Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Problem z wyborem podkładki dla gracza

jakość cena podkładka pomocy szukam zowie tesoro natec kontrola

Najlepsza odpowiedź Red , 13 grudnia 2016 - 12:14

Skusiłem się na czarną Zowie P-SR

Nie mam przekonania do powierzchni, ale kuszą recenzje (głównie komentarze dotyczące wyczucia), oraz ocena wolnej powierzchni (dla dokładnego celowania w pojedyncze pixele ;) )

 

 

Na tę chwilę nie sposób mi stwierdzić czy to dobry wybór. Czas pokaże

Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Red

Red

    Świeżo zarejestrowany

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 12 grudnia 2016 - 08:36

Borykam się z wyborem podkładki. Niestety nie mogę jej sprawdzić w sklepie co utrudnia podjęcie decyzji.

Jestem graczem. Od wczoraj posiadam myszkę Dream Master DM1 Pro, oraz A4Tech A90 (kupiona parę dni wcześniej, ale źle leży w dłoni więc pewnie sprzedam). Brakuje mi jeszcze podkładki. Potrzebuję rady by ustrzec się przed kolejnym nietrafionym zakupem.

 

Waham się pomiędzy dobrze recenzowanymi :

 

1. Tesoro Aegis x2 lub x3 (lepsza powierzchnia w x2, ale obszyte krawędzie w x3)

2. Natec Genesis M12 logo lub maxi (choć maxi jest większe od mojego biurka)

 

3. Zowie G-TF BIG SOFT SURFACE - ROUGH VERSION (G-TF Rough version) (mój top 1 mimo problemowej gumy nie dogadującej się z każdym podłożem. Odpadła z winy : nie do kupienia w PL )

 

Mieliście okazję stać przed podobnym wyborem ? A może posiadacie jedną z powyższych, bądź znacie lepsze ?

Zapraszam do dyskusji

 

 

 

Wydaje mi się że optymalna byłaby średnia bądź wysoka szybkość (myszka ma 4 m/s), wysoka kontrola i feedback, sensowny smoothness, rozsądny grip, niezbyt gruba, niezbyt twarda, nie musi być obszyta, najlepiej czarna (ponoć w kolorze optyczne sensory gorzej sobie radzą), nie może się przemieszczać podczas gry, rozmiar najlepiej 300 do 320mm, cena odpowiednia do jakości, materiałowa lub hybryda



#2 snowqwer

snowqwer

    ❄🎮🎧💻🎵❄

  • Użytkownik
  • 1 596 postów

Napisano 12 grudnia 2016 - 08:43

M12 Maxi posiadam i mogę polecić z czystym sumieniem. Wcześniej posiadałem Steelseries QCK i po jakimś czasie zaczeła się strzępić, tutaj nic takiego nie występuje bo jest obszyta. Dość szybko widać na niej tak jakby starty naskórek ale za to bardzo łatwo się ją czyści a dodatkowo masz podkładkę pod klawe i myszkę. Jej szybkość ocenić na średnią. Używam na niej Mionix Avior 7000 i jestem zadowolony. Więcej info tutaj



#3 Red

Red

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 12 grudnia 2016 - 09:05

Ze względu na konieczność wymiany biurka lub docięciu maxi skłaniam się ku logo.

 

Wiesz czy przy mniejszej wersji przyczepialność podkładki do podłoża jest również dobra ?

 

 

 

( Czekam również na opinię innych komentujących )



#4 Krzysztof Nowak

Krzysztof Nowak

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 225 postów

Napisano 13 grudnia 2016 - 10:43

Ja osobiście mam A4tech x7 bardzo jestem zadowolony

http://www.x-kom.pl/...dla-graczy.html

Troche na początku osoby narzekają na ostrę krawędzie ale u mnie było ok


:)


#5 Red

Red

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 13 grudnia 2016 - 12:14   Najlepsza odpowiedź

Skusiłem się na czarną Zowie P-SR

Nie mam przekonania do powierzchni, ale kuszą recenzje (głównie komentarze dotyczące wyczucia), oraz ocena wolnej powierzchni (dla dokładnego celowania w pojedyncze pixele ;) )

 

 

Na tę chwilę nie sposób mi stwierdzić czy to dobry wybór. Czas pokaże



#6 yerba

yerba

    Yerba Mate

  • Użytkownik
  • 1 354 postów

Napisano 13 grudnia 2016 - 02:30

Wybór bardzo dobry ale jeśli grasz w gry typu cs go i potrzebujesz dużo powierzchni do poruszania myszką to mogłeś wziąć wersję g-sr, Różni się tylko tym, że jest większa. Ogólnie super wybór + te podkładki mają niesamowity "feeling" :D


CPU: i5 6600k @4.5Ghz (Cache 4.2) 1.32V
Cooler: Fortis 3 v2
Mobo: Asrock Z170 Gaming K4
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8gb 3000mhz
GPU: Msi GTX 980Ti Gaming 6G
PSU: SPC SUPREMO M2 550W
SSD: Crucial MX300 275GB
CASE: SPC Aquarius M60W



 


#7 Red

Red

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 13 grudnia 2016 - 03:14

Myszkę mam na wysuwanym blacie tuż obok klawiatury, stąd i miejsca mało. Nawet P-GS będę musiał postawić krótszym bokiem (jak się wyprostuje). Równy ślizg w każdą ze stron był kolejną istotną cechą o której zapomniałem wspomnieć.

 

Swoją myszkę używałem podświadomie i nie potrafię powiedzieć czy odrywałem ją od blatu, czy też nie. W World of Tanks gram w niższej rozdzielczości, z 800 dpi i wydaje mi się że cały czas była na blacie - ale to było na starej myszce, która znakomicie działała na każdej powierzchni (od ~12 lat nie używałem podkładki) (co ciekawe patrząc od spodu zdawała się mieć zarówno laser, jak i senser optyczny - choć ja się nie znam, więc nie potwierdzę autentyczności wynalazku)

 

Cóż pozostaje nauczyć się grac od nowa ;D

Myślę że z sprzętem jaki wybrałem będzie lepiej. Na starej myszce dopóki nie dopadła mnie specyficzna faza, miałem problem z precyzyjnym celowaniem.



#8 yerba

yerba

    Yerba Mate

  • Użytkownik
  • 1 354 postów

Napisano 13 grudnia 2016 - 03:16

Polecam Ci wywalić całkiem ten blat pod myszkę i klawiaturę i położyć oba peryferia na biurku po prostu. Nie dość, że więcej miejsca to wygodniej. Ja tak zrobiłem :D


CPU: i5 6600k @4.5Ghz (Cache 4.2) 1.32V
Cooler: Fortis 3 v2
Mobo: Asrock Z170 Gaming K4
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8gb 3000mhz
GPU: Msi GTX 980Ti Gaming 6G
PSU: SPC SUPREMO M2 550W
SSD: Crucial MX300 275GB
CASE: SPC Aquarius M60W



 


#9 Red

Red

    Świeżo zarejestrowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 13 grudnia 2016 - 04:06

Dobra rada, ale przyzwyczajenia trudno zmienić (wysokość blatu)

 

Poza tym brak funduszy nieraz zmusza mnie do radykalnych rozwiązań typu : zakup drogich, ale świetnych peryferiów na lata, i sklepanie stabilnego biurka ze starej szafy (bez możliwości przebudowy).

 

 

Póki co zostawię jak jest. Jak kupię normalne łóżko, normalny dwuśladowy samochód, a przede wszystkim fotel nadający się do komputera - pomyślę o biurku. Jeśli wtedy uznam że podkładka mnie nie zadowala być może kupię większego Zowie, Tesoro Aegis x4, Roccat Taito Control, albo Natec M12 maxi ... lub coś szybszego jeśli zatęsknię za szybkością gołego blatu ;)


Użytkownik Red edytował ten post 13 grudnia 2016 - 04:08






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: jakość, cena, podkładka, pomocy, szukam, zowie, tesoro, natec, kontrola

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL