Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

PC za 3600 do gier, obróbki grafiki i video


Najlepsza odpowiedź _VeV_ , 28 grudnia 2019 - 10:59

ten dark rock na amd ma debilmy montaż ... będzie obrócony o 90 stopni , czyli wentylatorem do karty . Trudno , tylko i tak musisz prosić be quieta o zestaww montarzowy bo pewnie że nie masz .

Do 2700x nie potrzebujesz biosu pod serie 3000 także ja bym zamiast na b450 zapolował na x470 - asrock X470 master SLI, albo nawet x370 Killer sli ./x370 pro asus - wszystko koło 500zł tylko x370 pasowało by w sklepie domówić aktualizację bios choć szansa trafić tak starą płytę żeby nie miała biosu pod 2700x jest naprawdę bardzo mała .

RX5700 to fajny wybór , nawwet w referencie jest znośny , choć warto myśleć o włączeniu opcji automatycznego obniżenia napięcia w ustawieniach sterownika amd . Uważaj na niereferenty bo są modele które są naprawdę masakryczne , np asus tuf x3 - wydaje się że duży to musi być dobry a on jest gorszy nawet od referenta . MSI evoke też ryzykowne bo starsze modele miały zrypane termopady i przez to były głośne i ciepłe , wyszła nowa rewizja która jest sporo lepsza ale nie mam najmniejszego pojęciajak je odróżnić wogóle . Świetny jest jak zawsze saphire pulse .

Zasilacz ? Ja bym seasonica GC/GM , bitfenixa Forumula lub xfx ts gold użył tutaj . Ewentualnie Pure power 11 OD Bq ale to trochę przestarzała konstrukcja przy nich .

 

Dyski to z NVME masz teraz XLR8 od PNY i SiliconPower P34A80 ... oba ww polsce sprzedawane poniżej realnej wartości i biją droższą konkurencje .


Tak czy siak fajny budżet i jest tu o czym gadać .

Przejdź do postu


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 cedarep

cedarep

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 27 grudnia 2019 - 10:36

Witam, zastanawiam się nad kupnem komputera, głownie do gier, chciałbym odpalić Red dead redemption 2 na wysokich oraz inne nowe tytuły. będę też na nim pracował, dokładnie do obróbki grafiki i video. PC będzie podkręcany, a w przyszłości ulepszany. Cenowo chciałbym wyrobić się w 3600 złotych.

Wybrane podzespoły:

1. Procesor - ryzen 7 2700x Procesor AMD Ryzen 7 2700X (16M Cache, 3.7 GHz) - Sklep NTT ~ 739zł

2. Płyta główna - msi b450 gaming plus max MSI B450 GAMING PLUS MAX w Morele.net ~ 419zł

3. RAM - G.Skill Trident Z RGB, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 https://www.morele.n...16gtzr-1121553/ ~ 422zł

4. Karta graficzna - Rx 5700 ~ 1450

5. Zasilacz - jeszcze nie dobrany

6. Chłodzenie CPU - Dark Rock 3 - już posiadam

7. Obudowa - CM trooper SE - również już posiadam

8. Dyski - jeszcze nie wybrane

 

Odnośnie karty to pewnie wezmę coś z outletu, będę polował na niereferenta. W kwestii zasilacza to niech ma w zapasie mocy żeby wystarczyło na upgrade. Nie uwzględniałem cen dysków bo to raczej przy potrzebie będę dokupywał, dobrze by było jakby ktoś mi polecił jaki wybrać, może być jeden m2 i jeden SSD. Jak coś to mogę poczekać z kupnem podzespołów ale chciałbym się wyrobić do końca stycznia. Mam nadzieje że o niczym nie zapomniałem. Z góry dzięki za pomoc.


Użytkownik cedarep edytował ten post 27 grudnia 2019 - 10:38


#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 28 grudnia 2019 - 10:59   Najlepsza odpowiedź

ten dark rock na amd ma debilmy montaż ... będzie obrócony o 90 stopni , czyli wentylatorem do karty . Trudno , tylko i tak musisz prosić be quieta o zestaww montarzowy bo pewnie że nie masz .

Do 2700x nie potrzebujesz biosu pod serie 3000 także ja bym zamiast na b450 zapolował na x470 - asrock X470 master SLI, albo nawet x370 Killer sli ./x370 pro asus - wszystko koło 500zł tylko x370 pasowało by w sklepie domówić aktualizację bios choć szansa trafić tak starą płytę żeby nie miała biosu pod 2700x jest naprawdę bardzo mała .

RX5700 to fajny wybór , nawwet w referencie jest znośny , choć warto myśleć o włączeniu opcji automatycznego obniżenia napięcia w ustawieniach sterownika amd . Uważaj na niereferenty bo są modele które są naprawdę masakryczne , np asus tuf x3 - wydaje się że duży to musi być dobry a on jest gorszy nawet od referenta . MSI evoke też ryzykowne bo starsze modele miały zrypane termopady i przez to były głośne i ciepłe , wyszła nowa rewizja która jest sporo lepsza ale nie mam najmniejszego pojęciajak je odróżnić wogóle . Świetny jest jak zawsze saphire pulse .

Zasilacz ? Ja bym seasonica GC/GM , bitfenixa Forumula lub xfx ts gold użył tutaj . Ewentualnie Pure power 11 OD Bq ale to trochę przestarzała konstrukcja przy nich .

 

Dyski to z NVME masz teraz XLR8 od PNY i SiliconPower P34A80 ... oba ww polsce sprzedawane poniżej realnej wartości i biją droższą konkurencje .


Tak czy siak fajny budżet i jest tu o czym gadać .


jlzqhakr0o4c.jpg


#3 cedarep

cedarep

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 28 grudnia 2019 - 12:14

ten dark rock na amd ma debilmy montaż ... będzie obrócony o 90 stopni , czyli wentylatorem do karty . Trudno , tylko i tak musisz prosić be quieta o zestaww montarzowy bo pewnie że nie masz .
Do 2700x nie potrzebujesz biosu pod serie 3000 także ja bym zamiast na b450 zapolował na x470 - asrock X470 master SLI , albo nawet x370 Killer sli ./ x370 pro asus - wszystko koło 500zł tylko x370 pasowało by w sklepie domówić aktualizację bios choć szansa trafić tak starą płytę żeby nie miała biosu pod 2700x jest naprawdę bardzo mała .
RX5700 to fajny wybór , nawwet w referencie jest znośny , choć warto myśleć o włączeniu opcji automatycznego obniżenia napięcia w ustawieniach sterownika amd . Uważaj na niereferenty bo są modele które są naprawdę masakryczne , np asus tuf x3 - wydaje się że duży to musi być dobry a on jest gorszy nawet od referenta . MSI evoke też ryzykowne bo starsze modele miały zrypane termopady i przez to były głośne i ciepłe , wyszła nowa rewizja która jest sporo lepsza ale nie mam najmniejszego pojęcia jak je odróżnić wogóle . Świetny jest jak zawsze saphire pulse .
Zasilacz ? Ja bym seasonica GC/GM , bitfenixa Forumula lub xfx ts gold użył tutaj . Ewentualnie Pure power 11 OD Bq ale to trochę przestarzała konstrukcja przy nich .

Dyski to z NVME masz teraz XLR8 od PNY i SiliconPower P34A80 ... oba ww polsce sprzedawane poniżej realnej wartości i biją droższą konkurencje .

Tak czy siak fajny budżet i jest tu o czym gadać .


To jakie chłodzenie polecasz? Zależy mi na ciszy ale nie jest to priorytet, no i na dobrym chłodzeniu.
W kwesii płyt to do ashrocka jestem uprzedzony, może lepiej polować na msi x470 gaming plus max? Czy nie jest on tak opłacalny jak w przypadku b450? Moge dołożyc te 100-150 i chyba nie bede schodzil poniżej b450 bo chciałbym żeby ta płyta na upgrade starczyła? Co do kart to wiem mniej więcej których się wystrzegać, wybrałem rx 5700 bo uważam że jest to bardzo przyszłościowa karta dzięki wieloletniemu wsparciu tak jak w przypadku rx 580.czy Sapphire w wersji referenta jest warta uwagi? I na jakie karty warto zwracać uwagę. Z dyskami nie będe się jakoś długo zastanawiał a co do zasilacza to jakiej mocy szukać żeby było z zapasem na upgrade? Fajnie jakbyś coś więcej napisał o wyborze zasilacza ponieważ to jest dla mnie nowy temat. Dzięki

Użytkownik cedarep edytował ten post 28 grudnia 2019 - 12:16


#4 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 28 grudnia 2019 - 02:20

@_VeV_

https://www.kombo.kr...XAMR2520036.htm

Ja to już bym brał tą bo jednak referent za dobry nie jest


CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#5 cedarep

cedarep

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 28 grudnia 2019 - 07:35

@_VeV_ 

a jakiś SSD warty polecenia? I jakie chłodzenie na procka


Użytkownik cedarep edytował ten post 28 grudnia 2019 - 07:51


#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 28 grudnia 2019 - 09:51

@_VeV_

https://www.kombo.kr...XAMR2520036.htm

Ja to już bym brał tą bo jednak referent za dobry nie jest

a widziałeś reckę tego na gamers nexus ? + znasz ten sklep ?

Ref na 5700XT jest masakra , na 5700 bez XT spokojnie można go znieść jak automatyczne UV[obniżenie napięcia} włączysz .

 

 

 

To jakie chłodzenie polecasz? Zależy mi na ciszy ale nie jest to priorytet, no i na dobrym chłodzeniu.
W kwesii płyt to do ashrocka jestem uprzedzony, może lepiej polować na msi x470 gaming plus max? Czy nie jest on tak opłacalny jak w przypadku b450? Moge dołożyc te 100-150 i chyba nie bede schodzil poniżej b450 bo chciałbym żeby ta płyta na upgrade starczyła? Co do kart to wiem mniej więcej których się wystrzegać, wybrałem rx 5700 bo uważam że jest to bardzo przyszłościowa karta dzięki wieloletniemu wsparciu tak jak w przypadku rx 580.czy Sapphire w wersji referenta jest warta uwagi? I na jakie karty warto zwracać uwagę. Z dyskami nie będe się jakoś długo zastanawiał a co do zasilacza to jakiej mocy szukać żeby było z zapasem na upgrade? Fajnie jakbyś coś więcej napisał o wyborze zasilacza ponieważ to jest dla mnie nowy temat. Dzięki

x470 brzmi rozsądnie . Na rxach 5700 dobre są msi gaming x , szafir pulse , szafir nitro oraz powercolor red devil . podobno mniejszy power color red dragon rówwnież w miarę no i giguś oraz aorus raczej przyzwoite .

Chłodzenie fortis 3 / mugen 5 / ninja 5 / macho rev B

Referent to referent i nie ma znaczenia jakie logo na nim nakleją .

zasilacz 500w starczy , 600 można , więcej nic ci nie da .

Masz np XFX TS gold , bitfenixa formula czy seasonica GC /GM , to takie podstawowe wybory z średniej niższej półki zasilaczy .

co do SSD to budrzetowo patriot p200 i bx500 crucial . A wyżej to już XLR8 od PNY i SiliconPower P34A80 mają swój rewir a przez ich aktualne ceny porządne nośniki sata nie bardzo mają racje bytu .


jlzqhakr0o4c.jpg


#7 cedarep

cedarep

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 29 grudnia 2019 - 12:47

Dzięki wielkie już dalej se poradze

#8 akakak123

akakak123

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 1 426 postów

Napisano 29 grudnia 2019 - 07:42

@_VeV_

Widziałem test wersji bez XT i jest ona dobra, na pewno lepsza od referenta. 

Sklep znam bo sam w nim swoją kartę kupowałem i nie było żadnych problemów, najpierw kupiłem tego XFX i z wymianą 0 problemów nawet nie czekali na testy w srwisie odrazu wymiana i tyle.

A wracają to akurat te chłodzenie było właśnie stworzone do swersji bez XT , ale jakiś janusz dorzucił do tego chłodzenia wersje z XT i dlatego gniot.

 A wersja bez XT działa bardzo dobrze 


CPU:   Ryzen7 3700x 4.2 GhZ   

SSD: HyperX FURY 120GB / Crucial MX500 500GB

Cooler: Fractal Design Celsius S36    

MOBO: AsRock X470 Fatal1ty Gaming K4    

PSU: Corsair RMx 850W Series

RAM:  G.SKILL 2x8gb Trident Z RGB

CASE:  Phanteks Enthoo Evolv X RGB

GPU: RTX 2070 Super FE


#9 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 30 grudnia 2019 - 11:31

od referenta lepsza to fakt , acz to jeden ze słabszych nierefów . Jak znasz sklep to dobrze i dzięki za info .


jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL