Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Nowy wentylator do zasilacza


Najlepsza odpowiedź _VeV_ , 07 października 2017 - 10:24

@Sherwood90 mistrala nie radzę , szybko padnie w zasilaczu . Kup sobie Noiseblockera XL2 / enermaxa magmę i przelutuj im wtyczkę na te 2 piny i będzie git .

Są to wentylatory3 pinowa , ale 3 przewód jest od kontroli obrotów i jest zasilaczowi nie potrzebny bo on reguluje po napięciu więc tylko + i - ci potrzebne :]

sam już swapowałem swojego vs650 od corsair także pytaj śmiało jak coś .

Przejdź do postu


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sherwood90

Sherwood90

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 07 października 2017 - 09:06

Witam, czy w zasilaczu antec vp 500 mogę zamontować wentylator: SilentiumPC Mistral 120mm 1500rpm 0,2A 65CMFzamiast oryginalnego Yate Loon D12SM-12 1650rpm 0,3a 70.5CFM ?.



#2 Ren

Ren

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 301 postów

Napisano 07 października 2017 - 09:55

Jeśli w zasilaczu oryginalny wentylator jest podłączony za pomocą 3 przewodów to możesz. Jeśli za pomocą 2 lub 4 to nie możesz. Nie wiem jak jest w tym zasilaczy, i nie mogę znaleźć. 



#3 Sherwood90

Sherwood90

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 07 października 2017 - 09:58

Z podłączeniem nie ma problemu zawsze mogę uciąć kabel od starego wentylatora i przylutować o nowego, ale chodzi mi o to czy ten wentylator będzie wystarczają chłodził ten zasilacz 



#4 Ren

Ren

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 301 postów

Napisano 07 października 2017 - 10:00

Parametry teoretyczne różnią sie marginalnie więc nie powiano być problemów. A o przewody to nie chodziło mi o to czy można lutować czy nie. Tylko o sterowanie samy wentylatorem. No chyba że ma cały czas chodzić na Max.



#5 Sherwood90

Sherwood90

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 07 października 2017 - 10:09

Oryginalny wentylator ma 2 przewody ale w zasilaczy na pewno nie chodzi on na maksymalnych obrotach ponieważ po podłączeniu pod zewnętrzne 12v staje się on dużo głośniejszy.



#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 07 października 2017 - 10:24   Najlepsza odpowiedź

@Sherwood90 mistrala nie radzę , szybko padnie w zasilaczu . Kup sobie Noiseblockera XL2 / enermaxa magmę i przelutuj im wtyczkę na te 2 piny i będzie git .

Są to wentylatory3 pinowa , ale 3 przewód jest od kontroli obrotów i jest zasilaczowi nie potrzebny bo on reguluje po napięciu więc tylko + i - ci potrzebne :]

sam już swapowałem swojego vs650 od corsair także pytaj śmiało jak coś .


jlzqhakr0o4c.jpg


#7 Sherwood90

Sherwood90

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 07 października 2017 - 10:43

@_VeV_ tak pewnie zrobię jak napisałeś wymienię wentylator na Enermax magma. Dziękuje wszystkim za pomoc.


Użytkownik Sherwood90 edytował ten post 07 października 2017 - 10:45




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL