Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Prośba o pomoc przy OC i7-6700K


Najlepsza odpowiedź Gustawpl , 06 listopada 2016 - 11:46

im większy Level tym mniejsze obniżenie napięcia zasilania procesora przy różnym obciążeniu (przykro mi prościej nie potrafię). Teoretycznie większa stabilność i większa temperatura procesora.

Core cache limit to limit wartości pamięci podręcznej procesora. Nie wiem dlaczego i po co komu limit 255 (OMG). Moja szkoła podkręcania uczyła, że prędkość cache optymalnie powinna być w stosunku 1:1 procesora. Tu natomiast limit cache ustawia na 255, min i max cache ustawia na 40, mimo ustawienia mnożnika procesora na 45. Poza tym gość ustawia (o zgrozo) profil XMP na pamięciach przy podkręcaniu.

 

Teraz Dobre rady:

1. Nie posługuj się tym filmem.

2. Masz płytę główną, która większość rzeczy robi za Ciebie (i doskonale sobie radzi sama). Proponuję zainstalować sobie "Ai Suite 3" i za pomocą narzędzia "5 way optimization" ustawi wszystko z automatu. Ustawi pamięci, ustawi procesor, ustawi cache, ustawi VRM i sprawdzi stabilność (tylko nie przestrasz się jak się komp sam wyłączy i przez około 10 sek. nie będzie działał -nic nie trzeba robić, potem sam się włączy). Uzyskasz dzięki temu około 90% (w trybie extreme) możliwości podkręcenia procesora (ważne jest tylko aby ustawić opcje TPU1 - dla chłodzenia powietrzem, TPU2 - dla cieczy)

Ps.Nigdy nie przełączaj zworki na płycie odpowiadającej za Overvoltage (bo ustawi 1,5v na procesor)

Przejdź do postu


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 MistrzRahl

MistrzRahl

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 06 listopada 2016 - 09:33

Witam,

orientujecie się po co gościu w poniższym filmie ustawia jakieś tam poziomy napięcia digi+VRM na level 5

 oraz CPU/CACHE CURRENT LIKMIT MAX: 255,50 itp?

 

Bo nie bardzo wiem czym tutaj się kierować

 

Spoiler

 

Z góry dzięki za pomoc


FG42 (06 listopada 2016 - 11:45 ):
Wstawiłem filmik w spoiler.

Użytkownik FG42 edytował ten post 06 listopada 2016 - 11:45


#2 FG42

FG42

    VX-120

  • Moderator
  • 1 874 postów

Napisano 06 listopada 2016 - 11:44

Automatyczna wiadomość


Ten temat został przeniesiony


HardwareProcesoryHardwareWszystko o OC



#3 Gustawpl

Gustawpl

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 06 listopada 2016 - 11:46   Najlepsza odpowiedź

im większy Level tym mniejsze obniżenie napięcia zasilania procesora przy różnym obciążeniu (przykro mi prościej nie potrafię). Teoretycznie większa stabilność i większa temperatura procesora.

Core cache limit to limit wartości pamięci podręcznej procesora. Nie wiem dlaczego i po co komu limit 255 (OMG). Moja szkoła podkręcania uczyła, że prędkość cache optymalnie powinna być w stosunku 1:1 procesora. Tu natomiast limit cache ustawia na 255, min i max cache ustawia na 40, mimo ustawienia mnożnika procesora na 45. Poza tym gość ustawia (o zgrozo) profil XMP na pamięciach przy podkręcaniu.

 

Teraz Dobre rady:

1. Nie posługuj się tym filmem.

2. Masz płytę główną, która większość rzeczy robi za Ciebie (i doskonale sobie radzi sama). Proponuję zainstalować sobie "Ai Suite 3" i za pomocą narzędzia "5 way optimization" ustawi wszystko z automatu. Ustawi pamięci, ustawi procesor, ustawi cache, ustawi VRM i sprawdzi stabilność (tylko nie przestrasz się jak się komp sam wyłączy i przez około 10 sek. nie będzie działał -nic nie trzeba robić, potem sam się włączy). Uzyskasz dzięki temu około 90% (w trybie extreme) możliwości podkręcenia procesora (ważne jest tylko aby ustawić opcje TPU1 - dla chłodzenia powietrzem, TPU2 - dla cieczy)

Ps.Nigdy nie przełączaj zworki na płycie odpowiadającej za Overvoltage (bo ustawi 1,5v na procesor)



#4 MistrzRahl

MistrzRahl

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 07 listopada 2016 - 05:58

Rozumiem i dzięki za odp.

 

Co do automatycznego podkręcania przez Al Suite 3 lub przez Bios, to nie jest to za dobre, bo za duze napięcie jest podawane niż jest faktycznie potrzebne i ustawiając ręczne wszystko mam w obciążeniu o 5-6C niższe temperatury niż na tych samych ustawieniach ale w auto.



#5 HAL900

HAL900

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 4 928 postów

Napisano 07 listopada 2016 - 06:26

Pewnie ze tak jest a w tych cpu to sie praktycznie ustawia tylko napiecie i mnoznik dla core i uncore Czasem tez power limity np na msi 6 i 8 fazowych





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL