Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Piszczące cewki w r9 390?!


Najlepsza odpowiedź MiK , 22 stycznia 2016 - 05:42

Włącz synchronizację. Klatki ograniczysz w nowych sterach. Ale ja polecam riva tuner statistic server. Przejdź do postu


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 carrera21

carrera21

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 21 stycznia 2016 - 09:29

Nie wierze w to,na początku bylo dobrze, a teraz odpalając simsy 3...(!) karta mi gra muzyczke 0.o, wkurzam sie coraz bardziej bo zaczeło sie od wysokich temperatur od Youtuba, smiech.

Karta jest od SAPPHIRE, najlepsza, najcichsza karta, ze tez musialem miec szczescie by na taki bubel trafic....

 



#2 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 21 stycznia 2016 - 09:33

próbuj reklamować , bo to nie jest normalne zachowanie tej karty , saphire to świetny  model , właściwie najlepszy przy r9 390 

czy tak karta miała od nowości ?? i o jakich temperaturach mówimy ?


jlzqhakr0o4c.jpg


#3 carrera21

carrera21

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 21 stycznia 2016 - 09:39

72 przy yt, na poczatku, (2 dni temu) potem jak zaczalem sie bawic ustawieniem wentylatorow, zmniejsyzlem napiecie to juz bylo te 50-55, ale w grach np wiedzmin 3 okolo 84, w cs 70-75. Szkoda gadać.

Piszczące cewki pojawiły sie doslowanie 20 minut przez zrobieniem filmiku, na poczatek osłupiałem ze cos takiego sie trafilo,


Użytkownik carrera21 edytował ten post 21 stycznia 2016 - 09:43


#4 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 21 stycznia 2016 - 09:41

72c przy youtube to coś jest nie tak , reklamuj kartę bo się coś posypało


jlzqhakr0o4c.jpg


#5 carrera21

carrera21

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 21 stycznia 2016 - 10:13

Wcześniej było wszystko ok, poza tymi większymi temp, co już ogarnąłem, teraz już tych cewek nie przeboleje, zamowiłem karte na morele, odebrałem 19, napisalem o 3dniowy zwrot i czekam na odpowiedzieć co mam robić, w sumie nigdy jeszcze nie nie reklamowałem. Ale tego nie przeboleje, bo juz mnie glowa boli od tego hałasu.

 

Edit... jak właczyłem cs:go to juz tych cewek nie slyschac, co jest kurde nie tak?

Simsy 3 slychac, rocket league slychach, wiedmin 3 slychach,

 

Csa mam na ssd a reszte na hdd, jakim cudem jest jakas roznica w pracy karty graficznej tak nagle?


Wcześniej było wszystko ok, poza tymi większymi temp, co już ogarnąłem, teraz już tych cewek nie przeboleje, zamowiłem karte na morele, odebrałem 19, napisalem o 3dniowy zwrot i czekam na odpowiedzieć co mam robić, w sumie nigdy jeszcze nie nie reklamowałem. Ale tego nie przeboleje, bo juz mnie glowa boli od tego hałasu.

 

 

Simsy 3 slychac, rocket league slychach, wiedmin 3 slychach, cs:go czesciej slychac niz nie slychac

 

 



#6 _VeV_

_VeV_

    Stały bywalec

  • Użytkownik
  • 8 398 postów

Napisano 21 stycznia 2016 - 10:15

im więcej fps tym bardziej będą piszczeć , 

gry maja  gdzieś czy ssd czy hdd i na fps to nie wpływa

a karta widocznie zaczęła się psuć , ja niewiem jak jest z reklamacją morele , może ktoś inny podpowie


jlzqhakr0o4c.jpg


#7 carrera21

carrera21

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 21 stycznia 2016 - 10:24

z tym nie piszczeniem w cs za szybko napisalem, slychac co jakis czas przez chwile, wiesz, ladowanie ekranu simsy 3 albo menu startowe wiedzmina, nie wiem czy to az tak wymagajace io az tyle klatek generuje by cewki piszczaly. Cóż, 1 dzień radochy 2 dni wkurzania, a ponoc wybrałem najlepsza... ;p



#8 snowqwer

snowqwer

    ❄🎮🎧💻🎵❄

  • Użytkownik
  • 1 596 postów

Napisano 21 stycznia 2016 - 10:25

Poprostu na trefna sztuke trafiles co moglo sie zdarzyc przy kazdej czesci ;) zwracaj ja i po problemie.



#9 Dszeffko

Dszeffko

    Bo tak.

  • Moderator
  • 2 590 postów

Napisano 21 stycznia 2016 - 10:28

To nie zawsze wina grafiki, często grafika piszczy przez zasilacz, który niedomaga - potwierdzone info (miałem w stacji roboczej quadro piszczące, wymieniłem zasilacz, bo miał swoje lata - grafika milczy od tego czasu).


Znudzony światem wyruszam w kosmos.


#10 snowqwer

snowqwer

    ❄🎮🎧💻🎵❄

  • Użytkownik
  • 1 596 postów

Napisano 21 stycznia 2016 - 10:32

To nie zawsze wina grafiki, często grafika piszczy przez zasilacz, który niedomaga - potwierdzone info (miałem w stacji roboczej quadro piszczące, wymieniłem zasilacz, bo miał swoje lata - grafika milczy od tego czasu).

Swoja droga masz racje [: kolega tak 2 razy odsylal i nic nie pomagalo.

 

Najlepszym pomyslem chyba bedzie sprawdzenie w innym komputerze karty czy to oby napewno ona dla pewnosci.



#11 carrera21

carrera21

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 21 stycznia 2016 - 10:37

Cóż, 550w thermaltake gold plus, teraz powiem tak, nowy test z Valley, przy wlaczaniu sie valley piszczal przez chwile, w trakcie całego benchmarku nie zapiszczało ani razu, a jak bench sie skonczyl, wylaczylem go i wyskoczylo to okineko koncowe to zaczelo piszczec, na pasywnym obrazku z napisami.... zabawne



#12 MiK

MiK

    Ostatni konsolowiec forum.

  • Moderator
  • 1 492 postów

Napisano 21 stycznia 2016 - 10:37

Zasilacz więcej niż przyzwoity. Jednak nigdy nic nie wiadomo. 



#13 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 21 stycznia 2016 - 11:15

A te cewki nie poszcza Ci czasem tylko w menu gier przy wysokich FPS?



#14 carrera21

carrera21

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 21 stycznia 2016 - 11:28

w trakcie grania tez prosze pana, w simach juz przy grze np piszcza, w cs:go momentami, w rocket league czesto, w wiedźminie w czasie gry tak, w starcraft II juz np w ogole nie, i'm confused

 

dam fabryczne ustawienia karty i potestuje, wczesniej w ogole nie piszczały w zadnym przypadku,

 

powiedzcie mi, jak ustawic maks fps, np na 60, by sprawdzic czy te cewki nie piszcza z powodu "milionów" fps w menu gry itd? By ten maks fps byl do kazdej gry


Użytkownik carrera21 edytował ten post 21 stycznia 2016 - 11:35


#15 MiK

MiK

    Ostatni konsolowiec forum.

  • Moderator
  • 1 492 postów

Napisano 22 stycznia 2016 - 05:42   Najlepsza odpowiedź

Włącz synchronizację. Klatki ograniczysz w nowych sterach. Ale ja polecam riva tuner statistic server.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL