Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

FunBox 2.0+router


Najlepsza odpowiedź meesha , 08 listopada 2016 - 09:20

OK, to robisz tak:

 

1) uruchamiasz nowy router (tylko zasilanie + antena wifi jeśli bezprzewodowo) i łączysz się z nim komputerem, z którego będziesz go konfigurować

 

2) w menu nowego routera ustawiasz:

 

- wyłączasz DHCP dla klientów zupełnie (tę usługę będzie zapewniać funbox, lepiej nie dublować sobie tego w sieci)

- ustawiasz statyczny IP zewnętrzny routera (nie auto), w zakresie podsieci, jaki przydziela funbox (np. 192.168.0.5)

 

3) ustawiasz dostęp wireless, czyli bezpieczeństwo - WPA2, AES, nazwa punktu dostępowego, i odpowiednie hasło

 

4) w konfiguracji łącza WAN ustawiasz bramę (gateway) na adres wewnętrzny funboksa (np. 192.168.0.1)

 

5) konfiguracja DNS - tak jak powyżej, adres funboksa

 

6) notujesz adres fizyczny MAC nowego routera (powinien być na nalepce od spodu)

 

7) odłączasz nowy router

 

8) logujesz się do funboksa, i w sekcji LAN lub DHCP ustawiasz klienta, który zawsze ma mieć stały adres - adres IP z jakim ustawiłeś router, podając jego MAC, który zanotowałeś sobie zgodnie z pkt 6

 

9) podłączasz nowy router kablem, łącząc gniazda LAN w obydwu urządzeniach (ważne)

 

Gniazdo WAN w nowym powinno pozostać puste.

Przejdź do postu


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tramwaj0

Tramwaj0

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 07 listopada 2016 - 09:25

Witam
Tak jak w temacie chciałbym podłączyć router do funboxa 2.0 żeby zwiększyć zasięg wifi. Do routera chciałbym podłączyć jeszcze komputer kablem sieciowym. Pytanie czy to w ogóle będzie działać i jakiego routera użyć?



#2 meesha

meesha

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 07 listopada 2016 - 10:35

A jak zamierzasz połączyć nowy router z funboksem? Jeśli po kablu to na pewno się da, a jeśli bezprzewodowo, to tylko routery, które mają opcję działania jako wireless repeater. Przy tym pierwszym opiszę Ci dokładnie co i jak, a przy tym drugim - może po prostu kupić zwykły repeater, wtykany wprost do gniazdka?



#3 Tramwaj0

Tramwaj0

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 07 listopada 2016 - 11:07

Funboxa i router chce polaczyc kablem. A co do tych repeaterów to nie jest wcale taki głupi pomysł. Ale chyba mimo wszystko chciałbym zostać przy tym routerze bo może w przyszłości coś będę podłączał pod niego. A będzie mi o wiele łatwiej pociągnąć kabel od routera niż od funboxa. Czyli w sumie ten router ma działać jak repeater ale z możliwością podpiecia jakichś urządzeń kablem.

Użytkownik Tramwaj0 edytował ten post 07 listopada 2016 - 11:10


#4 meesha

meesha

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 08 listopada 2016 - 09:20   Najlepsza odpowiedź

OK, to robisz tak:

 

1) uruchamiasz nowy router (tylko zasilanie + antena wifi jeśli bezprzewodowo) i łączysz się z nim komputerem, z którego będziesz go konfigurować

 

2) w menu nowego routera ustawiasz:

 

- wyłączasz DHCP dla klientów zupełnie (tę usługę będzie zapewniać funbox, lepiej nie dublować sobie tego w sieci)

- ustawiasz statyczny IP zewnętrzny routera (nie auto), w zakresie podsieci, jaki przydziela funbox (np. 192.168.0.5)

 

3) ustawiasz dostęp wireless, czyli bezpieczeństwo - WPA2, AES, nazwa punktu dostępowego, i odpowiednie hasło

 

4) w konfiguracji łącza WAN ustawiasz bramę (gateway) na adres wewnętrzny funboksa (np. 192.168.0.1)

 

5) konfiguracja DNS - tak jak powyżej, adres funboksa

 

6) notujesz adres fizyczny MAC nowego routera (powinien być na nalepce od spodu)

 

7) odłączasz nowy router

 

8) logujesz się do funboksa, i w sekcji LAN lub DHCP ustawiasz klienta, który zawsze ma mieć stały adres - adres IP z jakim ustawiłeś router, podając jego MAC, który zanotowałeś sobie zgodnie z pkt 6

 

9) podłączasz nowy router kablem, łącząc gniazda LAN w obydwu urządzeniach (ważne)

 

Gniazdo WAN w nowym powinno pozostać puste.


Użytkownik meesha edytował ten post 08 listopada 2016 - 09:21


#5 Tramwaj0

Tramwaj0

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 08 listopada 2016 - 08:12

Dziękuje bardzo za odpowiedź.



#6 meesha

meesha

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 08 listopada 2016 - 09:00

Daj znać czy się udało. Może i trochę skomplikowane, ale końcowy efekt daje minimum komplikacji - masz dostęp do konfiguracji obydwu urządzeń, nie dzielisz sieci na kawałki, wszystkie komputery mają tę samą adresację i widzą się nawzajem, bez względu na miejsce podłączenia.



#7 Tramwaj0

Tramwaj0

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 11 listopada 2016 - 03:17

Internet działa ale nie mogę skonfigurować routera bo kiedy wpisuje ip w przeglądarkę to wyskakuje mi strona do konfiguracji funboxa i nie wiem co mam z tym zrobić


Wszystko działa



#8 meesha

meesha

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 11 listopada 2016 - 06:57

Adres routera (tego nowego) musi być inny niż funboksa, żeby wszystko śmigało, i dało się niezależnie konfigurować - natomiast w konfiguracji nowego routera jak najbardziej bramę i dns wpisuje się funboksa, aby urządzenie wiedziało gdzie szukać internetu. Super że śmiga.



#9 Tramwaj0

Tramwaj0

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 13 listopada 2016 - 05:23

Na samym początku podłączyłem router do zewnętrznej karty sieciowej (na pci) i dlatego go nie widziało. Podłączyłem router do płyty głównej zmieniłem ip z 192.168.1.1 na 192.168.1.2. Teraz funboxa mam pod ip 192.168.1.1 a router 192.168.1.2. Wszystko śmiga jak należy prędkość jest okej wifi działa. 





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL