Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Dziwne szumy i trzaski po podłączeniu kabla audio z karty dźwiękowej do monitora

Przebicia dźwięku

Najlepsza odpowiedź Dszeffko , 06 lutego 2016 - 11:26

Chciałem filmik jak puszczasz utwór do którego link tu podasz, ale już widzę, że nie ma potrzeby :) To szum elektroniki. Jak masz gdzieś w okolicy grzejnik bądź cokolwiek podobnego - owiń masę jacka kabelkiem i podepnij drugi koniec do owego grzejnika (uziemisz samą masę na jacku - jeśli nie pomoże - szum elektroniki zostanie i pozostanie kupić sobie zwykłe głośniki, bo wyjdzie taniej niż zasilacz [chociaż masz bardzo dobre PSU] a tutaj wydatek nie musi być duży, bo w monitorze głośniki też są mierne niestety).


A co do laptopa i telefonu - tam z lekka inaczej wygląda opcja zasilania więc nie ma co porównywać ;)

 

Przejdź do postu


19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Radzio87

Radzio87

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 06 lutego 2016 - 04:38

Witam,

Mam problem z dziwnymi szumami trzaskami po podłączeniu kabla audio z zintegrowanej karty dźwiękowej do monitora który ma wbudowane głośniki czy coś leci w nich czy nie dźwięk jest wydawany, problem ustaje jak do tego podepnę słuchawki pod monitor ale nie rozwiązuje to problemu . Sprawdzałem innym kablem jest to samo, o dziwo jak podpinam telefon czy laptop pod głośniki monitora objaw nie występuje i dźwięk odtwarzany jest czysty, słuchawki które podpinam do komputera czy z frontu czy z tyłu chodzą bez problemu o co chodzi? może mi ktoś coś doradzić pomóc ?

 

Pozdrawiam

 

Link do szumów : https://www.youtube....h?v=OWMQ7JDq0O8

 

Platforma :
1. Procesor Intel Core i5-6600K Skylake
2. Płyta główna ASRock Z170 Extreme 4
3. Pamięć x2 HyperX Savage DDR4, 8GB, 3000MHz, CL15
4. Chłodzenie CPU Be Quiet! Dark Rock 3

5. Karta graficzna MSI GTX 970 GAMING 4096 MB

6. Obudowa SilentiumPC Gladius M35

7. Zasilacz SilentiumPC Supremo M1 Gold 550W

8. Monitor ASUS VG248QE



#2 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 06 lutego 2016 - 05:38

Gniazdka w domu uziemione? Często winnym różnych dziwnych dźwięków/buczenia jest brak uziemienia.


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#3 Radzio87

Radzio87

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 06 lutego 2016 - 06:02

Dszeffko rozkręciłem gniazdko pod który podpięty jest komputer jest uziemione przedłużacz też, słucham dalszych pomocnych wskazówek



#4 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 06 lutego 2016 - 06:06

Uziemiony to znaczy? Kabel może być, uziom musi być dla całej instalacji.


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#5 Radzio87

Radzio87

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 06 lutego 2016 - 07:35

Dszeffko żona przypomniała mi że w Styczniu był jak co roku u nas elektryk i sprawdzał instalację mam nadzieję że łącznie z uziemieniem, ale poszukam sposobu sprawdzenia w warunkach domowych uziemienia .

 

Edyta :

 

Zwarłem za pomocy żarówki z dwoma kablami bolec i jeden z kabli w otworze i spowodowało to zadziałanie wyłącznika różnicowoprądowego, według porady jak do tego doszło mam uziemieniom linie .


Użytkownik Radzio87 edytował ten post 06 lutego 2016 - 07:57


#6 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 06 lutego 2016 - 08:53

Puść prosze jakiś kawałek z youtube oraz nagraj to tak jak tutaj i daj do niego linka, bo też nie do końca wiem o które dźwięki chodzi - porównam sobie wtedy sam utwór do tego co nagrasz i będe wiedział co tam w dźwięku jest zbędne.


Użytkownik Dszeffko edytował ten post 06 lutego 2016 - 08:53

Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#7 Radzio87

Radzio87

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 06 lutego 2016 - 09:48

Daj mi chwilę nagram dwa filmiki i zaraz w podeślę na forum .

 

Edyta :

 

Linki : https://youtu.be/4iwW9bh_58I

 

  https://youtu.be/HE_Ay0gWyyI


Użytkownik Radzio87 edytował ten post 06 lutego 2016 - 10:04


#8 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 06 lutego 2016 - 09:55

Jesli podpinasz laptopa pod monitor to czy laptop jest zasilany z baterii? jesli tak to zaklocenie powoduje PC a co jest tego powodem ciezko wyczuc.

Moim zdaniem masz jeszcze dwie mozliwosci celem sprawdzenia wymiana zasilacza na inny model(moze on generuje zaklucenia) lub "odciecie" uziemienia niestety wszystko caly "przyslowiowy syf" tam sie zbiera (np. kondycjonery maja przelacznik odcinajacy uziemienie tak jest w przypadku modeli Helion)


Użytkownik Leszek1975 edytował ten post 06 lutego 2016 - 09:55


#9 Radzio87

Radzio87

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 06 lutego 2016 - 10:08

Jak puszczam dźwięk tym samym kablem audio od wejścia słuchawkowego z laptopa (Podpiętego do zasilacza) nie ma tych szumów .



#10 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 06 lutego 2016 - 10:23

Co mnie zaciekawilo na pierwszym filmiku, widac ze nie podlaczasz jednostki PC jednym przewodem tylko przez jakas "beczke" zlaczke albo tak mi sie tylko wydawalo?



#11 Radzio87

Radzio87

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 06 lutego 2016 - 10:30

Tak masz racje to są dwa różne przewody złączone babką ale miało to na celu pokazanie że szum powstaje zaraz po wpięciu kabla w monitor a drugi jest bezpośrednio wpięty w komputer, co do poprzedniego pytania odnośnie laptopa teraz zauważyłem że zasilacz laptopowy nie posiada uziemienia tak samo z ładowarką telefonu filmy zaraz będą, nie powstaje to zjawisko szumienia jak w poprzednich materiałach, spróbuje wykombinować przejściówkę bez bolca uziemiającego i naprzemiennie podłączyć kompa a potem monitor a potem oba co myślisz nad takim pomysłem Leszek1975 ?  

 

 

Edyta : https://youtu.be/QZE_qH5-AqU

 

https://youtu.be/wo-tgQn-X4s


Użytkownik Radzio87 edytował ten post 06 lutego 2016 - 10:44


#12 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 06 lutego 2016 - 10:44

No to przynajmniej doszlismy ze to od strony stacjonarnej jednostki oraz nie wina przewodowu sygnalowego, jesli masz mozliwosc podepnij PC na przedluzaczu bez bolca uziemiajacego 



#13 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 06 lutego 2016 - 11:26   Najlepsza odpowiedź

Chciałem filmik jak puszczasz utwór do którego link tu podasz, ale już widzę, że nie ma potrzeby :) To szum elektroniki. Jak masz gdzieś w okolicy grzejnik bądź cokolwiek podobnego - owiń masę jacka kabelkiem i podepnij drugi koniec do owego grzejnika (uziemisz samą masę na jacku - jeśli nie pomoże - szum elektroniki zostanie i pozostanie kupić sobie zwykłe głośniki, bo wyjdzie taniej niż zasilacz [chociaż masz bardzo dobre PSU] a tutaj wydatek nie musi być duży, bo w monitorze głośniki też są mierne niestety).


A co do laptopa i telefonu - tam z lekka inaczej wygląda opcja zasilania więc nie ma co porównywać ;)

 


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#14 Radzio87

Radzio87

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 06 lutego 2016 - 11:55

Dszeffko tak mam grzejnik około 3m od komputera i ruter na szafie obok, użyłem przejściówki poniżej i podpoiłem 2 kabel jack tyle że drugi 8 metrowy i dotknąłem samą masą jacka do grzejnika niestety szumienie nie ustało :(

german-rock-663805-jack-14-stereo-meski-

Leszek1975 niestety szum pozostał w każdej konfiguracji czy to kompa, monitora czy obydwu szum pozostał .



#15 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 06 lutego 2016 - 11:57

Dszeffko ja nie sugerowalem wymiany zasilacza, a jedynie wymiane celem sprawdzenia w miare mozliwosci a i tak najtanszym rozwiazaniem bedzie jeszcze sprawdzenie to na przedluzaczu "bez bolca" tym bardzie ze wczesniejsze metody z lapkiem oraz telefonem dały pozytywny rezultat,tak czy tak sprawdzic nie zaszkodzi niz mialby mu sie po pokoju na ziemi przewod platac :)

Ps. Przydzwiek pozostal nawet gdy monitor oraz PC byl podlaczony do przedluzacza bez bolca tak?? i jeszcze jedno pytanie czy podlaczasz przewod sygnalowy bezposrednio pod plyte czy jakies gniazdo z przodu komputera?

Na koniec a moze jako pierwsze w kolejnosci dobrze by bylo podlaczyc inny monitor z glosnikami pod zestaw ale nie zawsze jest taka mozliwosc


Użytkownik Leszek1975 edytował ten post 07 lutego 2016 - 12:15


#16 Radzio87

Radzio87

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 07 lutego 2016 - 12:15

Leszek1975 podpinam cały czas pod płytę jak podpinam pod frontowy słuchawkowy to szum bym powiedział że jest donośniejszy, i miałem szczerze problem jak był sam komputer podpięty pod listwę bez bolca że szum się zmniejszył ale on przeniknął chyba mój mózg bo teraz nawet jak jest odpięty kabel zdaje mi się go słyszeć :D 



#17 Leszek1975

Leszek1975

    Dużo pisze

  • Użytkownik
  • 606 postów

Napisano 07 lutego 2016 - 12:22

Przespij sie i jutro tez jest dzien, a jesli nie to tak jak Dszeffko wyzej wspomnial zewnetrzne glosniki. W kazdym badz razie powodzenia :)



#18 Radzio87

Radzio87

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 07 lutego 2016 - 12:32

No nic szkoda :( nie udało się rozwiązać problemu w polubowny sposób grunt że to nie problem z nowym monitorem bo by mi to spokoju nie dawało, szkoda że wymiana kabla na ekranowany również nic nie pomoże tylko kolejny zakup ... eh

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc :)


Użytkownik Radzio87 edytował ten post 07 lutego 2016 - 12:35


#19 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 07 lutego 2016 - 01:27

A słuchawki same nie szumią? :) Bo możliwe, że szumi sama karta dźwiękowa na MOBO Twojego komputera. Kup za 3zł na alledrogo najtańszą kartę dźwiękową na USB i sprawdź czy dalej to samo - jeśli nie to już wiadomo, że szumiąca to jest właśnie zintegrowana dźwiękówka (impedancja głośników jest niższa niż słuchawek) :)


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#20 Radzio87

Radzio87

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 07 lutego 2016 - 03:36

Dszeffko mam kartę na usb używałem jej do podpiecia moich słuchawek do ps3 jest to samo ... czyli szumi 





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL