Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Potrzebny dysk do danych i gier


Najlepsza odpowiedź _VeV_ , 26 października 2016 - 08:33

seagate st1000dm003 i będziesz zadowolony , cichy , nie wibruje , całkiem żwawy jak na HDD i bardzo mało parkuje :}

wd się nie interesuj bo aktualna seria blue to albo greeny po rebrandzie co oznacza małą trwałość i problemy z parkowaniem głowicy albo stare blue co oznacza piekielne wibracje 

Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gustawpl

Gustawpl

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 26 października 2016 - 08:16

Witam wszystkich.

Jak w temacie potrzebuję dysku, który będzie mi robił za przodownika pracy w mojej "kopalni" i fedrował będzie na przodku, kiedy SSD będzie odpoczywał, leniwie migając raz na jakiś czas diodą (dając znać, że jeszcze żyje).

Problem w tym, że od bardzo dawna nie interesowałem się tależowcami, gdyż mój poprzedni 500 GB samsung F3, robił tą całą robotę. Przyszedł jednak czas, w którym "awansował" on na kierownicze stanowisko i pracować poszedł jako systemowy do starszego typu komputera i nie wiem co można bezpiecznie kupić, żeby nie wywalić kasy w błoto i klnąc przy tym siarczyście, nie zobaczyć jak mu wychodzi telemark na betonie (bo szkoda ściany).

 

Najważniejsze oczekiwania:

Pojemność - nie musi być duży, albowiem poprzedni 500GB dawał radę (mam średnio 3-4 gry zainstalowane).

Głośność - Ciszaaaaaaa, nie buczący, nie ćwierkający, nie gwiżdżący. Niech sobie cicho potrykuje - po zmianie grafy i wentyla na zasilaczu, najgłośniejszym elementem w pokoju jest cykający zegar ścienny i niech tak zostanie. Poprzedni samsung był sam w sobie cichy, ale wpadał w wibracje i żadne wygłuszenie, podkładki antywibracyjne (w sankach) nie pomagały. Pomagało jedynie położenie na styropianie tak aby nie dotykał do obudowy (dlatego "awansował").

Bezwzględnie nie może mieć problemu z parkowaniem głowicy w win 10!

Prędkość - nie koniecznie.

Firma - bez znaczenia,

Cena do około 300zł. (im głośniejszy tym tańszy)

 

Obawy - po tym co czytałem o dyskach na morele, nie nastraja mnie to optymistycznie do tego zakupu.

 

Ps brałem także pod uwagę odczekanie trochę czasu, uciułanie i dołożenie 200zł i zakup jakiegoś większego SSD (480GB), ale nie jestem przekonany czy SSD na dane to dobry pomysł.

 

 

 

 



#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 26 października 2016 - 08:33   Najlepsza odpowiedź

seagate st1000dm003 i będziesz zadowolony , cichy , nie wibruje , całkiem żwawy jak na HDD i bardzo mało parkuje :}

wd się nie interesuj bo aktualna seria blue to albo greeny po rebrandzie co oznacza małą trwałość i problemy z parkowaniem głowicy albo stare blue co oznacza piekielne wibracje 


jlzqhakr0o4c.jpg


#3 Gustawpl

Gustawpl

    Forumowicz

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 03 grudnia 2016 - 10:06

Doszedł do mnie dysk, i istotnie jest cichy, ale wibruje. Co prawda nie tak jak mój poprzedni, ale jednak przenosi się to na obudowę. Mam jednak swoje sposoby, na to aby to wyeliminować.

Po zastosowaniu moich specjalnych pianek - drgania wyeliminowane.

 

Dysk zakupiony, temat zamkniemy.



#4 FG42

FG42

    VX-120

  • Moderator
  • 1 874 postów

Napisano 03 grudnia 2016 - 02:34

Wiadomość wygenerowana automatycznie



Temat został Zamknięty przez moderatora.


Powód: Na życzenie autora.


Jeśli się z tym nie zgadzasz, report.png raportuj ten post, a moderator lub administrator rozpatrzy go ponownie.

Z pozdrowieniami,
Zespół ITPC.NET.PL




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL