Skocz do zawartości

  •         

Zdjęcie

Podkręcanie i5-6600 POMOC

wszystko o OC

Najlepsza odpowiedź Gustawpl , 15 stycznia 2016 - 08:18

Dostaniesz, ale ze strony Asusa jak pobierzesz będzie nowszy :). PS na tej Płycie jest tak zworka do OV - nie włączaj!. Jak wczoraj włączyłem to mi wbił napięcie pod obciążeniem 1.5v (biegiem wyłączałem kompa żeby niczego nie spalić)

edit: jeszcze muszę zaktualizować wczorajszą wypowiedź o pamięci - dziś ustawiłem 3000mhz 15 17 17 35 1.2v na 1T - zero zwisów

Przejdź do postu


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 MistrzRahl

MistrzRahl

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 10 stycznia 2016 - 10:06

Witam,

niedługo będę kupował:

Intel i5-6600K 3.50GHz 6MB BOX ASUS Z170 PRO GAMING (Z170 3xPCI-E DDR4)

 

G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8192)

 

chłodzenie na procek Noctua NH-U14S

 

http://www.x-kom.pl/...hz-6mb-box.html

http://www.x-kom.pl/...pci-e-ddr4.html

http://www.x-kom.pl/...l16-2x8192.html

 

Procka chcę podkręcić standardowo, czyli na 4,5 Ghz - bo do tej wartości jest dla niego podobno bezpiecznie i napięcie max 1,35V, gdyż nie chcę przedwcześnie skrócić jego żywota ;)

 

I moje pytanie, czy te pamięci RAM będą kompatybilne z tym prockiem jak go będę podkręcał ? czy tez trzeba wziąć o niższym taktowaniu ? I czy ta płyta jest ok, czy tez polecacie inną ? Czyli czy takie połączenie będzie ok itp ?

 

Proszę o odp i z góry dzięki

 

 



#2 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 10 stycznia 2016 - 10:25

Proponuje Ci na początek podkręcić za pomocą AI Suite 3 a później pobawić się w BIOSie  ręcznie żeby dopieścić OC.

Ten program na 1151 ładnie sobie daje rade i zaoszczędzi Ci wiele czasu.

Co do napięcia to nie sadze,żeby przy 1.35v to chłodzenia poradziło sobie no chyba,ze trafisz dobra sztukę procka "z dobrym glutem"


Użytkownik Blackwhite edytował ten post 10 stycznia 2016 - 10:26


#3 MistrzRahl

MistrzRahl

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 11 stycznia 2016 - 07:52

Proponuje Ci na początek podkręcić za pomocą AI Suite 3 a później pobawić się w BIOSie  ręcznie żeby dopieścić OC.

Ten program na 1151 ładnie sobie daje rade i zaoszczędzi Ci wiele czasu.

Co do napięcia to nie sadze,żeby przy 1.35v to chłodzenia poradziło sobie no chyba,ze trafisz dobra sztukę procka "z dobrym glutem"

dzięki za odp ;) a co do chłodzeń, to w testach wypada bardzo dobrze NH-U14S i osiąga tylko 2-4C gorsze wyniki od NH-15S i NH-15 i ok. 100 zł jest tańsze ;) a bequiet odpadają np. dark rock 3, bo pytałem producenta i są przypadki,że wygina laminat w Skyleaku ;(
Pastę dam AAB COOLING TG3-3,5g 8,5WmK, więc jedną z najlepszych ;) 
A cooler nie może być za duży, gdyż musi wejść do Bequiet 800 Base - ta obudowa podoba mi się  najbardziej ze wszystkich;)
A co sądzisz odnośnie płyty głównej i RAMU ? Będzie ok, czy żeby procek podkręcić do 4,5, to muszę wziąść RAM o niższym taktowaniu ?

A co sądzicie odnośnie płyty głównej i RAMU ? Będzie ok, czy żeby procek podkręcić do 4,5, to muszę wziąć RAM o niższym taktowaniu ?



#4 Blackwhite

Blackwhite

    Stały bywalec

  • Administrator
  • 3 550 postów

Napisano 11 stycznia 2016 - 10:31

Wydajność chłodzenia wydajnością a to jaka sztukę procka trafisz i jakie napięcie będziesz potrzebował to drugie ;) Z reszta przy słabej sztuce proca i najlepsze chłodzenie nie pomoże czasem.

AAB cooling TG3 to dobra pasta ale z tym najlepsza to bym uważał ;)

Do SB 800 wejdą na prawdę spore chłodzenia, wiec nie ma się o co martwic.

 

Plyta i RAM ok  - te 3200 MHz spokojnie powinieneś ustawić na nich z napięciem 1.35v



#5 MistrzRahl

MistrzRahl

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 11 stycznia 2016 - 11:11

Wydajność chłodzenia wydajnością a to jaka sztukę procka trafisz i jakie napięcie będziesz potrzebował to drugie ;) Z reszta przy słabej sztuce proca i najlepsze chłodzenie nie pomoże czasem.

AAB cooling TG3 to dobra pasta ale z tym najlepsza to bym uważał ;)

Do SB 800 wejdą na prawdę spore chłodzenia, wiec nie ma się o co martwic.

 

Plyta i RAM ok  - te 3200 MHz spokojnie powinieneś ustawić na nich z napięciem 1.35v

ok, rozumiem i dzięki piękne. Czyli lepiej wziąć normalnej wielkości chłodzenie a nie żadne slim tak ? A nie wygnie mi taki clock laminatu na procku ?



#6 Gustawpl

Gustawpl

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 14 stycznia 2016 - 11:33

Dowalę swoje 3 grosze:) Ten procek na tej płycie idzie na 4.7 gdy podkręca go ai suite :) (przynajmniej u mnie). Przechodzi test OCCT osiągając na Mugen 4 od 64 stopni na max rpm (1400) do 77 na około 600 rpm ( wentylatory w budzie działają synchronicznie do tego na procesorze). Powyżej 4.7 za Chiny Ludowe nie chce wskoczyć stabilnie (chyba że x48 x48 x47 x47). Co do ram - wydaje mi się że powinny śmignąć na niezmienionych timingach na 3400 przy 1.35 ale czy tak na pewno będzie - niestety nie wiem. Dla porównania Kingston 2666mhz 15 17 17 35 1.2v (xmp) poszły mi stabilnie na 3000mhz 15 17 17 35 1.2v (2T). Wydaje mi się, że jak go nie "ugotujesz" to podobnie jak ja zaraz po pierwszej euforii i testach, uznasz, że nie ma co go teraz kręcić :P



#7 MistrzRahl

MistrzRahl

    Advanced Member

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 15 stycznia 2016 - 07:36

Dowalę swoje 3 grosze:) Ten procek na tej płycie idzie na 4.7 gdy podkręca go ai suite :) (przynajmniej u mnie). Przechodzi test OCCT osiągając na Mugen 4 od 64 stopni na max rpm (1400) do 77 na około 600 rpm ( wentylatory w budzie działają synchronicznie do tego na procesorze). Powyżej 4.7 za Chiny Ludowe nie chce wskoczyć stabilnie (chyba że x48 x48 x47 x47). Co do ram - wydaje mi się że powinny śmignąć na niezmienionych timingach na 3400 przy 1.35 ale czy tak na pewno będzie - niestety nie wiem. Dla porównania Kingston 2666mhz 15 17 17 35 1.2v (xmp) poszły mi stabilnie na 3000mhz 15 17 17 35 1.2v (2T). Wydaje mi się, że jak go nie "ugotujesz" to podobnie jak ja zaraz po pierwszej euforii i testach, uznasz, że nie ma co go teraz kręcić :P

piękne dzięki za odp. a ten program all suite 3, to można używać tego pobranego z neta, czy tez ten program dostane wraz z płytą główną ?



#8 Gustawpl

Gustawpl

    Forumowicz

  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 15 stycznia 2016 - 08:18   Najlepsza odpowiedź

Dostaniesz, ale ze strony Asusa jak pobierzesz będzie nowszy :). PS na tej Płycie jest tak zworka do OV - nie włączaj!. Jak wczoraj włączyłem to mi wbił napięcie pod obciążeniem 1.5v (biegiem wyłączałem kompa żeby niczego nie spalić)

edit: jeszcze muszę zaktualizować wczorajszą wypowiedź o pamięci - dziś ustawiłem 3000mhz 15 17 17 35 1.2v na 1T - zero zwisów


Użytkownik Gustawpl edytował ten post 15 stycznia 2016 - 08:20




Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wszystko o OC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

  Copyright power by: ITPC.NET.PL