Jump to content

  •         

Photo

OSTRZEGAMY PRZED GOTOWCAMI

gotowce allegro nie kupować tragedia oszustwo przepłacone

  • This topic is locked This topic is locked
73 replies to this topic

#1 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 30 August 2015 - 12:44 PM

wklejam ten filmik jako ostrzeżenie przed kupowaniem gotowców z allegro :]


jlzqhakr0o4c.jpg


#2 kosa0flaf

kosa0flaf

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 305 posts

Posted 30 August 2015 - 01:22 PM

Widziałem...masakra :D


Jeśli ktoś dał mi warna/bana to tylko dlatego, że jest słaby psychicznie, niezdolny do rozmowy i nie potrafi pogodzić się z prawdą i obiektywną krytyką na swój temat, zasłaniając się wulgarnością, którą kara się inaczej, a poza tym wyczuwam kompleks niższości, ale to tylko moje, subiektywne spostrzeżenie. Z resztą... Forum, o którego nieistniejącą reklamę tak walczyliście jest lepsze. Przypomnę, że Xor dawał linki tylko tym, którzy chcieli, a to nie było nawet 5 osób chyba, Dlaczego reszta uciekła wywnioskujcie sami... Po odpowiedź pojawiam się w następnym stuleciu, papatki :heart: PS. Proszę o jasne uargumentowanie zbanowania mnie na tym forum, wraz z załączeniem odpowiednich cytatów z regulaminu! olaf.kosowski@outlook.com


#3 melonik

melonik

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 254 posts

Posted 30 August 2015 - 01:26 PM

Witam.

 

Dobrze mówi i jeszcze szybciejprzekonuje: ;)

 

Dobra w PL,każdy szuka zarobku młody człowieku. Otrzymałem kiedyśporadę odnośnie mojego wpisu na Youtube na temat wyboru dobrego kontrolera :) ten jego mość z morale.net poradził mi abym zainteresował siękontroleremi sprawdził np. "Sprawdzaleś ofertę LC-Power? ;)" topewnie produktze Sklepu morale, który raczej trudno nazwać(to regulator wentylatorów za pomocą potencjometrów -"przyciskowych") kontrolerem bo kontrolerów na rynku z prawdziwego zdarzenia są tylko dwie sztuki marki np. jedenniemieckiej firmy Computer Aquaero oraz mCubed T-balancer.

 

o to dowód i mój wpis : MaxMax


Edited by melonik, 30 August 2015 - 07:44 PM.

Bitwa o Anglię-1940r.IL-2 Sturmovik :Cliffs of Dover -Blitz"
server dostępny 24h ->> > Home- ATAG


#4 filati

filati

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 102 posts

Posted 30 August 2015 - 01:43 PM

Ten PC ma podobną wydajność do mojego 6-io letniego kompa... No cóż, najważniejsze to zarobić na niewiedzy nieobeznanych w temacie



#5 PiotrQ

PiotrQ

    AS Monaco FC

  • Użytkownik
  • 2129 posts

Posted 30 August 2015 - 01:51 PM

Taki kraj. Co zrobisz 😉

Wykafelkowane na Lumii 720

Edited by PiotrQ, 30 August 2015 - 01:52 PM.

Teoria jest wtedy gdy wszystko wiemy, a nic nie działa.
Praktyka jest wtedy gdy nic nie wiemy, a wszystko działa.
A tera połączmy teorie z praktyką. Nic nie wiemy i nic nie działa.

#6 melonik

melonik

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 254 posts

Posted 30 August 2015 - 03:58 PM

Tak tulko czego można się spodziewać po karcie graficznej GT 740 z przepustowością28GB/s 


Edited by melonik, 30 August 2015 - 03:59 PM.

Bitwa o Anglię-1940r.IL-2 Sturmovik :Cliffs of Dover -Blitz"
server dostępny 24h ->> > Home- ATAG


#7 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 30 August 2015 - 06:31 PM

a czy komuś kto nie zna sie na kompach mówi coś gt740 ?? nie , a w opisie jest komputer do gier więc ...


jlzqhakr0o4c.jpg


#8 melonik

melonik

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 254 posts

Posted 30 August 2015 - 06:52 PM

Trzeba dodać do komentarza na Allegro alternatywna k.graficznaGT 740 może nie ale platforma naAMD FX poradzi sobiezWiedzminem 3przy mocniejszej karcie w komentarzu. 

 

A czy ktoś poniżej 18 lat wchodzi na Allegroi kupuje sprzęt za ~2000zł chyba raczej nie. Tu głownie chodzi o kosztw sklepie komputerowym lub w sklepach internetowych na zadane pytanie typu czy złozy MI PAN PC do grania za 2000zł " otrzyma szeroki usmiech i odpowiedz"Jest to nierealne".


Edited by melonik, 30 August 2015 - 11:16 PM.

Bitwa o Anglię-1940r.IL-2 Sturmovik :Cliffs of Dover -Blitz"
server dostępny 24h ->> > Home- ATAG


#9 kosa0flaf

kosa0flaf

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 305 posts

Posted 30 August 2015 - 07:08 PM

Trzeba dodać do komentarza na Allegro alternatywna k.graficznaGT 740 może nie ale platforma naAMD FX poradzi sobiezWiedzminem 3przy mocniejszej karcie w komentarzu. 

 

A czy ktoś poniżej 18 lat wchodzi na Allegrochyba raczejwie jakie jest ryzyko. Tu głownie chodzi o kosztw sklepie komputerowym lub w sklepach internetowych na zadane pytanie typu czy złozy MI PAN PC do grania za 2000zł " otrzyma szeroki usmiech i odpowiedz"Jest to nierealne".

Też jesteś poniżej 18 r.ż.? Piątka! :D


Jeśli ktoś dał mi warna/bana to tylko dlatego, że jest słaby psychicznie, niezdolny do rozmowy i nie potrafi pogodzić się z prawdą i obiektywną krytyką na swój temat, zasłaniając się wulgarnością, którą kara się inaczej, a poza tym wyczuwam kompleks niższości, ale to tylko moje, subiektywne spostrzeżenie. Z resztą... Forum, o którego nieistniejącą reklamę tak walczyliście jest lepsze. Przypomnę, że Xor dawał linki tylko tym, którzy chcieli, a to nie było nawet 5 osób chyba, Dlaczego reszta uciekła wywnioskujcie sami... Po odpowiedź pojawiam się w następnym stuleciu, papatki :heart: PS. Proszę o jasne uargumentowanie zbanowania mnie na tym forum, wraz z załączeniem odpowiednich cytatów z regulaminu! olaf.kosowski@outlook.com


#10 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 30 August 2015 - 07:25 PM

ja mam 17 lat :] a złożyłem sobie porządny sprzęt , niestety przepłaciłem i musiałem się wykłucać bo rodzice sobie ubzdurali że muszę części zamówić w miejscowym sklepie , oczywiście zmienili mi płytę i ram , ale na proca i zasilacz sie uparłem i powiedziałem że albo tak albo nie zarobią


jlzqhakr0o4c.jpg


#11 kosa0flaf

kosa0flaf

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 305 posts

Posted 30 August 2015 - 07:41 PM

ja mam 17 lat :] a złożyłem sobie porządny sprzęt , niestety przepłaciłem i musiałem się wykłucać bo rodzice sobie ubzdurali że muszę części zamówić w miejscowym sklepie , oczywiście zmienili mi płytę i ram , ale na proca i zasilacz sie uparłem i powiedziałem że albo tak albo nie zarobią

Miejscowe sklepy to porażka, szczególnie w mniejszych miastach :P


Jeśli ktoś dał mi warna/bana to tylko dlatego, że jest słaby psychicznie, niezdolny do rozmowy i nie potrafi pogodzić się z prawdą i obiektywną krytyką na swój temat, zasłaniając się wulgarnością, którą kara się inaczej, a poza tym wyczuwam kompleks niższości, ale to tylko moje, subiektywne spostrzeżenie. Z resztą... Forum, o którego nieistniejącą reklamę tak walczyliście jest lepsze. Przypomnę, że Xor dawał linki tylko tym, którzy chcieli, a to nie było nawet 5 osób chyba, Dlaczego reszta uciekła wywnioskujcie sami... Po odpowiedź pojawiam się w następnym stuleciu, papatki :heart: PS. Proszę o jasne uargumentowanie zbanowania mnie na tym forum, wraz z załączeniem odpowiednich cytatów z regulaminu! olaf.kosowski@outlook.com


#12 melonik

melonik

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 254 posts

Posted 30 August 2015 - 07:42 PM

To Twój problem, mam+40lat w tym Świadectwa, Certyfikaty, kursy i jeszcze mało wiem o kopach. 


Bitwa o Anglię-1940r.IL-2 Sturmovik :Cliffs of Dover -Blitz"
server dostępny 24h ->> > Home- ATAG


#13 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4864 posts

Posted 30 August 2015 - 07:50 PM

Pitu pitu pitu...

 

Prawda jest taka, że można na głowie stanąć, a za 2000 się zestawu do gier nie złoży. Nie jeśli mówimy o ciśnięciu w najnowsze "perełki" optymalizacyjne, t.j. Wiesiek 3. Można lepiej niż ten zestaw z Allegro, owszem, ale można też znacznie gorzej. Ameryki nikt nie odkrył, że kupowanie gotowców nie jest opłacalne, ale 2000 zł to nie jest kasa na pecet do nowoczesnych gier i kropka.


KRUL FORUMKA 


#14 Tatry13

Tatry13

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1471 posts

Posted 30 August 2015 - 08:02 PM

Pc do nowszych gier to od 2.8k w górę czyli w zaokrągleniu 3k. 


CPU: Athlon II x4 640  Cooler: SilentiumPC Fortis 2+Sigma Pro   MOBO: Asrock 980DE3/U3S3 GPU: Msi R9 270 TF4 1150/1400mhz 1.225v   RAM: A-Data 8gb 1600Mhz  HDD: Seagate 500gb {ST3500413AS} HDDv2 Seagate 500gb {ST500LT012} PSU: Tacens Mars GAMING ( WOW :P ) Mp600 CASE: Zalman Z3

 

 

Najpopularniejsze obrazy ISO WINDOWS : http://baseiso.ucoz.pl/


#15 MiK

MiK

    Ostatni konsolowiec forum.

  • Moderator
  • 1492 posts

Posted 30 August 2015 - 08:32 PM

 

 

optymalizacyjne, t.j. Wiesiek 3.

 

Co Ty kcesz od W3. Jak dla mnie optymalizacja po 1.05 i nowych sterach jest wręcz prawie dobra. Na podstarzałym już r9 270x można było spokojnie na wysokich w FHD sobie w stabilnych 30 fps pograć. 

 

 

 

Prawda jest taka, że można na głowie stanąć, a za 2000 się zestawu do gier nie złoży.

 

 

Nie każdy potrzebuje ultra grania. Jednemu wystarczy 900p/30 w średnich. To, że Ty preferujesz 4k/144hz nie oznacza, że każdy tego potrzebuje. 


Edited by MiK, 30 August 2015 - 08:34 PM.


#16 foh23

foh23

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1280 posts

Posted 30 August 2015 - 09:24 PM

Jak wyżej zauważono za 2 tys to i tak nie będzie rewelki. Autor filmu jedzie po zestawie z allegro i wspomina o tym co sam złożył. A tam 4GB RAM w Single Channel, też box na procku i płyta w formacie mATX gdzie wiadomo, że to solidna podstawa pod rozbudowę zestawu nie będzie.

 

Największym problemem w przypadku tego gotowca, to to że dano w nim używane części. Wymieni się grafikę i w zasadzie nie będzie taki zły zestaw. Nie każdy jest cichofilem, wbrew pozorom na AMD też można grać, 16GB RAM jest, a dysk to i tak należałoby zamienić na SSD, a talerzowca zostawić pod dane ;)



#17 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4864 posts

Posted 30 August 2015 - 10:09 PM

Nie każdy potrzebuje ultra grania. Jednemu wystarczy 900p/30 w średnich. To, że Ty preferujesz 4k/144hz nie oznacza, że każdy tego potrzebuje. 

Wówczas się z czystym sumieniem bierze PS4, lub XB1, które nie tylko zapewnią podobne/lepsze odczucia, ale też zwolnią z problemów z wynalazkami t.j. Batman. Natomiast skalowanie na konsoli > skalowanie na PC, taka prawda.

 

PS: 4K/144 Hz to tylko naukowo, ja PC mam do roboty, do grania jest Xbox.


Edited by gtxxor, 30 August 2015 - 10:10 PM.

KRUL FORUMKA 


#18 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 30 August 2015 - 10:16 PM

ja tam mam gdzieś konsole , pecet jest lepszy bo może robić wiele innych rzeczy poza graniem , 


jlzqhakr0o4c.jpg


#19 filati

filati

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 102 posts

Posted 30 August 2015 - 11:11 PM

No dokładnie, ja nie wiem co ludzie w konsolach widzą. (Ciekawe czy zacznie sie burza:D) A że tak zapytam (bo temat bardzo spokrewniony): ile czasu macie jeden komputer? Upgrade co jakis czas, czy cały nowy pc co kilka lat?

#20 melonik

melonik

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 254 posts

Posted 30 August 2015 - 11:24 PM

Praktycznie co 2 lata użytkownicy PC wymieniają kartę graficzną na wydajniejszą później procesor to i zazwyczajplatforma, tak ma Intel. Nie ma tegoAMD i jest to lepiej rozwiązane.  


Bitwa o Anglię-1940r.IL-2 Sturmovik :Cliffs of Dover -Blitz"
server dostępny 24h ->> > Home- ATAG


#21 filati

filati

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 102 posts

Posted 30 August 2015 - 11:40 PM

2 lata powiadasz... to chyba tylko ja tak mam (choć wątpię), że do zepsucia

#22 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 31 August 2015 - 08:31 AM

No dokładnie, ja nie wiem co ludzie w konsolach widzą. (Ciekawe czy zacznie sie burza:D) A że tak zapytam (bo temat bardzo spokrewniony): ile czasu macie jeden komputer? Upgrade co jakis czas, czy cały nowy pc co kilka lat?

ja też do zepsucia , ostatni komp wytrzymał 7 lat , 


jlzqhakr0o4c.jpg


#23 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4864 posts

Posted 31 August 2015 - 10:10 AM

ja tam mam gdzieś konsole , pecet jest lepszy bo może robić wiele innych rzeczy poza graniem , 

Owszem, ale do "innych rzeczy" na pułapie przeciętnego usera wystarcza laptop z integrą za 900 złotych.

 

No dokładnie, ja nie wiem co ludzie w konsolach widzą.

Brak problemów z premierowymi tytułami, możliwość odsprzedania gry, jednolitą usługę sieciową i tytuły, których pecet nigdy nie zobaczy vide Halo, czy Forza Motorsport.


KRUL FORUMKA 


#24 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2590 posts

Posted 31 August 2015 - 10:28 AM

Owszem, ale do "innych rzeczy" na pułapie przeciętnego usera wystarcza laptop z integrą za 900 złotych.

 

Brak problemów z premierowymi tytułami, możliwość odsprzedania gry, jednolitą usługę sieciową i tytuły, których pecet nigdy nie zobaczy vide Halo, czy Forza Motorsport.

I pada zamiast myszki i klawiatury :D Konsola ok - ale nie do FPS. Sam mam za sobą kilka konsoli, na chwilę obecną jedynie XB360 i PS3 leżą zapomniane - za dużo gier jest na PC, których na konsoli nieogarnę żeby się przesiadać.


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#25 filati

filati

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 102 posts

Posted 31 August 2015 - 10:31 AM

możliwość odsprzedania gry

PC-towe gry pudełkowe też można odsprzedać

 

I pada zamiast myszki i klawiatury :D Konsola ok - ale nie do FPS

Właśnie. Pad jest lepszy do ściganek. I można do pc podłączyć



#26 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4864 posts

Posted 31 August 2015 - 10:32 AM

PC-towe gry pudełkowe też można odsprzedać

Ciekawe to bardzo, jak w 99% pudełek jest kod, który wiąże grę z Originem, Steam lub Uplay.


KRUL FORUMKA 


#27 filati

filati

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 102 posts

Posted 31 August 2015 - 10:41 AM

Owszem, ale prosty przykład. Niedawno moja siostra kupila sobie uzywane simsy z kilkoma dlc, które są już przypisane do jakiegos konta, ale działają normalnie. Dodam, że podstawkę ma swoją przypisana do swojego konta

#28 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4864 posts

Posted 31 August 2015 - 11:30 AM

Ale to już jest łamanie licencji, a nie oficjalna możliwość.


KRUL FORUMKA 


#29 whapple

whapple

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 684 posts

Posted 31 August 2015 - 11:59 AM

Ale to już jest łamanie licencji, a nie oficjalna możliwość.


Pójdź na policje.

#30 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4864 posts

Posted 31 August 2015 - 12:02 PM

Pójdź na policje.

Uwierz mi, że takimi sprawami się bardzo chętnie interesują. Więc jakbym napisał donos, to zapewne wtoczyliby się na kwadrat. W przeciwieństwie do małych kradzieży, kodeks karny przewiduje nieproporcjonalnie wysokie kary za piractwo. To taka ciekawostka.

 

Swoją drogą jak p***ierdolisz coś ze sklepu, a Cie nie zobaczą, to znaczy, że wszystko jest ok? Bo taką zaprezentowałeś tu logikę. Fakt jest taki, że twórcy konsol dopuszczają sprzedaż używek, a Steam/Origin/Uplay nie.


Edited by gtxxor, 31 August 2015 - 12:03 PM.

KRUL FORUMKA 


#31 whapple

whapple

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 684 posts

Posted 31 August 2015 - 12:24 PM

Uwierz mi, że takimi sprawami się bardzo chętnie interesują. Więc jakbym napisał donos, to zapewne wtoczyliby się na kwadrat. W przeciwieństwie do małych kradzieży, kodeks karny przewiduje nieproporcjonalnie wysokie kary za piractwo. To taka ciekawostka.

Swoją drogą jak p***ierdolisz coś ze sklepu, a Cie nie zobaczą, to znaczy, że wszystko jest ok? Bo taką zaprezentowałeś tu logikę. Fakt jest taki, że twórcy konsol dopuszczają sprzedaż używek, a Steam/Origin/Uplay nie.

Zobacz aukcje na allegro gdzie ludzie sprzedawają konta ze steam/origin, a obie firmy mają i tak gdzieś. Napisałem post z sarkazmem, a już wychodzą słowa, że coś "p***olę". Magia.

Aż się przypomniał tekst:
-Halo policja? Proszę przyjechać na internety.

Edited by NicRerPl, 31 August 2015 - 12:24 PM.


#32 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4864 posts

Posted 31 August 2015 - 12:25 PM

Akurat Steam potrafi banować sprzedawane konta. Allegro to tylko pośrednik, który ma kwit z prowizji, więc ich to trąca.

 

 

Zobacz aukcje na allegro gdzie ludzie sprzedawają konta ze steam/origin, a obie firmy mają i tak gdzieś. Napisałem post z sarkazmem, a już wychodzą słowa, że coś "p***olę". Magia.

Raczej nieumiejętność czytania ze zrozumieniem.


KRUL FORUMKA 


#33 whapple

whapple

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 684 posts

Posted 31 August 2015 - 12:54 PM

Akurat Steam potrafi banować sprzedawane konta.

Potrafiło, ale kilka lat temu.

Raczej nieumiejętność czytania ze zrozumieniem.

Swoją drogą jak p***ierdolisz coś ze sklepu, a Cie nie zobaczą, to znaczy, że wszystko jest ok? Bo taką zaprezentowałeś tu logikę.

Może i nie, ale na uja nie mogę zrozumieć górnego cytatu, z prostuj profesorze.

#34 filati

filati

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 102 posts

Posted 31 August 2015 - 01:05 PM

Uwierz mi, że takimi sprawami się bardzo chętnie interesują. Więc jakbym napisał donos, to zapewne wtoczyliby się na kwadrat. W przeciwieństwie do małych kradzieży, kodeks karny przewiduje nieproporcjonalnie wysokie kary za piractwo. To taka ciekawostka.

 

Swoją drogą jak p***ierdolisz coś ze sklepu, a Cie nie zobaczą, to znaczy, że wszystko jest ok? Bo taką zaprezentowałeś tu logikę. Fakt jest taki, że twórcy konsol dopuszczają sprzedaż używek, a Steam/Origin/Uplay nie.

Czyli kto by w mojej sytuacji był winny? Ten co sprzedał te simsy czy kupujący? Bo z tego co mi wiadomo to piratem jest ten co udostępnia pliki, a nie ten co pobiera (przykład).

Proszę o wytłumaczenie



#35 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4864 posts

Posted 31 August 2015 - 01:07 PM

Obaj łamiecie licencję usługi, w tym przypadku, Origin. Wg. licencji Origin zabroniona jest zarówno odsprzedaż kont, jak i nabywanie kont z przypisanym oprogramowaniem.


KRUL FORUMKA 


#36 filati

filati

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 102 posts

Posted 31 August 2015 - 01:10 PM

No ale to pudelkowe wersje były

#37 youyou

youyou

    chodząca encyklopedia

  • Użytkownik
  • 1057 posts

Posted 31 August 2015 - 01:14 PM

No ale to pudelkowe wersje były

 

Ja kupowałem Cities Skylines w pudełku, a i tak skorzystałem tylko z kodu, który można również nabyć elektronicznie.



#38 Pozyton

Pozyton

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 506 posts

Posted 31 August 2015 - 01:23 PM

jej PC vs Console wars, idę po popcorn :D



#39 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4864 posts

Posted 31 August 2015 - 01:37 PM

jej PC vs Console wars, idę po popcorn :D

Miało być śmiesznie, niestety Ci nie wyszło ;c

 

Jeśli widzisz tu ślady wojny, to przetrzyj oczy i popatrz raz jeszcze.


KRUL FORUMKA 


#40 Pozyton

Pozyton

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 506 posts

Posted 31 August 2015 - 01:40 PM

Raczej tym poważny komentarzem popsułeś atmosferę, po za tym to ogólny termin.

Co miałem powiedzieć PC vs Console argue? a może to debata jest?



#41 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4864 posts

Posted 31 August 2015 - 01:42 PM

Dyskusja dotyczy raczej gier i polityki producentów wobec ich odsprzedaży ;) Czytanie ze zrozumieniem. Powtarzam dzisiaj po raz drugi.


Edited by gtxxor, 31 August 2015 - 01:43 PM.

KRUL FORUMKA 


#42 Pozyton

Pozyton

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 506 posts

Posted 31 August 2015 - 01:50 PM

A przypadkiem gry to nieodłączony element dyskusji o konsolach i PC?



#43 filati

filati

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 102 posts

Posted 31 August 2015 - 01:52 PM

Od tego się zaczęło, ale zeszło na gry. Tym razem wojna była krótka:P

#44 whapple

whapple

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 684 posts

Posted 31 August 2015 - 02:15 PM

Od tego się zaczęło, ale zeszło na gry. Tym razem wojna była krótka:P


Lubie wojny, ale nie kiedy ja sam uczestniczę :) Co do tematu sprzedaży, xor ma w pełni rację, ale nic nie zaskodzi sprzedać konta, tym bardziej jak inni to robią. Nie wiem jak wygląda sprawa z Uplay/origin, bo na steam inaczej wygląda. Z drugiej strony co to taka licencja jak origin z kontami nic nie robi.

#45 RafalFromPL

RafalFromPL

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 69 posts

Posted 31 August 2015 - 10:53 PM

Gdyby nawet był nowy, można nawet przeboleć obudowę, ale u licha, po co komu w kompie z ograniczonym budżetem 16 GB RAM?

To co jest to się bardziej nadaje na PC dla biura, gdzie wykorzystuje się wiele wątków, potrzebuje RAM (wirtualizacja, mały render) czy pracy na wielu monitorach. Oczywiście użytkownik po przygrzaniu procka musi wykazać się odpornością na hałas albo sprytem w ustaiwieniu "CPU Smart Target".

Gdyby nie miał 16 GB RAM, a 4 GB, można by wsadzić GTX 750, albo R270(x) lub 370, i do tego jakieś wieżowe chłodzenie Fortis czy Fera. Wtedy byłby to przynajmniej komputer udający PC do najnowszych gier, a w praktyce starsze tytuły chodzilyby przyzwoicie.

Ale nie - trzeba było pójść w cyferki - 8 rdzeni, 3,5 GHz+turbo, 2GB VRAM (kij że GDDR3) czy 16 GB RAM. No i używany sprzedawany jako nowy... OMG...

PC: ASUS H110M-D, i5 6700, 16GB DDR4, 500GB SSD+500GB HDD, ASUS GTX980, GNU/Linux openSUSE 15.0
Laptop: HP ProBook 6570b, i5 3230M, 12GB DDR3, 240GB SSD, GNU/Linux openSUSE 15.0

Mobilnie: Ulefone Power 3S, Android 7.1.1 / Lenovo K6 Power 16GB, Android 7.0 / Moto G 1gen, Android 5.1
/ Nokia 6310i


#46 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4864 posts

Posted 31 August 2015 - 11:16 PM

Gdyby nie miał 16 GB RAM, a 4 GB, można by wsadzić GTX 750, albo R270(x) lub 370, i do tego jakieś wieżowe chłodzenie Fortis czy Fera. Wtedy byłby to przynajmniej komputer udający PC do najnowszych gier, a w praktyce starsze tytuły chodzilyby przyzwoicie.

To jest dobre stwierdzenie, ale z 4 GB RAM też raczej funkcjonalny by nie był.


KRUL FORUMKA 


#47 RafalFromPL

RafalFromPL

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 69 posts

Posted 31 August 2015 - 11:19 PM

Można zakombinować z 6 GB RAM, niewiele się traci z pozostałej kasy.

PC: ASUS H110M-D, i5 6700, 16GB DDR4, 500GB SSD+500GB HDD, ASUS GTX980, GNU/Linux openSUSE 15.0
Laptop: HP ProBook 6570b, i5 3230M, 12GB DDR3, 240GB SSD, GNU/Linux openSUSE 15.0

Mobilnie: Ulefone Power 3S, Android 7.1.1 / Lenovo K6 Power 16GB, Android 7.0 / Moto G 1gen, Android 5.1
/ Nokia 6310i


#48 kosa0flaf

kosa0flaf

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 305 posts

Posted 01 September 2015 - 04:36 PM

ja tam mam gdzieś konsole , pecet jest lepszy bo może robić wiele innych rzeczy poza graniem , 

Ale zauważ, że po konsolę gry będą pisane przez 5 lat i będą najefektywniej, jak sie da wykorzystywaly wszystkie jej zasoby, a na PC pisze się pod sprzęt i PC zestarzeje się niestety szybciej... 


Jeśli ktoś dał mi warna/bana to tylko dlatego, że jest słaby psychicznie, niezdolny do rozmowy i nie potrafi pogodzić się z prawdą i obiektywną krytyką na swój temat, zasłaniając się wulgarnością, którą kara się inaczej, a poza tym wyczuwam kompleks niższości, ale to tylko moje, subiektywne spostrzeżenie. Z resztą... Forum, o którego nieistniejącą reklamę tak walczyliście jest lepsze. Przypomnę, że Xor dawał linki tylko tym, którzy chcieli, a to nie było nawet 5 osób chyba, Dlaczego reszta uciekła wywnioskujcie sami... Po odpowiedź pojawiam się w następnym stuleciu, papatki :heart: PS. Proszę o jasne uargumentowanie zbanowania mnie na tym forum, wraz z załączeniem odpowiednich cytatów z regulaminu! olaf.kosowski@outlook.com


#49 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8398 posts

Posted 01 September 2015 - 04:40 PM

Ale zauważ, że po konsolę gry będą pisane przez 5 lat i będą najefektywniej, jak sie da wykorzystywaly wszystkie jej zasoby, a na PC pisze się pod sprzęt i PC zestarzeje się niestety szybciej... 

i co mnie to obchodzi ?? gry traktuję tylko jako dodatek , nie będę mógł grać to przestanę , taka prawda , a pozatym czas skończyć OFF-Top bo to jest temat o gotowcach a nie o konsolach


jlzqhakr0o4c.jpg


#50 gtxxor

gtxxor

    prezes kółka różańcowego

  • Użytkownik
  • 4864 posts

Posted 01 September 2015 - 04:50 PM

A co tu mówić? Tak jak lubię Piotrka, tak zagrał pod publiczkę. Kupił pecet na aukcji, gdzie jego specyfikacja jest WYRAŹNIE napisana, a potem pali głupa, że go sprzedają jako "do gier".


KRUL FORUMKA 






Also tagged with one or more of these keywords: gotowce, allegro, nie kupować, tragedia, oszustwo, przepłacone

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

  Copyright power by: ITPC.NET.PL