś jeszcze można było dograć to piszcie. :)



#19 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 30 maja 2017 - 07:01

to do 1080p więcej niż 1070 nie potrzeba :]

a obudowę ja bym postawił na phanteksa p400S lub coś od fractala :] - jednak zupełnie inna jakość niż SPC xD
2 razy napisałeś pamięci ale generalnie spoko :]

a zasilacz możesz pomyśleć nad XFX TS 550\650w , najlepszej w nowszej wersji 80+ Gold  która jest rebrandem Seasonica s12G 550\650w , które to z kolei od wybranego przez ciebie Seasonica G650 nie różnią się NICZYM poza brakiem odpinanych kabli xD Także polecam wziąć pod uwagę :]


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 30 maja 2017 - 07:02

jlzqhakr0o4c.jpg


#20 MrBrainwash

MrBrainwash

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 01 czerwca 2017 - 10:56

Wziąłem pod uwagę. :) nie musiałem się przekonywać, bo xfx u mnie się już sprawdził, tym razem tylko biorę może niedużo droższy, ale o poziom lepszy model - nie może być zły. :)

Prócz karty graficznej wszystko zamówione, choć będę musiał czekać na części. Musiałem też wydać pełną kwotę na win10 :/ Karty silvera nie biorę bo nie była w promocji. Trochę się wacham mięgdzy gamingiem, a palitem.

Chociaż korci mnie opcja zwlekania do póki można i w razie czego schwycenia RX580 - za wsze to byłaby oszczędność jakaś... a i niektóre wersje wydają się dopieszczone. Może też vega wyjdzie na światło dzienne...

mam już kilka gier i przydałby się pad... ale nie wiem jaki opłaca się kupić. Myślałem w ogóle o wychaczeniu jakiejś okazji na konsolę wtedy o pada nie musiałbym się martwić.

W kwestii obudowy to zostałem przy m70, która jakoś do mnie przemawia. Ta p400s mi się bardzo podoba, ale nie ma miejsca na cd-rom a to może mi się przydać. Fraktale, albo za drogie albo nijakie, nie chciałomi się po nie sięgać.

Użytkownik MrBrainwash edytował ten post 01 czerwca 2017 - 11:07


#21 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 01 czerwca 2017 - 11:24

@MrBrainwash czyli co wkońcu zamówione ? A pad ? bierz śmiało od XO - działa z PC po kablu lub z adapterem MS bezprzewodowo i jest super wykonany oraz mega wygodny .


Użytkownik _VeV_ edytował ten post 01 czerwca 2017 - 11:25

jlzqhakr0o4c.jpg


#22 MrBrainwash

MrBrainwash

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 01 czerwca 2017 - 12:23

Procesor AMD Ryzen 5 1600, 3.2GHz, 16MB
Pamięć Crucial Tactical, DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15
Płyta główna Asus Prime B350-PLUS
Dysk OS ADATA Ultimate SU800 128GB
Zasilacz XFX TS 550W (P1-550G-TS3X)
Obudowa SilentiumPC Pax M70 Pure Black V2 (SPC135)
System Windows 10

A z kart to wybieram między

MSI gtx1070 gaming 8gb, a palitem gtx gamerock

Właśnie jestem nastawiony na pada od xbox one s (z kablem lub adapterem oraz akumulatorem) tylko chciałbym go dostać w okazyjnej cenie, bo jeśli mam brać konsolkę (np. 500gb+2pady+3gry za 1080zł) to zakup pada okaże się zbędny...

#23 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 01 czerwca 2017 - 12:39

no to świetnie wybrałeś :] a kartę ja bym brał palita  chyba że MSI tańsza 


jlzqhakr0o4c.jpg


#24 valocho

valocho

    Entuzjasta

  • Użytkownik
  • 253 postów

Napisano 01 czerwca 2017 - 02:03

dlaczego wybrałeś płytę asusa?


| Filmowanie, animacje, efekty specjalne i inne takie. | AAE CS5, PS CS5, AU CS5.5, SV Pro 12, C4D Studio R12, Blackmagic Fusion 7.5 | 550D (BMPCC niedługo), obiektywy, lampy, filtry, rig, blendy i inne takie |


#25 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 01 czerwca 2017 - 02:09

A dlaczego nie ? to dobra płyta xD


jlzqhakr0o4c.jpg


#26 valocho

valocho

    Entuzjasta

  • Użytkownik
  • 253 postów

Napisano 01 czerwca 2017 - 02:10

ma mniej faz od wcześniej wybranego gigabyte


| Filmowanie, animacje, efekty specjalne i inne takie. | AAE CS5, PS CS5, AU CS5.5, SV Pro 12, C4D Studio R12, Blackmagic Fusion 7.5 | 550D (BMPCC niedługo), obiektywy, lampy, filtry, rig, blendy i inne takie |


#27 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 01 czerwca 2017 - 02:12

nie planuje mega mocnego OC a z płytą gigabyte to za duże ryzyko , zwłaszcza na tak rozwojowej platformie jak ryzen ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#28 MrBrainwash

MrBrainwash

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 02 czerwca 2017 - 02:32

Na fazach się nie znam. Było powiedziane, że każda z tych płyt ma potencjał do lekkiego OC, a przy wyborze kierowałem się firmą i opiniami, między innymi o aspektach wymienionych przez @_VeV_ .


no to świetnie wybrałeś :] a kartę ja bym brał palita  chyba że MSI tańsza 

 

Hehe zamówiłem JetStreama. Bhciałem Gaminga bo kosztował najtaniej i jest mocnym zawodnikiem. Okazało się, że płatności nie mogłem dokonać, a po za tym wszystko opierało się na tym bym musiał czekać na zwrot kasy aby się opłacało. GameRock zdrożał o 3 dychy (oczywiście jak coś chcę kupić to drożeje) i myślałem, że już klops... i nic w rozsądnej cenie nie kupię. Widziałem wcześniej JetStreama w dobrej cenie, ale myślałem, że wczoraj wykupiony został... coś mi jednak kazało sprawdzić jeszcze raz. Okazał się dostępny. I tak... wybór był między kombinowaniem ostrym by dokonać płatności za gaminga, w dodatku niepewne oczekiwanie za zwrot kasy, czy w tej samej cenie, albo kilka zł taniej wziąć Palita. Obejrzałem kilka testów. Zobaczyłem jak karta się zachowuje i kulturą pracy naprawdę zadziwia, a o to mi głównie chodzi. Już się więcej nie zastanawiałem i zamówiłem. :)

 

Tylko teraz czytam, że piszą coś o zmianie biosu ze względu na błędy pamięci microna. Czy też będę musiał zmienić bios? A jeśli tak, to może od razu uda się wgrać ten od gamerocka z odblokowanym limitem mocy? Nie wiem dokładnie o co chodzi, pisze co mi się obiło o ślepia. :P



#29 MrBrainwash

MrBrainwash

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 10 lipca 2017 - 02:32

Długo zeszło to zbieranie części, a właściwie zdobycie ostatniego elementu czyli karty graficznej.

Nie kupiłem palita lub MSI GTX1070. W esc.pl nie przyjmowali płatności kartą na której mi zależało (nie skojarzyłem, że może dałoby radę przez allegro kupić kartą).

Więc zamówiłem w euro.com.pl ale zrobili mnie w jajo bo po 3 tygodniach, kiedy już nie było dostępności w innych sklepach lub ceny zdrożały o kilkaset zł to anulowali mi zamówienie... nie polecam tego sklepu.

Skończyło się na tym, że kupiłem GTX1050ti z amazonu niemieckiego. Koniec końców trochę kasy mi zostało w kieszeni, a na tej karcie da się trochę pograć. Za nim ogram to co na niej będe mógł ruszyć to już wtedy będę na luzie mógł sobie kupić jakąś nową kartę. O tej myślę, że jest to takie zastępstwo konsolki, nawet trochę lepsze.

Mój zestaw wygląda tak:

SKRZYNKA:
Procesor AMD Ryzen 5 1600
Płyta główna Asus Prime B350-PLUS
Pamięć Crucial Tactical 16GB 3000MHz CL15
Karta graficzna Zotac GTX 1050 Ti 4GB
Zasilacz XFX TS 550W (P1-550G-TS3X)
Obudowa SPC Pax M70 Pure Black V2 (SPC135)
Dysk OS ADATA Ultimate SU800 128GB
Dysk na dane - jednak wykorzystam jeszcze te co miałem 1tb i 320gb, jak się nie sprawdzą to w planach p300 i/lub mx300 525gb.
Dysk przenośny Adata durable HD710 1TB

SYSTEM:
System: Windows 10 Box

PERYFERIA:
Monitor BenQ EW2775ZH
Klawiatura Mecano
Mysz Logitech G502
Podkładka Genesis xxl
Gamepad XOS Wired (plus akumulatorki i bluetooth)

W sumie jestem zadowolony ze specyfikacji, chociaż brak mocnej grafiki obniża klasę zestawu. Mimo, że obudowa m70 jest dla mnie ok (kolor okazal się nie do konca taki jak się spodziewałem ale już sie z tym oswoiłem) to trochę żałuje, że nie wziąłem p400s - Nagrywarki i tak na razie nie mam bo stara okazała się nie mieć sata, a nowej nie chce mi się kupować, mam przenośny dysk to najwyżej jak będę czegoś potrzebował to zgram sobie na drugim kompie. Zawsze też można było kupi zewnętrzny napęt niewiele drożej o czym nie pomyślałem. Ale nic w koncu do buda co pod biurkiem będzie stała.

Jeszcze nigdy samodzielnie nie skręcałem kompa. Troche się doedukowałem na sieci i nie wydaje się to takie trudne. Jednak chciałbym wszystko zrobic jak należy.

1. W związku z tym znacie jakieś materiały np. filmy ze składania komputera na podzespołach z mojego zestawu? Lub co innego przydatnego na co warto zerknąć przed składaniem?

2. W domu mam tylko stary śrubokręt i myślę, że na upartego nie musiałbym mieć nic innego. Jednak jak mylicie może warto od razu zaopatrzeć się w lepszy sprzęt i akcesoria takie jak rękawiczki antystatyczne, alkohol izopropylowy, zestaw wkrętaków, powietrze sprężone i czort wie co jeszcze?

3. Czy składać wszystko od razu bezpośrednio w obudowie, czy uruchomic najpierw części po za nią by sprawdzić czy wszystko działa tzn czy wyświetla sie napis na monitorze?

4.Chyba będzie trzeba też wgrać nowy bios, robić to po włożeniu części do obudowy?

5. Mam robić jakie dodatkowe testy? Jesli tak to jakie i czym?

6. Co będzie trzeba ustawiać biosie?

7. Czy są może jakieś poradniki o tym co wgrywać i ustawiać tóż po zainstalowaniu systemu?

8. Do tej pory korzystalem z avg, ale wypluwa mi ciągle bym się na płatną wersję przeniósł dla pełnej funkcjonalności może jest coś darmowego lepszego w kwestii zabezpieczeń?

Sporo pytań i to konkretnych, ale fajnie jakby ktoś trochę mnie przez to przeprowadził bym nie musiał tracić czasu i nerwow na to. ;)

ah btw. Złożyło si tak, że musiaem kupić 2 myszki. Jakby ktoś chciał kupić całkiwm nową g502 w atrakcyjnej cenie to niech do mnie pisze. ;)

Użytkownik MrBrainwash edytował ten post 10 lipca 2017 - 02:52


#30 MrBrainwash

MrBrainwash

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 12 lipca 2017 - 10:30

Temat do zamknięcia. Już komp złożony, pozostaje wgrac system i skonfigurować, ale myślę, że też sobie jakoś poradzę. :)

Dziękuję za pomoc i będę wracał na forum jakby coś się działo. :)

#31 FG42

FG42

    VX-120

  • Moderator
  • 1 874 postów

Napisano 12 lipca 2017 - 01:52

Wiadomość wygenerowana automatycznie



Temat został Zamknięty przez moderatora.


Powód: Na życzenie autora.


Jeśli się z tym nie zgadzasz, report.png raportuj ten post, a moderator lub administrator rozpatrzy go ponownie.

Z pozdrowieniami,
Zespół ITPC.NET.PL





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Ryzen 5, RX580, SSD

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL