Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Wysypujący się PCet pod obciążeniem


Najlepsza odpowiedź _VeV_ , 29 sierpnia 2019 - 05:06

No zastanów się, bo jak sprzedawać to teraz puki jezcze to nie straciło za dużo na wartości. Nie koniecznie 3900x bo może nie wykorzystasz 12 rdzeni, ale 3700x miodek :)
Pamięci szkoda że masz 2400, ale może by się udało je wykręcić. No i w ryzenie dobór płyty kluczowy hg Przejdź do postu


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 naifu

naifu

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 28 sierpnia 2019 - 11:21

Witam!

 

Mianowicie problem wygląda tak, że od jakiegoś czasu i trochę to wiążę z Davinci Resolve (NLE), pod obciążeniem, głównie podczas renderu, a może i nawet tylko podczas renderu wywala mi kompa. Na tyle mocno się crashuje, że nawet w słuchawkach jest ten "charakterystyczny" elektryczny dźwięk (mam nadzieję, że wiecie o czym mówię). Jeżeli to jest render w Resolve to tam zdarza się to bardzo często, a jeżeli renderuje przez AME (Adobe Media Encoder) bo coś robiłem w Afterze to bardzo rzadko, raz na 20 renderów myślę, że spokojnie. Czasami ale bardzo rzadko zdarzało się, że i na CS'ie się również w trakcie grania crashuje i nie jest to niczym zapowiedziane (żadnej spadek fpsów czy wzrost temp. gpu/cpu itp.)

Problem zaczął się jakieś 2 tygodnie temu, ciężko powiedzieć czy to od RAM czy może samo MOBO. Ale dla rozwinięcia problemu dodam iż podczas gdy renderowałem ten sam materiał 3 razy, za każdym razem crash na innym etapie, po 3 resecie kompa nie byłem w stanie go postawić aż do momenty gdy nie wyciągnąłem jednej kości. Komp się odpalał w taki sposób, że dawał 3 szybkie starty, które trwały około 2 sekund i dead. Po trzecim razie wstawał, czarny ekran, no signal. Kość wyciągałem, wkładałem na nowo i wszystko wracało do normy. Oczywiście, próby przełożenia kości w inne sloty, zamiana kości między slotami raczej nic nie dało (więc może to jest płyta, ale nie konkretnie samo gniazdo). Oczywiście za każdym razem gdy tak się działo, a potrzebowałem montować trzymałem się tej jednej kości i teoretycznie nigdy na jednej pamięci się nie wysypał ale może to był fart.

BIOS nie był aktualizowany od momentu zakupu płyty czyli (2018.01.01) chociaż wątpię żeby aktualizacja pomogła skoro przez półtora roku PC'et działa bez zarzutu.

 

CPU: 8700K (nie kręciłem, miał być delid ale koniec końców zapomniałem o tym wiec jest stock)

Chłodzenie: NZXT Kraken x62

GPU:GTX 1060 6GB (tak słabsze gpu bo do aftera niczego lepszego nie potrzeba)

RAM: 2x16GB 2400MHz CL16 Ballistix

MOBO: Z370 Krait Gaming 

PSU: SeaSonic Focus Plus Gold 650W

Dysk: No kilka ich jest, nie ma chyba sensu ich wypisywać 

Obudowa: NZXT Elite S340 (piszę o tym dlatego, że ona nie ma resetu i może to był problem przy restartach pctach gdzie trzeba było przytrzymać przycisk samego startu)

 

Oczywiście to jest stacja robocza, gra mało i problem pierwszy raz właśnie pojawił się po około 3 tygodniowym użytkowaniu resolve, podczas jednego z renderów. Chętnie oddałbym kości do serwisu ale coś czuje, że problem nie jest w pamięciach a właśnie mobo, szkoda, że nie da się sprawdzić jakie temperatury są na RAM'ach, chociaż po wyjęciu są ciepłe, do gorących im daleko mimo małego radiatora.



#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 28 sierpnia 2019 - 01:27

Nie chce nic mówić ale odwlekanie skalpu prędzej czy później zdegraduje ci proca... Na 4670k przekonałem się jak to potem wygląda, więc nie czekaj bo sam sobie biedy napytasz.
A aio? Albo nie masz pojęcia w co się wpakowales albo składający ten zestaw to matoł...
https://pastebin.com/R0mxMrD3 poczytaj i doedukuj się. Radzę to chłodzenie wywalić w diabły.

Zdecydowanie warto zaaktuwlizowal bios.

Ale ja stawiam na mobo... Niestety bardzo częsty problem z z370, ten chipset poprostu ma jakąś wadę, na forum już parę osób tak miało. moja z370 zresztą też się to zdarza że wywala czarny ekran i elektryczny dźwięk,ale puki nie jestem w stanie tego odtworzyć to i tak na gwarancję nie przejedzie. Pamięci już testowałem inne, memtesta leci cała nac bez błędu.

Użytkownik _VeV_ edytował ten post 28 sierpnia 2019 - 02:02

jlzqhakr0o4c.jpg


#3 naifu

naifu

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 28 sierpnia 2019 - 06:34

Zestaw składałem sam, wiedziałem czego chciałem i do tej pory może ze 2 razy komp się ściął ale były to spowodowane konkretną rzecz, a aio było kupione tylko zwg. na wygląda, mówię tak szczerze ;d. A na temperatury nie narzekam i głośno w ogóle nie jest. Oczywiście to co wkleiłeś ma jak najbardziej sens, ale na liście "wadliwych" modeli krakena nie ma i od momentu kiedy go mam z grizzly kryonaut działa to na prawdę ok. mimo iż robię daily rendery. Pewnie gdybym wiedział o tym co tam jest napisane raczej z miejsca zmieniłbym zdanie ale z drugiej strony tragedii nie ma. A koniec końców skoro u Ciebie też były podobne sytuacje, no to pozostaje zaktualizowanie BIOSu i liczyć na to, że się poprawi zwłaszcza, że na stronie msi poprawki były własnie odnośnie ramu, głównie kompatybilności ale może jednak to coś da. Bo jak bym miał zaś oddać mobo na gwarancje to jest katastrofa dla mnie zwg. na projekty... 

I to może dziwne pytanie ale lepiej aktualizować w nocy bios czy nieważne kiedy, chodzi mi o te skoki napięcia czy np. nagle wyjebanie prądu, wiem nigdy nie wiadomo co los przyniesie ale jak sobie pomyślę, że mogłoby mi to zabić płytę no to już w ogóle tragedia :D 



#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 28 sierpnia 2019 - 06:53

aio było kupione bo wolałeś popatrzyć na wygląd niż pomyśleć - tak wygląda w praktyce .

A to że nie ma na liście wadliwych to chyba nie doczytałeś , to lista "szczególnie" wadliwych , wszystko wcześniej tyczy się KAŻDEGO aio . Nie wiadomo co los przyniesie , alejak prąd wywali to po płycie - trzeba wtedy programator i kość bios programować .

Przemyśl poważnie przesiadkę na ryzena bo masz dobrą okazje do tego :]

puki jeszcze te 8gen trzymają wartość a plotki o z370 się nie rozniosły nadto ... bo potem tak dobrze już nie sprzedasz .


jlzqhakr0o4c.jpg


#5 naifu

naifu

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 28 sierpnia 2019 - 08:49

Kurde przyznam się, że 3900X korci mnie strasznie :DD i na pewno next zestaw to będzie ryzen to już na pewno wiem. Może faktycznie warto selnąć tego i zmienić platformę.



#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 29 sierpnia 2019 - 05:06   Najlepsza odpowiedź

No zastanów się, bo jak sprzedawać to teraz puki jezcze to nie straciło za dużo na wartości. Nie koniecznie 3900x bo może nie wykorzystasz 12 rdzeni, ale 3700x miodek :)
Pamięci szkoda że masz 2400, ale może by się udało je wykręcić. No i w ryzenie dobór płyty kluczowy hg

jlzqhakr0o4c.jpg


#7 naifu

naifu

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 29 sierpnia 2019 - 05:29

No te pamięci wtedy były na mocnej promocji to aż szkoda było ich nie wziąć. 3700X oczywiście też konkret ale chyba wolałbym kupić raz a konkretnie. Ale dobra, nie ma co wody lać, dzięki za odp. i z pewnością rozważne sprzedaż tego zestawu i przesiadkę na ryżego :)



#8 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 30 sierpnia 2019 - 04:57

Co do 3900x to nie chodzi o to że raz konkretnie tylko żeby nie kupować czegoś co nie wykorzystasz. 12 rdzeni to nie przelew i spora część oprogramowania nie wykorzysta tyle.

jlzqhakr0o4c.jpg




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL