Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Laptop Asus nie chce się wyłączyć



7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szyms91

Szyms91

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 25 marca 2018 - 07:02

Witam, pacjent Asus F751L ma problem z poprawnym wyłączeniem.Po reinstalacji systemu Win 10 ujawnił mi się problem z zamykaniem systemu, mianowicie gdy klikam start nastepnie zamknij system, ekran gasnie, po czym kontrolka od zasilania swieci się dalej i wiatrak chodzi. Nie wystarczy dłużej poczekać ponieważ laptop w takim stanie się nigdy nie wyłączy az do rozładowania baterii. Musze go za każdym razem wspomagać poprzez dłuższe naciśniecie guzika od zasilania.Przy czym raz na jakiś czas uda się go normalnie wyłączyć. Jak również jak na jakiś czas gdy wybiore opcje uruchom ponownie to laptop zamiast się uruchomić, wyłącza się.Rzeczy które już zrobiłem:  

-ustawiałem w opcjach sposoby działania przycisków zasilania, pokrywy etc, nic nie pomogło

-odznaczyłem opcje szybkiego uruchamiania w opcjach zasilania.

- odłączyłem na noc baterie oraz bateryjke płyty głównej

- przeczytałem juz chyba pół internetu i nie znalazłem rozwiazania :)

-w miedzy czasie zmieniłem na dysk SSD oraz przeinstalowałem system

 

Bardzo proszę o jakieś rady, nie wiem nawet czy takie wylaczanie z guzika może zaszkodzić ( posiadam dysk SSD).

 

Gdzies czytałem że płyta główna może dawac takie objawy, ale to może miał bym je w innej sytuacji niż zaraz po przeinstalowaniu systemu.



#2 FxJ

FxJ

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 907 postów

Napisano 25 marca 2018 - 10:14

https://youtu.be/B8jqDxXGTqY - zobacz tak.

 

https://www.microsof...nload/windows10 - wgrywałeś najnowszą kompilacje?


Facebook laptopowa grupa wsparcia technicznego
▶️ RankingLaptopów.pl - polecane laptopy 💻


#3 Szyms91

Szyms91

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 25 marca 2018 - 10:55

Skrót nie działa niestety.

Windows mam w najnowszej wersji

Zaktualizowałem jeszcze dodatkowo BIOS

w planach zasilania juz chyba wszystko przejrzałem

 

Jedyne co zawsze działa to hibernacja, jak wybiore hibernacje to zawsze komputer się wyłączy.

Często jest tak ze jak dam uruchom ponownie to komputer sie wyłącza normalnie i nie startuje.

Jeszcze mysle ze moze popełniłem taki błąd że po zainstalowaniu systemu wybrałem zeby windows zaktualizował wszystko. pewnie powinienem zainstalowac jakies stery do płyty głównej ze strony asus. A nie pozwolic systemowi dobrac sterowników bo on mógł je dobrać przecietnie. Niestety na stronie asusa jest BIOS, sterowniki do touchpada i jakis program do cache. A szukam juz z godzinę i nie moge znaleźć nigdzie sterowników pod płyte\chipset.


Użytkownik Szyms91 edytował ten post 25 marca 2018 - 10:57


#4 FxJ

FxJ

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 907 postów

Napisano 25 marca 2018 - 10:58

pewnie powinienem zainstalowac jakies stery do płyty głównej ze strony asua

 

Liczyłeś że Windows Update ci pobierze i wgra sterowniki? Zacznij od chipsetu.


Facebook laptopowa grupa wsparcia technicznego
▶️ RankingLaptopów.pl - polecane laptopy 💻


#5 Szyms91

Szyms91

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 25 marca 2018 - 11:02

Tylko mam mały problem :) nie wiem jak to zacząć, skąd pobrać, a szukam juz dobrą chwilę. Do płytki dołączonej do laptopa nie mam dostepu niestety.Model to F751LK. W pierwszym poscie był błąd


Użytkownik Szyms91 edytował ten post 25 marca 2018 - 11:45


#6 FxJ

FxJ

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 907 postów

Napisano 26 marca 2018 - 10:53   Najlepsza odpowiedź

https://www.asus.com...pDesk_Download/


Facebook laptopowa grupa wsparcia technicznego
▶️ RankingLaptopów.pl - polecane laptopy 💻


#7 Szyms91

Szyms91

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 26 marca 2018 - 01:39

No i właśnie z tej strony mogę pobrac tylko Bios, sterowniki do touchpada,program o nazwie Splendid, który zmienia kolory pulpitu oraz program o nazwie ExpressCache.I nie moge tam znaleźć sterowników czy czegos takiego.

 

Jak wybierzesz na tej stronie co podałes procesor Ix 4xxxxU oraz Win 10 to tam się wyswietli lista dostepmnych programów oraz sterów., 

 

 

Pomyślałem troche mocniej :) i zamiast Win 10 wybrałem Win 8. Taki jak był oryginalnie na poczatku w laptopie i sterowniki są :)Prosta rzecz a człowiek się zagubi.Ale dalej bede uważał że ta strona od ASUS jest strasznie pogmatwana.


Ok, problem rozwiązany, laptop już chyba normalnie się wyłącza. sprawdzam juz ze 7 razy i wszystko ok.Zainstalowałem od nowa system i zainstalowałem te stery do chipsetu pod Win 8

 

@FxJ bardzo dziękuje za pomoc i nakierowanie :)uchroniło mnie to przed wysyłaniem lapka do serwisu. Niby takie oczywiste z tymi sterownikami, a człowiek się jednak poptrafi zamotać.


Użytkownik Szyms91 edytował ten post 26 marca 2018 - 01:40


#8 FxJ

FxJ

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 907 postów

Napisano 26 marca 2018 - 02:17

8072359000_1365145792.jpg

 

Możesz też szukać po identyfikatorze sprzętu. Ewentualnie DriverEasy do aktualizacji.

https://downloadcenter.intel.com - "chipset" znajdziesz tutaj


Facebook laptopowa grupa wsparcia technicznego
▶️ RankingLaptopów.pl - polecane laptopy 💻




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL