Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Laptop przeznaczony do programu PRO100 (projektowanie wnętrz) i domowego korzystania (poczta,youtube,przelewy,filmy) dla JJVader


Najlepsza odpowiedź FUGA , 06 stycznia 2017 - 08:32

W tej cenie wyżej jak i5-5200u + GeForce 920MX nie uderzysz:

Laptop Lenovo Ideapad 310-15 Przejdź do postu


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 JJVader

JJVader

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 06 stycznia 2017 - 08:01

*Kwota którą chcesz przeznaczyć na zakup komputera - najlepiej do 2000 zł

*Wymagania oraz zastosowanie - laptop będzie wykorzystywany do programu PRO100 i codziennych czynności, nie będzie wykorzystywany do gier

*Natywna rozdzielczość ekranu - nie ma znaczenia

 

Tak jak w temacie i powyżej, laptop nie przeznaczony do gier. Nie wiem w sumie co bardziej obciąża ten program, czy procesor czy może kartę graficzną, ale właśnie do tego będzie wykorzystywany + korzystanie z internetu, oglądanie filmów etc. Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam!



#2 FUGA

FUGA

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 06 stycznia 2017 - 08:13

(...) Nie wiem w sumie co bardziej obciąża ten program, czy procesor czy może kartę graficzną, (...)

 
Ze strony producenta programu:
 

Najważniejsze zmiany, jakie pojawiły się w wersji 5 programu PRO100 to przede wszystkim zupełnie nowy moduł wizualizacji oparty o technologię OpenGL.


Czyli program wykorzystuje do obliczeń GPU (procesor graficzny) = Kartę graficzną.



#3 JJVader

JJVader

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 06 stycznia 2017 - 08:31

Może i faktycznie teraz karta ma większe znaczenie, ale jakoś moje stare Fujitsu (ok. 7-8 lat) nadal daje radę :D Od dawna przymierzam się do zmiany a teraz po prostu mam okazję. Podejrzewam, że każdy z dzisiejszych laptopów da sobie radę z tym programem, ale postuje tutaj dlatego, że chciałbym poznać opinię forumowiczów co do najlepszego w tej cenie modelu :D



#4 FUGA

FUGA

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 06 stycznia 2017 - 08:32   Najlepsza odpowiedź

W tej cenie wyżej jak i5-5200u + GeForce 920MX nie uderzysz:

Laptop Lenovo Ideapad 310-15



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL